صفحه اختصاصی انتظار و انقلاب
انتظار و انقلاب
در پی صدور بیانیه «گام دوم انقلاب» صورت گرفت؛
نامه اعضای مرکز تخصصی مهدویت به مقام معظم رهبری
اعضای هیئت علمی و کارشناسان مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم در نامه ای به مقام معظم رهبری از توجه ویژه ایشان به مسئله مهدویت در بیانیه «گام دوم انقلاب» تقدیر و برای تحقق آرمان تمدن سازی و طلوع خورشید ولایت عظمی اعلام آمادگی کردند.
حجت الاسلام عالی:
درگیری جبهه حق و باطل کوره امتحان خدا را در دنیا گرم می کند
استاد اخلاق تاکید کرد: دو جبهه حق و باطل در طول تاریخ همیشه با هم درگیر بوده و هستند و خواهند بود و این درگیری حق و باطل است که کوره امتحان خدا در دنیا را گرم می کند و معلوم می شود که هر کسی چه کاره است، باید معلوم شود که هر کسی در کدام جبهه است.
مدیر کل نوسازی مدارس استان مرکزی:
تخصیص ۱۱۰ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه های نوسازی مدارس
محمدی گفت: برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام اعتباری بالغ بر ۱۱۰ میلیارد تومان تخصیص داده شده است.
  • تاریخ: ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
  • سرویس: مرکزی
مدیر بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) استان اردبیل خبر داد
ارسال ۴۰۰ شعر به جشنواره ملی مهدوی «صراط»/مشارکت بالای شاعران عرب و کردزبان
محسنی با اشاره به برگزاری اختتامیه نخستین جشنواره ملی مهدوی «صراط» در هشتم اسفند، گفت: نزدیک به ۴۰۰ اثر از حدود ۲۵۰ شاعر به دبیرخانه رسیده است که عمدتاً به زبان های فارسی، ترکی آذری، عربی و کردی هستند.
یک کارشناس و پژوهشگر مهدوی تاکید کرد:
تعمیق گفتمان انتظار و زمینه سازی ظهور؛ مطالبه رهبری از جوانان در گام دوم انقلاب
حجت الاسلام عرفان با اشاره به مطالبات منتظرانه مقام معظم رهبری از جوانان در بیانیه گام دوم انقلاب، تاکید کرد: جوان منتظر در عرصه کار و تلاش، پژوهش و اختراع باید در راستای تحقق دولت موعود گام بردارد.
بسته خبری//۲۸ بهمن
از برگزاری جشنواره های علوی تا تدارک برنامه های مهدوی برای منتظران
تمدید مهلت ارسال آثار به بخش فضای مجازی جشنواره «صراط» تا ۲۵ فروردین، برنامه های پایان هفته جمکران برای منتظران و برگزاری همایش ملی «میثاق علوی» و آیین جایزه جهانی امام علی(ع) سال آینده از مهمترین اخبار حوزه مهدویت و غدیر در ۲۸ بهمن ماه است.
نشست تولیت و معاونان و مدیران مسجد مقدس جمکران
هشتمین نشست مشترک معاونان، مدیران و کارشناسان مسجد مقدس جمکران با تولیت میعادگاه منتظران، برگزار و طی آن اهداف امام خمینی(ره) در به ثمر نشاندن انقلاب اسلامی ایران و نفوذ این انقلاب در جهان تشریح شد.
معاون اجرایی مرکز تحقیقات امام علی(ع)
برگزاری همایش ملی «میثاق علوی»/آیین جایزه جهانی امام علی(ع) سال آینده برگزار می شود
معتضدیان با اعلام برگزاری چهارمین همایش «میثاق علوی» در نیمه اسفند ماه، گفت: جایزه جهانی امام علی(ع) به منظور ایجاد گنجینه برترین پژوهش های علمی درباره مولای متقیان(ع)، سال آینده به امام علی پژوهان اعطا می شود.
برنامه های پایان هفته جمکران برای منتظران
مسجد مقدس جمکران در نخستین هفته از اسفند ماه با برنامه های متنوع اعم از جلسات سخنرانی و نیز آیین قرائت دعای کمیل و ندبه میزبان مهدی باوران می شود.
یک کارشناس مهدوی:
نباید برای جلب توجهات به ظهور، با احساس مردم بازی کنیم
حجت‌الاسلام آیتی با بیان اینکه ما حق تطبیق قطعیِ وقایع روز با نشانه های ظهور را نداریم، گفت: در اسلام مطالب بسیاری برای مشتاق کردن مومنان به ظهور وجود دارد، لذا لازم نیست با حرف های بی اساس اشتیاق ایجاد کرد زیرا انگیزه ها از میان خواهد رفت.
مدیر بنیاد مهدی موعود(عج) استان چهارمحال و بختیاری اعلام کرد
تمدید مهلت ارسال آثار به بخش فضای مجازی جشنواره «صراط» تا ۲۵ فروردین ۹۸
حجت الاسلام کریمی با اشاره به زمانبر بودن تولید آثار مهدوی در حوزه فضای مجازی، گفت: به این دلیل و نیز تقاضای مکرر مدارس و دانشگاه ها مهلت ارسال آثار به بخش فضای مجازی جشنواره صراط تا ۲۵ فروردین ماه تمدید شد.
شهریار بحرانی در نشست «سینمای چهل ساله ایران و بایدهای سینمای آرمانی»:
قهرمان سازی های شرور؛ خط مشی جدید سینمای غرب/جشنواره فیلم‌های منجی‌گرایانه و مهدوی برگزار شود
کارگردان «مُلک سلیمان» با تاکید بر لزوم حرکت به سوی سینمای آرمانی شیعی، اظهار کرد: جشنواره فیلم‌های منجی‌گرایانه و مهدوی در ایران اسلامی برگزار و در آن فیلم‌های آخرالزّمان شناسایی و به صورت کوتاه، انیمیشن، مستند، سینمایی و... ارائه شود.
ادامه مطالب