خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶

الأحد ٩ جمادى الثانية ١٤٣٩

Sunday, February 25, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

کتاب «اربعینیات» حاوی روایاتی در شان اهل بیت (ع)، رونمایی می شود

خبرگزاری شبستان: دبیر علمی همایش «علامه خفری» گفت: کتاب «اربعینیات»، حاوی ۱۲۰ روایت در شان اهل بیت (ع) از منابع شیعه و سنی که اثر علامه خفری است، رونمایی می شود.

مهمترین عناوین خبری

شرکت بیش از سه هزار نفر از حافظان مکتب القرآن ثارالله (ع) در آزمون های حفظ و مفاهیم قرآن کریم اسفند ماه ۹۶

خبرگزاری شبستان: مدیر موسسه موقوفه مکتب القرآن ثارالله (ع) از شرکت بیش از ۲ هزار نفر ازحافظان این موسسه در آزمون حفظ و مفاهیم سازمان اوقاف و وزارت ارشاد در روز ۱۰ اسفندماه سال جاری خبر داد.

توانمندی ها و مزایای دانشگاه پیام نور به شکل مطلوب به مردم معرفی شود

خبرگزاری شبستان: نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، دانشگاه پیام نور را دانشگاهی ریشه دار و مردمی دانست و گفت: باید توانمندی ها و مزایای دانشگاه پیام نور به شکل مطلوب به مردم معرفی شود.

همایش ملی «علامه خفری» با حضور معاون فرهنگی وزارت ارشاد در فارس برگزار می شود

خبرگزاری شبستان: سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اشاره به اینکه همایش ملی «علامه خفری» در فارس برگزار می شود، گفت: محسن جوادی، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مهمان این همایش است.

کتاب «اربعینیات» حاوی روایاتی در شان اهل بیت (ع)، رونمایی می شود

خبرگزاری شبستان: دبیر علمی همایش «علامه خفری» گفت: کتاب «اربعینیات»، حاوی ۱۲۰ روایت در شان اهل بیت (ع) از منابع شیعه و سنی که اثر علامه خفری است، رونمایی می شود.

مداحان شیراز برای مدافعان حرم سرود خواندند

خبرگزاری شبستان: یک طراح و آهگنساز گفت: سرود «مدافعان حرم» در راستای تجلیل از رزمندگان مدافع حرم به ویژه سردار سرفراز اسلام قاسم سلیمانی و شهدای والامقام آن ساخته شده و در ایام فاطمیه برگزار شد.

قدرت طلبی خواص بی بصیرت زمان امیرالمومنین علی (ع)، باعث شد تا حضرت زهرا (س) شبانه دفن شود

خبرگزاری شبستان: امام جمعه موقت شیراز گفت: جاه و قدرت طلبی خواص بی بصیرت زمان امیرالمومنین علی (ع) بود که باعث شد حضرت زهرا (س) شبانه دفن شود و این ظلمی بزرگ بر خاندان اهل بیت (ع) است.

تئاتر «یک دقیقه» برای نوجوانان به نمایش در می آید

خبرگزاری شبستان: مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس گفت: در حاشیه هفتمین جشنواره تئاتر فجر استان فارس، تئاتر «یک دقیقه» کاری از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس اجرا می شود.

بزرگداشت «علامه خفری»، بزرگداشت علم است

خبرگزاری شبستان: سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، بزرگداشت «علامه خفری»، این فیلسوف و منجم بزرگ را بزرگداشت علم دانست و گفت: برگزاری این همایش برای کل استان حائز اهمیت است.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

چاپ نخست «کدام حزب برنده می شود؟» در بازار کتاب

خبرگزاری شبستان: کتاب «کدام حزب برنده می شود؟» اثر«عزیز نسین» با ترجمه «داود وفایی» را موسسه انتشارات ققنوس چاپ کرده است.

«روانشناسی سالمندان» کتابی از دکتر«عبدالله معتمدی»

خبرگزاری شبستان: کتاب روانشناسی سالمندان اثر دکتر عبدالله معتمدی را موسسه انتشارات «سمت» چاپ و روانه بازار نشر کرده است.

چاپ هفتم «تمدن وملالت‌های آن» را بخوانید

خبرگزاری شبستان:چاپ هفتم «تمدن وملالت‌های آن» اثر« زیگموند فروید» با ترجمه «محمد بشری» با موضوع جامعه شناسی را انتشارات «ماهی» چاپ کرده است.

«مبانی ژئومورفولوژی رودخانه ای» را بخوانید

خبرگزاری شبستان: کتاب «مبانی ژئومورفولوژی رودخانه ای»اثر«رو چارتون» با ترجمه «مهدی ثقفی» و«محمدحسین رضایی مقدم» را موسسه انتشارات «سمت» چاپ کرده است.

پژوهشنامه «کتیبه و زبان» در گام نخست

خبرگزاری شبستان:شماره نخست پژوهشنامه «کتیبه و زبان (سال اول، شمارۀ ۱، دی ماه ۱۳۹۶)»، نشریه تخصصی پژوهشکده زبان شناسی، کتیبه ها و متون پژوهشگاه میراث ...

بیشتر