خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶

الاثنين ٤ المحرّم ١٤٣٩

Monday, September 25, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

راوی دوران دفاع مقدس در گفت وگو با شبستان:

بسیاری از رزمندگان برات شهادت را از امام زمان(عج) گرفتند/اعجاز رمز «یا صاحب الزمان(عج) در شب های عملیات!

خبرگزاری شبستان: سرهنگ پاسدار باخرد با بیان رابطه صمیمانه شهدا با امام زمان(ع)گفت: رزمنده ها به امام زمان نه به عنوان یک موجو خیالی بلکه به عنوان فرمانده حیّ و حاضر خودشان نگاه می کردند. اُنس و اُلفت و ارتباط شهدا با امام شان قابل تعریف نیست.

مهمترین عناوین خبری

چراییِ ازراه ماندگان عاشورا/چگونه از قافله امام(ع) جا نمانیم؟!

خبرگزاری شبستان: آنها که با حسین(ع) آمدند و با حسین(ع) ماندند و با او رفتند، به فوزی رسیدند که تا نَفَس در جان کسی هست، حسرت رسیدن به آن فوز را خواهند چشید و آنها که با حسین(ع) نیامدند یا در برابر او قرار گرفتند، به خسران و ملامت و لعن، دچار شدند.

مدیر مسجد مقام مسجد مقدس جمران در گفت وگو با شبستان:

برنامه جمکران برای تاسوعا و عاشورای حسینی/ برپایی نمایشگاه «روایت سرخ» به یاد شهدا

خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام حسین آبادی با اشاره به تقارن محرم با هفته دفاع مقدس گفت: مسجد مقدس جمکران به مناسبت ایام سوگواری سالار شهیدان در دهه اول محرم اقامه عزا کرده و روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی به شکل ویژه میزبان هیئات و دسته جات عزاداری است.

دستورالعمل انتظار در کلام امام صادق(ع)/چگونه از یاران صاحب الزمان(عج) شویم؟

خبرگزاری شبستان: کسی که جزء یاران حضرت قائم(عج) بودن، او را شاد می سازد (دوست دارد از یاران ایشان باشد) پس باید منتظر باشد و اهل ورع و پرهیز از گناه و اخلاق نیکو؛ پس اگر مُرد و حضرت قائم(عج) بعد از مردن او قیام نمود اجر همراهی ایشان را می برد.

کلام امیر؛

کسی با افتخارات خانوادگی به جایی نمی رسد

خبرگزاری شبستان: حضرت امیر(ع) در یکی از حکمت های نهج البلاغه اشاره به اهمیت رفتار و کردار می کنند و افتخارات خانوادگی را عامل رسیدن انسان به سعادت نمی دانند.

راوی دوران دفاع مقدس در گفت وگو با شبستان:

بسیاری از رزمندگان برات شهادت را از امام زمان(عج) گرفتند/اعجاز رمز «یا صاحب الزمان(عج) در شب های عملیات!

خبرگزاری شبستان: سرهنگ پاسدار باخرد با بیان رابطه صمیمانه شهدا با امام زمان(ع)گفت: رزمنده ها به امام زمان نه به عنوان یک موجو خیالی بلکه به عنوان فرمانده حیّ و حاضر خودشان نگاه می کردند. اُنس و اُلفت و ارتباط شهدا با امام شان قابل تعریف نیست.

«به زودی لشکر شهدا» وارد بازار نشر می شود

خبرگزاری شبستان: کتاب «به زودی لشکر شهدا» به همت گروه تحقیقاتی وابسته به مسجد حضرت ولی‌عصر(عج) با موضوع معجزات، کرامات، اخبار و امداد های غیبی لشگر شهدا آماده نشر می شود.

اهتزاز پرچم سرخ «یالثارات الحسین(ع)» بر گنبد فیروزه ای جمکران

خبرگزاری شبستان: پرچم سرخ رنگ «یالثارات الحسین(ع)» به مناسبت فرا رسیدن محرم حسینی بر فراز گنبد فیروزه ای مسجد مقدس جمکران جای گرفت.

روایتی نوجوانانه از همراهی با امام حسین(ع) در «بچه‌های فرات»

خبرگزاری شبستان: چند نوجوان که روزگار خود را با سرگرمی‌ها و ماجراجویی‌های نوجوانانه می‌گذرانند، در روزهایی که خبر سفر امام حسین(ع) و یارانشان به کوفه منتشر شده است، مقابل دوراهی مهمی قرار می‌گیرند .... .

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«باهوش» اثر«کیم اسلیتر» را بخوانید

خبرگزاری شبستان:چاپ نخست باهوش اثر«کیم اسلیتر» با ترجمه« مژگان کلهر» را نشر افق چاپ کرده است.

شمارۀ ۳۳ فصلنامۀ مطالعات تاريخ اسلام

خبرگزاری شبستان:شمارۀ جدید فصلنامه مطالعات تاريخ اسلام (سال نهم، شماره ۳۳، تابستان ۱۳۹۶) به صاحب امتیازی پژوهشكدۀ تاريخ اسلام منتشر شد.

«رمزهای عاشورا» کتابی از آیت الله« هاشمی رفسنجانی»

خبرگزاری شبستان: کتاب «رمزهای عاشورا؛ درنگی بر فلسفه قیام امام حسین(ع)» اثر جاودانه آیت الله «هاشمی رفسنجانی» درباره فلسفه قیام امام حسین (ع)که توصیه ...

چاپ دوم نمایشنامه«ضحاک» اثر«غلامحسین ساعدی»

خبرگزاری شبستان:چاپ دوم نمایشنامه« ضحاک» اثر«غلامحسین ساعدی» را درپنج پرده به همت موسسه انتشارات «نگاه» چاپ و روانه بازار نشر شده است.

چاپ چهارم كتاب «انقلاب اسلامی در بوته آزمون»

خبرگزاری شبستان:چاپ چهارم كتاب انقلاب اسلامی در بوته آزمون اثر دکتر «منوچهر محمدی»،توسط سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی عرضه گردیده ...

بیشتر