صفحه اختصاصی حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی
حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی
«وَلِكُلِّ قَوْمٍ هَادٍ»؛ سند معتبر بر خالی نماندن زمین از حجت الهی
خبرگزاری شبستان: چگونه می توان پذیرفت که میزبانی از مردم دعوت کند ولی نشانی منزلش را ندهد یا راهنمایی نفرستد؟ بخصوص در مواردی که بدون راهنما، راه یابی ممکن نباشد و در مسیر، مواردی وجود داشته باشد که مهمان را به بیراهه و انحراف از منزل میزبان بکشاند.
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی:
باید مباحث سخنرانی مبلغان بر اساس نیاز روز مردم باشد
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام والمسلمین قرائتی گفت: باید مباحث سخنرانی مبلغان بر اساس نیاز روز مردم و در زندگی فردی و اجتماعی آنها کاربردی باشد، برای رسیدن به این منظور باید از مطالب قرآن در منبرها استفاده کنید.
منظور قرآن از «لِيُظْهِرَهُ عَلَى الدِّينِ كُلِّهِ» چیست؟
خبرگزاری شبستان: امام صادق علیه السلام در سخنی فرمودند: «هنگامی که قائم(عج) ما قیام کند، جایی روی زمین باقی نمی ماند مگر این که در آن جا صدای «أشهَدُ أن لا اله الا الله و أشهَدُ أنّ محمّداً رَسولَ الله» بلند می شود.»
آیه های مهدوی...
وظیفه منتظر دانستن زمان ظهور و محل زندگی امام(عج) نیست
خبرگزاری شبستان: دانستن اینکه امام مهدی(عج) در چه زمانی ظهور یا اینکه اکنون در کجا زندگی می کنند، ارزش چندانی ندارد. آن چه ارزشمند است آن است که بدانیم وظیفه ما در حال حاضر چیست و امام(عج) از ما چه انتظاری دارد.
آیه های مهدوی...
از مهمترین امدادهای غیبی برای امام زمان(عج)
خبرگزاری شبستان: «و یاد آر ای رسول آن‌گاه که پروردگار تو به فرشتگان وحی کرد که من با شمایم، پس مؤمنان را ثابت قدم بدارید، که همانا من ترس در دل کافران می‌افکنم، پس گردن ها را بزنید و همه انگشتان را قطع کنید.»
آیه های مهدوی...
نور خدا چگونه در زمین خاموش نمی شود؟!
خبرگزاری شبستان: پیامبر اعظم صل الله علیه وآله فرمودند: «خداوند به اهل زمین نگاه کرد و من را انتخاب کرد و سپس بار دیگر نگاه کرد و علی بن ابی طالب علیه السلام را انتخاب فرمود. او بعد از من، نور زمین است.» آن گاه حضرت(ص) این آیه را تلاوت فرمودند.
آیه های مهدوی...
ضروری ترین وظیفه در عصر غیبت/با دانستن محل زندگی امام(عج)ظهور رخ نمی دهد
خبرگزاری شبستان: دانستن این که امام در چه زمانی ظهور می کنند یا این که اکنون در کجا زندگی می کنند ارزش چندانی ندارد. ارزشمند آن است که بدانیم وظیفه ما در حال حاضر چیست و امام(عج) از ما چه انتظاری دارند و سپس به آن جامه عمل بپوشانیم.
آیه های مهدوی...
مصداق بارز آیه ۹۶ سوره اعراف/منتظر مصلح باید خود هم صالح باشد
خبرگزاری شبستان: کسانی که منتظر مصلح هستند باید خودشان هم آدم صالحی باشند. نمی شود آدم منتظر مصلح باشد ولی خودش صالح نباشد. صبر کنیم تا امام زمان علیه السلام بیاید و همه چیز را درست کند. ما شب ها منتظر خورشید هستیم اما خودمان هم چراغ روشن می کنیم.
انتظار «أفضَلُ الأعمال» است نه «أفضَلُ الحالات»!
خبرگزاری شبستان: باید دانست که انتظار، یک عمل است. زیرا در روایات آمده: «أفضَلُ الأعمال» و نمی گوید: «أفضَلُ الحالات» پس انتظار، عمل است؛ نه حالت و سکوت و سکون. انسانی که منتظر مسافرش است یا کشاورزی که منتظر رسیدن میوه هاست، آسوده خاطر نمی نشیند.
آیه های مهدوی...
راز شباهت امام زمان(عج) به پنج پیامبر
خبرگزاری شبستان: امام باقر(ع) فرمودند: «ای محمد بن مسلم! در قائم آل محمد صل الله علیه وآله شباهتی با پنج تن از انبیاء وجود دارد؛ یونس بن متی علیه السلام، یوسف بن یعقوب علیه السلام، و موسی علیه السلام و عیسی علیه السلام و محمد صل الله علیه وآله..».
ویژگی منحصر بفرد یاران حضرت حجت
خبرگزاری شبستان: همانا یاران صاحب این امر، برای او نگهداری شده اند؛ اگر همه مردم نیز از بین بروند، خداوند یارانش را به او می رساند.
آیات مهدوی...
راه عمل به امر قرآنیِ «وَأَتِمُّوا الْحَجَّ وَالْعُمْرَةَ لِلَّهِ»!
خبرگزاری شبستان: اگر در کنار زمزم، امام حاضر نباشد، آبی نخواهد بود بلکه هر چه هست سراب است. همان طور که حیات هر زنده ای وابسته به آب است حیات معنوی هر انسان نیز به رهبران آسمانی وابسته است.
ادامه مطالب
درباره این صفحه:
حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی (۱۳۲۴ - کاشان) مسئولیت نهاد «ستاد اقامه نماز» را بر عهده دارد. وی در اردیبهشت سال ۱۳۶۱ به «نمایندگی ولی فقیه» در سازمان نهضت سوادآموزی منصوب شد و سپس ریاست این سازمان را نیز بر عهده گرفت که این مسئولیت را تا اسفند ۱۳۸۹ داشت.