خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶

الاثنين ٤ المحرّم ١٤٣٩

Monday, September 25, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

عاشورا، اعلاء درجه تجلی جهاد با دشمن و جهاد با نفس بود

خبرگزاری شبستان: آنجایی که هم جهاد با دشمن و هم جهاد با نفس، در اعلاء مرتبه آن تجلی پیدا کرد، ماجرای عاشورا بود. یعنی خدای متعال می داند که این حادثه پیش می آید و نمونه اعلایی باید ارائه شود و آن نمونه اعلاء الگو قرار گیرد.

مهمترین عناوین خبری

میزبانی خانه اندیشمندان علوم انسانی از «عاشورا و امروز ما»

خبرگزاری شبستان: سلسله سخنرانی های عاشورا و امروز ما به میزبانی خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می شود.

در قالب سلسله نشست های تاریخ و مطالعات بینارشته ای؛

نسبت علم کلام و علم تاریخ در عاشوراشناسی بررسی می شود

خبرگزاری شبستان: سلسله نشست های تاریخ و مطالعات بینارشته ای با عنوان نسبت علم کلام و علم تاریخ در عاشوراشناسی برگزار می شود.

فلسفه عکاسی به روایت اطلاعات حکمت و معرفت

خبرگزاری شبستان: شماره صد و سی و هشتم از ماهنامه اطلاعات حکمت و معرفت با موضوع فلسفه عکاسی روانه گیشه های مطبوعاتی شد.

عاشورا، اعلاء درجه تجلی جهاد با دشمن و جهاد با نفس بود

خبرگزاری شبستان: آنجایی که هم جهاد با دشمن و هم جهاد با نفس، در اعلاء مرتبه آن تجلی پیدا کرد، ماجرای عاشورا بود. یعنی خدای متعال می داند که این حادثه پیش می آید و نمونه اعلایی باید ارائه شود و آن نمونه اعلاء الگو قرار گیرد.

آموزش و پرورش به مسأله اصلی ما تبدیل نشده است

خبرگزاری شبستان: عضو هیئت علمی جامعه المصطفی(ص) العالمیه با بیان اینکه امروز آموزش و پرورش به مسأله اصلی ما تبدیل نشده است، گفت: اگر ما نقطه ضعفی در مباحث تربیتی می بینیم به دلیل این است که آموزش و پرورش مسأله اصلی ما قرار نگرفته است.

برگزاری نشست پژوهشی «زیبایی‌شناسی عاشورا»

خبرگزاری شبستان: سی و دومین نشست پژوهشی گروه علوم قرآن و حدیث با موضوع زیبایی‌شناسی عاشورا ۴ مهرماه برگزار می شود.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت وگو با شبستان:

رسوبات فکری نوشت افزارهای خارجی در نسل آینده/اثر فرهنگی لوازم التحریر را جدی بگیریم

خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام پژمانفر با اشاره به آثار سوء واردات و عرضه نوشت افزارهای خارجی گفت: کسی نمی تواند بگوید که عرضه نوشت افزار کاری کاملا اقتصادی است بلکه به نظر من جنبه فرهنگی آن بسیار بیشتر از تاثیرات اقتصادی اش است.

نشست امام حسین(ع) و معنای زندگی برگزار می شود

خبرگزاری شبستان: نشست تخصصی «امام حسین(ع) و معنای زندگی» با حضور صاحبنظران و به میزبانی کانون فرهنگی تبلیغی زیتون برگزار می شود.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«باهوش» اثر«کیم اسلیتر» را بخوانید

خبرگزاری شبستان:چاپ نخست باهوش اثر«کیم اسلیتر» با ترجمه« مژگان کلهر» را نشر افق چاپ کرده است.

شمارۀ ۳۳ فصلنامۀ مطالعات تاريخ اسلام

خبرگزاری شبستان:شمارۀ جدید فصلنامه مطالعات تاريخ اسلام (سال نهم، شماره ۳۳، تابستان ۱۳۹۶) به صاحب امتیازی پژوهشكدۀ تاريخ اسلام منتشر شد.

«رمزهای عاشورا» کتابی از آیت الله« هاشمی رفسنجانی»

خبرگزاری شبستان: کتاب «رمزهای عاشورا؛ درنگی بر فلسفه قیام امام حسین(ع)» اثر جاودانه آیت الله «هاشمی رفسنجانی» درباره فلسفه قیام امام حسین (ع)که توصیه ...

چاپ دوم نمایشنامه«ضحاک» اثر«غلامحسین ساعدی»

خبرگزاری شبستان:چاپ دوم نمایشنامه« ضحاک» اثر«غلامحسین ساعدی» را درپنج پرده به همت موسسه انتشارات «نگاه» چاپ و روانه بازار نشر شده است.

چاپ چهارم كتاب «انقلاب اسلامی در بوته آزمون»

خبرگزاری شبستان:چاپ چهارم كتاب انقلاب اسلامی در بوته آزمون اثر دکتر «منوچهر محمدی»،توسط سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی عرضه گردیده ...

بیشتر