خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶

الخميس ٣ ذو القعدة ١٤٣٨

Thursday, July 27, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

پژوهشگر پژوهشگاه المصطفی(ص) در گفت وگو با شبستان:

مواجهه نقادانه با واردات فکری/زهری که ذره ذره بر جانِ اعتقاد و اخلاق می نشیند

خبرگزاری شبستان: اگر اندیشمندان علوم انسانی ما سخنان دیگران را بدون نقد و بررسی پذیرفتند و تدریس کردند، یعنی همین کاری که الان تا حد زیادی در جریان است، نه تنها اخلاق بلکه اعتقاد و رفتار ما هم آسیب می بیند.

مهمترین عناوین خبری

نسبت فقه و علوم انسانی بررسی می شود

خبرگزاری شبستان: دوازدهمین نشست هفتگی دوره آموزش و مباحثاتی «فصل تحول» با موضوع «نسبت فقه با علوم انسانی» امروز برگزار می شود.

برای دومین بار؛

انتشار قانون علیت در فلسفه اسلامی و تحلیل تطورات

خبرگزاری شبستان: چاپ دوم کتاب قانون علیت در فلسفه اسلامی و تحلیل تطورات به قلم ابوالحسن غفاری از سوی سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.

سنگ محکِ ارزش انسان!

خبرگزاری شبستان: آنچه كه روى من اثر مى‏ گذارد، همان نشان دهندۀ جريان وجود من است، امیرالمومنین امام على (ع) مى‏ فرماید: «ارزش هر كسى برابر همان چيزى است كه آن را خوب مى ‏شمارد و رويش حساب مى ‏كند.»

گام‌های پسین در فلسفه برین برداشته شد

خبرگزاری شبستان: گام‌های پسین در فلسفه برین برای سومین بار به همت سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.

آموزش غیرحضوری در ایران روی میز زاویه

خبرگزاری شبستان: مجله علوم انسانی زاویه، این هفته با موضوع آموزش غیرحضوری در ایران از شبکه چهار سیما پخش می شود.

هماهنگی برای جریان سازی فرهنگی را تکلیف شرعی خود بدانیم

خبرگزاری شبستان: در مقابل ما جبهه دشمن قرار دارد که بدون تلاش برای جریان سازی، دست به عمل نمی‌زند. باید هماهنگی برای جریا‌ن‌سازی را تکلیف شرعی و اخلاقی خود تلقی کنیم.

استاد حوزه در گفت وگو با شبستان:

سیره پیامبر(ص) در برخورد با فرزند دختر/الگوسازی مناسبی برای دختران نداشته ایم

خبرگزاری شبستان: هرگز نمی توان بر اساس جنسیت، افراد را قضاوت کرد. زن یا مرد بودن معیار نیست. امروز اگر تا این اندازه ناهنجاری های اجتماعی را به ویژه در مورد دختران شاهدیم باید علت را در عدم ارایه الگوی مناسب جست وجو کنیم.

آراء و نظرات شیخ اشراق بررسی می شود

خبرگزاری شبستان: هم اندیشی بررسی آراء و نظرات شیخ اشراق با حضور چهره های فلسفی و به میزبانی انجمن ‌آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می شود.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

شمارۀ جدید دوفصلنامۀ ادب فارسی

خبرگزاری شبستان:شمارۀ جدید دوفصلنامۀ ادب فارسی (سال ششم، شماره ۲، پاییز و زمستان ۱۳۹۵) به صاحب امتیازی دانشكده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران ...

هجده قطعه از آثار استاد« ابوالحسن صبا »منتشر شد

خبرگزاری شبستان:هجده قطعه از آثار استاد ابوالحسن صبا در کتابی با عنوان "کاروان صبا" از سوی انتشارات« سروش» منتشر و روانه بازار نشر شد.

کتاب «حضرت بقیه الله» استاد شجاعی منتشر شد

خبرگزاری شبستان:چاپ پنجم کتاب « حضرت بقیه الله» تألیف آیت الله استاد «محمد شجاعی» از سوی انتشارات «سروش» منتشر و روانه بازار نشر شد

«زیارت، چراغی در مسیر هدایت» را بخوانید

خبرگزاری شبستان: کتاب «زیارت، چراغی در مسیر هدایت» نوشته حجت الاسلام «محمدمهدی فجری» از سوی انتشارات «بهار دلها» چاپ شده است.

«تپه جاویدی و راز اشلو»کتابی دفاع مقدسی که توصیه می شود حتما بخوانید

خبرگزاری شبستان:«تپه جاویدی و راز اشلو»روایت داستانی زندگی شهیدی «مرتضی جاویدی» است که «اکبر صحرایی»آن را در رمانی به تصویر کشیده است.

بیشتر