امروز:پنج شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ نسخه اصلی خبرگزاری

برای اولین بار در کشور؛

نخستین جشنواره سراسری سرگرمی های نمایشی در خوزستان برگزار می شود

نخستین جشنواره سراسری سرگرمی های نمایشی در خوزستان برگزار می شود

خبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، از برگزاری نخستین جشنواره سراسری سرگرمی های نمایشی در استان خبر داد و اظهار داشت: این جشنواره ۲۵ تا ۲۹ دی برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اهواز، همایون قنواتی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، امروز(23 دی) در نشست خبری با اصحاب رسانه، از برگزاری نخستین جشنواره سراسری سرگرمی های نمایشی در استان خبر داد و گفت: این جشنواره 25 تا 29 دی در تالار مهتاب اهواز برگزار می شود.

 

وی با بیان اینکه از زمان اعلام فراخوان جشنواره در اوایل تابستان، 93 گروه برای شرکت در جشنواره آثار خود را ارسال کردند، افزود: با بررسی آثار رسیده توسط هیئت داوران، 35 گروه از سراسر کشور انتخاب شدند که از این تعداد 28 گروه در بخش مسابقه به رقابت می پردازند.

 

وی با اشاره به اینکه این جشنواره شانل سرگرمی، هیجان، نشاط و خنده است و در رشته های تردستی، آکروبات، تقلید صدا، بدل خوان، فکاهی و طنز برگزار می شود، تصریح کرد: تاکنون در کشور چنین جشنواره ای برگزار نشده و استقبال خوبی از آن شده است.

 

قنواتی، اضافه کرد: یک استعداد نو و جدیدی در حوزه فعالیت های نمایشی در کشور وجود داشت که معمولا به دلیل اینکه یک جشنواره و مراسمی برای این نوع از فعالیت ها طراحی نشده بود معمولا به صورت جدی مورد توجه مردم قرار نمی گرفت.

 

وی با بیان اینکه در کشور استعدادهای بسیاری در زمینه سرگرمی های نمایشی وجود دارد که بیشتر آنها به چهره های بین المللی تبدیل شدند، عنوان کرد: قصد ما این است که با برگزاری این جشنواره هم تبادل تجربه ای صورت گیرد بین هنرمندان و هم اینکه سطح آموزشی بخشی از استعدادهای جوان افزایش می یابد.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، اظهار کرد: علاوه بر آن با برگزاری جشواره سرگرمی های نمایشی یک برنامه ریزی در نوشته های فکاهی که دارای خلاقیت و هارهای ارزنده تری هستند مورد توجه و تشویق قرار می گیرد و این ها را به عنوان یک هنر نمایشی به جامعه معرفی می کنیم.

 

وی ابراز کرد: یکی از مسائلی که همیشه مورد توجه ماست این است که از همه پتانسیل ها و ظرفیت ها باید استفاده شود و فضایی با طراوت و نشاط ایجاد کنیم که به تقویت بنیان های هنری ما هم کمک کند و از طریق یک جریان سالم و مفرح از آسیب هایی که بیرون جامعه است، فاصله بگیریم.

 

قنواتی، با اشاره به اینکه جامعه جوان ما به فضای بانشاط نیاز دارد و برگزاری چنین برنامه هایی می تواند برای آنها مؤثر باشد، اذعان داشت: از آنجا که این جشنواره تجربه اول است، احتمال اینکه دارای اشکالاتی باشد، وجود دارد که در دوره های بعد آنها را مرتفع خواهیم کرد.

 

وی بیان کرد: برای برگزاری این جشنواره با پیشکسوتان حوزه سرگرمی های نمایشی همچون بهروز کریمی گفتگوهایی صورت گرفت و بنا شد داورانی که اطلاعات ترکیبی از همه رشته های این حوزه دارند انتخاب شوند که در این راستا محمد قلی نژاد، فخرالدینی و بهنام کریمی داوری این رقابت ها را برعهده گرفتند.

 

وی با اشاره به اینکه در بررسی آثار خلاقیت، ابتکار، مفرح بودن و هیجان مورد توجه داوران قرار داشت، یاد آور شد: فکر و ایده این جشنواره در خوزستان مطرح شد و این اولین برنامه ای است که بخش خصوصی با نظارت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان آن را انجام می دهد.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، با بیان اینکه در ایام جشنواره هر شب هفت گروه نمایشی اجراهای خود را هر شب در دو سانس ساعت 18 و 21 برگزار می کنند، اظهار داشت: از خوزستان دو گروه طنز و دو گروه تردستی اجرا خواهند داشت.

 

وی با اشاره به اینکه اختتامیه جشنواره سه شنبه(29 دی) ساعت 20 در تالار مهتاب اهواز برگزار می شود، توضیح داد: علاقه مندان به حضور در جشنواره می توانند با تهیه بلیط از سایت اینترنتی 4047 اقدام کنند و از این برنامه دیدن و اوقات بانشاطی را سپری کنند.

 

لازم به ذکر است، نخستین جشنواره سراسری سرگرمی های نمایشی با همکاری گروه تئاتر بردنشانده، مؤسسه هنری پریستو با مسئولیت بهروز کریمی، معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری اهواز و با نظارت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برگزار می شود.

 

سرویس: خوزستان
زمان: ۱۳۹۴/۱۰/۲۳ - ۱۸:۳۳
شناسه خبر: ۵۱۵۱۹۹