صفحه اختصاصی آیت الله روح الله قرهی
آیت الله روح الله قرهی 
موسس حوزه علمیه امام مهدی:
قوای انسانی تحت امر الهی عامل رشد است
خبرگزاری شبستان: موسس حوزه علمیه امام مهدی گفت: قوای انسانی وقتی تحت امر الهی قرار گیرد سبب رشد و حرکت انسان به سوی سعادت می‌شود.
آیت الله قرهی در گفت وگو با شبستان تشریح کرد:
فضیلت شب نیمه شعبان/تعبیر پیامبر(ص) از شبی که روزی ها در آن قسمت می شود
خبرگزاری شبستان: رسول خدا صل الله علیه وآله فرمودند: «شب نیمه شعبان، شبی که در آن قسمت می شود روزی ها، نوشته می شود اجل ها و در این شب نوشته می شوند روندگان به حج!! به درستی که خداوند متعال در این شب می بخشد از خلق خود، بیشتر از...»
آیت‌الله قرهی:
مخالفان اصول اسلام پیش از هرکس به خود ضربه می‌زنند
خبرگزاری شبستان: آیت‌الله قرهی گفت: کسانی که بر خلاف اصول اسلام رفتار کرده و قصد ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی را دارند بدانند که تابع شیطان شده و در ابتدا به خود ضربه می‌زنند.
آیت‌الله قرهی:
شناخت خداوند تنها را رسیدن به بندگی الهی است
خبرگزاری شبستان: آیت‌الله قرهی گفت: برای رسیدن به بندگی الهی باید انسان نسبت به خداوند شناخت پیدا کند، شناخت او نیز به دو طریق حصولی و حضوری امکان‌پذیر است.
آیت الله قرهی:
جریان نفوذ برای اهداف خود تشیع انگلیسی را انتخاب کرد
خبرگزاری شبستان: استاد حوزه علمیه گفت: امروز نسل جوان را نسبت به هجمه هایی که از سوی دشمنان روانه می شود، باید آشنا کرد و کرسی ها و نشست های جریان شناسی اقدام ارزشمندی است که باید افزایش پیدا کند.
آیت الله روح الله قرهی در جلسه اخلاق
چرا حال خوب مجلس وعظ دوام ندارد؟
خبرگزاری شبستان: من با خدای خودم عهد بستم که حال که مأمور به گفتن درس اخلاق هستم، آن را خطاب به نفس خودم بیان کنم. لذا انسان باید از معدن تقوی بگیرد، امّا خودش باید آن را پرورش دهد.
آیت الله روح الله قرهی در جلسه اخلاق هفتگی
چرا عاقبت خیر در دست متّقین و اهل یقین است؟
خبرگزاری شبستان:چرا در روایات و همچنین آیات شریفه و مطالب دیگر تبیین به این مضمون هست که «و العاقبة لاهل التقوی و الیقین»؟ چون آن‌ها با اندیشه و تفکّر، جلو می‌روند.
در درس تفسیر قرآن آیت‌الله قرهی؛
دلیل سکوت اخیر هواداران فتنه بیان شد
خبرگزاری شبستان: آیت‌الله قرهی با اشاره به شفقت رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: وقتی به فتنه‌گران، مخفیانه می‌گویند از محاکمه صحبت نکنید، محاکمه شوید اقلاً چندبار اعدام می‌شوید، خفه‌خوان می‌گیرند!
آیت الله قرهی مطرح کرد:
عاقبت ناامیدی در دعا
خبرگزاری شبستان:  آیت الله روح الله قرهی در دومین جلسه شرح دعای ابوحمزه ثمالی درباره عاقبت ناامیدی در دعا و راه بیمه شدن در برابر همزات شیاطین سخن گفت.
ملائکه و شیطان تا مرگ انسان در قلب او لشکرکشی می کنند
خبرگزاری شبستان: دو سپاه شیطان و سپاه عقل، درگیری دائمی دارند. جنود شیطان، همان فجور و شیاطین انس و جنّ هستند. سپاه مطالب الهی نیز تقواست. حال مقابله این‌ها همیشگی است.
چطور طیّب، حرّ انقلاب شد؟
خبرگزاری شبستان: طیّب می‌دانست احترام به علماء و سادات باید رعایت شود. همین هم باعث نجات او شد، آن‌گونه که به شهادت رسید. یعنی گاهی مسائلی انسان را این‌چنین بالا می‌برد. آن‌طور که امام راحل هم فرمودند: او حرّ انقلاب است.
شرح دعای ابوحمزه ثمالی...
چه زبانی برای دعا، لال می‌شود؟
خبرگزاری شبستان: در سال گذشته این فراز را بیان کردیم: « أَدْعُوكَ يَا سَيِّدِي بِلِسَانٍ قَدْ أَخْرَسَهُ‏ ذَنْبُهُ رَبِّ أُنَاجِيكَ بِقَلْبٍ قَدْ أَوْبَقَهُ جُرْمُهُ». آقای من! سیّد من! تو را می‌خوانم، به زبانی که از فرط گناه، لال گردیده است.
ادامه مطالب