خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

الأحد ٢٦ رجب ١٤٣٨

Sunday, April 23, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

کمبود ۴۰۰ کلاس درس در مسکن مهر صدرا

خبرگزاری شبستان: مدیر کل نوسازی مدارس فارس، بیشترین مشکل کمبود مدارس را در مسکن مهر صدرا و لپویی عنوان کرد و گفت: در صدرا حداقل ۴۰۰ کلاس درس در غالب ۴۰ مدرسه نیاز است چرا که روزانه ۱۵ هزار دانش آموز از صدرا به شیراز می آیند.

مهمترین عناوین خبری

بهره برداری از ۲ نگارخانه آباده و بوانات تا پایان خرداد ۹۶

خبرگزاری شبستان: معاون اداری و مالی فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: تا خرداد ماه سال جاری سالن استاد لایق در مساحت ۸۰۰ متر مربع، نگارخانه های آباده و بوانات و کتابخانه بیرم هرکدام در مساحت ۵۰۰ متر مربع به بهره برداری می رسد.

اضافه شدن ۲ هزار تخت بیمارستانی به بیمارستان های فارس در زمان دولت یازدهم

خبرگزاری شبستان: رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: در زمان چهار ساله دولت «تدبیر و امید» ۲ هزار تخت به تخت های بیمارستانی استان فارس اضافه شد که اعتباری بالغ بر یکصد میلیارد ريال داشته است.

کمبود ۴۰۰ کلاس درس در مسکن مهر صدرا

خبرگزاری شبستان: مدیر کل نوسازی مدارس فارس، بیشترین مشکل کمبود مدارس را در مسکن مهر صدرا و لپویی عنوان کرد و گفت: در صدرا حداقل ۴۰۰ کلاس درس در غالب ۴۰ مدرسه نیاز است چرا که روزانه ۱۵ هزار دانش آموز از صدرا به شیراز می آیند.

دشمنان بشریت به اسم صلح بیشترین جنگ را به مردم تحمیل کردند

خبرگزاری شبستان: رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه دشمنان بشریت به اسم صلح بیشترین جنگ را به مردم تحمیل کردند، گفت: آنان بیشترین خفقان را به نام آزادی و بیشترین ظلم به زنان را به اسم دفاع از حقوق به زنان روا می دارند.

همزیستی مسالمت آمیز با جهانیان از اصول دولت «تدبیر و امید» است

خبرگزاری شبستان: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: همزیستی مسالمت آمیز با جهانیان، همراهی و مدارا با مردم از اصول دولت «تدبیر و امید» است.

سعدیا! چون تو کجا نادره گفتاری هست

خبرگزاری شبستان: یکم اردیبهشت روز بزرگداشت مردی است که ابومحمد مشرف ‌الدین مصلح بن عبدالله نام دارد، برخی او را با تخلصش به نام سعدی می شناسند، او در بین سال های ۶۰۶ تا ۶۹۰ هجری قمری می زیسته است.

فاصله گرفتن از آموزه های اعتدالی سعدی باعث ایجاد افراطی گری می شود

خبرگزاری شبستان: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امروز جهان اسلام در خشونت افراطی گری می سوزد به این علت است که از آموزه های اعتدالی سعدی فاصله گرفته است چرا که سعدی نماد عدالت گرایی و پرهیز از ظلم است.

لزوم افزایش امید در جامعه

خبرگزاری شبستان: رئیس جمهور بر لزوم افزایش امید در جامعه تاکید کرد و گفت: من بیشتر زمانی ناراحت و عصبانی می شوم که فرد، دستگاه و یا رسانه ای، امید آینده را از مردم می گیرد.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«بازیگری در باغ هویت ایرانی» در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

خبرگزاری شبستان:«بازیگری در باغ هویت ایرانی» با موضوع علوم اجتماعی مطالعات فرهنگی به قلم «فرهنگ رجایی » را نشر «نی» چاپ و روانه بازار نشر کرده است.

نشست نخست: نقد و بررسی كتاب «طبیعت در هنر باستان»

خبرگزاری شبستان:اولین نشست از سلسله نشست‌های هنر شرق با عنوان«نقد و بررسی كتاب طبیعت در هنر باستان» با حضور دکتر غلامعلی حاتم و دکتر عفت‌السادات افضل ...

«نیستدر جهان» محمداسماعیل حاجی علیان

خبرگزاری شبستان:داستان «نیستدر جهان»نوشته« محمداسماعیل حاجی علیان» را نشرققنوس چاپ و روانه بازار نشر کرده است.

ادبیات داستانی قدیم عربی ( گونه‌ شناسی و تحلیل عناصر داستانی )

خبرگزاری شبستان:ادبیات داستانی قدیم عربی ( گونه‌ شناسی و تحلیل عناصر داستانی ) اثر مشترک دکتر« خلیل پروینی» و دکتر«هومن ناظمیان» را انتشارات «سمت ...

شعار «یك كتاب بیشتر بخوانیم» دستور كار حوزه هنری در شهر آفتاب/ معرفی ۱۰ عنوان كتاب سوره مهر

خبرگزاری شبستان:انتشارات سوره مهر در سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی كتاب تهران به میدان آمده تا شعار سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی كتاب تهران یعنی «یك ...

بیشتر