خبرگزاری شبستان

جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶

الجمعة ٣ رجب ١٤٣٨

Friday, March 31, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

کارشناسان در گفت وگو با شبستان تشریح کردند:

راه تحقق آرزوها در «لیلة الرغائب»/انسان های خردمند از خدا چه می خواهند؟!

خبرگزاری شبستان: پیامبر (ص) می فرمایند: «آرزو برای امت من رحمت است»؛ اما آرزو باید در چارچوب باشد تا منشاء حرکت و نشاط شود. نباید لیله الرغائب را صرفا یک اتفاق و یک شب ببینیم بلکه باید آن را در یک بستر هندسه شده در فصل نیایش و عبادت بنگریم.

مهمترین عناوین خبری

معرفی کتاب...

اقتصاد جهادی؛ مروری بر تجربه اقتصادی جهاد سازندگی

خبرگزاری شبستان: حوزه اقتصاد به دلیل پیوند ملموسی که با زندگی روزمره انسان‌ها دارد، از جایگاه ویژه‌ای در انظار عمومی برخوردار است لذا پس از گذشت سه دهه از پیروزی انقلاب به الگویی جدید و بومی و برآمده از آرمان‌ها و ارزش‌ها ایرانی اسلامی نیاز است.

این افراد همیشه محروم اند!

خبرگزاری شبستان: اگرچه خداوند راه های مختلفی را پیش روی انسان ها برای رهایی از محرومیت قرار داده است اما هستند کسانی که برای همیشه محروم اند.

خدا کار این افراد را به دیگران واگذار می کند

خبرگزاری شبستان: اگرچه به تصریح آیات و روایات، خداوند زندگی انسان و امور مربوط به آن را خود تکفل می کند اما هستند گروهی که خدا کار آنها را به دیگران وا می گذارد.

پیشنهاد رییس پژوهشگاه علوم انسانی برای تحقق اقتصاد مقاومتی

خبرگزاری شبستان: رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با نگارش نامه به وزیر علوم پیشنهادهایی را برای تحقق شعار سال جدید یعنی «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» ارائه کرد.

تولید، علم و فن را هم نو می کند

خبرگزاری شبستان: ملت اهل تولید، در بلندمدت باید اهل علم نیز باشند و تولید، علم را نیز در پی خود می‌کشاند تا با نو کردن علم و فن، مزیت‌های اقتصادی‌اش را از دست ندهد.

ضرورت تولید ملی در آموزه های اسلامی

خبرگزاری شبستان: «توليد» با انگيزه تأمين نيازمندى هاى ديگران و با هدف تقارب نسبى سطح زندگى طبقات مختلف اجتماع، از امتيازات اقتصاد اسلامى است كه آن را از ديگر مكاتب اقتصادى متمايز مى سازد.

ویژگی برادر حقیقی در کلام امیرالمومنین(ع)

خبرگزاری شبستان: امیرالمومنین امام علی(ع) در حدیثی شریف به ویژگی های برادر حقیقی مومن اشاره کرده اند.

عضو هیات علمی جامعه المصطفی(ص) العالمیه در گفت وگو با شبستان:

معنای صحیح سروریِ کودک تا هفت سالگی/فرزندان را در فضای مجازی رها نکنیم

خبرگزاری شبستان: ترجمه و استنباط پادشاه از این روایات برای هفت ساله اول، صحیح نیست یعنی نباید در این دوره به کودک سخت گرفت و تا جای ممکن باید کودک را رها کرد تا با بازی به تجریه و آزمون و خطا بپردازد و در عین حال نیز تربیت شود.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

پیشنهاد مطالعه نوروزی ۷/«عقاید یک دلقک» به قلم «هاینریش بل»

خبرگزاری شبستان:کتاب «عقاید یک دلقک» به قلم «هاینریش بل» نویسنده ی آلمانی و برنده ی جایزه ی نوبل با ترجمه ی «شریف لنکرانی» به چاپ یازدهم رسید.

پیشنهاد مطالعه نوروزی ۶/«مرشد و مارگاریتا» شما را به فکر وا می دارد

خبرگزاری شبستان:«مُرشد و مارگاریتا» رمانی روسی نوشته «میخائیل بولگاکف» است. به باور بسیاری این اثر در شمار بزرگ‌ترین آثار ادبیات روسیه (شوروی) در سده ...

پیشنهاد نوروزی۵ /«برادران کارامازوف» کتابی که باید بخوانید

خبرگزاری شبستان: برادران کارامازوف عنوان مشهور ترین اثر داستایوسکی است که هیچ علاقه مند به ادبیات نباید مطالعه این اثر جاودانه را از دست دهد.

پیشنهاد مطالعه نوروزی ۴/«ورق پاره های زندان» را بخوانید

خبرگزاری شبستان:کتاب « ورق پاره های زندان» نوشته ی «بزرگ علوی» را انتشارات نگاه تجدید چاپ کرده است.

پیشنهاد مطالعه نوروزی۳/«شاهنامه فردوسی» کتابی از مجموعه تاریخ و ادبیات ایران

خبرگزاری شبستان: کتاب شاهنامه فردوسی از مجموعه تاریخ وادبیات ایران اثر "محمد دهقانی" است که مطالعه آن به علاقه مندان فرهنگ ایران زمین توصیه می شود.

بیشتر