صفحه اختصاصی آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی
آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی
آیت الله هاشمی رفسنجانی، شخصیتی فراشکوفا بود/دانشگاه آزاد اسلامی نمونه بارز اقتصاد مقاومتی
خبرگزاری شبستان: فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی از پدرش به عنوان شخصیتی فراشکوفا یاد کرد و گفت: تشکیل دانشگاه آزاد اسلامی نمونه بارز اقتصاد مقاومتی است.
برگزاری مراسم ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در امامزاده یحیی ساری
خبرگزاری شبستان: مراسم یادبود ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی، فردا (۲۸ دی) در امامزاده یحیی ساری با حضور فرزند وی، برگزار می شود.
مرحوم هاشمی از نخستین روزهای زندان، تألیف تفسیر راهنما را آغاز کرد
خبرگزاری شبستان: فرزند رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مرحوم پدرم از نخستین روزهایی که به زندان افتادند کار تألیف تفسیر راهنما را آغاز کردند و زمانی که مادرم به زندان به ملاقات ایشان می رفتند، جزوات را به بیرون از زندان منتقل می کردند؛
  • تاریخ: ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
  • سرویس: کرمان
«تفسیر راهنما» از بدیع ترین تفاسیر دوره معاصر فریقِین است
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام ایازی با اشاره به اینکه عمده مردم از شخصیت قرآنی و تفسیری آیت الله هاشمی اطلاع ندارند؛ تصریح کرد: «تفسیر راهنما» از بدیع ترین تفاسیر دوره معاصر فریقِین است.
  • تاریخ: ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
  • سرویس: کرمان
مرحوم هاشمی، شدیداً به ولی فقیه زمان معتقد بود/دو اثر در یادبود رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام رونمائی شد
خبرگزاری شبستان: استاندار کرمان از مرحوم هاشمی رفسنجانی به عنوان عالمی ربانی و بصیر یاد کرد و افزود: او به شدت به اصل ولایت فقیه و به ولی فقیه زمان معتقد بود.
  • تاریخ: ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
  • سرویس: کرمان
وزیر امور خارجه به یونان رفت
خبرگزاری شبستان: وزیر امور خارجه کشورمان به منظور شرکت در اجلاس ۱۰ تمدن کهن به یونان رفت.
مدیر ارتباطات و رسانه جشنواره جهانی خبر داد:
آغاز زودهنگام جشنواره جهانی و سالن اختصاصی برای اهالی رسانه
خبرگزاری شبستان: سی‌وپنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر برای اهالی رسانه همچون سال گذشته یک روز زودتر آغاز می‌شود.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و اعضای مجلس خبرگان رهبری:
مرحوم هاشمی شخصیتی با ارزش و از عناصر مؤثر در نظام جمهوری اسلامی بود/ مردم باید اثر اقتصادمقاومتی را در زندگی ببینند؛ اکنون اینگونه نیست
خبرگزاری شبستان: رهبر معظم انقلاب با اشاره به حضور فعال و اثرگذار آیت الله هاشمی در مجلس خبرگان از ابتدای تشکیل این مجلس گفتند: مرحوم آقای هاشمی شخصیتی با ارزش و از عناصر مؤثر در نظام جمهوری اسلامی بود و یاد این برادر عزیز از ذهن ما فراموش نمی شود.
دلنوشته حسن روحانی برای آیت‌الله هاشمی
خبرگزاری شبستان: هاشمی رفسنجانی را بیش از پنج دهه قبل می‌شناختم؛ ایامی که مبارزه کردن و انقلابی بودن هزینه‌ای گزاف داشت. بیش از نیم قرن همراهی به من فرصت داد تا شاهد برگ خوردن زندگی مردی باشم که کلیت زندگی او اصولی مشخص داشت و از این جهت ...
نگاهي به آثار قرآني آيت‌الله هاشمي رفسنجاني
خبرگزاری شبستان: در پيرامون شخصيت آيت‌الله هاشمي رفسنجاني (رض) تاكنون سخنان بسياري گفته شده است، كه بيشتر جنبه سياسي و اجتماعي داشته و به حق هم لازم است وليكن به ابعاد شخصيت قرآني ايشان كمتر پرداخته شده است.
چرا جسد آیت‌الله هاشمی به پزشکی قانونی نرفت؟
خبرگزاری شبستان: از لحظه انتشار خبر درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، برخی از جریان‌ها و کانال‌های تلگرامی وابسته به آنها تلاش کردند مرگ رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را «مشکوک» جلوه دهند و بگویند که آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به مرگ طبیعی از دنیا نرفته ...
ادامه مطالب