صفحه اختصاصی حجت الاسلام علیرضا پناهیان
حجت الاسلام علیرضا پناهیان
راه فروپاشی بنیان های تمدن غرب!
خبرگزاری شبستان: ا گر بتوانیم قشر متوسط جامعه غربی را که دل به شعارها خوش کرده و در عمل پوچی آنها را دیده، و دنبال جایگزینی برای آن است، به موعود متوجه سازیم، بنیان های تمدن غرب را در افکارعمومی فرو ریخته ایم.
راز گریه‌های ائمه(ع) در فراق امام زمان(عج)!
خبرگزاری شبستان: آیا غیراز این است که به دنبال اجرای آن و چشاندن مزه آن به مردم بودند. آیا غیر از این است که آن حضرت(عج) دینی را که تمام انبیا و اوصیا برای آن تبلیغ می‌کردند و به دنبال اجرای کامل آن و چشاندن مزه آن به مردم بودند، کامل اجرا می کند.
انتظار علاوه بر اعتراض، اعتقاد می خواهد
خبرگزاری شبستان: بعد از اینکه ما به وضع موجود معترض شدیم و تصور درستی هم نسبت به وضع مطلوب پیدا کردیم حالا باید به «شدنی بودن» آن وضع مطلوب هم اعتقاد داشته باشیم و امید رسیدن به وضعیت موعود ما را به سوی آن بکشاند.
حجت الاسلام پناهیان در جشن بیعت با امام زمان(عج):
ندبه خوان باید سیاسی و اهل مبارزه باشد
خبرگزاری شبستان: امام زمان(ع) چیزی از جنس سیاست، حکومت و ولایت بر جهان است؛ هر کسی می‌خواهد به امام زمان(ع) مقرب شود، باید کار سیاسی کند، ولایت را تبیین کند و علیه دشمنان ولایت-که استکبار جهانی است- قیام کند.
آگاهی، تفکر، ذکر و عمل چهار موضوع اساسی برای تربیت دل است
خبرگزاری شبستان:سخنران حرم مظهر رضوی با اشاره به اینکه بعضی بیماری های روحی و عاطفی انسان به واسطه ذکر ها برطرف می شود، افزود: آگاهی، تفکر، ذکر و عمل چهار عمل اساسی برای تربیت دل است.
حجت الاسلام پناهیان:
عافیت طلبی، مدعیان را از دایره انتظار خارج می کند
خبرگزاری شبستان: وقتی قصه انتظار به دشمنی با مفسدان می رسد و روشن می شود که انتظار با عافیت طلبی سازگاری ندارد، بسیاری از کسانی که خود را منتظر قلمداد می کنند از این دایره خارج می شوند.
منتظر با ظواهر عصر غیبت، دست از اعتراض نمی کشد
خبرگزاری شبستان: منتظر، از برخی ظواهر زینت یافته دوران غیبت فریب نمی خورد، به آنها راضی نمی شود و دست از اعتراض برنمی دارد. ریشه های این وضعیت پیش آمده نامطلوب را هم به خوبی می شناسد و به آنها هم معترض است.
حجت الاسلام پناهیان:
عرفان انحرافی خروجی برداشت نادرست انسان از رابطه با خدا است
خبرگزاری شبستان: مهمترین عامل تربیت کننده دین، نماز است چرا که نماز دست به نقطه کانونی بشر می گذارد. مخاطب خداگرا اگر توجه به این ویژگی نکند و رابطه خود را با خدا رابطه کوچک در برابر بزرگ نبیند به عرفان انحرافی می رسد.
حجت الاسلام پناهیان:
عدم اعتراض به غیبت، ما را مشمول قانون «خلایق هر چه لایق» می کند!
خبرگزاری شبستان: اگر اعتراض نباشد، انتظار فرج هم پدید نمی آید و براساس «خلایق هر چه لایق» و نیز برخی از قوانین مکتوب و مستور عالم، باید نگران وضع بدتر هم بود؛ چرا که رضایت به پستی و کم بودن، باعث سقوط انسان به ادنی مراتب هستی می شود.
علاقه به امام زمان(عج) از بهترین مظاهر عشق است
خبرگزاری شبستان: اگر محبت آن قدر زیاد شود که اصرار بر فدا شدن برای معشوق را ایجاد کند آن گاه عاشقی پدید آمده است. به این ترتیب یکی از بهترین کاربردهای این لفظ علاقه شدیدی است که می توان به امام زمان ارواحنا الفداء داشت.
آدم هایی که تنها مشتاق دیدن امام عصر(عج) اند گره ای از غیبت باز نمی کنند
خبرگزاری شبستان: این آدم هایی که تنها مشتاق «دیدن» حضرت هستند و به مصائب عالم بشریت و رسالت آن حضرت کاری ندارند معمولا گرهی از کار حضرت باز نمی کنند. هر چند ممکن است در صورتی که صادق باشند، حضرت به درد ایشان بخورد.
حجت الاسلام پناهیان:
دین حداقلی مانع یاری امام است
خبرگزاری شبستان: استاد حوزه و دانشگاه گفت: اگر مسلمین ائمه را یاری نکردند به‌این‌علت بود که به حداقلی از دین اکتفا کرده بودند، یعنی فقط به‌ظاهر و پوسته دین توجه داشتند آن چیزی که امروز نیز در جوامع اسلامی نیز مشاهده می‌شود.
ادامه مطالب
درباره این صفحه:
حجت الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان در سال ۱۳۴۴ در شهر تهران چشم به جهان گشود. وی از سال ۱۳۶۲ تحصیلات خود را در حوزه علمیه قم پی گرفت و پس از اتمام دروس سطح حوزه، به مدت دوازده سال از درس خارج حضرات آیات عظام وحید خراسانی، جوادی آملی، آیت الله سید محمود شاهرودی و همچنین حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای دامت برکاته بهره برد. ایشان هم اکنون علاوه بر عضویت در شورای عالی تبلیغ حوزه های علمیه؛ مدرسه علمیه دارالحکمه را نیز در حوالی غرب تهران تاسیس نموده است که طلاب درآن مشغول تحصیل می باشند.