صفحه اختصاصی دولت موعود
دولت موعود
جنبه های پیشرفت چشمگیر صنعت و تکنولوژی در دولت مهدوی
خبرگزاری شبستان: به رغم زعم باطل گروهی که تشکیل حکومت مهدوی عجل الله تعالی فرجه را مایه ارتجاع بشر به شیوه های زندگی بدوی معرفی می کنند، عصر نورانی حکومت حضرتش دوران شکوفایی بشر در صنعت، تکنولوژی و توسعه همه جانبه است.
مهدویت؛ امتداد عاشورا(۱)
منظور از «اِمامٍ مَنْصُورٍ» در زیارت عاشورا/امامت بقیه الله(عج) خونبهای سیدالشهداء(ع) است
خبرگزاری شبستان: کارشناس مهدوی با اشاره به پیوند مهدویت و عاشورا گفت: با شهادت حضرت سیدالشهدا(ع) امامت نه تنها خاتمه نمی یابد، بلکه استمرار پیدا می کند چنان که خونبهای امام حسین(ع) امامت امام دوازدهم(عج) است و این شجره طیبه ادامه خواهد داشت.
حدیث انتظار...
خشنودی جهانیان از ظهور و قیام امام زمان(عج)
خبرگزاری شبستان: امیرالمومنین امام علی(ع) در این باره می فرمایند: «هنگامی که حضرت مهدی(عج) ظهور می کند، نام مبارکش بر سر زبان ها خواهد بود و وجود مردم سرشار از عشق به مهدی(عج) است ...».
منظور قرآن از «لِيُظْهِرَهُ عَلَى الدِّينِ كُلِّهِ» چیست؟
خبرگزاری شبستان: امام صادق علیه السلام در سخنی فرمودند: «هنگامی که قائم(عج) ما قیام کند، جایی روی زمین باقی نمی ماند مگر این که در آن جا صدای «أشهَدُ أن لا اله الا الله و أشهَدُ أنّ محمّداً رَسولَ الله» بلند می شود.»
کارشناس تاریخ اسلام در گفت وگو با شبستان:
حقانیت اهل بیت(ع) در قاب مباهله/رمزگشایی های آیه مباهله از عظمت وجودی حضرت امیر(ع)
خبرگزاری شبستان: به شهادت آیه مباهله، امیرالمومنین(ع) نفس پیامبر(ص) و گویا خود حضرت(ص) است، بر همه انبیاء جز پیامبر (ص)، افضلیت و برتری دارد و با توجه به اولی بودن پیامبر(ص) بر جان و مال مومنان، حضرت امیر(ع) هم که نفس ایشان اند، بر مردم ولایت دارند.
استاد حوزه و دانشگاه:
منتظران واقعی را چگونه بشناسیم؟/راز تحول همه چیز در دولت کریمه
خبرگزاری شبستان: نگاهي به روايات انتظار به خوبي نشان مي‌دهد كه منتظران واقعي را بايد در صف مجاهدان راه خدا شناخت كه از همه جهت خود را براي ياري امام آماده نموده‌اند.
ارتقای عقل و ایجاد روح استغناء در بشر، کارویژه دولت کریمه است
خبرگزاری شبستان: این وعده قطعی الهی، آن گاه انجام می شود که دولت کریمه مهدوی بر اساس «البیعة لله» تاسیس می گردد؛ حکومتی که زیربنای آن را توحید و روبنای آن را قسط و عدل تامین می کند و در روایات و تعبیرهای معصومان علیهم السلام دولت حق نام گرفته است.
ظهور؛ مفهوم مشترک اسلامی
خبرگزاری شبستان: اعتقاد به مهدی موعود(عج) یعنی اینکه در آخرالزمان از خاندان پیامبر(ص) شخصی ظهور می کند که دنیا را از عدل، از دادگستری و از نیکی پُر می کند. تبعیض ها، ظلم ها، سوءاستفاده ها و فاصله های طبقاتی را از بین می برد.
حجت الاسلام پناهیان:
چند سال دیگر ظهور محقق می شود؟!
خبرگزاری شبستان: قواعد ظهور را بررسی کنید، به نظر شما چند سال دیگر ظهور محقق می شود؟ محاسبه و آمار تهیه کنید و نموداری از امکانات، قدرت رشد ما، ضعف دشمن تهیه کنید، در این صورت می توانید محاسبه اجمالی داشته باشید.
آیه های مهدوی...
از مهمترین امدادهای غیبی برای امام زمان(عج)
خبرگزاری شبستان: «و یاد آر ای رسول آن‌گاه که پروردگار تو به فرشتگان وحی کرد که من با شمایم، پس مؤمنان را ثابت قدم بدارید، که همانا من ترس در دل کافران می‌افکنم، پس گردن ها را بزنید و همه انگشتان را قطع کنید.»
حجت الاسلام دکتر رفیعی در همایش «از غدیر تا کربلا» :
عاشورا محصول انفجار بغض های غدیر بود/ظهور ثمره غدیر است
خبرگزاری شبستان: اسلام از بعثت آغاز شد، با غدیر استمرار یافت، با مبارزات صورت گرفته علیه بدعت ها در عاشورا احیاء شد و با ظهور ثمره و میوه خواهد و اگر هرکدام از این چهار رکن جدا شوند، اسلام دچار مشکل خواهد شد.
پژوهشگر مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان:
کیفیت انتظار و مهدویت در خطبه غدیر
خبرگزاری شبستان: همچنان که در آغاز بعثت، بحث نبوت و ولایت همزمان ابلاغ شد، در واقعه غدیر، بحث ولایت و امامت نیز تا آخرین نفرِ ائمه(ع) بیان شد. لذا باید گفت: رسول اکرم(ص) در کنار ولایت امیر(ع)، به وقایع و امامت امامان(ع) هم توجه داشته اند.
ادامه مطالب
درباره این صفحه:
این صفحه اختصاص به  دولت موعود داشته و شما می توانید آخرین مطالب و اخبار مرتبط را در این صفحه دنبال کنید.
صفحات مرتبط