صفحه اختصاصی حجت الاسلام علیرضا پناهیان
حجت الاسلام علیرضا پناهیان
آخرین مراحل انتظار...
توافق جمعی برای صلاح، زمینه ساز ظهور است
خبرگزاری شبستان: دینی که ما شناخته ایم، تماما سیاست نیست، ما تنها نصف آیه را خوانده و در اصْبِرُوا باقی مانده ایم، در حالی که در ادامه صَابِرُوا آمده و حتی خداوند می فرماید: وَرَابِطُوا یعنی هر فردی خوبی ها و محسنات خود را باید با دیگران جمع کند.
آخرین مراحل انتظار...
نحوه رسیدن به مقام۵۰ «صِدِّيقاً مِمَّنْ صَدَّقَ لی» در آخرالزمان!
خبرگزاری شبستان: آخرالزمان، دوران تربیت آدم برای امام زمان(عج) است، ایشان نیازمند آدم است و نباید تنها به بدی های این دوران توجه کرد زیرا می توان به درجه ۵۰ برابری نسبت به صدیقین پیامبر اکرم(ص) رسید.
آخرین مراحل انتظار...
انتظار خدا از منتظران/امروز وقت خدمت به دین است
خبرگزاری شبستان: آخرالزمان تنها زمان اخبار بد نیست، در این دوران، افرادی پا به عرصه می گذارند که شبیه آنان در عالم وجود نداشته، اگر ظلم و فساد در آخرالزمان زیاد است، صلاح هم زیاد می شود و افرادی در این دوران می آیند که در گذشته نظیر نداشته اند.
چرا با وجود ثواب بیشتر در عصر غیبت باید برای فرج دعا کنیم؟!
خبرگزاری شبستان: یکی از اصحاب نزد امام صادق(ع) آمد و عرض کرد: ثواب ما یاران شما بالاتر است یا ثواب یاران آخرین امام؟ حضرت(ع) فرمودند: «ثواب کارهای شما بالاتر از یاران آخرین امام است.» پرسید: پس چرا دعا کنیم که فرج آن حضرت(عج) زودتر فرا رسد؟!
آخرین مراحل انتظار...
راه رسیدن به مقام «اَعجَبَ النّاسِ ایماناً وَ اَعظَمَهُم یَقیناً»!
خبرگزاری شبستان: در آخرالزمان امکانات فساد زیاد می شود، تا انسان ها بتوانند جزء «اَعجَبَ النّاسِ ایماناً وَ اَعظَمَهُم یَقیناً» قرار بگیرند، یعنی جوانان نباید فریب بخورند و بدانند، این شرایط برای فاسد شدن نیست بلکه برای زاهد شدن است.
علاقه به تحقق جامعه مهدوی، غیر از اعتقاد به آن است
خبرگزاری شبستان: وقتی عقیده، به عرصه علاقه راه پیدا می کند، مانند خونی که از قلب در همه رگ ها جاری می شود حیات بخش خواهد بود و انسان با تمام وجود گرمای آن را احساس خواهد کرد.
حجت‌الاسلام پناهیان:
استکبارستیزی ناشی از فرهنگ سیاسی خوب مردم است
خبرگزاری شبستان: حجت‌الاسلام پناهیان گفت: استکبارستیزی و عدالت‌گرایی مردم ناشی از فرهنگ سیاسی خوب مردم است اما اشتباهات در فرهنگ سیاسی کشور بیشتر ناشی از نخبگان و خواص سیاسی است.
حجت الاسلام پناهیان:
اگر به امام زمان(ع) ایمان بیاورید باید عوارض آن را نیز بدهید
خبرگزاری شبستان: اگر به امام زمان(ع) ایمان بیاورید باید عوارض آن را نیز بدهید، به سختی خواهید افتاد و آزموده خواهید شد و باید همواره از خدای متعال بخواهید که شما را کمک کنند از این آزمون ها سربلند بیرون آمده و در زمره یاران راستین حضرت(عج) باشید.
با سخنرانی حجت الاسلام پناهیان؛
مراسم عزاداری ایام فاطمیه برگزار می شود
خبرگزاری شبستان: مدیر مسجد مقام و شبستان های جمكران از برگزاری مراسم عزاداري ويژه شهادت حضرت زهرا(سلام الله علیها) از نهم اسفند در این مکان مقدس خبر داد.
اگر فرج را نزدیک نبینیم قسی القلب می شویم!
خبرگزاری شبستان: یکی از نتایج اعتقاد راسخ به تحقق وضع مطلوب، نزدیک دانستن فرج و ظهور است. احساس نزدیک بودن ظهور، یکی از ویژگی های منتظران است. این مطلب در روایات به تعابیر مختلف آمده است.
حجت الاسلام پناهیان:
مشکل ما در تمدن سازی، اضافه کردن ساختارهای غلط است
خبرگزاری شبستان: علت اینکه دیر به دولت اسلامی رسیده و یا به تعبیری هنوز نرسیده ایم از کمبود مضامین اخلاقی و افراد خوب و یا کمبود بصیرت نیست، مشکل این است که ساختارها را معقول نکرده و ساختارهای غلطی را اضافه کرده ایم.
منتظر واقعی فاصله زمانی با ظهور را احساس نمی کند
خبرگزاری شبستان: یکی از نتایج اعتقاد راسخ به تحقق وضع مطلوب، نزدیک دانستن فرج و ظهور است. وقتی اهمیت امری که در پیش است بسیار زیاد باشد، دیگر تأخیر زمان وقوع آن دیده نمی شود و فاصله زمانی با آن احساس نخواهد نشد.
ادامه مطالب
درباره این صفحه:
حجت الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان در سال ۱۳۴۴ در شهر تهران چشم به جهان گشود. وی از سال ۱۳۶۲ تحصیلات خود را در حوزه علمیه قم پی گرفت و پس از اتمام دروس سطح حوزه، به مدت دوازده سال از درس خارج حضرات آیات عظام وحید خراسانی، جوادی آملی، آیت الله سید محمود شاهرودی و همچنین حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای دامت برکاته بهره برد. ایشان هم اکنون علاوه بر عضویت در شورای عالی تبلیغ حوزه های علمیه؛ مدرسه علمیه دارالحکمه را نیز در حوالی غرب تهران تاسیس نموده است که طلاب درآن مشغول تحصیل می باشند.