خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷

الأحد ١٠ صفر ١٤٤٠

Sunday, October 21, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

عرفان یا دکّان؟!//۱۰

ماجرای علامه پروری و حفظ یک هفته ای قرآن به اسم «متاریدینگ»

حجت الاسلام مظاهری سیف با اشاره به ادعاهای جریان متاریدینگ، گفت: ادعای افزایش سرعت دوهزار برابری ِحافظه، غیرطبیعی و اثبات نشده است آنها سعی می کنند با طرح مباحث قرآنی، جوانان مذهبی تر را به خود جذب کنند اما نسخه آنها حاصلی جز عوارض روحی ندارد.

مهمترین عناوین خبری

تفاهم دو پژوهشگاه برای آزاداندیشی

رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی به منظور گسترش همکاری های مشترک علمی از پژوهشگاه حوزه و دانشگاه بازدید کرد.

انتشار «روان شناسی در قرآن؛ مفاهيم و آموزه‌ها»برای دوازدهمین بار

كتاب «روان شناسی در قرآن؛ مفاهيم و آموزه‌ها» پس از تجديد چاپ يازدهم در فصل تابستان سال جاری، براي دوازدهمين بار در فصل پاييز منتشر شد.

بررسی سند الگوی پیشرفت با توجه به ابلاغ مقام معظم رهبری

نشست «بررسی سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با توجه به ابلاغ سند از سوی مقام معظم رهبری» به همت مجمع عالی حکمت اسلامی برگزار می‌شود.

نحوه مشارکت اندیشمندان در تکمیل و ارتقای الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت از تمامی اندیشمندان، نخبگان و پژوهشگران حوزه و دانشگاه، جوانان دانشجو و طلبه و شخصیت‌های راهبردی کشور برای ارائه نقدها و پیشنهادهای اصلاحی دعوت کرد.

یادداشت مهمان

اربعین؛ استمرار شمشیرهایی که از نیام ایمان بیرون آمده بود

زینب(س) نرفته که نیاید. رفتن از کربلا پایان حادثه نیست. این رفتن استمرار شمشیرهایی است که از نیام ایمان بیرون آمده بود؛ تداوم فریادهایی است که از حلقوم عطش تراویده بود؛ پژواک صدای گام‌های ابوالفضل(ع) است در قدم زدن در شب شورانگیز عاشورا.

همکاری حوزه و دانشگاه در موضوع علوم انسانی اسلامی

در پی دیدار حسینعلی قبادی با حجت الاسلام لکزایی، محورهای همکاریِ پژوهشگاه های علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و علوم و فرهنگ اسلامی بررسی شد.

عرفان یا دکّان؟!//۱۰

ماجرای علامه پروری و حفظ یک هفته ای قرآن به اسم «متاریدینگ»

حجت الاسلام مظاهری سیف با اشاره به ادعاهای جریان متاریدینگ، گفت: ادعای افزایش سرعت دوهزار برابری ِحافظه، غیرطبیعی و اثبات نشده است آنها سعی می کنند با طرح مباحث قرآنی، جوانان مذهبی تر را به خود جذب کنند اما نسخه آنها حاصلی جز عوارض روحی ندارد.

«اقتصاد اسلامی» به ایستگاه ۷۰ رسید

هفتادمین شماره از فصلنامه «اقتصاد اسلامی» با مقالات متنوع و به همت سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«فرار از اردوگاه ۱۴: فرار اودیسه‌وار مردی از کره‌ی شمالی به سوی آزادی»

«فرار از اردوگاه ۱۴: فرار اودیسه‌وار مردی از کره‌ی شمالی به سوی آزادی» اثر«بلین هاردن» با ترجمه«مسعودیوسف حصیرچین» را نشر چشمه چاپ کرده است.

«کوچه ما» مفصل ترین رمان افغانی با موضوعی تاریخی

خبرگزاری شبستان:«کوچه ما» مفصل ترین رمان افغانی اثر «اکرم عثمان» است که نشر«عرفان» آن را چاپ کرده است.

فصلنامه علمی پژوهشی اقتصاد اسلامی شماره ۷۰ منتشر شد

فصلنامه علمی پژوهشی اقتصاد اسلامی شماره ۷۰ به همت انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.

«تبلیغ در سرزمین عجایب(به روایت سید عبدالرضا هاشمی ارسجانی»)

چاپ نخست «تبلیغ در سرزمین عجایب(به روایت سید عبدالرضا هاشمی ارسجانی(» اثر«سید عبدالرضا هاشمی ارسجانی» را انتشارات «بوستان کتاب» چاپ کرده است.

قصه‌های دریا به «سی کشتی، یک فرمانده» رسید

«سی کشتی، یک فرمانده» از مجموعه قصه‌های دریا است که به خاطرات ناخدا یکم‌عرشه فرید آگه دل اختصاص یافته و به تازگی توسط سوره مهر منتشر شده است.

بیشتر