خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶

الأحد ٩ جمادى الثانية ١٤٣٩

Sunday, February 25, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

توصیه مهدوی به عروس و دامادها/«انتظار»، انرژی جوان را به آرمان های بلند گره می زند

خبرگزاری شبستان: فطرت جوان، راه را برای باور عالم غیب هموار کرده است و آنچه از وعده های الهی درباره امور به ظاهرنشدنی عالم باشد را خواهد پذیرفت. اگر اعتراض به وضع موجود با تکیه بر اعتقاد به جامعه مهدوی باشد، انرژی جوان برای آرمانی بلند صرف می شود.

مهمترین عناوین خبری

حجت الاسلام هاشمی:

بیش از ۱۰۰ هزار زائر و توریست غیرایرانی سالانه به زیارت جمکران مشرف می شوند

خبرگزاری شبستان: مدیر روابط عمومی و بین الملل مسجد مقدس جمکران گفت: سالانه بیش از ۱۰۰ هزار زائر و توریست غیرایرانی از ۷۰ کشور جهان در مسجد مقدس جمکران حضور می یابند.

توصیه مهدوی به عروس و دامادها/«انتظار»، انرژی جوان را به آرمان های بلند گره می زند

خبرگزاری شبستان: فطرت جوان، راه را برای باور عالم غیب هموار کرده است و آنچه از وعده های الهی درباره امور به ظاهرنشدنی عالم باشد را خواهد پذیرفت. اگر اعتراض به وضع موجود با تکیه بر اعتقاد به جامعه مهدوی باشد، انرژی جوان برای آرمانی بلند صرف می شود.

حدیث انتظار...

وقتی مردم برای پول و ثروت پیشقدم نمی شوند!

خبرگزاری شبستان: یکی از ویژگی های عصر دولت کریمه مهدوی و ظهور حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه این است که حرص و طمع از میان می رود و روح بی نیازی در انسان ها پدیدار می شود.

همکاری کانون های مساجد و مرکز تخصصی مهدویت برای تربیت نسل منتظر

خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام نصوری با اشاره به نشست مشترک مسئولان این مرکز با دبیر ستاد عالی کانونی های فرهنگی هنری مساجد، گفت: جلوگیری از آسیب ها، انحرافات و بدعت های مهدوی در جامعه از پیشنهادهای مطرح شده در این نشست بود.

کلید مهم رهایی در عصر ظلمانی و هولناک قبل از ظهور

خبرگزاری شبستان: کلید مهم رهایی در عصر ظلمانی و هولناک قبل از ظهور، دعای خالصانه و عاجزانه به درگاه خدای متعال و طلب نجات و گشایش در مسائل اخلاقی و دینی است.

مهدویت در بازار نشر ...

انس نوجوانان با امام زمان(عج) در «پله پله مهربانی»

خبرگزاری شبستان: کتاب «پله پله مهربانی»، فرهنگ‌ نامه امام زمان (عج) برای گروه سنی نوجوانان، توسط بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) منتشر شده است.

مدرس مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان:

بایدها و نبایدهای مهندسی فرهنگی در عرصه مطالعات مهدوی

خبرگزاری شبستان: امیرمحسن عرفان با اشاره به بایسته های تحقیق و تالیف مهدوی، گفت: برای مهندسی فرهنگِ مطالعه در عرصه معارف مهدوی، نیازمند کتاب­شناسی هستیم؛ تا میراث مکتوب ما در این عرصه بازنمایی نشود، نمی­ توان به سیر مطالعاتی دقیقی دست یافت.

تکالیف بندگان نسبت به حضرت صاحب الزمان(عج)؛

راه دینداری به سبک پیامبر(ص) و اهل بیت(ع)

خبرگزاری شبستان: امام باقر(ع) در پاسخ به سوال در مورد دین داری که پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) داشتند، فرمودند: «گواهی دادن به اینکه هیچ معبودی جز خدا نیست و محمد(ص) رسول اوست و اقرار به ‌آنچه از نزد خدا آورده و ولایت ولی ما و .... انتظار قائم ما.»

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

چاپ نخست «کدام حزب برنده می شود؟» در بازار کتاب

خبرگزاری شبستان: کتاب «کدام حزب برنده می شود؟» اثر«عزیز نسین» با ترجمه «داود وفایی» را موسسه انتشارات ققنوس چاپ کرده است.

«روانشناسی سالمندان» کتابی از دکتر«عبدالله معتمدی»

خبرگزاری شبستان: کتاب روانشناسی سالمندان اثر دکتر عبدالله معتمدی را موسسه انتشارات «سمت» چاپ و روانه بازار نشر کرده است.

چاپ هفتم «تمدن وملالت‌های آن» را بخوانید

خبرگزاری شبستان:چاپ هفتم «تمدن وملالت‌های آن» اثر« زیگموند فروید» با ترجمه «محمد بشری» با موضوع جامعه شناسی را انتشارات «ماهی» چاپ کرده است.

«مبانی ژئومورفولوژی رودخانه ای» را بخوانید

خبرگزاری شبستان: کتاب «مبانی ژئومورفولوژی رودخانه ای»اثر«رو چارتون» با ترجمه «مهدی ثقفی» و«محمدحسین رضایی مقدم» را موسسه انتشارات «سمت» چاپ کرده است.

پژوهشنامه «کتیبه و زبان» در گام نخست

خبرگزاری شبستان:شماره نخست پژوهشنامه «کتیبه و زبان (سال اول، شمارۀ ۱، دی ماه ۱۳۹۶)»، نشریه تخصصی پژوهشکده زبان شناسی، کتیبه ها و متون پژوهشگاه میراث ...

بیشتر