صفحه اختصاصی حجت الاسلام علیرضا پناهیان
حجت الاسلام علیرضا پناهیان
حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان:
حماسه اربعین؛ مقدمه تمدن نوین اسلامی/بذل و بخشش مواکب این حرکت را جهانی کرده است
یک استاد حوزه و دانشگاه از حماسه اربعین به‌عنوان مقدمه تمدن نوین اسلامی نام برد و گفت: بذل و بخشش مواکب، کرامت و تلاش برای خدمت به دیگران از فرهنگ‌های اصیل اربعین است که این حرکت را جهانی کرده است.
یک استاد حوزه و دانشگاه:
ابهام‌گویی گاهی در جامعه نزاع و درگیری ایجاد می‌کند
حجت الاسلام والمسلمین پناهیان گفت: ابهام‌گویی از شیوه‌های نادرست اطلاع‌رسانی است که گاهی در جامعه نزاع و درگیری ایجاد می‌کند. اهداف خوب یا سوء رسانه‌ها در انتشار اخبار می‌تواند دستیابی به حقیقت یا پنهان ماندن آن را برای مردم رقم بزند.
حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان:
دوقطبی‌سازی منبع فساد،‌ درگیری و سانسور رسانه‌‌ای است
یک استاد حوزه علمیه با بیان‌اینکه در فضای رسانه ذائقه‌سازی بسیار مهمتر از تولید محتوا است، گفت: دوقطبی‌سازی منبع فساد،‌ درگیری و سانسور رسانه‌ ای و دیکتاتوری است. رسانه خوب مخاطب خود را به تفکر وا می‌دارد.
حجت‌الاسلام و المسلمین پناهیان:
امام زمان(عج) به مردم اجازه انتخاب می‌دهد/ دوقطبی کردن جامعه از دزدی بدتر است
حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان با بیان‌اینکه بر اساس آیات قرآن دوقطبی کردن جامعه از دزدی بدتر است، گفت:‌ امام زمان(عج) هنگام ظهور به مردم اجازه انتخاب داده و از اغوا و ارعاب استفاده نمی‌کنند، امروز هم رسانه‌های انقلابی باید کرامت انسان‌ها را حفظ کنند.
حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان:
افراد ناتوان یا درگیر بازی‌های سیاسی نباید وارد عرصه تبلیغ شوند
یک استاد حوزه و دانشگاه با بیان‌اینکه افراد ناتوان یا درگیر بازی‌های سیاسی نباید وارد عرصه تبلیغ شوند، گفت: باید در تبلیغ به استقلال، شکوفایی و تفکر مخاطب توجه شود، در امر تبلیغ نباید از هر وسیله‌ای استفاده کرد.
یک استاد حوزه و دانشگاه:
مبلغان و رسانه‌ها درباره جنگ روانی دشمن روشنگری کنند
حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان گفت: مبلغان و رسانه‌ها در انتقال معارف دین و حقایق اجتماعی و سیاسی ضعیف عمل نکنند، امروز لازم است که درباره انتقال دین و عملیات جنگ روانی بی‌بی‌سی روشنگری تبلیغی رسانه‌ای شود.
یک استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد
ظهور امام زمان(عج) به انقلاب روشنگری درباره جدایی حق از باطل نیاز دارد
حجت‌الاسلام پناهیان با بیان‌اینکه در آخرالزمان حق و باطل از هم جدا می شوند و در برابر هم قرار می‌گیرند، گفت: ظهور امام زمان(عج) به انقلاب روشنگری درباره جدایی حق از باطل نیاز دارد. عاشورا صرفا روشنگری نبود بلکه سوءتفاهم را از جامعه اسلامی دور کرد.
یک استاد حوزه و دانشگاه:
اصلاح مدیریت برای رسیدن بشر به سعادت از جمله مقدمات ظهور است
یک کارشناس مذهبی تاکید کرد: اصلاح مدیریت برای رسیدن بشر به سعادت از جمله مقدمات ظهور است، امروز استعمار و مستکبران عالم مردم را نسبت به این موضوع بی‌تفاوت و ناامید می‌کنند که ظهور رخ ندهد.
حجت الاسلام والمسلمین پناهیان:
تقوا قدرت درک و برنامه‌ریزی انسان را بالا می‌برد/ بین انقلابی‌گری و عقلانیت فاصله‌ای نیست
یک استاد حوزه علمیه با بیان‌اینکه تقوا راس حکمت است و قدرت درک و برنامه‌ریزی انسان را بالا می‌برد، گفت: رهبر معظم انقلاب در سال‌های اخیر همواره بر این امر تاکید داشتند که معنای عقلانیت و انقلابی‌گری یکی است.
حجت الاسلام والمسلمین پناهیان:
عقلانیت از شروط مدیریت است/انسان بی‌عقل، دین ندارد
یک استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه عقلانیت و جامع‌نگری از شروط مدیریت است، گفت: انسان بی‌عقل، دین ندارد. رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم ۱۰ راهکار تبیین‌کننده عبور از فضای سیاسی به فضای مدیریتی را مطرح کرده‌اند.
حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان:
بالاترین ثواب در جامعه منتظر/ ویژگی مسجد خوب/ شروط پذیرش مسئولیت در جامعه اسلامی
یک استاد علمیه با بیان‌اینکه محبت و همدلی از اصول اولیه در مدیریت خانواده است، گفت: یک مسئول بر اساس این دو اصل باید خود را خادم مردم بداند امروز هیچ ثوابی بالاتر از خدمت به مملکت امام زمان(عج) نیست
حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان:
دولت کریمه دست‌ کارآفرینان را بوسیده و حامی آنها است
یک استاد حوزه علمیه با بیان‌اینکه دولت کریمه دست‌ کارآفرینان را بوسیده و حامی آنها است، گفت: کسی که کریم نیست کرامت جامعه را هم حفظ نمی‌کند این مساله به حزب‌اللهی و غیرحزب‌اللهی بودن افراد ربط ندارد.
ادامه مطالب
درباره این صفحه:
حجت الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان در سال ۱۳۴۴ در شهر تهران چشم به جهان گشود. وی از سال ۱۳۶۲ تحصیلات خود را در حوزه علمیه قم پی گرفت و پس از اتمام دروس سطح حوزه، به مدت دوازده سال از درس خارج حضرات آیات عظام وحید خراسانی، جوادی آملی، آیت الله سید محمود شاهرودی و همچنین حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای دامت برکاته بهره برد. ایشان هم اکنون علاوه بر عضویت در شورای عالی تبلیغ حوزه های علمیه؛ مدرسه علمیه دارالحکمه را نیز در حوالی غرب تهران تاسیس نموده است که طلاب درآن مشغول تحصیل می باشند.