صفحه اختصاصی حجت الاسلام علیرضا پناهیان
حجت الاسلام علیرضا پناهیان
دو دردِ بزرگ بشر در عصر غیبت/راه قرار گرفتن در اوج عبودیت
خبرگزاری شبستان: وقتی بشر به این دنیا آمد، مشکل او فقط دوری از خدا نبود که با حضور اولیای خدا برطرف شود، بلکه در این میان مشکل دومی هم پیدا شد؛ و آن ظلم ها و ضلالت هایی بود که توسط انسان های متکبر و مستکبر به انسان های دیگر تحمیل می شد.
حجت الاسلام والمسلمین پناهیان:
حسادت در بستر سیاسی ظهور و بروز می‌یابد
خبرگزاری شبستان:استاد حوزه علمیه با بیان اینکه سکوت و خانه نشینی امیرمومنان علی(ع) برای حفظ حرمت پیامبراکرم(ص) و ثبات جامعه اسلامی بود، گفت: حسادت اگر بستر سیاسی پیدا نکند بروز پیدا نمی‌کند.
انتظار عارفانه یعنی شوق دیدار وجه الله برای تسکین درد دوری از خدا
خبرگزاری شبستان: انتظار عارفانه، یعنی اولا منتظر رهایی از این دنیا و مشتاق ملاقات خدا بودن و ثانیا اکنون که در زندان این دنیا گرفتاریم و در رنج دوری از خدا می سوزیم، منتظریم تا ولی الله بیاید تا با دیدن او آن رنج دوری کمی تسکین پیدا کند و ... .
راز ارزش عظیم انتظار را باید در نگاه عارفانه جست
خبرگزاری شبستان: نگاه عارفانه به انتظار، عمق معنوی و زیبایی عرفانی انتظار را برای ما به تصویر می کشد و نیاز ما را به یک حیات عرفانی تامین کرده و عطش معنوی جامعه را برای فرو غلتیدن در عرفان های موهوم از بین می برد.
حجت الاسلام والمسلمین پناهیان:
ایجاد هشتگ و اعلام خرید کالای داخلی از مصادیق مبارزه با قاچاق کالا است
خبرگزاری شبستان:استاد حوزه علمیه با بیان اینکه مسجد محل سازمان دهی مردم است، گفت: یکی از مصادیق مبارزه با قاچاق کالا ایجاد هشتگ توسط امام جماعات کشور و اعلام خرید کالا داخلی از کارخانه دار مسجدی خودشان است.
منتظر باید تمنای مرگ و ملاقات خدا را برای خود حل کرده باشد
خبرگزاری شبستان: اگر کسی می خواهد منتظر منجی باشد و تمنای ظهور داشته باشد، قبل از آن باید تمنای مرگ و ملاقات خدا را برای خود حل کرده باشد. به این ترتیب به عنوان یک نیروی حماسه ساز و مجاهد آماده برای شهادت، در خدمت حضرت ولیعصر (عج) قرار می گیرد.
محاسبه نفس؛
محاسبه نفس باید فرهنگ و رویه عمومی شود/روحیه شکرگزاری با منفی نگری ها از بین رفته است
خبرگزاری شبستان: تا خوب های ما خوب تر نشوند، بدهای ما خوب نمی شوند. خوب های ما و افرادی که ادعای حزب الهی گری دارند، تا استغفار نکنند، خوب نیستند زیرا فردی که استغفار می کند، عیب های خود را دیده است.
حجت الاسلام والمسلمین پناهیان:
امضای سند ۲۰۳۰ بیانگر قربانی شدن مردم سالاری در کشور است
خبرگزاری شبستان:استاد حوزه علمیه با بیان اینکه امضای سند ۲۰۳۰ نماد عدم مردم سالاری در کشور است، گفت: حاکمیت ولایی همان مردم سالاری واقعی است.
توصیه آیت الله بهجت(ره) به منتظران/راه دستیابی به فرج شخصی
خبرگزاری شبستان: اگر انسان منتظر حقیقی باشد و یا در اوج، به انتظار عارفانه برسد، آن گاه اگر ظهور هم رخ ندهد او به فَرَج شخصی خود خواهد رسید و از نعمت عنایات خاصه امام زمان(عج) برخوردار خواهد شد.
محاسبه نفس؛
چگونه صدای خدا را بشنویم؟!
خبرگزاری شبستان: با محاسبه نفس می توانیم خداوند را ببینیم، گاهی انسان خداوند را می شناسد اما نمی بیند اما با محاسبه نفس می تواند خدا را ببیند و حرف هایش را بشنود، البته این سبک زندگی است و باید عادت انسان شود تا بتواند صدای خداوند را بشنود.
حجت الاسلام والمسلمین پناهیان:
عدم درک ولایت و عافیت طلبی سبب غصب خلافت شد
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام والمسلمین پناهیان گفت: عدم درک ولایت یا همان معنویت سکولار و عافیت طلبی مردم سبب شد که امیرمومنان امام علی(ع) برای کسب خلافت که حقشان بود سکوت کنند.
مبادا انتظار ما از سر کنجکاوی و ماجراجویی باشد/امام زمان(عج) «منتظرِ شهادت طلب» می خواهد
خبرگزاری شبستان: انتظار را باید از اشتیاق به شهادت که بهترین راه ملاقات با خداست آغاز کرد؛ شهادتی که در متن جهاد شکفته می شود، عافیت طلبی را در هم می شکند و انقلابی گری را در اوج عرفان در روح انسان تثبیت خواهد کرد.
ادامه مطالب
درباره این صفحه:
حجت الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان در سال ۱۳۴۴ در شهر تهران چشم به جهان گشود. وی از سال ۱۳۶۲ تحصیلات خود را در حوزه علمیه قم پی گرفت و پس از اتمام دروس سطح حوزه، به مدت دوازده سال از درس خارج حضرات آیات عظام وحید خراسانی، جوادی آملی، آیت الله سید محمود شاهرودی و همچنین حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای دامت برکاته بهره برد. ایشان هم اکنون علاوه بر عضویت در شورای عالی تبلیغ حوزه های علمیه؛ مدرسه علمیه دارالحکمه را نیز در حوالی غرب تهران تاسیس نموده است که طلاب درآن مشغول تحصیل می باشند.