صفحه اختصاصی حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی
حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی
پرسش‌های مهم، پاسخ‌های كوتاه؛
چرا در اسلام، ارزش عمل به نیّت آن است؟!
خبرگزاری شبستان: در اسكناس ‏ها نخى است كه نشانه اصالت اسكناس و وسیله جدایى اسكناس اصلى از قلابى است، در عبادات نیز باید ریسمانى محكم میان بنده و خدا باشد، اگر آن نخ نباشد یا پاره شود، رابطه انسان با خدا قطع شده و عمل مقبول نیست.
مهدویت در بازار نشر...
پاسخ به پرسش های مهدوی با جهت نمای حجت الاسلام قرائتی
خبرگزاری شبستان: کتاب «جهت نما» شامل پاسخ های حجت الاسلام قرائتی به پرسش های مهدوی همچون «امام زمان(عج) چه زمانی ظهور می کند؟» در بازار نشر عرضه شده است.
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی:
رهبر معظم انقلاب از نعمات خدادادی برای انقلاب است
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام والمسلمین قرائتی گفت: رهبر معظم انقلاب از نعمات خدادادی برای انقلاب است قدر ایشان را بدانیم.
آیه های مهدوی؛
کیفیت رفاقت با حضرت حجت(عج)/تاثیر محبت امام عصر(عج) در تولد شیخ صدوق!
خبرگزاری شبستان: حضرت مهدی(عج) ما را دوست دارند و فرمودند: «همانا ما از رعایت حال شما کوتاهی نمی کنیم و شما را از یاد نمی بریم؛ چراکه در غیر این صورت، سختی ها و گرفتاری ها بر شما فرود می آید و دشمنان شما را ریشه کَن کرده و از بین می برند.»
انتشار «جهت نما» برای ششمین بار
خبرگزاری شبستان: مسئول انتشارات بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) با اعلام انتشار «جهت نما» برای ششمین بار گفت: «چرا امام زمان(عج) غایب است؟» و «برنامه حكومتی حضرت مهدی(ع)» از مباحث مطرح شده در این کتاب است.
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی تاکید کرد؛
توبه راهکاری برای رهایی از حسابرسی قیامت/مرگ واقعه ناگهانی است
خبرگزاری شبستان:رییس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه توبه راهکاری برای رهایی از حسابرسی قیامت است، گفت: حساب رسی در عالم آخرت بسیار دقیق است و کمترین عمل انسان در قیامت مورد بررسی قرار می‌گیرد.
آیه های مهدوی؛
منظور قرآن از «الْأَمَانَاتِ» چیست؟
خبرگزاری شبستان: امانت در فرهنگ قرآن مفهوم وسیعی دارد و تمام شئون زندگی سیاسی، اجتماعی و اخلاقی را شامل می شود. امانتداری و رفتار عادلانه و دور از تبعیض، از نشانه های مهم ایمان است.
آیه های مهدوی؛
زمان ظهور در کلام قرآن
خبرگزاری شبستان: آماگی جهانی برای ظهور هنوز مشاهده نمی شود. لذا باید تلاش کرد و زمینه های لازم را برای آن فراهم ساخت. امام زمان(عج) وقتی ظهور می کنند که آمادگی از هر جهت در مردم وجود داشته باشد و مردم به معارف و اندیشه های قرآن و اسلام آگاه باشند.
آیه های مهدوی؛
فلسفه ابتلائات مردم در عصر غیبت
خبرگزاری شبستان: به خدا قسم آنچه انتظارش را می کشید واقع نشود تا وقتی که غربال شوید. به خدا قسم، آنچه چشم به راهش هستید واقع نشود تا وقتی که امتحان شوید به خدا قسم، انچه به سویش چشم می کشید، واقع نشود تا وقتی که جدا شوید.»
تمرین تقوا
خبرگزاری شبستان: سخنان حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی درباره تمرین تقوا
قرائتی؛
همه روحانیون باید دوره تخصصی شیوه دعوت به نماز را فراگیرند
خبرگزاری شبستان: رییس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به اهمیت نماز، گفت: آموزش نماز تخصص می خواهد و از این رو همه روحانیون و طلاب باید دوره تخصصی شیوه دعوت به نماز را فرا بگیرند
قرائتی در دیدار با مردم بندرعباس؛
آمر و ناهی باید مقبولیت داشته باشد/مسجد مکانی مناسب برای برنامه های فرهنگی است
خبرگزاری شبستان: رییس ستاد اقامه نماز کشور یکی از شرایط امر به معروف و نهی از منکر را مقبولیت دانست و گفت: رفتار آمر و ناهی باید به گونه ای باشد که جوان از او حرف شنوی داشته باشد.
ادامه مطالب
درباره این صفحه:
حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی (۱۳۲۴ - کاشان) مسئولیت نهاد «ستاد اقامه نماز» را بر عهده دارد. وی در اردیبهشت سال ۱۳۶۱ به «نمایندگی ولی فقیه» در سازمان نهضت سوادآموزی منصوب شد و سپس ریاست این سازمان را نیز بر عهده گرفت که این مسئولیت را تا اسفند ۱۳۸۹ داشت.