صفحه اختصاصی حجت الاسلام علیرضا پناهیان
حجت الاسلام علیرضا پناهیان
حجت الاسلام پناهیان:
مبنای انقلابی‌گری رسیدن و رساندن دیگران به حیات برتر است
خبرگزاری شبستان:استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه مبنای انقلابی‌گری رسیدن و رساندن دیگران به حیات برتر است، گفت: دینداران باید پرچم دفاع از حیات بشر را در دست بگیرند.
حجت الاسلام پناهیان:
تفکر حقیقت رسیدن به حیات برتر است
خبرگزاری شبستان:استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه انسان مومن غرق در تفکر است، گفت: تفکر انسان را از زندگی پست نجات داده و او را به حیات برتر سوق می‌دهد.
حجت الاسلام پناهیان:
دین انسان را به حیات واقعی هدایت می‌کند
خبرگزاری شبستان:استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه دین به انسان حیات می‌دهد، گفت: هدف از رسالت پیامبران تشویق انسان‌ها برای رسیدن به حیات واقعی است.
حجت‌الاسلام پناهیان:
کسب معرفت از امام حسین(ع) به انسان حیات طیبه عطا می‌کند
خبرگزاری شبستان: حجت‌الاسلام پناهیان گفت: امام حسین(ع) کشتی نجات است شما با کسب معرفت از ایشان می‌توانید به حیات طیبه دست پیدا کنید.
اگر مقابل ظلم ایستادیم منتظر هستیم
خبرگزاری شبستان: منتظر ظلم ستیز است. ما در خلاء زندگی نمی کنیم. جهان ما پر از ظلم و بیداد است. لذا منتظر تنها اهل محبت نیست، اهل عداوت هم است. منتظر تنها اهل عدالت نیست به ظلم هم حساسیت نشان می دهد.
حجت الاسلام پناهیان:
چند سال دیگر ظهور محقق می شود؟!
خبرگزاری شبستان: قواعد ظهور را بررسی کنید، به نظر شما چند سال دیگر ظهور محقق می شود؟ محاسبه و آمار تهیه کنید و نموداری از امکانات، قدرت رشد ما، ضعف دشمن تهیه کنید، در این صورت می توانید محاسبه اجمالی داشته باشید.
حجت الاسلام پناهیان:
اطاعت ولایت آزادی و امنیت به همراه دارد
خبرگزاری شبستان: استاد حوزه و دانشگاه گفت: اطاعت از امام به عنوان انسان کامل و صالح حکمتی عمیق دارد که برای همه بشریت آزادی و امنیت به ارمغان دارد
حجت‌الاسلام پناهیان:
یاوه‌سرایان شیطانی مانع خلافت امیرمومنان امام علی(ع) شدند
خبرگزاری شبستان: حجت‌الاسلام پناهیان گفت: یاوه‌سرایان مخالف به قدرت رسیدن معنویت هستند بعد از غدیر هم همین یاوه‌سرایان شیطانی مانع خلا فت امیرمومنان امام علی(ع) شدند.
حجت الاسلام پناهیان:
غدیر فرصتی برای تقویت وفاداری به امام علی(ع) است
خبرگزاری شبستان:استاد حوزه علمیه با بیان اینکه حسادت و تکبر به اولیای الهی تنها مختص خواص جامعه نیست بلکه عوام را هم در بر می‌گیرد، گفت: غدیر فرصتی برای زدودن حسادت و تکبر و تقویت وفاداری به امام علی(ع) است.
محاسبه نفس//
استغفار بدون محاسبه نفس نمی شود/شرط عملی شدن تمام مفاهیم دینی!
خبرگزاری شبستان: محاسبه نفس با یک یا دو مرتبه انجام دادن، نتیجه نمی دهد بلکه باید در تمام ۳۶۵ روز سال به محاسبه نفس پرداخت و خود را شکست تا خداوند، قطره ای به وی عطا کند. نفس را بدون محاسبه نمی توان کنترل کرد.
حجت الاسلام پناهیان:
چرا امام زمان(عج) پرونده ما را هفتگی بررسی می کنند؟
خبرگزاری شبستان: از کنار این موضوع به سادگی عبور نکنیم، در موردش تأمل کنیم. این تفکر-اگر برایش وقت بگذاریم- ما را متحول می‌کند و علاقۀ ما به آن حضرت(عج) را افزایش می‌دهد
محاسبه نفس//۲
روش دین برای زمانبندی زندگی/راه استفاده از رحمانیتِ خدا
خبرگزاری شبستان: تقریباً برنامه معنوی که زمانبندی نداشته باشد، در روایات نداریم و حتی برنامه های بی زمان خود را هم می توانیم براساس آنها، زمانبندی کنیم؛ تمام عبادات دارای زمانبندی هستند تا ما به انسان های حساب شده تبدیل شویم.
ادامه مطالب
درباره این صفحه:
حجت الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان در سال ۱۳۴۴ در شهر تهران چشم به جهان گشود. وی از سال ۱۳۶۲ تحصیلات خود را در حوزه علمیه قم پی گرفت و پس از اتمام دروس سطح حوزه، به مدت دوازده سال از درس خارج حضرات آیات عظام وحید خراسانی، جوادی آملی، آیت الله سید محمود شاهرودی و همچنین حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای دامت برکاته بهره برد. ایشان هم اکنون علاوه بر عضویت در شورای عالی تبلیغ حوزه های علمیه؛ مدرسه علمیه دارالحکمه را نیز در حوالی غرب تهران تاسیس نموده است که طلاب درآن مشغول تحصیل می باشند.