صفحه اختصاصی حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی
حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی
آیه های مهدوی؛
چرا امام زمان(عج) را «بقیة الله» می خوانیم؟
خبرگزاری شبستان: امام باقر(ع) فرمودند: «قائم ما چون ظاهر شود، تکیه به خانه کعبه زند و سیصد و سیزده مرد گرد او فراهم شوند و اول سنخش این باشد: «بَقِيَّتُ اللَّهِ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ مُؤْمِنِينَ» ... .
علم واقعی قرآن است /فقر جامعه نشان ازکم توجهی به قرآن است/ هر سخن شما مبلعین باید از قرآن ومفاهیم آن باشد
خبرگزاری شبستان:رئیس ستاد اقامه نماز گفت: چیزهایی که شما در حوزه میخوانید علمی است اما علم واقعی قرآن است و حرف حرف آن نکته دارد قرآن کتاب زندگی است و باید آن را بخوانید و بدانید فقر ما عدم توجه به قرآن و بازنگری در آیات آن است.
  • تاریخ: ۱۳۹۷/۲/۲۰
  • سرویس: قم
همایش مبلغان رمضان
این همایش با موضوع نقش مبلغان در کاهش و پیشگیری از آسیب های اجتماعی با سخنرانی رحمانی فضلی، وزیر کشور و حجت الاسلام قرائتي در سالن همایش های غدیر قم برگزار شد.
آیه های مهدوی...
وجوه شباهت امام عصر(عج) به یوسف(ع)؛ عزیز مصر
خبرگزاری شبستان: امام باقر(ع) در ضمن حدیثی، شباهت حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه با حضرت یوسف(ع) را چنین توضیح می دهد که برادرانش با او معامله می کردند و سخن می گفتند اما او را نمی شناختند.»
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی:
کم توجهی به قرآن سیلی هایی نظیر برجام را نصیب ما می کند
خبرگزاری شبستان:حجت الاسلام قرائتی گفت: کم توجهی به قرآن زندگی را دچار سختی کرده و سیلی هایی نظیر برجام را نصیب ما می کند.
بازدید رییس ستاد اقامه ی نماز از نمایشگاه کتاب تهران
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی رییس ستاد اقامه ی نماز و حجت الاسلام حمید رضا ارباب سلیمانی، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور دینی از غرفه های نمایشگاه کتاب بازدید کردند.
ماجرای ولادت شیخ صدوق با دعای امام عصر(عج)
خبرگزاری شبستان: پدر شیخ صدوق بچه دار نمی شد. نامه ای به محضر مبارک امام زمان(عج) نوشت تا حضرت(عج) در حقش دعا کند و نامه را به وسیله حسین بن روح به آن حضرت(عج) رساند. امام علیه السلام در حقش دعا کرد و ... .
آیه های مهدوی؛
وعده قرآنیِ «أَنَّ الْأَرْضَ يَرِثُهَا عِبَادِيَ الصَّالِحُونَ» چگونه محقق می شود؟!
خبرگزاری شبستان: یکی از سنت های الهی است که بندگان صالح، حاکم و وارث جهان باشند.(کَتَبنا) دین از سیاست جدا نیست بنابر این قسمت از آیه که می فرماید: (یَرِثُها عِبادِیَ الصَّالِحُونَ) به ارث بردن زمین و حکومت برجهان، دو شرط دارد؛ بندگی و عمل صالح.
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی:
وقتی دشمن جاسوس و وزارت اطلاعات دارد مسلمانان هم باید داشته باشند
خبرگزاری شبستان: حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی گفت: اگر دشمن جاسوس و وزارت اطلاعات دارد مسلمانان هم باید داشته باشند.
مخالفت مجلس با مهلت شش ماهه به دولت برای تعیین تکلیف واگذاری‌ها
خبرگزاری شبستان: نمایندگان مجلس ماده مربوط به مهلت شش ماهه به دولت برای تعیین تکلیف واگذاری‌ها را در طرح اصلاح قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ حذف کردند.
آیه های مهدوی؛
منظور خدای متعال از بیان «وَاللهُ مُتِمِّ نُورِهِ»
خبرگزاری شبستان: اسلام در طول تاریخ از بی خردی بعضی مسلمان ها خیلی ضربه خورده است. به اسم مستشار، مستشرق، توریست، جهانگرد، متخصص و دهها اسم زیبای دیگر به کشورهای اسلامی نفوذ کرده و اسرار و اموال ما را به غارت برده اند، و ما غافل بوده ایم.
آیه های مهدوی؛
نگاه قرآن درباره گستره حکومت حضرت صاحب الزمان(عج)
خبرگزاری شبستان: امام صادق(ع) در سخنی فرمود: «هنگامی که قائم(عج) ما قیام کند، جایی روی زمین باقی نمی ماند مگر اینکه در آنجا صدای «أَشْهَدُ أَنْ لا إِلَهَ إِلاَّ اللهُ» و «أَشْهَدُ أَنَّ مُحَمَّداً رَسوُلُ الله» بلند می شود».
ادامه مطالب
درباره این صفحه:
حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی (۱۳۲۴ - کاشان) مسئولیت نهاد «ستاد اقامه نماز» را بر عهده دارد. وی در اردیبهشت سال ۱۳۶۱ به «نمایندگی ولی فقیه» در سازمان نهضت سوادآموزی منصوب شد و سپس ریاست این سازمان را نیز بر عهده گرفت که این مسئولیت را تا اسفند ۱۳۸۹ داشت.