صفحه اختصاصی سبک زندگی اسلامی
سبک زندگی اسلامی
جنگ همه جانبه دشمن علیه خانواده/تلاش ها برای کشاندن زن از خانه به کارخانه با هدف تضعیف نقش اصلی زنان
رییس دفتر علامه مصباح، طی نشستی با موضوع بررسی «جنگ همه جانبه علیه خانواده» به تفصیل ابعاد این موضوع را مورد تبیین قرار داد و گفت: غرب به دلایلی نظیر اینکه خانواده در کشور اسلامی جایگاه مقدس و معنوی دارد، با جنگ همه جانبه در صدد براندازی آن است.
  • تاریخ: ۱۳۹۷/۵/۲۵
  • سرویس: کرمان
در گفت وگوی شبستان با مولف «سبک زندگی منتظرانه» بررسی شد
تاثیر لقمه و غذا بر رفتار منتظران
حجت الاسلام ملایی با بیان اینکه یک منتظر ظهور حکومت حق علاوه بر مصرف مواد غذایی حلال و طیب، باید آداب غذا خوردن را نیز رعایت کند، گفت: لقمه حلال مهمترین رویکردی است که تمامی مسلمانان به ویژه منتظران امام زمان(عج) باید به آن توجه کنند.
استاد دانشگاه در گفت وگو با شبستان:
رواج لاکچری خواهی ها در سبک زندگی، سد موفقیت جامعه می شود
قرائی مقدم گفت: تغییر غلط ارزش ها سبب اتفاقاتی می شود که با فرهنگ ما همخوانی ندارد و جامعه را دچار تلاطم می کند، جامعه ای که مادی گرا شده و بر اساس ظاهر برای افراد شان و ارزش قائل شود، نمی تواند جامعه موفقی باشد.
حدیث انتظار
عوامل بیماری قلب
بی تردید سلامت دل برای منتظران ظهور حضرت حجت(عج) که با دولت کریمه اش جهان را از مملو از عدالت و مهر می کند، ضرورتی انکارناپذیر دارد لذا باید از ویروس هایی که قلب و دل را بیمار می کند، پرهیز شود.
در اثری جدید بررسی شد
نشانه‌شناسی منظومه‌ فکری رهبر انقلاب در رابطه با آمریکا
کتاب «نگاه راهبردی غرب نسبت به آینده اسلام و مسلمانان» با موضوع نشانه‌شناسی منظومه‌ فکری رهبر انقلاب در رابطه با آمریکا منتشر شد.
مدیر گروه فرهنگ‌پژوهی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی خبر داد:
آماده سازی ۱۰ اثر علوم انسانی برای ورود به بازار نشر
علی رمضانی با بیان اینکه ۱۰ اثر فرهنگ پژوهی در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در دست انجام است، گفت: فرهنگ‌ و مباحث پیرامون آن مبنای بسیاری از اقدامات اساسی یک تمدن، نظام فکری و نظام سیاسی و پژوهش در آن از کارهای زیربنایی است.
عرفان یا دکّان؟ ۱/ شبستان بررسی می کند
ماجرای کلاهبرداری های معنوی به اسم عرفان و دین
رئیس موسسه بهداشت معنوی با اشاره به رشد بی رویه معنویت های نوظهور، گفت: امروز در دنیا با مفهوم کلاهبرداری معنوی مواجهیم که در خیلی کشورها اتفاق افتاده است. در کشورهای غربی کسانی آمده اند و می گویند ما مسیح و منجی آخرالزمان هستیم.
برای چهارمین سال متوالی و همزمان با عید غدیر؛
۵۰۰ زوج جوان در هرمزگان به خانه بخت می روند
دبیر ستاد ازدواج گل های علوی استان هرمزگان از برگزاری جشن بزرگ ازدواج ۵۰۰ زوج جوان تحت عنوان «جشن ازدواج گل های علوی» به مناسبت دهه امامت و ولایت در این استان خبرداد و گفت: محوری ترین بخش این آیین با حضور ۳۱۳ زوج در روستای کرمون برگزار می شود.
فراخوان مقاله با محور بازخوانی و بررسی اندیشه‌های امام موسی صدر
فراخوان مقاله برای همایش «آنان که می‌اندیشند (بازخوانی و بررسی آراء و اندیشه‌های امام موسی صدر)» اعلام شد.
استاد حوزه در جمع نمازگزاران مسجد مقدس جمکران:
عمل به دستورالعملی جز قرآن و روایات ما را به مقصود نمی رساند
حجت الاسلام مومنی با بیان اینکه برای رسیدن به کمال و سعادت حقیقی در زندگی باید از قانون جامع و کامل و الگوی صحیح بهره‌مند شد، گفت: هر کس از هر دستورالعمل و برنامه غیر از قرآن و روایات بهره ببرد ضرر کرده و به مقصود واقعی نمی‌رسد.
شبستان گزارش می دهد
کارکردهای مسجد در جامعه منتظر
با توجه به اینکه مسجد در دولت كريمه مهدوی، مركز حکومت و سكونت حضرت حجت(عج) است، در دوران غیبت هم مسجد باید پايگاه اصلی آموزش و تربيت منتظران باشد؛ به عبارت بهتر، مساجد باید برای ظهور کادرسازی کنند.
استاد حوزه و دانشگاه در گفت وگو با شبستان تشریح کرد
ظرفیت های حج برای اصلاح سبک زندگی
حجت الاسلام رضایی تهرانی با بیان اینکه حج ظرفیت خودسازی، تعامل، اندیشیدن، ساده زیستی و صبر را در سبک زندگی بالفعل می کند، گفت: اگر از این سرمایه بالقوه استفاده کنیم، نه تنها اسلام هراسی ها خنثی و بی اثر شده بلکه عشق به اسلام هم جهانی می شود.
ادامه مطالب