صفحه اختصاصی حجت الاسلام علیرضا پناهیان
حجت الاسلام علیرضا پناهیان
عوامل اصلی تأخیر در ظهور//۱
ولایت مداری مدعیان انتظار باید «عَلَى اجْتِمَاعٍ مِنَ الْقُلُوبِ» باشد
خبرگزاری شبستان: هرکس «تکی» به حضرت حجت(عج) ابراز ولایتمداری کند، مانع ظهور را برطرف نمی‌کند! طبق این روایت، ولایت‌پذیری حضرت(عج) باید «عَلَى اجْتِمَاعٍ مِنَ الْقُلُوبِ» باشد.
حجت‌الاسلام پناهیان:
شیطان بر رنج رسیدن به لذت معنوی بسیار غلو دارد
خبرگزاری شبستان: حجت‌الاسلام پناهیان گفت: دستیابی به لذت عمیق معنوی با رنج و سختی همراه است اما شیطان آن را فراتر از چیزی که هست بزرگ می‌کند.
وقتی خیال عاشقانه مانع از وصال محبوب می شود
خبرگزاری شبستان: دوست داشتنی های انسان، همان طور که می توانند آدم را به سوی محبوب شان حرکت دهند، می توانند از حرکت هم بیندازند. منتظر اگر واقعا هم منتظر باشد، ممکن است به دلیل دچار شدن به این آسیب از عمل باز بماند و در خوش خیالی های خود غرق شود.
حجت‌الاسلام پناهیان:
باور عشق الهی سبب نشاط مومنان در دنیا است
خبرگزاری شبستان: حجت‌الاسلام پناهیان گفت: شادی و نشاط مومنان با وجود رنج و مصیب در دنیا باور دست‌یابی به نشاط و شادی حقیقی در عشق الهی است.
حجت‌الاسلام پناهیان:
انجام اعمال نیک با نیت قربه‌الی الله سبب نشاط و شادی است
خبرگزاری شبستان: حجت‌الاسلام پناهیان گفت: انجام اعمال نیک به نیت قربه‌الی الله سبب شادی و نشاط انسان می‌شود، اگر ما کارهای نیک خود را به نیت کسب رضایت الهی انجام دهیم شادی و نشاط واقعی را به دست خواهیم آورد.
حجت‌الاسلام پناهیان:
عدم توجه به ظهور خطر بزرگی به دنبال دارد
خبرگزاری شبستان: حجت‌الاسلام پناهیان گفت: شب قدر برای ظهور دعا کنید اگر مسوولان انقلاب اسلامی به امر ظهور امام عصر(عج) توجه نکنند خطر بزرگی همه ما را تهدید خواهد کرد.
حجت‌الاسلام پناهیان:
محبت اهل‌بیت مهمترین عامل خروج محبت دنیا از دل است
خبرگزاری شبستان:حجت‌الاسلام پناهیان گفت: مهمترین امتحان الهی درباره محبت اهل‌بیت(ع) است که با ورود آن بر دل محبت دنیا خارج می‌شود.
حجت‌الاسلام پناهیان:
عدالت خواهی امیرمومنان علی برای همه دنیا غریب بود
خبرگزاری شبستان: حجت‌الاسلام پناهیان گفت: امیرمومنان امام علی(ع) عدالت و سعادت را برای همه دنیا می‌خواستند اما مردم به حداقل از آن برای خود راضی شده بودند.
حجت‌الاسلام پناهیان:
تجربه عشق الهی از رهگذر ائمه معصومین(ع) ممکن است
خبرگزاری شبستان: حجت‌الاسلام پناهیان گفت: تجربه عشق الهی از رهگذر عشق ائمه معصومین(ع) ممکن است.
نشانه صداقت منتظران
خبرگزاری شبستان: منتظر باید اهل عمل باشد. عمل گرا بودن در فرهنگ منتظران نهادینه شده است؛ زیرا منتظر تا به سمت وضعیت مطلوب حرکت نکند، در واقع منتظر نیست.
حجت الاسلام پناهیان:
نگاه اهل بیت(ع) مقدرات انسان را تغییر می دهد
خبرگزاری شبستان: استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه ولی خدا سبب لذت بردن از معنویت می شود، گفت: نگاه آنها مقدرات ما را تغییر می دهد.
حجت‌الاسلام پناهیان:
عقل و یاد مرگ ازجمله راه‌های رسیدن به حال خوش معنوی است
خبرگزاری شبستان: حجت‌الاسلام پناهیان گفت: عقل و یاد مرگ ازجمله راه‌های زدودن غم و اندوه و رسیدن به حال خوش معنوی است.
ادامه مطالب
درباره این صفحه:
حجت الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان در سال ۱۳۴۴ در شهر تهران چشم به جهان گشود. وی از سال ۱۳۶۲ تحصیلات خود را در حوزه علمیه قم پی گرفت و پس از اتمام دروس سطح حوزه، به مدت دوازده سال از درس خارج حضرات آیات عظام وحید خراسانی، جوادی آملی، آیت الله سید محمود شاهرودی و همچنین حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای دامت برکاته بهره برد. ایشان هم اکنون علاوه بر عضویت در شورای عالی تبلیغ حوزه های علمیه؛ مدرسه علمیه دارالحکمه را نیز در حوالی غرب تهران تاسیس نموده است که طلاب درآن مشغول تحصیل می باشند.