خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

الاثنين ١٥ رمضان ١٤٤٠

Monday, May 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

رئیس کل دادگستری فارس عنوان کرد:

بیش از یک هزار زندانی جزائم غیرعمد در فارس وجود دارد

حجت الاسلام موسوی گفت: یک هزار و ۲۸۳ زندانی جرائم غیر عمد در فارس چشم انتظار کمک خیرین دارند که یک هزار و ۵۷ افراد برای جرائم مالی غیرعمد، ۱۸۳ نفر برای مهریه، ۲۵ نفر برای تصادف و ۱۸ نفر برای نفقه در زندان های فارس به سر می برند.

مهمترین عناوین خبری

دبیر جامعه روحانیت شیراز عنوان کرد:

مهریه حق یک زن/ مهریه به وسیله ای برای سرکیسه کردن مردان تبدیل نشود

حجت الاسلام طاهری گفت: مهریه وسیله ای برای سرکیسه کردن برخی از مردان نباشد و قاضیان باید کسانی که به دنبال سرکیسه کردن افراد هستند را بشناسند، البته مهریه حق یک زن است.

هماهنگ کننده تیم پیوند اعضای علوم پزشکی شیراز عنوان کرد:

۸۵ درصد خانواده ها، به اهدای عضو رضایت می دهند

رفیعی با اشاره به اینکه ایرانیان افراد بخشنده ای هستند، گفت: بیش از ۸۵ درصد خانواده ها در سال، رضایت به اهدای عضو می دهند.

رئیس کل دادگستری فارس عنوان کرد:

بیش از یک هزار زندانی جزائم غیرعمد در فارس وجود دارد

حجت الاسلام موسوی گفت: یک هزار و ۲۸۳ زندانی جرائم غیر عمد در فارس چشم انتظار کمک خیرین دارند که یک هزار و ۵۷ افراد برای جرائم مالی غیرعمد، ۱۸۳ نفر برای مهریه، ۲۵ نفر برای تصادف و ۱۸ نفر برای نفقه در زندان های فارس به سر می برند.

زیرساخت نامناسب و افت فشار آب، علت قطعی آب در گردخون

آب روستای گردخون در حاشیه شیراز به مدت یک هفته دچار قطعی های مکرر است که مسئولان علت آن را عدم زیرساخت های مناسب، رشد بی رویه جمعیت، افت فشار و عدم مراعات مردم می دانند.

رئیس کنگره سرداران و ۱۵ هزار شهید استان فارس بیان کرد:

حمله به سوریه برای قطع دستان حمایتی ایران به حزب الله بود

قناعتی گفت: جنگ لبنان و سوریه برای قطع رابطه حزب الله و ایران بود، آنها در جنگ های ۳۳ روزه به ۲ روزه غزه رسیدند و شکست خوردند آنها می خواستند دست حمایتی ایران را قطع کنند و این دست در سوریه بود و به همین سوریه حمله کردند.

جانشین لشکر عملیاتی ۱۹ فجر بیان کرد:

توان موشکی خود را مدیون سوریه هستیم

سرهنگ قنبری گفت: ما علم موشکی خود را مدیون سوریه هستیم و دانشمندان ما سال های جنگ علم موشکی را در سوریه آموختند و در سال ۶۵ اولین موشک تولید داخل شلیک شد، از آن گذشته هدف تمام انفعالات منطقه ایران است و به همین دلیل ما باید مراقب باشیم.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای شهید باهنر شیراز بیان کرد:

متخصصان فرهنگی در کنار متخصصان فنی در دانشگاه ها تربیت شوند

جامعی گفت: در کنار تربیت متخصصان و مسائل فنی، باید مسائل فرهنگی را در دانشگاه ها پیگیری کنیم، مسئولیت های اجتماعی برای دانشجویان تبیین شود تا دانشجویان و متخصصان در این زمینه نیز تربیت شوند.

مدیر فناوری پیوند اعضا دانشگاه علوم پزشکی شیراز عنوان کرد:

زمان طلایی پیوند عضو باید مورد نظر قرار گیرد/ لزوم فرهنگ سازی پیوند عضو در میان جامعه

غلامی با اشاره به اینکه زمان طلایی پیوند عضو باید مورد نظر قرار گیرد بر لزوم فرهنگ سازی پیوند عضو در میان جامعه تاکید کرد.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

خاطرات یک رزمنده مازندرانی در «صدای پاروها»

کتاب «صدای پاروها» خاطرات «سیدقاسم هاشمی» نوشته «صادق کیان نژاد امیری» روانه بازار نشر شد.

چاپ سوم «پیکان سرنوشت ما» کتابی برای علاقه مندان به کارآفرینی در جامعه

«پیکان سرنوشت» ما اثر«مهدی خیامی» است که به سرنوشت و خاطرات بنیانگذاران شرکت ناسیونال و فروشگاههای زنجیره ای کوروش می پردازد.که می تواند منبع الهامی ...

مجموعه شعر «پنجره ای به آفتاب » سروده مرحوم« مشفق کاشانی»

«پنجره ای به آفتاب» عنوان گزیده اشعار آیینی مرحوم عباس کی منش ( مشفق کاشانی) است که در بیشتر اشعار آن به سیره زندگی و شهادت چهارده معصوم پرداخته است.

«ماكس از بند رسته» اثر«فان هويتن آنتوانت» را بخوانید

«ماكس از بند رسته» اثر«فان هويتن آنتوانت» با ترجمه «زهرا زارعی» برای نخستین بار توسط نشر «قطره»چاپ شده است.

«خوردن فیل» شما را ثروتمند می کند

«خوردن فیل» با عنوان فرعی ۱۰ اصل ضروری برای کسب و کار ، اثر «غلامحسین نخستین تقوی» است که تا کنون چندین بار تجدید چاپ شده است.

بیشتر