صفحه اختصاصی علوم انسانی
علوم انسانی
«حکمت اسلامی» در ایستگاه پانزدهم
خبرگزاری شبستان: پانزدهمین شماره فصلنامه علمی پژوهشی «حکمت اسلامی» با مقالاتی همچون «ماهیت و مؤلفه‌های اخلاق عرفانی» منتشر شد.
رییس بنیاد فقهی مدیریت اسلامی:
آنچه ما داریم فقه الاداره است نه مدیریت فقهی
خبرگزاری شبستان: مدیریت فقهی نداریم، بلکه فقه الاداره داریم. زیرا فقه یک دانش، اجتهاد یک روش و اصول یک ابزار است. تنها راه دسترسی محلی به مدیریت اسلامی، روش اجتهاد است. یعنی جز روش اجتهادی راهی به مدیریت اسلامی نیست.
ریشه های آسیب های اجتماعی به صورت جدی مورد پیگیری قرار بگیرد
خبرگزاری شبستان: امام جمعه ساوه گفت: ریشه های آسیب های اجتماعی به صورت جدی تر و هماهنگ تر مورد دستور و پیگیری قرار بگیرد.
  • تاریخ: ۱۳۹۷/۳/۵
  • سرویس: مرکزی
کنفرانس بین المللی پژوهش های دینی در ایران و جهان اسلام برگزار می شود
خبرگزاری شبستان: کنفرانس بین المللی پژوهش های دینی، علوم اسلامی، فقه و حقوق در ایران و جهان اسلام، شهریور سال جاری برگزار می شود.
ورکشاپ تخصصی طراحی حمایت از کالای ایرانی در اراک برگزار شد
خبرگزاری شبستان: ورکشاپ تخصصی طراحی حمایت از کالای ایرانی روز گذشته(۴خرداد) با حضور هنرمندان و دانشجویان رشته گرافیک در دانشگاه علمی کاربردی واحد هنر اراک برگزار شد.
  • تاریخ: ۱۳۹۷/۳/۵
  • سرویس: مرکزی
یادداشتی از سیدحسین حسینی؛
نقدی دین پژوهانه بر «به وقت شام»
خبرگزاری شبستان: بهتر است در این مواقف (بر خلاف محیط‌‌ های علمی)، نگاه‌های عینی­‌گرا را جایگزین نگاه‌های ذهنی­‌گرا کنیم و بجای تمرکز بر دیالوگ‌های مذهبی مبهم و پرسش­‌برانگیز، بر واقعیت‌های غیر انسانی و خوی وحشی­گری­ داعش تکیه شود.
برای سومین بار؛
انتشار «مبانی نظری غرب مدرن» به قلم شهریار زرشناس
خبرگزاری شبستان: «مبانی نظری غرب مدرن» شهریار زرشناس به سرعت و به دور از اطناب کلام، به صورت تیتروار و اختصاری، با تکیه و تأکیدات مستمر بر نقاط عطف تمدن مدرن و مبانی، ماهیت و بنیادگذاران آن، شناختی جامع، کلی و انتقادی را به خواننده عرضه می‏‌دارد.
در اثری جدید؛
پاسخ به سوالات اساسی درباره جامعه شناسی روحانیت ایران معاصر
خبرگزاری شبستان: «جامعه شناسی روحانیت ایران معاصر» با محور پاسخ به چهار پرسش اساسی در این باره، روانه بازار نشر شد.
پذیرش دانش پژوه تابستانی در مدارس علم دینی
خبرگزاری شبستان: مدارس علم دینی حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان برای دومین بار در رشته هایی همچون توحید، مدیریت، روانشناسی و اقتصاد دانش پژوه می پذیرد.
برگزاری دوره تربیت کودک مفتاح
خبرگزاری شبستان: دوره‎ی تربیت کودک مفتاح با تدریس حجت الاسلام تراشیون و با اهدافی چون ارائه‎ی گزاره‎های کاربردی تربیت کودک به مخاطب برگزار می شود.
دکتر رضا غلامی:
جامعه از دیدگاه اسلام/معنا و مفهوم تعبیرِ قرآنی امت
خبرگزاری شبستان: هرچند جامعه از نظر اسلام یک ابزار صرف برای فرد انسانی نیست، اما ظرفی است که در رشد یا سقوط انسان سببیّت دارد؛ اسلام نه جمع را قربانی فرد می کند و نه فرد را قربانی جمع بلکه هر دو را بر حسب شأنی که برای آنها قائل است، مهم می شمرد.
بررسی «امنیت متعالیه» در کرسی نظریه پردازی
خبرگزاری شبستان: اجلاسیه نهایی کرسی نظریه پردازی «امنیت متعالیه» پنجشنبه، سوم خرداد به میزبانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار می شود.
ادامه مطالب