صفحه اختصاصی حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی
حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی:
خداوند معرفت و اطاعت ما را نسبت حضرت مهدی(عج) بیشتر کند
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی گفت: حضرت امام زمان(عج) عامل نگهداری همه هستی است، از خداوند بخواهیم معرفت، مودت و اطاعت ما را نسبت به حضرت بیشتر کند.
محمد رامین دلشاد در نشست جشنواره اینترنتی مد و لباس سی‌پال:
فروش اقلام مد و لباس به لحاظ ارزآوری با نفت برابری می کند
محمد رامین دلشاد با بیان اینکه سرمایه گذاری بهتر از بخش پوشاک و کیف و کفش در کشور وجود ندارد، گفت: دولت باید در این زمینه فعالانه وارد شود.
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی:
نماز و مرگ بر آمریکا از یکدیگر جدا نیستند
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی گفت: نماز و مرگ بر آمریکا از یکدیگر جدا نیستند. اینکه نماز بخوانیم و مرگ بر آمریکا نگوییم اسلام ۵۰ درصدی است که چنین چیزی در دین اسلام نداریم.
آیه های مهدوی
منزلت منتظران در قرآن
«صدیق» به کسی گفته می شود که سر تا پا راستی و درستی باشد، دل و زبان و عمل او یکی باشد و صداقت جزئی از خلق و خوی او شده باشد. در قرآن این لقب به کسانی همچون ابراهیم، ادریس، یوسف و مریم علیهم السلام داده شده است.
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی:
آیه ۲۸ سوره حشر مصداق روشن تسخیر لانه جاسوسی است
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی گفت: آیه ۲۸ سوره حشر در بیرون کردن اهل کتاب از دیارشان مصداق روشن تسخیر لانه جاسوسی توسط انقلابیون در ۱۳ آبان است.
حجت الاسلام والمسلمین‌ قرائتی:
طلاب تفسیر را جدی بگیرند انس با قرآن در هرجایی کاربرد دارد
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی گفت: طلاب تفسیر را جدی بگیرند اگر فقیه شدید خوب است اما اگر هم به درجه فقاهت نرسیدید انس شما با قرآن در هر جایی کاربرد زیادی خواهد داشت.
آیه های مهدوی
منظور قرآن از «نِعَمَهُ بَاطِنَةً»
قرآن به دو گروه از نعمت ها اشاره می کند؛ نعمت ظاهری مانند سلامتی، رزق و روزی، زیبایی و امثال آن و نعمت باطنی مانند ایمان، معرفت، اطمینان، حسن خلق، امداد غیبی، علم، فطرت، ولایت و ... .
آیه های مهدوی
معنای تجدید عهد با امام عصر(عج)
رسول خدا(ص) فرمود: «خدای عزّّ و جلّ در قیامت با سه کس سخن نخواهد گفت و نگاهشان نخواهد کرد ... اول مردی که به خاطر دنیا با امامی بیعت کند، پس هر گاه خواسته اش را از دنیا به او بدهد به بیعتش وفادار بماند و گرنه دست از بیعت بردارد ...».
حجت الاسلام قرائتی در افتتاحیه درسهایی از قرآن:
تعصب سیاسی آفت تبلیغ مبلغان است/ اثر دعای خیر والدین بر موفقیت فرزندان
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی با تاکید بر اینکه با کمترین امکانات هم می‌توان به امر تبلیغ پرداخت، گفت: مبلغان قرآنی نباید تعصب سیاسی داشته باشند و وابسته به حزب یا گروه سیاسی خاصی باشند که بر فعالیت آنان اثر بگذارد.
آیه های مهدوی
منظور قرآن از نعمت باطنی
«... شخص او از دیدگان مردم غائب می شود، اما یاد او از قلوب مومنین غایب نمی گردد. او دوازدهمین ما امامان است. خداوند برای او هر امر سختی را آسان و هر امر دشواری را همواره سازد و گنج های زمین را برایش آشکار کند...».
روایت استاد قرائتی از آیه های مهدوی
دلایل علمی طولانی بودن عمر امام مهدی(عج)
بسیاری می گویند از نظر علمی نمی شود انسانی قرن ها زندگی کند؛ این در حالی است که اتفاقاً از نظر علمی عمر طولانی بسیاری از انسان ها در طول تاریخ ثبت شده و این مساله نشدنی نیست.
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی:
حجاب معاصرت اجازه نمی‌دهد که افراد حق را بگویند
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی با تاکید بر اینکه حجاب معاصرت اجازه نمی‌دهد که افراد راست و حق را بگویند؛ گفت: چنین اشخاصی دچار حسادت بوده و حتی اگر از کسی کمالی را هم مشاهده کنند منکر آن می‌شوند.
ادامه مطالب