صفحه اختصاصی آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی
آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و اعضای مجلس خبرگان رهبری:
مرحوم هاشمی شخصیتی با ارزش و از عناصر مؤثر در نظام جمهوری اسلامی بود/ مردم باید اثر اقتصادمقاومتی را در زندگی ببینند؛ اکنون اینگونه نیست
خبرگزاری شبستان: رهبر معظم انقلاب با اشاره به حضور فعال و اثرگذار آیت الله هاشمی در مجلس خبرگان از ابتدای تشکیل این مجلس گفتند: مرحوم آقای هاشمی شخصیتی با ارزش و از عناصر مؤثر در نظام جمهوری اسلامی بود و یاد این برادر عزیز از ذهن ما فراموش نمی شود.
دلنوشته حسن روحانی برای آیت‌الله هاشمی
خبرگزاری شبستان: هاشمی رفسنجانی را بیش از پنج دهه قبل می‌شناختم؛ ایامی که مبارزه کردن و انقلابی بودن هزینه‌ای گزاف داشت. بیش از نیم قرن همراهی به من فرصت داد تا شاهد برگ خوردن زندگی مردی باشم که کلیت زندگی او اصولی مشخص داشت و از این جهت ...
نگاهي به آثار قرآني آيت‌الله هاشمي رفسنجاني
خبرگزاری شبستان: در پيرامون شخصيت آيت‌الله هاشمي رفسنجاني (رض) تاكنون سخنان بسياري گفته شده است، كه بيشتر جنبه سياسي و اجتماعي داشته و به حق هم لازم است وليكن به ابعاد شخصيت قرآني ايشان كمتر پرداخته شده است.
چرا جسد آیت‌الله هاشمی به پزشکی قانونی نرفت؟
خبرگزاری شبستان: از لحظه انتشار خبر درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، برخی از جریان‌ها و کانال‌های تلگرامی وابسته به آنها تلاش کردند مرگ رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را «مشکوک» جلوه دهند و بگویند که آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به مرگ طبیعی از دنیا نرفته ...
مراسم هفتم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در حرم حضرت معصومه(س) برگزار می‌شود
خبرگزاری شبستان:مراسم هفتمین روز ارتحال رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در حرم حضرت معصومه(س) برگزار می‌شود.
 • تاریخ: ۱۳۹۵/۱۰/۲۶
 • سرویس: قم
مراسم تشییع آیت الله هاشمی بیانگر قدرشناسی مردم از بزرگان نظام بود
خبرگزاری شبستان: امام جمعه موقت رشت اعلام کرد: مراسم تشییع آیت الله هاشمی بیانگر قدرشناسی مردم از مجاهدت‌های بزرگان نظام بود.
 • تاریخ: ۱۳۹۵/۱۰/۲۵
 • سرویس: گیلان
حجت الاسلام پورمحمدی:
اختلاف نظرها و اجتهادهای متفاوت، یعنی سینه ی گشاده و ظرف بزرگ داریم
خبرگزاری شبستان: وزیر دادگستری با اشاره به فرازی از پیام مقام معظم رهبری در پی درگذشت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: اختلاف نظرها و اجتهادهای متفاوت{در پیام رهبری} یعنی سینه گشاده و ظرف بزرگ داریم و این نقطه قوت انقلاب است.
 • تاریخ: ۱۳۹۵/۱۰/۲۵
 • سرویس: کرمان
مؤسس مهد قرآن کشور اعلام کرد:
توجه ویژه آیت الله هاشمی به توسعه فرهنگ قرآن
خبرگزاری شبستان: مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی فعالیت های خدمتگزاران به ساحت قرآن کریم را مصداق آیه "و من احیاها فکأنما احیا الناس جمیعاً" می دانستند .
به درخواست واعظی/
پروژه عمرانی محتشم کاشانی به روح آیت الله هاشمی رفسنجانی هدیه شد
خبرگزاری شبستان: وزیر دولت یازدهم با حضور در آئین افتتاح پروژه عمرانی محتشم کاشانی، دومین تونل بزرگ شهری کشور این پروژه را به روح آیت الله هاشمی رفسنجانی هدیه کرد.
 • تاریخ: ۱۳۹۵/۱۰/۲۵
 • سرویس: البرز
رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی میدان نمایش پیروان خط ولایت شد
خبرگزاری شبستان: امام جمعه رشت اعلام کرد: رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی میدان نمایش وحدت انقلابیون و پیروان خط ولایت شد.
 • تاریخ: ۱۳۹۵/۱۰/۲۴
 • سرویس: گیلان
دکتر روحانی در مرقد مطهر بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی:
جهاد و فداکاری در راه نظام اسلامی و عقلانیت و اعتدال ، از ویژگی های بارز آیت الله هاشمی رفسنجانی بود/ مردم یکپارچگی نظام را به رخ جهانی کشاندند
خبرگزاری شبستان: رییس جمهوری صبح جمعه با حضور در مرقد مطهر امام خمینی (ره) ضمن قرائت فاتحه و اهدای دسته گل، یاد و خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی را گرامی داشت و از خداوند متعال علو درجات ، رحمت و غفران الهی را برای ایشان مسالت کرد.
 • تاریخ: ۱۳۹۵/۱۰/۲۴
 • سرویس: سیاسی
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران:
هاشمی در هر سه مقطع از زندگی خود از رهبری جدا نشد
خبرگزاری شبستان: عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: حیات سیاسی این شخصیت بزرگ به سه مرحله پیش از انقلاب، انقلاب اسلامی تا سال ۱۳۸۴ و پس ازآن تقسیم بندی می شود.
ادامه مطالب