صفحه اختصاصی حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی
حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی
تحقق اهداف قرآنی و پرچم داری نماز به مطالعه و تحقیق نیازمند است
حجت الاسلام قرائتی با بیان اینکه کارشناسان قرآنی باید ابتدا از درون ارتقا یابند تا به دنبال آن بیرون و جامعه را اصلاح کنند، گفت: برای رسیدن به اهداف قرآنی و پرچم داری نماز به مطالعه و تحقیق نیازاست.
با حضور وزیر آموزش و پرورش؛
سومین دوره همایش کارشناسان قرآن و عترت در رامسر آغاز شد
سومین دوره توانمندسازی مسئولان ادارات قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش سراسر کشور صبح امروز سه شنبه با حضور «محسن حاجی میرزایی» در اردوگاه میرزا کوچک‌خان شهرستان رامسر آغاز بکار کرد.
حجت‌الاسلام و المسلمین قرائتی:
تعیین ولی برای مردم از سوی خدا، بهترین شیوه حکومت برای انسان‌ها است
رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان‌اینکه تعیین ولی برای مردم از سوی خدا، بهترین شیوه حکومت برای انسان‌ها است، گفت: زیرا خداوند بهتر از هر کس می‌داند که انسان معصوم و دلسوز برای بشریت چه کسی است.
معلم و شاگرد باید نسبت به یکدیگر حُسن ظن داشته باشند
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: حسن ظن متربی و معلم یکی از ویژگی هایی است که امام علی(ع) بیان فرمودند؛ لذا اگر معلم و دانش آموز نسبت به هم حُسن ظن نداشته باشند در تعلیم و تربیت نمی توانند موفق شوند.
  • تاریخ: ۱۳۹۸/۷/۱
  • سرویس: کرمان
نشست «موسیقی فیلم و هویت فرهنگی در سینمای ایران» برگزار مي‌­شود
نشست علمی «موسیقی فیلم و هویت فرهنگی در سینمای ایران» در پژوهشگاه فرهنگ ، هنر و ارتباطات برگزار مي‌­شود
مدیرعامل ایران خودرو:
دستیابی به تیراژ روزانه دوهزار دستگاه در ایران‌خودرو هدف‌گذاری شد
مقیمی گفت: هدف اولیه ایران‌خودرو دستیابی به شمارگان تولید روزانه دوهزار دستگاه است که با همکاری و هم افزایی با همه نهادهای ذیربط به دنبال تحقق آن هستیم.
حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی:
طلاب از خطبه‌‌خوانی طولانی پرهیز کنند/ در اسلام فارغ‌التحصیلی نداریم
رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه طلاب حوزه‌های علمیه تعطیلات را صرف کسب مهارت درباره تبلیغ کنند، گفت: در دین اسلام چیزی به نام فارغ‌التحصیلی نداریم. طلاب در سخنرانی‌های خود از خطبه‌خوانی طولانی پرهیز کنند
تقدیر معلم درس‌‌هایی از قرآن از جوان نخبه ریاضی
حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی از جوان نخبه ریاضی، به بهانه خلق صحنه زیبای نماز بر پل شهر لندن پس از کسب موفقیت در المپیاد جهانی، با اهدای لوح تقدیر و نیز انگشتری متبرک مقام معظم رهبری از وی تقدیر کرد.
حجت‌الاسلام قرائتی:
نوشتن درباره نماز، دعوت الی‌الله است/روحانیون فقط روضه نخوانند/کودکان را با کتاب به مسجد جذب کنیم
رئیس ستاد اقامه نماز با بیان‌اینکه نوشتن درباره نماز دعوت الی‌الله است، گفت: روحانیون با فن قصه‌گویی آشنایی داشته باشند، نباید فقط روضه‌خوانی کنند، باید مردم را بخندانند. نویسندگان به موضوع جذب کودکان به مسجد اهتمام داشته باشند.
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی:
بسیاری از مشکلات انسان با نماز برطرف می‌شود/ایران هزاران محافظ قرآن دارد
یک استاد حوزه علمیه با بیان اینکه‌ بسیاری از مشکلات انسان با نماز برطرف می‌شود، گفت: اگر امام راحل در مقابل آمریکا فرمودند که هیچ غلطی نمی‌تواند انجام دهد به «الله اکبر» نماز اعتقاد داشتند و کسی را بزرگتر از خدا نمی‌دیدند.
در نامه‌ای بیان شد
توصیه‌های تابستانی حجت‌الاسلام قرائتی به جامعه مدرسین حوزه‌های علمیه
اگر در ماه رمضان یک ماه آن هم شب‌های قدر فرصتی است و اگر در محرم چند روزی (دهه اول و تاسوعا و عاشورا) فرصتی است، در تابستان حدود ۱۰۰ روز فرصت‌هاست که حدود ۱۲ میلیون آموزش و پرورشی و حدود پنج میلیون دانشجو سه ماه تعطیل هستند...
حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی:
سیل شعار، تمسخر و طعنه نباید انسان را از حرکت در مسیر حق باز دارد
یک مفسر قرآن با بیان اینکه با بیان اینکه مجرمان همواره درصدد تمسخر مومنان هستند، گفت: بنابر حدیثی از امیرمومنان(ع) نباید در مسیر حق از چیزی هراسید؛ لذا در این مسیر موج شعار، متلک و کاریکاتور نباید شما را از قدم برداشتن در آن بازدارد.
ادامه مطالب
درباره این صفحه:
حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی (۱۳۲۴ - کاشان) مسئولیت نهاد «ستاد اقامه نماز» را بر عهده دارد. وی در اردیبهشت سال ۱۳۶۱ به «نمایندگی ولی فقیه» در سازمان نهضت سوادآموزی منصوب شد و سپس ریاست این سازمان را نیز بر عهده گرفت که این مسئولیت را تا اسفند ۱۳۸۹ داشت.