صفحه اختصاصی سبک زندگی اسلامی
سبک زندگی اسلامی
«عهد»؛ عمل به وظیفه منتظرانه در میدان دعا
خبرگزاری شبستان: دعا تنها دارایی حقیقی انسان است: «اِغْفِرْ لِمَنْ لا يَمْلِكُ إلاّ الدُّعاءَ»، چون جوهره دعا اقرار به فقر و عرض نیاز به پیشگاه بی نیاز مطلق است و جز خدا در برابر او چیزی جز فقر و نیاز نیست «أَنْتُمُ الْفُقَرَاءُ إِلَى اللَّه» است.
کارشناسان در گفت وگو با شبستان بیان کردند:
شیوه اسلام برای پاسخ به هیجانات انسان/میوه و ریشه شادی در اسلام مهم است
خبرگزاری شبستان: اگر شیعه در مناسبت هایی نظیر ایام شهادت اهل بیت(ع)، عزاداری می کند در مقابل در ایام ولادت ائمه(ع) نیز شادی می کند. در نتیجه فرهنگ شیعه مناسبت هایی را برای ارضاء عواطف و شکوفایی هیجانات غم و شادی در اختیار انسان قرار داده است.
اجتماعات دینی، نماد اتحاد و انسجام ملی/ دولت رفع مشکلات مردم را اولویت کار خود قرار دهد
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام، گفت: نماز عید سعید فطر و اجتماعات دینی، بعد از یک ماه روزه‌داری و مهمانی خداوند متعال، نماد اتحاد و انسجام امت اسلامی است
  • تاریخ: ۱۳۹۶/۴/۵
  • سرویس: ایلام
راه بار یافتن به مقام «لَنَهْدِيَنَّهُمْ سُبُلَنَا»
خبرگزاری شبستان: عبوديت صراط است و عبادت و خدمت به خلق و عشق و محبت و كارهاى خوب، همه سبيل هستند و اين سبيل‏ ها اگر از عبوديت بگذرد و در نيت و سنت و اهميت پالايش بيابد، ارزش مى ‏يابد...
خدا اینها را بر بهشت حاکم می کند!
خبرگزاری شبستان: رسول خدا(ص) فرمودند: «خدا به داوود پیامبر(ع) چنین وحی کرد: «بنده ای از بندگانم در روز قیامت کار نیکی می آورد، پس او را در بهشت حاکم می سازم.»
کارشناس مرکز تخصصی مهدویت در گفت و گو با شبستان:
«امام» روح حاکم بر عید است/حقیقت نماز عید فطر
خبرگزاری شبستان: نفس حضور شما در این نماز بیعت و اعلام حضور است. نماز عید بزرگترین تجمعی است که به عنوان یک نماد مردم با حضور در آن با ولی زمان خود بیعت می کنند. روایت داریم که عید فطر از جهت فضیلت همچون شب قدر است.
کارشناس مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان:
عید فطر؛ روز عیدی گرفتن از امام عصر(عج)/شرط بهره مندی از رحمت رمضان
خبرگزاری شبستان: یکی از اعمال عید فطر که روز اهدای جوایز تحت نظارت امام زمان(عج) است، خواندن دعای ندبه است تا زمزمه کنیم خدایا به واسطه امام مهدی(عج)، نمازهای ما را قبول کن، گناه مان را بیامرز، دعاهای ما را مستجاب کن، رزق و روزی ما را وسعت بده و ...
استاد حوزه در گفت وگو با شبستان:
راز ندبه خوانی و گریه های عید فطر/حلقه وصل امام(عج) و منتظران!
خبرگزاری شبستان: تعبیر «عید» یعنی انسان به خدا باز می گردد و این بازگشت حتماً باید از طریق امام(ع) باشد. چون امام(ع) سبب اتصال زمین و آسمان است. اما چرا با گریه و ندبه این کار را انجام می دهیم در حالی که عید روز شادی است؟
عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در گفت وگو با شبستان:
فطر حقیقی در گروی «نه»! گفتن به گناه است/چگونه هر روزمان عید می شود؟!
خبرگزاری شبستان: وقتی این ۳۰ روز ریاضت به جایی برسد که انسان خود را مدیریت کند، غیبت مردم را نکند، میل به زیاده خواهی نداشته باشد و حداقل افزون خواهی اش را مدیریت کند و از انواع ستم ها دوری جوید آن وقت به فطرت حقیقی خود بازگشت است.
عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در گفت وگو با شبستان:
چرا ماه رمضان به عید ختم می شود؟!
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام یوسفی مقدم گفت: هرجا که عید هست بازگشتی نیز وجود دارد اما باید ببینیم که این بازگشت به چه چیزی است و انسان می خواهد در این عید به چه مولفه ای بازگردد.
انتظار و امام(عج) به روایت «چشمه خورشید»
خبرگزاری شبستان: كتاب چشمه خورشید به همت معاونت پژوهش بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) و با موضوعاتی همچون «هدیه خدا؛ ماجرای تولد امام مهدی(ع)» منتشر شد.
در نماز عیدمان هم آرزویی جز تو نیست ...
خبرگزاری شبستان: نغمه مستشار نظامی از شاعران کشورمان همزمان با فرا رسیدن عید سعید فطر شعری را به حضرت مهدی(عج) تقدیم کرده است.
ادامه مطالب