خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶

الاثنين ٣ رمضان ١٤٣٨

Monday, May 29, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

رییس موسسه بهداشت معنوی در گفت وگو با شبستان:

روزه مشغله های دنیوی را کم می کند/تفاوت روزه داری در اسلام با دیگر مکاتب

خبرگزاری شبستان: روزه ماه مبارک مشغولیت های فکری را کاهش می دهد، وقتی که نیازهای طبیعی انسان مادی کنترل می شود نه تنها در بخش طبیعی رابطه با دنیا بلکه در آن بخش هایی که به صورت توهمی در ذهن با دنیا وابستگی دارد نیز محدود و حتی مهار می شود.

مهمترین عناوین خبری

همایش روش پژوهشی علامه محمدتقی جعفری برگزار می شود

خبرگزاری شبستان: همایش روش پژوهشی علامه محمد تقی جعفری (رحمه الله) توسط موسسه آموزش عالی حوزوی فاطمیه برگزار می شود.

ورود شماره بیستم فصلنامه علوم انسانی اسلامی صدرا به گیشه

خبرگزاری شبستان: بیستمین شماره از فصلنامه تخصصی علوم انسانی اسلامی صدرا با موضوعاتی همچون سیاست خارجی دولت اسلامی و فقه اجتماعی روی گیشه قرار گرفت.

طی جلسه ای با حضور دکتر حدادعادل؛

بررسی روند تدوین سند ملی تحول علوم انسانی

خبرگزاری شبستان: طی برگزاری جلسه ۱۳۷ شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور غلامعلی حداد عادل، روند تدوین سند ملی تحول علوم انسانی بررسی شد.

انتشار شماره ۵۴ فصل‏نامه‏ «معرفت فلسفی»

خبرگزاری شبستان: شماره ۵۴ فصل‏نامه علمى ـ پژوهشى «معرفت فلسفی» در زمينه علوم فلسفى در زمستان ۱۳۹۵ منتشر شد.

چیستی و اهمیت حقوق ارتباطات بررسی می‌شود

خبرگزاری شبستان: نشست «چیستی و اهمیت حقوق ارتباطات» از سلسله نشست های معرفی گرایش مطالعات حقوقی،امروز در دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می شود.

استاد حوزه و دانشگاه:

اسلامی سازی علوم انسانی به معنای خروج از دایره علمی جهان نیست

خبرگزاری شبستان: اسلامی سازی علوم هرگز معنای خارج شدن از دایره علمی جهان را نمی دهد و ما را به جزیره علمی جداشده تبدیل نمی کند، بلکه به معنی تسلط یافتن بر علوم روز و تلاش در جهت زدودن پلشتی ها از آن و هدایت به مسیر منطبق بر تعالیم الهی است.

استاد حوزه و دانشگاه تشریح کرد:

تفاوت روزه و ریاضت های غیردینی!

خبرگزاری شبستان: یک استاد حوزه و دانشگاه ضمن متفاوت برشمردن روزه و ریاضت های غیر دینی گفت: ریاضت های مادی تنها در دنیای مادی مورد توجه است ولی روزه آثاری در دنیا مادی و معنوی به دنبال دارد.

رویکرد سیستمی به ساحات آفاقی و انفسی جهان اجتماعی بررسی می شود

خبرگزاری شبستان: کرسی ترویجی «رویکرد سیستمی به ساحات آفاقی و انفسی جهان اجتماعی» ۸ خردادماه در دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می شود.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

سفرنامه‌های« مجتبی رحماندوست» در «بازگشت از آسمان»

خبرگزاری شبستان:«بازگشت از آسمان» سفرنامه‌های مجتبی رحماندوست به چند کشور مختلف از جمله سفر به آلمان است که به تازگی توسط سوره مهر منتشر شده‌ است.

پژوهشكده فرهنگ و هنر اسلامی چهار اثر جدید خود را معرفی كرد

خبرگزاری شبستان:كتاب«سینمای ملی ایران» نوشته ابراهیم فیاض وعبدالله بیچرانلو، كتاب«كالبدشكافی فیلم درآمدی به روش‌های كیفی تحلیل فیلم» نوشته آرین ...

«اندیشه سیاسی در ایران باستان» کتابی برای علاقه مندان به روزگار باستان

خبرگزاری شبستان: اندیشه سیاسی در ایران باستان اثر «شجاع احمدوند» و «روح الله اسلامی» به همت انتشارات سمت چاپ و روانه بازار نشر شده است.

رویکرد متفاوت در نخستین شماره سروش نوجوان/ قیصر هنوز می‌نویسد!

خبرگزاری شبستان:نخستین شماره دوره جدید ماهنامه سروش نوجوان از سوی موسسه انتشاراتی سروش وابسته به سازمان صداوسیما منتشر شد.

«سیر و سلوک سبز» کتابی از «علامه محمد حسین طباطبایی»

خبرگزاری شبستان:«سیر و سلوک سبز» کتابی از «علامه محمد حسین طباطبایی» به کوشش «سید هادی خسرو شاهی» است که انتشارات بوستان کتاب آن را چاپ کرده است.

بیشتر