خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

الاثنين ٦ رمضان ١٤٣٩

Monday, May 21, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت با ۴۰۰ غرفه در مشهد برگزار می شود

خبرگزاری شبستان:مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد با ۴۰۰ غرفه در مساحت ۴ هزار و ۵۰۰ متر در عرصه میدان شهدا برگزار می شود.

مهمترین عناوین خبری

برنامه های صدا و سیمای خراسان رضوی در ماه رمضان اعلام شد

خبرگزاری شبستان:مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی ضمن تبریک ماه مبارک رمضان ماه بهار قرآن و ماه عبادتها و نیایش های عارفانه و بندگی برنامه های صدا و سیمای خراسان رضوی را در استان تشریح کرد.

در ماه رمضان؛

شهرداری مشهد در حوزه فعالیت های قرآنی تمرکز دارد

خبرگزاری شبستان:معاون فرهنگی شهردار مشهد گفت:شهرداری مشهد در ماه مبارک رمضان امسال در حوزه فعالیت های قرآنی تمرکز دارد.

برگزاری سومین جلسه هماهنگی ارکان مسجد در دبیرخانه کانون های مساجد استان

خبرگزاری شبستان:سومین جلسه هماهنگی ارکان مسجد با حضور اعضا به میزبانی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی برگزار شد.

سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت با ۴۰۰ غرفه در مشهد برگزار می شود

خبرگزاری شبستان:مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد با ۴۰۰ غرفه در مساحت ۴ هزار و ۵۰۰ متر در عرصه میدان شهدا برگزار می شود.

مفاخر، گنجینه حرکت ما به سوی ارزشهای اخلاقی است

خبرگزاری شبستان:معاون استاندار و فرماندار ویژه نیشابور گفت: مفاخر، گنجینه حرکت ما به سوی ارزشهای اخلاقی است و ایران زمین و شهر نیشابور مفتخر است بسیاری از این مفاخر را در دامن خود پرورده و این پاسداشت فرصتی برای تقدیر از این بزرگان است.

رسالت کانون های مساجد اشاعه فرهنگ اسلامی است

خبرگزاری شبستان:مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی با اشاره به اینکه ۱۷۵۳ کانون مساجد در استان وجود دارد، گفت: رسالت کانون های فرهنگی هنری مساجد ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) و اشاعه فرهنگ اسلامی است.

نیشابور شهر عطار، خیام و شفیعی کدکنی است/ وزارت ارشاد بنیاد خیام را جدی تر پیگیری می کند

خبرگزاری شبستان:وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اسلامی گفت: نیشابور نماد مقاومت ایران است، سرداران بزرگ این سرزمین در طول تاریخ خوش درخشیدند.

خیام نیشابوری راوی ناپایداری ‌ها و کیمیاگر لحظه‌ها است

خبرگزاری شبستان:نماینده‌ مردم شهرستان‌های نیشابور و فیروزه در مجلس گفت:حکیم عمر خیّام نیشابوری، پیش‌گویِ زوالِ اقتدارِ جبّارانِ تاریخ است و امیدبخشِ مردمانی که زیرِ بارِ وزنِ چیزها، کمر خم کرده‌اند

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

دیالکتیک خرد و جامعه از دیدگاه عماد افروغ

خبرگزاری شبستان:«دیالکتیک خرد و جامعه» (دریچه‌ای رو به حقیقت) گفت‌وگوی سجاد نوروزی با عماد افروغ که او در این کتاب درباره زندگی و چگونگی شکل‌گیری ...

«خوراک زرافه با سالاد لاک پشت» در بازار کتاب

خبرگزاری شبستان:«خوراک زرافه با سالاد لاک پشت» از سری کتاب های طوطی نشر فاطمی به قلم «رضا دالوند» است که به تازگی چاپ شده است.

«پیام رمضان» اثر آیت الله علی کریمی جهرمی

خبرگزاری شبستان:چاپ نخست«پیام رمضان» اثر آیت الله «علی کریمی جهرمی» را انتشارات «بوستان کتاب» چاپ کرده است.

چاپ نخست «عقاید یک دلقک»اثر«هاینریش بل» در نگاه

خبرگزاری شبستان:«عقاید یک دلقک»اثر«هاینریش بل» با ترجمه «سارنگ ملکوتی» را موسسه نشر نگاه چاپ کرده است.

«عهدعتیق ؛کتاب‌های تاریخ (براساس کتاب مقدس اورشلیم)»

خبرگزاری شبستان:«عهدعتیق؛ کتاب‌های تاریخ (براساس کتاب مقدس اورشلیم)» با ترجمه« پیروز سیار» را نشر «نی»چاپ کرده است.

بیشتر