صفحه اختصاصی دولت موعود
دولت موعود
امام مهدی علیه السلام چند سال حکومت می کند؟
خبرگزاری شبستان: روایاتی که در آن به مدت حکومت حضرت مهدی علیه السلام اشاره شده است، با هم اختلاف دارد. مدت هایی که در روایات برای حکومت آن حضرت(عج) مشخص شده مختلف و متعدد است.
وجه اشتراک امام زمان(عج) با پیامبر(ص) در امنیت بخشی و خاتمیت
خبرگزاری شبستان: آگاه باشید خاتم امامان ما قائم مهدی است؛ بدانید که او برگزیده و مختار خداوند متعال است. آگاه باشید که او وارث [علم] همه علما و محیط بر تمام علوم است.
حدیث انتظار...
کیفیت جهان گشایی های حضرت حجت(عج) برای نجات بشر
خبرگزاری شبستان: جای شک و تردید نیست که حضرت(عج) همه جهان را تحت سیطره و حکومت خود می آورد ولی اینکه چرا از بعضی شهرها نام برده شده است، شاید به لحاظ اهمیتی باشد که آن شهرها در آن روزگار پیدا خواهند کرد.
سرنوشت اقلیت های دینی در حکومت حضرت مهدی(عج)
خبرگزاری شبستان: ابوبصیر گوید: به امام صادق علیه السلام عرض کردم: صاحب الأمرعلیه السلام با اهل ذمّه چه خواهد کرد؟ و ایشان به این سوال پاسخ دادند ... .
حدیث انتظار...
راز حکومت بقیه الله(عج) بر دل ها
خبرگزاری شبستان: حکومتی که در مدتی کوتاه بر دشواری ها چیره گردد و نابسامانی ها را از بین ببرد و با برچیدن ناامیدی از دل ها، بذر امید در آنها بکارد، از پشتیبانی مردمی برخوردار خواهد شد.
حدیث انتظار...
وقتی کمک به یکدیگر واجب می شود!
خبرگزاری شبستان: امام صادق(ع) در حدیثی شریف با اشاره به ویژگی های عصر ظهور، درباره کیفیت کمک برادران دینی به یکدیگر در دولت کریمه مهدوی سخن گفته اند.
امام زمان(عج) کجا زندگی می کند؟
خبرگزاری شبستان: یکی از سوالات متداول درباره امام مهدی علیه السلام که همواره در طول سالیان غیبت آن حضرت(عج) مطرح بوده و است، به محل زندگی و سکونت آن امام همام(عج) باز می گردد.
کلام امیر(ع)؛
زمین هیچگاه از حجتى که به اقامه امر خدا قیام کند، خالى نیست
خبرگزاری شبستان: امیرمومنان امام علی(ع) در حدیثی شریف به کیفیت حضور دائمی حجج الهی در زمین اشاره و تاکید کرده اند که زمین هرگز از حجت خدا خالی نمی شود.
گزارش شبستان از حال و هوای انتظار در جامعه؛
توقعات مردم از دولت موعود/راه سحر شدن یلدای غیبت از ورای انتظار
خبرگزاری شبستان: یکی از بزرگان می گفت: انسانی که منتظر صبح است، بیکار نمی نشیند تا صبح بیاید، اگر خانه تاریک باشد، روشنایی تهیه می کند و اگر سرد باشد، به دنبال گرمایش می رود؛ لذا انتظار هم به معنای دست روی دست گذاشتن نیست، بلکه یک عمل است.
استاد دانشگاه در گفت وگو با شبستان:
کشف و تطبیق علائم ظهور از وظایف منتظر نیست/ارتباط انتظار با ایجاد شرایط ظهور
خبرگزاری شبستان: افراد بسیاری در دو سه دهه گذشته به دلیل دنبال کردن علائم و تطبیق گرایی، در این زمینه به بیراهه رفتند. اصولا بحث از علائم دلیل منطقی ای ندارد، ما از یک گزاره واقعی یعنی آمدن یا نیامدن صحبت می کنیم چیزی که در اختیار ما نیست.
معنای رجعت چیست؟/سه روزی که ایام الله اند
خبرگزاری شبستان: علامه طباطبایی(ره) می‌فرماید: روایاتی که رجعت را اثبات می‌کنند، اگرچه با هم اختلافی دارند، اما همۀ آن‌ها در این معنا متحدند که سیر و حرکت نظام عالم به سمتی است که تمام آیات الهی به منتهای ظهور خود برسند ... .
بایسته های انتظار در گفت و گو با مدیر بنیاد حضرت مهدی موعود(ع) استان البرز؛
کیفیت پرداخت ادعیه و زیارات مهدوی به علائم ظهور/وظیفه منتظر یافتن «یَمانی» و «سُفیانی» نیست
خبرگزاری شبستان: در هیچ یک از دعاها و زیاراتی که درباره امام مهدی (ع) آمده، به علائم ظهور نشده و شیعیان را امر به آن نکرده اند که علائم را بشناسید و مصداق آن را بیابید. آنچه مهم است شرایط انتظار، بحث معرفت و شناخت امام(عج) و ... است.
ادامه مطالب