صفحه اختصاصی دولت موعود
دولت موعود
حدیث انتظار...
محبوب ترین اعمال نزد خدای متعال!
خبرگزاری شبستان: بنابر آموزه های دینی اعمال بسیاری می تواند سبب قرب ما به خدای متعال و تامین رضای الهی شود اما بنابر فرموده امیرالمومنین(ع) این عمل محبوب ترین اعمال نزد خدای عالمیان است.
استاد مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان:
تمدن نوین اسلامی قطعه ای از پازل دولت موعود است که باید ساخته شود!
خبرگزاری شبستان: زمینه سازی برای عصر ظهور، بعد از توجهات روایی و حدیثی، یک پایه عقلی و فکری نیز دارد؛ عصر پیش از ظهور قطعه ای از پازل تمدنی دولت موعود است که در رسیدن به آن آرمانشهر بشری نقشی موثر ایفا می کند.
چرا با «عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج»های ما امام عصر(عج) ظهور نمی کند؟!
خبرگزاری شبستان: انتظار فرج، چيزى جز همان تقاضاى عمومى، براى عرضه داشتن آن وجود مقدس نيست و چون اين تقاضا هنوز به طور فراگير وجود ندارد، آن حضرت(عج) در غيبت به سر مى برد و وجود تعداد اندكى علاقه مند و دوستدار، در اين دنياى پهناور، كفايت نمى كند.
چگونگی اطلاع جهانیان از ظهور امام زمان(عج)
خبرگزاری شبستان: ظهور و انقلاب جهانی مهدوی، امری مخفیانه نیست تا ابتدا افراد خاصی بدانند و بعد به سایرین خبر دهند، بلکه وقتی ظهور اتفاق بیفتد، همۀ مردم دنیا از آن مطلع می‌شوند.
چند علامت دیگر تا ظهور باقی است؟!
خبرگزاری شبستان: بنابر روایات ائمه معصوم علیهم السلام برای ظهور امام عصر(عج) علائمی است و به‌طور کلی علامت‌های ظهور به دو دسته تقسیم می‌شوند: حتمی و غیرحتمی.
بهترین راه در جلب محبت حضرت بقیه الله(عج)!
خبرگزاری شبستان: اگر عشق امام زمان(ع) در قلبتان جاری است، بدانید به خاطر این است که قلب امام زمان علیه‌السلام هم سرشار از محبت به شماست. بسیاری از عنایت‌های حضرت مهدی علیه‌السلام نیز به سبب محبت و عشق است، او به انسان‌ها عشق می‌ورزد.
جنس و شیوه ولایت مداری در یاران امام مهدی(عج)
خبرگزاری شبستان: ولایت مداری آنان علاوه بر عشق و دلدادگی در برابر امام زمان (ع)، در اطاعت از فرامین ایشان عینیت می‌یابد. آنان بازوان پرتوان مهدی (عج) و در برابر او تسلیم محض و مطیع محض و «مُجِدُّونَ فُی طاعَةِ اللّهِ وَ طاعَتِهِ» هستند.
هالیوود و القائات جعلی درباره آخرالزمان
خبرگزاری شبستان: فیلم‌هایی که در آن‌ها جهان کنونی در شاکله‌ای سیاه و تاریک و در تسخیر جنایتکاران و تروریست‌ها نمایانده می‌شود. از همین رو عده بسیاری در انتظار مسیح موعود هستند تا این دنیای آشفته و تاریک را به سامان رساند.
نقش افکار عمومی در غیبت امام زمان(عج)
خبرگزاری شبستان: وظيفه حضرت(عج)، تحقّق فراگير و گسترده تمامى اهداف و برنامه هاى پيامبران و اوليا است و اقدامات و اصطلاحات او، نيازمند درك بالا و شعور مترقى از سوى مردم است.
ظهور با چه وقایعی همراه است؟!
خبرگزاری شبستان: حضرت مهدی (عج) با اذن و امر خدا همراه با اصحاب و یاران خود در شهر مقدس مکه و مسجدالحرام ظاهر می‌شوند و با معرفی خود ظهور را اعلام می‌کنند.
احادیث انتظار...
شجاعت یاران بقیه الله(عج)
خبرگزاری شبستان: امام باقر(ع) فرمودند: یاران مهدی (عج) دل‌هایی چون پولاد دارند، از هر سو تا مسافت یک ماه راه، ترس بر دل‌های دشمنانشان سایه افکنده است.
مدرس دانشگاه معارف در گفت وگو با شبستان (۱):
مدعیان دروغین خروجی تنزل گفتمان انتظار به خواب و ملاقات اند
خبرگزاری شبستان: به جای مطالبه اقتصاد مقاومتی براساس گفتمان انتظار و بحث براساس موضوعات علمی، فرهنگی و تمدنی با محور مهدویت، بعضا متاسفانه به مسائل آسیب زا مثل ملاقات گرایی‌ها یا خواب گرایی‌های افراطی می‌پردازیم که نتیجه‌اش ادعاهای دروغین است.
ادامه مطالب
درباره این صفحه:
این صفحه اختصاص به  دولت موعود داشته و شما می توانید آخرین مطالب و اخبار مرتبط را در این صفحه دنبال کنید.
صفحات مرتبط