صفحه اختصاصی تکفیریها
اینفوگرافی/ اعمال دحوالارض
معرفی کتاب//
روایت «جریان‌شناسی تفسیر سلفی» از افکار وهابیت
کتاب «جریان‌شناسی تفسیر سلفی» به قلم علی فتحی به منظور کمک به دانش پژوهان تفسیر و علوم قرآنی، کلام، تاریخ و ادیان و مذاهب اسلامی برای آشنایی و کنکاش درباره سلفیه وهابی، منتشر شده است.
رییس مجمع تبیین و ترویج تمدن نوین اسلامی مطرح کرد:
«تکفیر»؛ مجری جنگ نیابتی استکبار/قرائت اهل سنتِ اعتدالی از اسلام مانع جنایات تکفیری است
حجت الاسلام نصیری فرد «تکفیر» را مجری جنگ نیابتی استکبار در منطقه دانست و گفت: نه فقط قرائت شیعی بلکه قرائت اهل سنتِ اعتدالی از اسلام می تواند مانع از دست زدن فریب خوردگان به جنایاتی همچون حمله زاهدان شود.
معاون پژوهش دانشگاه مذاهب اسلامی:
بدون همراهی نخبگان نمی توان شعار مقابله با تکفیر سر داد
ابراهیمیان با بیان اینکه دشمن امروز به گفتمان وحدت و تقریب حساسیت دارد و حساب شده علیه آن عمل می کند، گفت: نمی توان شعار مقابله با تفکرات تکفیری افراطی را سر داد مگر آنکه دست کمک به سوی نخبگان حوزه و دانشگاه دراز کنیم.
رساله «تحلیل مبانی و روش‌های قرآنی حدیثی سلفیه تکفیری معاصر» دفاع می شود
جلسه دفاع از رساله دکتری با عنوان «تحلیل انتقادی مبانی و روش‌های قرآنی - حدیثی سلفیه تکفیری معاصر در رد آموزه‌های مذاهب اسلامی» در دانشکده الهیات و معارف اسلامی برگزار می شود.
شبستان بررسی می کند
مبانی نظریِ حادثه تروریستی زاهدان/جنایاتی که «تکفیر» به اسلام تحمیل می کند
تلقی غلط پیروان تکفیر از توحید و شرک که با ادعای اسلامّیت درآمیخته، باعث می شود آنها به راحتی و به اسم دین دست به کشتار و قتل مردم بی دفاع بزنند؛ در حالی که اسلام دین سلم و صلح است و کشتن یک نفر را کشتن بشریت تلقی می کند.
کارشناس فِرَق و مذاهب تشریح کرد
پشت پرده قتل کودک شیعی در مدینه النبی(ص)/فلسفه این همه دشمنی با تشیع
حجت الاسلام جعفری فراهانی با بیان اینکه انقلاب اسلامی جهان را متوجه ظرفیت بیدارگری تشیع و مکتب اهل بیت(ع) کرد،گفت: وهابیت و ایادی اش برای مقابله با نفوذ این مکتب از هیچ جنایتی رویگردان نیستند، قتل کودک شش ساله در مدینه النبی(ص) شاهدی بر این ادعا است.
حجت الاسلام شیاسی:
انقلاب اسلامی باور غلط شکست‌ناپذیری آمریکا را شکست/ اخراج داعش از دو کشور فتح الفتوح ایران بود
مسؤول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج فریدونشهر گفت: برخی تصور داشتند که در مقابل آمریکا نمی‌توان ایستادگی کرد اما ایران این باورغلط را در هم شکست و نشان داد که می‌توان در مقابل آمریکا به پیروزی رسید.
بازخوانی توقیعات مهدوی(۲)
نظر امام زمان(عج) درباره متجاوزان به بیت المال
حجت الاسلام معنوی با بیان اینکه امام زمان(عج) در توقیع به محمدبن جعفر نماز را بهترین عمل برای به خاک مالیدن بینی شیطان معرفی کرده اند، گفت: ایشان همچنین تصرف در اموال امام و نیز بیت المال را غیرشرعی خوانده و عاملان اش را لعنت کرده اند.
«جريان شناسی تفسير سلفی» منتشر شد
كتاب «جريان شناسی تفسير سلفی» ‌ازسری كتاب های هشت گانه جريان شناسی تفسير، به همت گروه قرآن پژوهی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه منتشر شد.
سردار اهوازیان:
بصیرت به فهم انقلاب و مسائل آن است/ شهدا بصیرتر و روشن ترند
مشاور کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه اگر ۷۰ سال پیش حاکمان زمان بصیر بودند اجازه تشکیل وهابیت را نمی دادند، گفت: بصیرت به ریش، درجه، وزارت و سایر القاب نیست بلکه به فهم انقلاب و مسائل آن است.
عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی تشریح کرد
بایدهای وهابیت‌پژوهی
حجت الاسلام پورامینی با بیان اینکه وهابیت‌پژوهی با پیشینه‌ای بیش از ۲۰۰ سال مربوط به دوره محمدبن عبدالوهاب است، گفت: سلفی‌گری پدیده جاری در جهان اسلام است لذا سلفی پژوهی اهمیت دارد. بیش از۷۰ درصد مطالعات این حوزه در ۴۰ سال اخیر انجام شده است.
حجت الاسلام روح الله رحیمی:
شهداء راویان میدان جهاد، نماد ولایتمداری و استکبارستیزی هستند
خبرگزاری شبستان: مسئول عقیدتی سیاسی فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان بوشهر گفت: شهداء راویان میدان جهاد و نماد ولایتمداری و استکبارستیزی هستند که پاداش الهی شهادتشان بهشت رضوان است.
  • تاریخ: ۱۳۹۷/۹/۲۰
  • سرویس: بوشهر
ادامه مطالب