خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵

الاثنين ١٧ ربيع الثاني ١٤٣٨

Monday, January 16, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

نویسنده و پژوهشگر حوزه کودک در گفت وگو با شبستان:

تربیت کودک خریدنی نیست/حدیث نبوی را به فرزندسالاری تعبیر نکنیم!

خبرگزاری شبستان: اصل اول این است که به درخواست و نیازهای فرزندمان پاسخ مثبت بدهیم و بازیگوشی او را به رسمیت بشناسیم. امکانات هرگز ادب و احترام نمی آورد. باید هفت سال اول زندگی کودک درک شود نه اینکه والدین هر چه که فرزند خواست در اختیارش بگذارند.

مهمترین عناوین خبری

به میزبانی مجمع عالی حکمت اسلامی؛

تبیین و بررسی حیث التفاتی و تاثیر آن در نگرش به نفس

خبرگزاری شبستان: نشست علمی تبیین و بررسی حیث التفاتی و تأثیر آن در نگرش به نفس پنجشنبه، ۳۰ دی ماه در مجمع عالی حکمت اسلامی برگزار می شود.

رضا داوری اردکانی از وضع فلسفه در ایران می گوید

خبرگزاری شبستان: دومین سمینار علمی با عنوان تأملی بر وضع فلسفه در ایران با سخنرانی رضا داوری اردکانی برگزار می شود.

شرح حال سیدعلی قاضی به روایت بحر خروشان

خبرگزاری شبستان: کتاب بحر خروشان (شرح حال عالم ربانی سیدعلی قاضی(ره)) مشتمل بر مباحثی ولایتمداری و عشق به خاندان خاتم پیامبران(ص) به قلم حسین روحانی نژاد منتشر شد.

عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی:

نقد معقول و آسیب شناسانه علوم انسانی انزوای علمی را حداقلی می کند

خبرگزاری شبستان: انزوا در فضای علم معنا و مفهوم ندارد و چنانچه صاحبان نظریات نو، به نحوی روشمند، دیدگاه های خود را مطرح کنند، حقیقت چیزی نیست که بتواند پشت ابرها بماند. گالیله به دار کشیده می شود اما نظریه او رقیبان را به بند می کشاند.

انتشار نظام معرفت شناسی اشراقی سهروردی

خبرگزاری شبستان: کتاب نظام معرفت شناسی اشراقی سهروردی با پرداخت به مباحثی همچون اشراق و کارکرد معرفتـی آن روانه بازار نشر شد.

در پی امضای تفاهم نامه؛

پژوهشگاه علوم انسانی و فرهنگستان زبان و ادب فارسی همکاری می کنند

خبرگزاری شبستان: تفاهم‌نامه مشترک میان پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و فرهنگستان زبان و ادب فارسی با حضور حسین قبادی و غلامعلی حدادعادل به امضاء رسید.

هم اندیشی انسان، جامعه و تاریخ در نگاه شریعتی

خبرگزاری شبستان: هم اندیشی انسان، جامعه و تاریخ در نگاه شریعتی به میزبانی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

بررسی می شود:

پایان نامه های علوم انسانی و نيازهاي جامعه

خبرگزاری شبستان: سومین نشست پایان نامه های علوم انسانی به همت پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«گل های پیاده رو» از مجموعه کتاب طوطی نشر فاطمی

خبرگزاری شبستان:کتاب «گل های پیاده رو» اثر «جان آرنو لوسن» از مجموعه کتاب طوطی نشر«فاطمی» که با تصاویر زیبا کودکان را به دنیای زیبای تخییلات ...

چاپ تازه «پروانه‌ای كه سوخت» و «سومین پرچمدار» در بازار نشر

خبرگزاری شبستان:كتاب «پروانه‌ای كه سوخت» به قلم «سارا عرفانی» و «سومین پرچمدار» نوشته «داوود سالك» از جمله آثار انتشارات «سوره مهر» است كه به زندگی ...

«جامعه‌های ماقبل صنعتی» کالبدشکافی جهان پیشامدرن

خبرگزاری شبستان:«جامعه‌های ماقبل صنعتی» کالبدشکافی جهان پیشامدرن اثر« پاتریشیا کرون» ترجمه «مسعود جعفری جزی»را نشر ماهی چاپ کرده است.

کتاب «نظام معرفت شناسی اشراقی سهروردی» به چاپ رسید

خبرگزاری شبستان:کتاب «نظام معرفت‌شناسی اشراقی سهروردی»اثر دکتر مهدی تصویری نظام‌‌مند از معرفت‌شناسی سهروردی، اشراق و کارکرد معرفتی آن به مخاطب، به ...

«دکتر عباس ماهیار» خاقانی پژوه بزرگ معاصر

خبرگزاری شبستان:مروری کوتاه بر زندگی و آثار استاد دانشگاه و یکی از خاقانی پژوهان بزرگ معاصر ؛ دکتر عباس ماهیار،کسی که عمری را وقف زبان فارسی کرد.

بیشتر