صفحه اختصاصی آیت الله روح الله قرهی
آیت الله روح الله قرهی 
آیت الله قرهی:
جریان نفوذ برای اهداف خود تشیع انگلیسی را انتخاب کرد
خبرگزاری شبستان: استاد حوزه علمیه گفت: امروز نسل جوان را نسبت به هجمه هایی که از سوی دشمنان روانه می شود، باید آشنا کرد و کرسی ها و نشست های جریان شناسی اقدام ارزشمندی است که باید افزایش پیدا کند.
آیت الله روح الله قرهی در جلسه اخلاق
چرا حال خوب مجلس وعظ دوام ندارد؟
خبرگزاری شبستان: من با خدای خودم عهد بستم که حال که مأمور به گفتن درس اخلاق هستم، آن را خطاب به نفس خودم بیان کنم. لذا انسان باید از معدن تقوی بگیرد، امّا خودش باید آن را پرورش دهد.
آیت الله روح الله قرهی در جلسه اخلاق هفتگی
چرا عاقبت خیر در دست متّقین و اهل یقین است؟
خبرگزاری شبستان:چرا در روایات و همچنین آیات شریفه و مطالب دیگر تبیین به این مضمون هست که «و العاقبة لاهل التقوی و الیقین»؟ چون آن‌ها با اندیشه و تفکّر، جلو می‌روند.
در درس تفسیر قرآن آیت‌الله قرهی؛
دلیل سکوت اخیر هواداران فتنه بیان شد
خبرگزاری شبستان: آیت‌الله قرهی با اشاره به شفقت رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: وقتی به فتنه‌گران، مخفیانه می‌گویند از محاکمه صحبت نکنید، محاکمه شوید اقلاً چندبار اعدام می‌شوید، خفه‌خوان می‌گیرند!
آیت الله قرهی مطرح کرد:
عاقبت ناامیدی در دعا
خبرگزاری شبستان:  آیت الله روح الله قرهی در دومین جلسه شرح دعای ابوحمزه ثمالی درباره عاقبت ناامیدی در دعا و راه بیمه شدن در برابر همزات شیاطین سخن گفت.
ملائکه و شیطان تا مرگ انسان در قلب او لشکرکشی می کنند
خبرگزاری شبستان: دو سپاه شیطان و سپاه عقل، درگیری دائمی دارند. جنود شیطان، همان فجور و شیاطین انس و جنّ هستند. سپاه مطالب الهی نیز تقواست. حال مقابله این‌ها همیشگی است.
چطور طیّب، حرّ انقلاب شد؟
خبرگزاری شبستان: طیّب می‌دانست احترام به علماء و سادات باید رعایت شود. همین هم باعث نجات او شد، آن‌گونه که به شهادت رسید. یعنی گاهی مسائلی انسان را این‌چنین بالا می‌برد. آن‌طور که امام راحل هم فرمودند: او حرّ انقلاب است.
شرح دعای ابوحمزه ثمالی...
چه زبانی برای دعا، لال می‌شود؟
خبرگزاری شبستان: در سال گذشته این فراز را بیان کردیم: « أَدْعُوكَ يَا سَيِّدِي بِلِسَانٍ قَدْ أَخْرَسَهُ‏ ذَنْبُهُ رَبِّ أُنَاجِيكَ بِقَلْبٍ قَدْ أَوْبَقَهُ جُرْمُهُ». آقای من! سیّد من! تو را می‌خوانم، به زبانی که از فرط گناه، لال گردیده است.
شرح دعای ابوحمزه ثمالی...
آمرزیده نشدن در ماه مبارک رمضان، نشانه شقاوت انسان است
خبرگزاری شبستان: خیلی جالب است پیامبر (ص) در خطبه آغازین این ماه فرمودند: کسی که در این ماه آمرزیده نشود، شقی است، این مطلب را با إنّ تحقیقیّه هم فرمودند.
آیت الله قرهی در چهارمین شب از ماه رمضان:
حداقل در رمضان شبیه اولیاءالله شویم
خبرگزاری شبستان: یکی از توفیقاتی که ما پیدا می‌کنیم، این است که حداقل در ماه مبارک رمضان، شبیه اولیاء خدا می‌شویم. من و امثال من که حال دعای کمیل خواندن در دل شب نداریم، امّا حداقل در ماه مبارک رمضان، حال ما، حال اولیاء خدا می‌شود.
آیت الله قرهی در چهارمین شب از ماه رمضان:
بزرگان شب جمعه ماه مبارک رمضان را قدر می دانستند
خبرگزاری شبستان:آیت‌الله مولوی قندهاری هم این کار را می‌کردند و هیچ موقع دعوت در شب جمعه ماه مبارک رمضان را نمی‌پذیرفتند تا آن حال اتّصال از بین نرود.
آیت الله قرهی در جلسه هفتگی اخلاق:
شیطان این افراد را بعد از ۴۰ سالگی لحظه ای رها نمی کند!
خبرگزاری شبستان: اگر انسان به دست خطورات نفسانی و شیطانی افتاد، بعد از چهل سال به بالا، شیطان بر پیشانی او بوسه می‌زند و دیگر رهایش می‌کند.
ادامه مطالب