صفحه اختصاصی سبک زندگی اسلامی
سبک زندگی اسلامی
بسته خبری//۲۹ بهمن
از برگزاری نشست های سبک زندگی تا هفته علمی تمدن نوین اسلامی
برگزاری نشست علمی «نقش اخلاق اسلامی در سبک زندگی»، اعلام برنامه های چهارمین هفته علمی تمدن نوین اسلامی و بررسی «آیا ما یک خدا را می‌پرستیم؟(گفتگوی اسلام و مسیحیت)» از مهمترین اخبار حوزه اندیشه در ۲۹ بهمن است.
اعلام برنامه های چهارمین هفته علمی تمدن نوین اسلامی
چهارمین هفته علمی تمدن نوین اسلامی از دوم تا هشتم اسفند با کمیسیون هایی همچون «سیر تکوین تمدن نوین اسلامی» و «نسبت شناسی آینده انقلاب اسلامی و تمدن مهدوی» برگزار می شود.
حجت الاسلام عالی:
درگیری جبهه حق و باطل کوره امتحان خدا را در دنیا گرم می کند
استاد اخلاق تاکید کرد: دو جبهه حق و باطل در طول تاریخ همیشه با هم درگیر بوده و هستند و خواهند بود و این درگیری حق و باطل است که کوره امتحان خدا در دنیا را گرم می کند و معلوم می شود که هر کسی چه کاره است، باید معلوم شود که هر کسی در کدام جبهه است.
جاوید پور خبر داد:
مستند آیت‌الله میرزا ابوالقاسم گلپایگانی ساخته می‌شود/دومین حضور رئیس دفتر مقام معظم رهبری در یک مستند
کارگردان مستند «حجت باهر» از ساخت دو مستند دیگر درباره علمای گلپایگان خبرداد و گفت: سه قسمت از مجموعه مستند مهر تابان درباره زندگی علمای گلپایگانی و این مستند محصول شبکه مستند سیما و به صورت گفتگو محور و ساختاری است.
در نشست خبری چهارمین «هفته تمدن نوین اسلامی» مطرح شد
تمرکز هفته تمدن نوین اسلامی بر ظرفیت های علمی فرهنگی/در مرحله تحقق قرار داریم
رئیس دبیرخانه علمی هفته علمی تمدن نوین اسلامی با بیان اینکه اکنون در مرحله تحقق تمدن نوین اسلامی قرار داریم، گفت: امسال تمرکز ما روی ظرفیت هیات علمی و فرهنگی و سیاسی جهان اسلام در مسیر تمدن سازی است.
حضور ۶ گروه موسیقی
نخستین جشنواره موسیقی فجر استان مرکزی برگزار می شود
امسال استان مرکزی امسال همزمان با تهران و سایر استان‌ها میزبان برگزاری سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر است.
  • تاریخ: ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
  • سرویس: مرکزی
نشست علمی «نقش اخلاق اسلامی در سبک زندگی» برگزار می شود
نشست علمی «نقش اخلاق اسلامی در سبک زندگی» با حضور احمدحسین شریفی و محمدسعید مهدوی کنی و میزبانی مجمع عالی حکمت اسلامی برگزار می شود.
رییس مجمع تبیین و ترویج تمدن نوین اسلامی مطرح کرد:
«تکفیر»؛ مجری جنگ نیابتی استکبار/قرائت اهل سنتِ اعتدالی از اسلام مانع جنایات تکفیری است
حجت الاسلام نصیری فرد «تکفیر» را مجری جنگ نیابتی استکبار در منطقه دانست و گفت: نه فقط قرائت شیعی بلکه قرائت اهل سنتِ اعتدالی از اسلام می تواند مانع از دست زدن فریب خوردگان به جنایاتی همچون حمله زاهدان شود.
بسته خبری//۲۸ بهمن
از برگزاری جشنواره های علوی تا تدارک برنامه های مهدوی برای منتظران
تمدید مهلت ارسال آثار به بخش فضای مجازی جشنواره «صراط» تا ۲۵ فروردین، برنامه های پایان هفته جمکران برای منتظران و برگزاری همایش ملی «میثاق علوی» و آیین جایزه جهانی امام علی(ع) سال آینده از مهمترین اخبار حوزه مهدویت و غدیر در ۲۸ بهمن ماه است.
معاون اجرایی مرکز تحقیقات امام علی(ع)
برگزاری همایش ملی «میثاق علوی»/آیین جایزه جهانی امام علی(ع) سال آینده برگزار می شود
معتضدیان با اعلام برگزاری چهارمین همایش «میثاق علوی» در نیمه اسفند ماه، گفت: جایزه جهانی امام علی(ع) به منظور ایجاد گنجینه برترین پژوهش های علمی درباره مولای متقیان(ع)، سال آینده به امام علی پژوهان اعطا می شود.
برگزاری چهارمین گفت وگوی ماه با محوریت اخلاق عمومی
چهارمین گفت وگوی ماه با عنوان «اخلاق عمومی در پرتو اندیشه ایران شهری و مدرن» در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران برگزار می شود.
«گفتمان فقه حکومتی» در ایستگاه دوم
دومین شماره دوفصلنامه «گفتمان فقه حکومتی» با مقالاتی همچون نظم عمومی؛ مبنای فقهی الزامآوری قوانین موضوعه در نظام های عرفی منتشر شد.
ادامه مطالب