صفحه اختصاصی دولت موعود
دولت موعود
آيا با ظهور همه مردم دنیا مسلمان مى شوند؟!
خبرگزاری شبستان: در مسئله ظهور امام مهدی(عج) و دولت کریمه ایشان سوالی مطرح است که آيا وقتى امام(عج) ظهور مى كنند، تمام مردم مسلمان مى شوند يا اينكه كافر و پيرو مذاهب و اديان ديگر هم وجود خواهند داشت؟
حدیث انتظار...
راه ورود به جرگه یاران صاحب الزمان(عج)
خبرگزاری شبستان: امام صادق علیه السلام فرمودند: «هر که خوش دارد از یاران امام مهدی عجل الله تعالی فرجه باشد، باید منتظر باشد و پارسایی پیشه کند.»
جامعه المصطفی(ص) العالمیه در گفت و گو با شبستان:
سرمایه گذاری رسانه ای و برنامه ریزی نظامی صهیونیزم برای تحریف تفکر موعود
خبرگزاری شبستان: مهدویت، امروز از منظر دشمنان کانون تولید فکر و حرکت افزایی و مبارزه با استکبار و استعمار تلقی می شود و حقیقت نیز همین است چرا که مهدویت در میان آموزه های دینی مسئله ای عام و فراگیر است و اختصاص به شیعه ندارد.
انس رمضانی با امام مهربانی(عج)//۱۰
چگونگی اجابت «فُکَّ بِهِ اَسْرَنا»/با ظهور به همه آرزوهامان می رسیم
خبرگزاری شبستان: امام مهدی(عج) گشاده دست ترین و سخی ترین افراد نظام آفرینش خواهند بود که این سخاوت ایشان نه تنها مادی است بلکه براساس دعای افتتاح، ایشان سعه صدر ما یعنی ظرفیت ما را افزایش خواهد داد.
حدیث انتظار...
چه کسانی روز قیامت با امیر(ع) هم درجه اند؟!
خبرگزاری شبستان: امیرالمومنین امام على (علیه السلام) در حدیثی شریف کسانی را معرفی می کنند که در روز قیامت با ایشان هم درجه خواهند بود.
مدیر گروه قرآن مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان//۲:
باید برای ظهور زمینه های «جمل» و «صفین» از بین برود
خبرگزاری شبستان: اگر جامعه اسلامی می خواهد در چارچوب تمدنی اسلام و در مسیر دستیابی به حکومت صالحان حرکت کند، باید شاخصه هایی که از میان آنها حوادثی مانند جمل، صفین و نهروان حادث می شود را از میان بردارد.
انس رمضانی با امام مهربانی(عج)//۹
مانع اصلی ظهور در نگاه « افتتاح»/عواقب مهدی گزینی برای انتظار
خبرگزاری شبستان: یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: شرایط ظهور امام زمان (عج) را عِده و عُده یاران مشخص نمی کنند بلکه ویژگی های این یاران در اطاعت پذیری و ولایت پذیری از امام(عج) و شناختی که از ایشان دارند، مورد اهمیت است.
یاران حضرت قائم(عج) چگونه امتحان می شوند؟!
خبرگزاری شبستان: امام صادق علیه السلام فرمودند: «خداوند اصحاب موسی را به وسیله نهر آبی امتحان کرد، چنان که خدا فرمود: «إِنَّ اللّهَ مُبْتَلِيكُم بِنَهَرٍ» اصحاب قائم(عج) نیز چنین امتحان خواهند شد.»
حدیث انتظار...
شباهت امام غایب(عج) با حضرت یوسف(ع)
خبرگزاری شبستان: امام باقر علیه السلام فرمودند: «ای محمد بن مسلم! در قائم آل محمد صل الله علیه وآله شباهتی با پنج تن از انبیاء وجود دارد... .»
مدیر گروه قرآن مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان//۱:
راه شکست فتنه های آخرالزمان/شرط تحقق مدنیت مهدوی در جامعه منتظر
خبرگزاری شبستان: وعده حقیقی حکومت صالحان، نقطه مشترک تمامی کتب آسمانی است؛ اما زمانی می توان این عصر عظیم را درک کرد که ظرفیت پذیرش و وسعت بینش آن را داشته باشیم، مدنیت در جامعه ای محقق می شود که ظرفیت پذیرش آن را داشته باشد.
برگزاری مسابقه «همراه با آیه‌های نور»
خبرگزاری شبستان: مسابقه کتابخوانی همراه با آیه‌های نور با محوریت کتاب «شرایط ظهور از دیدگاه قرآن کریم» در خرداد و تیر ماه ۱۳۹۶توسط معاونت فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) برگزار می شود.
انس رمضانی با امام مهربانی(عج)//۸
انتظار بدون ساختار سیاسی زمینه ساز نمی شود/امتیاز دولت کریمه بر دولت های تاریخ!
خبرگزاری شبستان: دعای افتتاح از معدود ادعیه ای است که در تعبیری عمیق و بی نظیر و در فرازی سیاسی، از دولت امام عصر(عج) به «دولت کریمه» تعبیر می کند؛ امری که مشابه آن در هیچ کدام از آیات قرآن، ادعیه و روایات دیگر وجود ندارد.
ادامه مطالب