صفحه اختصاصی سبک زندگی اسلامی
سبک زندگی اسلامی
دعای ایام ماه رجب که از ناحیه مقدسه امام زمان ارواحنا فداه صادر شده است
خبرگزاری شبستان: از اموری که از ناحیه مقدسه امام عصرعلیه السلام به دست شیخ ابوجعفرمحمد بن عثمان بن سعید رسیده، دعایی است که در هر روز از ماه رجب خوانده می شود.
کارشناس مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان:
اصلی ترین دعای «لیله الرغائب»/با ظهور همه آرزوهای بشر محقق می شود
خبرگزاری شبستان: ​ایرادی ندارند که افراد برای خانه دار شدن، ازدواج، شفای بیماری، ادای قرض و ... دعا کنند اما فراموش کنیم اگر حضرت حجت(عج) ظهور کنند، بسیاری از دست نیافتنی های ما محقق می شود و این ظهور بستر ممکن شدن ناممکن ها است.
کارشناسان در گفت وگو با شبستان تشریح کردند:
راه تحقق آرزوها در «لیلة الرغائب»/انسان های خردمند از خدا چه می خواهند؟!
خبرگزاری شبستان: پیامبر (ص) می فرمایند: «آرزو برای امت من رحمت است»؛ اما آرزو باید در چارچوب باشد تا منشاء حرکت و نشاط شود. نباید لیله الرغائب را صرفا یک اتفاق و یک شب ببینیم بلکه باید آن را در یک بستر هندسه شده در فصل نیایش و عبادت بنگریم.
حجت الاسلام اشرافی؛
مراسم عزاداری شهادت امام هادی (ع) و بزرگداشت ۱۲ فرودین روز جمهوری اسلامی برگزار می شود
خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر از برگزاری مراسم عزاداری شهادت امام هادی (ع) و بزرگداشت ۱۲ فرودین روز جمهوری اسلامی؛ شامگاه جمعه یازدهم فروردین در مسجد توحید این شهر خبرداد.
  • تاریخ: ۱۳۹۶/۱/۹
  • سرویس: بوشهر
تدارک ویژه جمکران برای «لیلة الرغائب»
خبرگزاری شبستان: ویژه برنامه لیله الرغائب با سخنرانی آیت الله صدیقی و قرائت دعای کمیل در مسجد مقدس جمکران برگزار می شود.
کارشناسان در گفت وگو با شبستان:
ارتباط تمدن نوین اسلامی و انتظار/مهدویت دکترین بین المللی است
خبرگزاری شبستان: تمدن نوین اسلامی در واقع «تمدن منتظرانه» است که در آن هم جهت گیری کلی منتظرانه است و هم افراد در مسیر انتظار گام برمی دارند تا بتوانند در زمره یاران امام زمان علیه السلام قرار بگیرند.
معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در گفت وگو با شبستان:
فرهنگ مقاومت اندیشه ساز است/اقتصاد مقاومتی فکر و دین مردم را هم ارتقاء می دهد
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام گلزاده تاکید کرد: وقتی وضع معیشت مردم را سامان دادیم، می توانیم فکر و فرهنگ و دیانت و مسائلی از این دست را نیز در جامعه ارتقاء ببخشیم چراکه این مولفه ها تاثیر و تاثر متقابل دارند.
معرفی کتاب...
اقتصاد جهادی؛ مروری بر تجربه اقتصادی جهاد سازندگی
خبرگزاری شبستان: حوزه اقتصاد به دلیل پیوند ملموسی که با زندگی روزمره انسان‌ها دارد، از جایگاه ویژه‌ای در انظار عمومی برخوردار است لذا پس از گذشت سه دهه از پیروزی انقلاب به الگویی جدید و بومی و برآمده از آرمان‌ها و ارزش‌ها ایرانی اسلامی نیاز است.
این افراد همیشه محروم اند!
خبرگزاری شبستان: اگرچه خداوند راه های مختلفی را پیش روی انسان ها برای رهایی از محرومیت قرار داده است اما هستند کسانی که برای همیشه محروم اند.
سرپرست معاونت فرهنگی مسجد مقدس جمکران خبر داد:
حضور بیش از ۳ هزار زائر نوروزی در کارگاه آموزش طب اسلامی
خبرگزاری شبستان: سرپرست معاونت فرهنگی مسجد مقدس جمکران بازدید از غرفه‌ طب اسلامی در ۵ روز اول سال را بالغ بر ۳ هزار نفر اعلام کرد و گفت: در این ایام ۳۲هزار و ۶۵۸ نفر نیز از نمایشگاه کتاب جمکران بازدید کردند.
کارشناسان در گفت وگو با شبستان بیان کردند:
ارتباط «طَهِّرْ بُطُونَنا مِنَ الْحَرامِ وَالشُّبْهَةِ» با ظهور/تاثیر فست فودها بر روح انتظار!
خبرگزاری شبستان: افرادی که توفیق انجام برترین عمل صالح یعنی انتظار فرج را به دست می آورند، قطعا لقمه و تغذیه حلال داشته اند البته نباید تغذیه را فقط به حلال و حرام تقسیم کرد زیرا لقمه های شبهه ناک نیز هست که برخی توفیقات را از انسان سلب می کند.
دکترای فقه و مدرس دانشگاه در گفت وگو با شبستان//۲
شادی؛ سوغات ارتباط با خدا و خوش بینی است برای زندگی
خبرگزاری شبستان: انسان مثبت نگر بدترین شرایط را به بهترین حالت تفسیر می کند که بهترین نمونه این موضوع را در جمله حضرت زینب(س) سراغ داریم که پس از واقعه عاشورا فرمودند: «ما رأیت إلّا جمیلا» یعنی به جز زیبایی ندیدم!
ادامه مطالب