صفحه اختصاصی سبک زندگی اسلامی
سبک زندگی اسلامی
جنبه های پیشرفت چشمگیر صنعت و تکنولوژی در دولت مهدوی
خبرگزاری شبستان: به رغم زعم باطل گروهی که تشکیل حکومت مهدوی عجل الله تعالی فرجه را مایه ارتجاع بشر به شیوه های زندگی بدوی معرفی می کنند، عصر نورانی حکومت حضرتش دوران شکوفایی بشر در صنعت، تکنولوژی و توسعه همه جانبه است.
چراییِ ازراه ماندگان عاشورا/چگونه از قافله امام(ع) جا نمانیم؟!
خبرگزاری شبستان: آنها که با حسین(ع) آمدند و با حسین(ع) ماندند و با او رفتند، به فوزی رسیدند که تا نَفَس در جان کسی هست، حسرت رسیدن به آن فوز را خواهند چشید و آنها که با حسین(ع) نیامدند یا در برابر او قرار گرفتند، به خسران و ملامت و لعن، دچار شدند.
حاشیه نشینی پیامد توسعه نامتوازن است
خبرگزاری شبستان: توجه به «هویت شهری» یکی از رویکردهای جدی برنامه های سوم و پنجم توسعه در چارچوب حفظ هویت ایرانی - اسلامی است، با این وصف در این رابطه سونامی ساخت و سازها و سرعت پرشتاب آن مشکلات بسیاری ای را در سطح کلانشهر کرج ایجاد کرده است.
  • تاریخ: ۱۳۹۶/۷/۳
  • سرویس: البرز
مدیر مسجد مقام مسجد مقدس جمران در گفت وگو با شبستان:
برنامه جمکران برای تاسوعا و عاشورای حسینی/ برپایی نمایشگاه «روایت سرخ» به یاد شهدا
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام حسین آبادی با اشاره به تقارن محرم با هفته دفاع مقدس گفت: مسجد مقدس جمکران به مناسبت ایام سوگواری سالار شهیدان در دهه اول محرم اقامه عزا کرده و روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی به شکل ویژه میزبان هیئات و دسته جات عزاداری است.
دستورالعمل انتظار در کلام امام صادق(ع)/چگونه از یاران صاحب الزمان(عج) شویم؟
خبرگزاری شبستان: کسی که جزء یاران حضرت قائم(عج) بودن، او را شاد می سازد (دوست دارد از یاران ایشان باشد) پس باید منتظر باشد و اهل ورع و پرهیز از گناه و اخلاق نیکو؛ پس اگر مُرد و حضرت قائم(عج) بعد از مردن او قیام نمود اجر همراهی ایشان را می برد.
استاد حوزه علمیه:
خدمت به اهل بیت(ع) پادشاهی است/زیر بار مشکلات بگویید یا صاحب الزمان(عج)!
خبرگزاری شبستان: خدمت به درگاه اهل بیت (ع) آقایی و پادشاهی خودمان است و منتی بر اهل بیت(علیهم السلام) نیست. ما نباید بابت خدمت در این درگاه طلبکار باشیم. آنچه یک هزار و ۴۰۰ سال شیعه را پابرجا نگه داشته، زیارت و گریه بر سید الشهدا(ع) است.
کلام امیر؛
کسی با افتخارات خانوادگی به جایی نمی رسد
خبرگزاری شبستان: حضرت امیر(ع) در یکی از حکمت های نهج البلاغه اشاره به اهمیت رفتار و کردار می کنند و افتخارات خانوادگی را عامل رسیدن انسان به سعادت نمی دانند.
عاشورا، اعلاء درجه تجلی جهاد با دشمن و جهاد با نفس بود
خبرگزاری شبستان: آنجایی که هم جهاد با دشمن و هم جهاد با نفس، در اعلاء مرتبه آن تجلی پیدا کرد، ماجرای عاشورا بود. یعنی خدای متعال می داند که این حادثه پیش می آید و نمونه اعلایی باید ارائه شود و آن نمونه اعلاء الگو قرار گیرد.
راوی دوران دفاع مقدس در گفت وگو با شبستان:
بسیاری از رزمندگان برات شهادت را از امام زمان(عج) گرفتند/اعجاز رمز «یا صاحب الزمان(عج) در شب های عملیات!
خبرگزاری شبستان: سرهنگ پاسدار باخرد با بیان رابطه صمیمانه شهدا با امام زمان(ع)گفت: رزمنده ها به امام زمان نه به عنوان یک موجو خیالی بلکه به عنوان فرمانده حیّ و حاضر خودشان نگاه می کردند. اُنس و اُلفت و ارتباط شهدا با امام شان قابل تعریف نیست.
چهره واقعی حماسه عاشورا با بدعت از بین می رود
خبرگزاری شبستان: نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان، با بیان اینکه هیئت‌ها اجازه تحریف در هدف، شیوه و ابزار عزاداری ندهند گفت: چهره واقعی حماسه عاشورا با بدعت از بین می‌رود.
  • تاریخ: ۱۳۹۶/۷/۲
  • سرویس: گیلان
با عاشورائیان...
راز عاقبت به خیر شدن جناب حرّ / منتظر در همه حال احترام امامش را نگاه می دارد
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام پاک نیا با اشاره به ادب حر مقابل امام زمانش گفت: درس بزرگ جناب حرّ برای منتظران رعایت ادب مقابل امام زمان شان است.
امروز جنگ فیزیکی نداریم؛ دفاع باید در برابر هجمه های فرهنگی دشمن باشد
خبرگزاری شبستان: زمان دفاع مقدس دشمن مشخص بود و پشت خاکریز قرار داشت و آشکارا با آنان برخورد می کردیم اما اکنون دشمن دقیقا مشخص نیست و مخفی است و چه بسا از درون شروع به حرکت می کند؛ امروز با جنگ نرم مواجه هستیم.
ادامه مطالب
درباره این صفحه:
این صفحه اختصاص به  سبک زندگی اسلامی داشته و شما می توانید آخرین مطالب و اخبار مرتبط را در این صفحه دنبال کنید.