صفحه اختصاصی سبک زندگی اسلامی
سبک زندگی اسلامی
اجرای ۱۳۵ گفتمان دینی در ۴۵ مدرسه استان زنجان
خبرگزاری شبستان: مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان از برگزاری ۱۳۵ گفتمان دینی در ۴۵ مدرسه استان همزمان با بهمن امسال خبر داد.
  • تاریخ: ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
  • سرویس: زنجان
محقق و پژوهشگر حوزوی:
خانواده؛ مهمترین بستر رشد مهدی یاوران
خبرگزاری شبستان: اگر ما در اين جامعه كوچك كه نامش خانواده است، خوب باشيم و خوب رفتار كنيم و گسترش خوبی دهيم، در واقع می توانيم در جامعه هم مفيد فايده باشيم و از طرفی هم می توانيم يك نسل خوب و موفق را تربيت كنيم.
بررسی فقهی الزام حکومتی در مسأله حجاب
خبرگزاری شبستان: بیستمین کرسی «بررسی فقهی الزام حکومتی در مسأله حجاب» به همت پژوهشگاه فقه نظام و با همکاری گروه فرهنگی امین برگزار می شود.
اعلام فراخوان بیست و دومین همایش بزرگداشت حکیم ملاصدرا
خبرگزاری شبستان: دبیرخانه دائمی همایش های بزرگداشت حکیم ملاصدرا فراخوان مقاله بیست و دومین دوره این همایش با محور «فلسفه، پرستش و نیایش» را اعلام کرد.
ماجرای خواندنی ملاقات با امام عصر(عج) در «و آنکه دیرتر آمد»
خبرگزاری شبستان: داستان بلند «و آنکه دیرتر آمد» بر مبنای یکی از وقایع مندرج کتاب «نجم الثاقب» و با موضوع ملاقات یکی از بنده های خوب خدا با حضرت صاحب الزمان(عج) و عنایت و توجه ویژه حضرت(عج) به شیعیانشان به رشته تحریر درآمده است.
در نشست «رویکرد نوین به بازی های آخرالزّمانی» مطرح شد:
کارکرد بازی های رایانه ای برای مهدویت را نمی شناسیم/راه ساده مصونیت از بلایای آخرالزمان!
خبرگزاری شبستان: نقد بازی‌های رایانه‌ای به معنی نفی شان نیست؛ وقتی می‌شود مفهوم انقلاب اسلامی و مهدویت را از طریق بازی‌های رایانه‌ای صادر کرد ما فقط نگاه سرگرمی به بازی‌های رایانه‌ای داریم و صحبت درباره منافع و مضرّات آن را ضروری نمی‌شناسیم.
اعلامِ فراخوان مقاله همایش ملی تصوف، شاخصه ها و نقدها
خبرگزاری شبستان: همایش ملی تصوف، شاخصه ها و نقدها با محورهایی همچون عقائد و اندیشه ها و آداب و رسوم، اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می شود.
حدیث انتظار...
کیفیت عواطف انسانی پیش از ظهور
خبرگزاری شبستان: «در آن روزگار، بزرگتران به زیردستان و کوچکتران رحم نمی کنند و قوی بر ضعیف ترحم نمی نماید. در آن هنگام، خداوند به او (مهدی) اذن قیام و ظهور می دهد.»
بازخوانی معرفت نفس در کلام قدسی و باز تولید آن در آموزه های امام علی(ع)
خبرگزاری شبستان: نشست بازخوانی معرفت نفس در کلام قدسی و باز تولید آن در آموزه های امام علی(ع)، در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.
اوصاف منتظران؛
ارتباط انتظار با دردمندی نسبت به درد دیگران
خبرگزاری شبستان: امام صادق(ع) می فرمایند: «هر یک از شیعیان ما اگر سراغ یکی از برادران دینی اش برود و در کارش از او کمک بخواهد و او هم بتواند ولی مضایقه کند، گرفتار آن می شود که کمک کار دشمنان ما شود و به همین سبب هم در قیامت عذاب می شود».
برترین کارها نزد خدا
خبرگزاری شبستان: پیامبر اکرم(ص) در حدیثی شریف برترین اعمال آدمی را معرفی کرده اند که در سایه آن سبک زندگی ها دستخوش تحولاتی مثبت و شگرف می شود.
حجت الاسلام مسائلی در گفت وگو با شبستان:
علم دینی را بالفعل نکرده ایم/زیربنای واردات فکری با تفکر دینی مغایر است
خبرگزاری شبستان: استاد حوزه علمیه اصفهان با اشاره به تاثیر علوم وارداتی در جامعه گفت: واقعیت آن است که بسیاری از همین آراء و علومی که از غرب وارد شده است، به شکل عمیق تر و کاربردی در اسلام مطرح شده اما هنوز نتوانسته ایم آنها را از قوه به فعل درآوریم.
ادامه مطالب