صفحه اختصاصی حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی
حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی
آیه های مهدوی
امام زمان(عج)؛ آرام و امنیت زمینیان
وجود امام زمان(عج)، عامل امنیت اهل زمین است. خود ایشان فرمود: «إنّي أمانٌ لأِهلِ الأرضِ كَما أنَّ النُّجُومَ أمانٌ لأِهلِ السَّماءِ؛ من امان و مایه امنیت اهل زمین ام؛ همان گونه که ستارگان امنیت بخش اهل آسمان هستند».
حجت الاسلام قرائتی:
باید اقرار کنیم که در زمینه مهدویت کوتاهی شده است
استاد برجسته حوزه با تاکید بر لزوم توجه هر چه بیشتر طلاب و روحانیون بر مسأله مهدویت، گفت: مبلغان بدون شناخت امام زمان(عج) نمی توانند مردم را به مهدویت هدایت کنند. باید اقرار کنیم که در زمینه مهدویت کوتاهی شده است
آیه های مهدوی
دو شرط ارث بردن زمین توسط صالحان
یکی از سنت های الهی است که بندگان صالح، حاکم و وارث جهان باشند.(کَتَبنا) دین از سیاست جدا نیست؛ اینکه می فرماید: «یَرِثُها عِبادِیَ الصَّالِحُونَ» به ارث بردن زمین و حکومت بر جهان، دو شرط دارد ... .
ارسال تجهیزات پزشکی به بیمارستان فارابی کرمانشاه
تعدادی تجهیزات پزشکی توسط سازمان اوقاف و امور خیریه تهیه و ظهر امروز به بیمارستان فارابی کرمانشاه ارسال شد.
  • تاریخ: ۱۳۹۷/۵/۱۴
  • حوزه: خبری
  • سرویس: عکس
هم اکنون و با حضور دکتر ارزانی؛
آیین اختتامیه دوازدهمین جشنواره «آسمان هشتم» آغاز شد
آیین اختتامیه دوازدهمین جشنواره فرهنگی، هنری و ورزشی «آسمان هشتم» با حضور مسئولان کشوری و استانی در روستای کردر رضوی شهرستان میناب آغاز شد.
آیه های مهدوی
از کمک به محرومان تا رفع فقر و آبادی شهرها در دولت حضرت بقیه الله(عج)
امام باقر(ع) فرمود: «... خداوند آنان را در شرق و غرب جهان جای دهد و دین اسلام را غالب گرداند و هر بدعتی را به وسیله او و یارانش محو کند همانطور که سفیهان حق را از میان برده باشند و آن چنان عالم در آسایش به سر برد که اثری از ظلم در جایی دیده نشود».
آیه های مهدوی
آثار سوره کهف در رهایی از فتنه های آخرالزمان
رسول اکرم(ص) فرمود: «کسی که سوره کهف را در روز جمعه بخواند، تا شش روز از هر گونه فتنه ای دور خواهد بود و اگر دجال خروج کند، از شر وی مصونیت خواهد داشت».
آیه های مهدوی
ارتباط شناخت امام با انتظار زمینه ساز
امام صادق(ع) می فرمایند: فرمود: «ای فضیل! امام خود را بشناس، زیرا هر گاه امامت را شناختی، تقدم یا تاخر این امر به تو زیان نمی رساند. کسی که امامش را بشناسد و پیش از قیام صاحب الامر بمیرد مانند کسی است که در لشکر آن حضرت(عج) بوده ...».
آیه های مهدوی
میراث اصحاب کهف برای منتظران
هنر اصحاب کهف این بود که در جامعه فاسد، هضم نشدند و وقتی دیدند که همه مردم شهر منحرف هستند و امکان یا امید اصلاح آنها وجود ندارد، گفتند: ما از رفاه و لذت جامعه فاسد می گذریم و غارنشینی را ترجیح می دهیم تا دین مان را حفظ کنیم.
آیه های مهدوی؛
خواص سوره اسراء برای مهدی یاوران
در روایات به تلاوت سوره اسراء در شب های جمعه سفارش شده و از جمله فوائد آن، درک محضر امام زمان(عج) معرفی شده است.
آیه های مهدوی؛
میراث اصحاب کهف برای منتظران
هنر اصحاب کهف این بود که در جامعه فاسد، هضم نشدند و وقتی دیدند که همه مردم شهر منحرف هستند و امکان یا امید اصلاح آن ها وجود ندارد، گفتند: ما از رفاه و لذت جامعه فاسد می گذریم و غارنشینی را ترجیح می دهیم تا دینمان را حفظ کنیم.
آیه های مهدوی؛
راز بزرگی منتظران بر دیگر مردمان
خبرگزاری شبستان: اگر خواستید ببینید فردی چقدر ارزش دارد، ببینید آرزویش چیست؟ آرزوی یک بچه آدامس است! اما هرچه روح بزرگ تر شود امیدهای او نیز بزرگ تر می شود. بزرگ ترین افراد کسانی هستند که در انتظار حضرت مهدی علیه السلام باشند.
ادامه مطالب
درباره این صفحه:
حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی (۱۳۲۴ - کاشان) مسئولیت نهاد «ستاد اقامه نماز» را بر عهده دارد. وی در اردیبهشت سال ۱۳۶۱ به «نمایندگی ولی فقیه» در سازمان نهضت سوادآموزی منصوب شد و سپس ریاست این سازمان را نیز بر عهده گرفت که این مسئولیت را تا اسفند ۱۳۸۹ داشت.