صفحه اختصاصی تکفیریها
تکفیریها
کنفرانس بین‌المللی «علوم انسانی و دینی، مبارزه با افراط‌گرایی»//۳
علوم انسانی وارداتی به افراط‌گرایی کمک می‌کند/منطق تکفیری‌ها منطق روشنفکران غربی است
خبرگزاری شبستان: دشمنان تلاش می‌کنند افراط گرایی را به صورت یکپارچه به اسلام نسبت دهند و به نوعی تلقین کنند که اسلام مساوی با افراط و هراس است، در حالی که در میان مسلمانان جهان، گروه‌های مختلفی وجود دارد که مخالف با تکفیر و افراط هستند.
کنفرانس بین‌المللی علوم انسانی دینی و مبارزه با افراط‌گرایی//۲
فهم خدا و مبارزه با طاغوت هدف تحقیقات علوم انسانی باشد
خبرگزاری شبستان: مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام گفت: علوم انسانی برای آنکه با خود صادق باشد باید بر اساس دو موضوع فهم خداوند و مبارزه با طاغوت به تحقیق بپردازد.
کنفرانس بین‌المللی علوم انسانی و دینی مبارزه با افراط‌گرایی//۱
بدفهمی دینی افراط گرایی در منطقه را خطرناک می‌کند
خبرگزاری شبستان: رییس دانشگاه مذاهب اسلامی گفت: افراط‌گرایی امروزِ منطقه ریشه تاریخی، اجتماعی، روان‌شناسی و بدفهمی دینی دارد و خطرناک است و می‌تواند از مرزهای مکان و زمان عبور کرده و سایه شوم تهدید و انهدام روابط را بر جوامع اسلامی بیندازد.
فجیع ترین شکل تفرقه و برادر کشی در دهه های اخیر بروز کرد
خبرگزاری شبستان: نماینده استان کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری، گفت: بدترین و فجیع ترین شکل تفرقه در دهه های اخیر، به دست دشمنان و در قالب داعش و سلفی ها ساخته و پرداخته شد.
وحدت، عامل شکست سناریوی تکفیر در منطقه اورامانات
خبرگزاری شبستان: فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه، گفت: مباحث افراطی گری و افکار تکفیری از راهبردهای دشمن برای برهم زدن اتحاد و انسجام مسلمانان است.
حجت الاسلام مبلغی در نشست خبری:
مبارزه با خشونت باید علمی باشد/بررسی نقش علوم دینی در مبارزه با افراط گرایی
خبرگزاری شبستان: رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی با بیان اینکه اگر برای مبارزه با خشونت نگاهی علمی و دانشی نداشته باشیم به بیراهه رفته‌ایم، گفت: خاستگاه مبارزه با خشونت باید بر اساس مطالعات علمی باشد و تنها به یک یا ۲ دانش نباید بسنده کرد.
رئيس مركز گفت‌وگوي اديان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي:
علما و نخبگان فرهنگي اسلام برابر افراط‌گرايي ایستادگی کنند
خبرگزاری شبستان: تحقیقات بسیاری در ریشه‌یابی این مسئله شده و اجلاس‌های متعددی هم در بررسی راهکارهای مقابله با این پدیده شوم برگزار شده است اما همواره نیازمند توجه و ایستادگی علمای اسلام و نخبگان فرهنگی جامعه در برابر افراط‌گرایی هستیم.
کارشناس فرق در گفت وگو با شبستان:
برگزاری جشن ولادت پیامبر(ص) بدعت نیست
خبرگزاری شبستان: یک کارشناس فرق با اشاره به اظهار نظر مفتی های وهابی در مورد منع برگزاری جشن میلاد پیامبر(ص) گفت: همین ها وقتی کاریکاتور پیامبر(ص) کشیده شد سکوت کردند چون بنده غرب هستند.
اختلاف نباید موجب جریان تکفیر شود
خبرگزاری شبستان:رئیس پژوهشکده حج و زیارت، گفت: باید بحث وحدت را عملیاتی تر کنیم و به این نکته برسیم که مخالف را در جامعه تحمل کنیم.
آیت الله مبلغی:
مقید شدن قتال در اسلام به قید فی سبیل الله، خاستگاه جدی کنترل جنگ است
خبرگزاری شبستان:عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: کسانی که دچار بدفهمی و کج فهمی هستند و قرائت غلط و نادرستی از آیات دارند، فکر می کنند قرآن با کلمه قتال فی سبیل الله، می خواهد به انسان ها هجوم ببرد و مسیر جنگ را به عنوان سبیل الله به صورت گسترده باز کند.
  • تاریخ: ۱۳۹۵/۹/۲۱
  • سرویس: قم
دفاع از حرم مصداق عمل به تکلیف است
خبرگزاری شبستان: یک استاد حوزه و دانشگاه دفاع از مظلوم را یک دستور قرآنی دانست و اعلام کرد: دفاع از حرم مصداق عمل به تکلیف است.
  • تاریخ: ۱۳۹۵/۹/۱۸
  • سرویس: گیلان
دوره بررسی تاریخ و نقد افکار وهابیت در اراک در حال برگزاری است
خبرگزاری شبستان:دوره بررسی تاریخ و نقد افکار وهابیت و سلفی گری امروز(۱۸آذر) در مجتمع فرهنگی هنری آفتاب اراک در حال برگزاری است.
  • تاریخ: ۱۳۹۵/۹/۱۸
  • سرویس: مرکزی
ادامه مطالب
درباره این صفحه:
این صفحه اختصاص به  تکفیریها داشته و شما می توانید آخرین مطالب و اخبار مرتبط را در این صفحه دنبال کنید.
صفحات مرتبط