صفحه اختصاصی دولت موعود
دولت موعود
حدیث انتظار...
الگوی امام مهدی(عج) در سیاست و پوشش!
خبرگزاری شبستان: امام صادق علیه السلام در حدیثی شریف از پیروی حضرت صاحب الزمان(عج) از سبکی خاص در لباس پوشیدن و تعیین سیاست و خط مشیء، خبر داده اند.
توصیف امام رضا(ع) از حضرت بقیه الله(عج)
خبرگزاری شبستان: از آن جا که معصومان علیهم السلام انسان های کامل و از هر جهت اسوه و الگوی بشریت هستند، اخلاق نیکو را نیز در بالاترین حد دارا می باشند.
حدیث انتظار...
وضعیت جهان پس از ظهور صاحب الزمان(عج)
خبرگزاری شبستان: پیامبر اکرم(ص) در حدیثی شریف وضعیت جهاد پس از ظهور امام مهدی(عج) را تشریح کرده اند.
حدیث انتظار...
نخستین بیانات امام مهدی علیه السلام هنگام ظهور
خبرگزاری شبستان: شما را به ذکر خدا و به ایستادنتان در برابر خدا (در روز قیامت) متذکر می شوم؛ در حالی که حجتش را در دنیا بر شما تمام کرده است و پیامبران را مبعوث نموده و قرآن را فرو فرستاده است.
کارشناس مهدوی در گفت وگو با شبستان:
صله ارحام با عطر و بوی مهدوی!
خبرگزاری شبستان: شاید نتوانیم مستقیما از حضرت حجت(ع) یاد کنیم اما می توان به شکلی رفتار کرد که طرف مقابل احساس کند شخص بزرگی را یادآور می شوید، اینکه بتوان نشان غیرمستقیم ولّی خدا بود شرط اولی است که در تعاملات و رفت و آمدها باید به آن توجه شود.
حدیث انتظار...
غنا و بی نیازی؛ سوغات ظهور برای مردمان
خبرگزاری شبستان: زمانی که حضرت مهدی علیه السلام قیام کند، خداوند غنا و بی نیازی را در دل بندگانش می نهد؛ به گونه ای که حضرت(عج) اعلام می کند: «هر کس به مال و ثروت نیاز دارد، بیاید» ولی کسی برای آن پیش قدم نمی شود.
عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در گفت وگو با شبستان:
«حال» بشر فقط با ظهور «اَحسَن» می شود
خبرگزاری شبستان: ظهور حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه بهاری است در پس زمستان سرد بی عدالتی، ظلم و فساد. از این رو، ما امام عصر(عج) را با تعبیر «ربیع الانام» یاد می کنیم یعنی بهار مردمان، بهار روزگاران، بهار هستی و بهار نظام آفرینش.
کارشناسان مهدوی در گفت وگو با شبستان مطرح کردند:
انتظار در سیره فاطمی/دغدغه حضرت زهرا(س) برپایی حکومت اسلامی توسط انسان کامل بود
خبرگزاری شبستان: حرکت های چند روزه فاطمه زهرا(س)، خط دهی برای تمام فرزندانشان بود و به آنها، سیر زندگی را آموخت؛ اگر امروز وجود مقدس امام زمان(عج) در همه سختی ها صبر پیشه کرده اند، به وسطه این الگوگیری از مادر بزرگوارشان(س) است.
حدیث انتظار...
شادی اهل قبور در عصر ظهور
خبرگزاری شبستان: هیچ مومنی در قبرش نمی ماند، مگر آن که آن شادی و سرور در قبرش وارد می شود؛ به گونه ای که مردگان به دیدار یکدیگر می روند و ظهور حضرتش را به هم تبریک می گویند.
راز اتقان و اعتبار احادیث مهدوی(۲)
آیا احادیث ولادت امام مهدی‏(عج) قوت لازم را دارد؟
خبرگزاری شبستان: نمی توان با احادیثی که بر ولادت امام مهدی(ع)به عنوان موعود عالم دلالت می‏ کند و فوق تواتر است، معامله‏ خبر واحد کرد و هر یک از راویان این اخبار را نقد و بررسی کرد و در صورت عدم اثبات وثاقت آنان، احادیث را مورد طعن قرار داد.
ویژگی هایی شیعیان بعد از ظهور
خبرگزاری شبستان: امام باقر(ع) در حدیثی شریف از ویژگی های شیعیان در عصر حکومت امام زمان(عج) خبر داده اند.
«السَّلَامُ عَلَیْکَ یَا حُجَّةَ اللَّهِ الَّتِی لَا تَخْفَى‏» یعنی چه؟!
خبرگزاری شبستان: «السَّلَامُ عَلَیْکَ یَا حُجَّةَ اللَّهِ الَّتِی لَا تَخْفَى‏»، فرازی از یکی از زیارات امام زمان (عج) است که در کتاب های حدیثی و دعا آمده است و درباره آن دو احتمال داده می شود.
ادامه مطالب