خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۶

الخميس ٢٤ جمادى الثانية ١٤٣٨

Thursday, March 23, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

برگزاری اولین جلسه شورای معاونین فرهنگ و ارشاد با موضوع شعار سال/خود را پایبند به تحقق منویات مقام معظم رهبری‌ می‌دانیم

خبرگزاری شبستان: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اولین جلسه شورای معاونین را برای بررسی ابعاد فرمایشات مقام معظم رهبری در دستور کار قرار خواهیم داد. 

مهمترین عناوین خبری

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان جنوبی:

مجتمع فرهنگی هنری فردوس در اختیار انجمن‌های فرهنگی و هنری قرار می گیرد

خبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: به دستور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ساختمان فرهنگی و هنری فردوس به طور کامل در اختیار انجمن های فرهنگی و هنری شهرستان قرار خواهد گرفت.

نماینده مردم فردوس در مجلس:

۹۰ درصد مراجعات مردمی برای درخواست اشتغال است

خبرگزاری شبستان: نماینده مردم طبس، فردوس، بشرویه و سرایان در مجلس با بیان اینکه نرخ بیکاری در شهرستان فردوس بالا است، افزود: ۹۰ درصد مراجعات مردمی به دفتر بنده برای مشکل بیکاری و درخواست اشتغال است.

رئیس جمهور بیرجند را به مقصد تهران ترک کرد

خبرگزاری شبستان: رئیس جمهوری اسلامی ایران در پایان سفر یک روزه خود به خراسان جنوبی شهرستان بیرجند را به مقصد تهران ترک کرد.

رئیس جمهور اعلام کرد:

گازرسانی به ۱۰۸ شهر و ۹ هزار روستا در دولت یازدهم

خبرگزاری شبستان: رئیس جمهور اعلام کرد: در دولت یازدهم به ۱۰۸ شهر و ۹ هزار روستای کشور گازرسانی شده است.

پروژه انتقال آب به فلات ایران از فروردین اجرایی می شود

خبرگزاری شبستان: مدیرعامل آب و فاضلاب کشور با اشاره به اینکه یکی از مشکلات خراسان جنوبی تامین آب شرب و صنایع است، گفت: پروژه انتقال آب به فلات ایران از ابتدای فروردین اجرایی می شود.

رئیس جمهور؛

افتتاح پروژه نفت بیرجند گامی مهم برای صادرات فراورده های نفتی است

خبرگزاری شبستان: رئیس جمهور افتتاح پروژه انبار نفت بیرجند را گامی مهم در مسیر صادرات فراورده های نفتی به کشورهای همسایه ذکر کرد.

رئیس جمهور تاکید کرد:

لزوم توجه به ورزش قهرمانی و عمومی در کشور

خبرگزاری شبستان: رئیس جمهور با بیان اینکه مسئله ورزش در کشور برای نشاط جوانان و سلامت جامعه از اهمیت زیادی برخوردار است، گفت: باید به ورزش عمومی و قهرمانی در کشور اهمیت دهیم.

شرط رئیس جمهور برای اجرایی شدن پروژه راه آهن شرق کشور

خبرگزاری شبستان: رئیس جمهور اعلام کرد: در صورت جذب سرمایه گذار و فایناس برای پروژه راه ‌آهن شرق کشور و خراسان جنوبی، دستورات لازم برای تسریع در اجرای این پروژه را از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی صادر خواهد کرد.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

پیشنهاد مطالعه نوروزی۲/کتاب «ایوب» شاعرانه ترین کتاب عهد عتیق

خبرگزاری شبستان:کتاب «ایوب» از نوشته های مقدس مسیحیان و یهودیان کتابی مشتمل بر ۴۲ باب است که می توان آن را از خیال انگیز ترین کتابهای عهد عتیق خواند.

تذکره اولیای عطار کتابی که مطالعه آن در ایام نوروز به شما پیشنهاد می شود

خبرگزاری شبستان:«تذکره اولیای عطار»یکی از کتب عرفانی ارزشمند است که مطالعه آن در ایام نوروز به دوستداران کتاب توصیه می شود.

«گتسبی بزرگ» رمانی خواندنی برای ایام نوروز

خبرگزاری شبستان: کتاب« گتسبی بزرگ» اثر« اسکات فیتز جرالد» را با ترجمه« کریم امامی» را نشر امیرکبیر چاپ کرده است.

هشت بهشت، تاریخ آل‌عثمان

خبرگزاری شبستان:کتاب «هشت بهشت» یا تاریخ آل‌عثمان نوشتۀ ادریس بدلیسی با مقدمۀ«محمدرضا نصیری»، مدیر گروه مطالعات زبان و ادب فارسی در آسیای صغیر، گرد ...

طنز مینی‌مالیستی «علیرضا غفاری» با سومین چاپ

خبرگزاری شبستان:چاپ سوم کتاب «دفتر خاطرات حیوانات» از سوی انتشارات «سوره مهر» منتشر شد.

بیشتر