خبرگزاری شبستان

شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷

السبت ٩ صفر ١٤٤٠

Saturday, October 20, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مجلس

ظریف میهمان کمیسیون فرهنگی می شود

اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با حضور وزیر امور خارجه و مسئولان ذیربط این هفته بحث و تبادل نظری را در رابطه با دیپلماسی فرهنگی دارند.

حضور وزرای خارجه و اطلاعات در کمیسیون امنیت ملی مجلس

«محمدجواد ظریف» و «حجت الاسلام محمود علوی»، وزرای امور خارجه و اطلاعات این هفته در جلسات کمیسیون امنیت برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان حضور می یابند.

این هفته صورت می گیرد:

بررسی راه های کنترل مصرف سوخت در کمیسیون انرژی مجلس

اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی راه های کنترل مصرف و جلوگیری از قاچاق سوخت را مورد بررسی قرار می دهند.

ظریف در جلسه غیر علنی مجلس حضور می یابد

وزیر امورخارجه کشورمان با حضور در جلسه غیر علنی مجلس گزارشی از اجلاس FATF به نمایندگان ارائه می دهد.

جمالی:

فرصت چهار ماهه FATF در راستای شناخت آنها از مراحل قانونگذاری در ایران است

عضو هیئت رییسه کمیسیون امنیت ملی مجلس رصت چهار ماه FATF به ایران را با توجه به شناخت آنها از مراحل قانونگذاری در کشور ما دانست و گفت: حدسشان این بوده است که احتمالا رفت و برگشت هایی بین مجلس، شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت وجود دارد.

وزرای نیرو و جهاد کشاورزی به مجلس می آیند

وزرای نیرو و جهاد کشاورزی برای پاسخگویی به سوالات ۴ نماینده این هفته به صحن مجلس می آیند.

بیگدلی:

استثنا کردن یک یا ۲ نفر از اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان دور زدن قانون است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانون منع بکارگیری بازنشستگان نیاز جامعه بود، گفت: اینکه یک یا ۲ نفر را از اجرای این قانون مستثنی کنیم دور زدن قانون است.

پاسخ رئیس هیأت پارلمانی ایران به اظهارات نماینده یمن

رئیس هیأت پارلمانی ایران در اجلاس IPU به اظهارات نماینده پارلمان یمن واکنش نشان داد و گفت: ایران همواره دست صلح و دوستی به سوی همسایگان دراز کرده است.

امینی:

تصمیم دولت برای افزایش قیمت حامل های انرژی قطعی نیست

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت می تواند در لایحه بودجه ۹۸ پیشنهاد افزایش قیمت حامل های انرژی را مطرح کند، گفت: این تصمیم دولت هنوز قطعی نیست.

نجفی خوشرودی:

اتحادیه اروپا سیاست های مستقلش را عملیاتی کند/ایران می تواند مکمل خوبی برای اروپا در منطقه باشد

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه اتحادیه اروپا باید در حال حاضر و بعد از خروج آمریکا از برجام سیاست های مستقلش را عملیاتی کند، گفت: ایران می تواند مکمل بسیار خوبی برای اتحادیه اروپا در حوزه های ترانزیت و انرژی در منطقه باشد.

ساعی:

نمایندگان استفساریه ای برای استثنا کردن شهردار تهران از قانون منع بکارگیری بازنشستگان ندارند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه نمایندگان موضوعی را برای استفساریه در مورد استثنا کردن شهردار تهران از قانون منع بکارگیری بازنشستگان ندارند،گفت: ارایه استفساریه برای مستثنی کردن افراد از قانون منع بکارگیری بازنشستگان اجرای قانون را لوث می‌کند.

تجری مطرح کرد:

۳۰ درصد زلزله زدگان سرپل ذهاب در شرایط اسکان موقت هستند

نماینده قصر شیرین و سرپل ذهاب در مورد اسکان موقت زلزله زدگان گفت: در حال حاضر شاید ۳۰ درصد یا بیشتر یا کمتر از زلزله زدگان در شرایط اسکان موقت و در کانکس هستند.

پاسخ فاطمه حسینی به ادعای بی مبنا امارات در اجلاس بین‌المجالس جهانی

سرپرست هیات پارلمانی ایران به دنبال اظهارات سخیف و تکراری نماینده امارات در مجمع عمومی اجلاس بین المجالس جهانی در ژنو درباره جزایر سه گانه و خلیج فارس؛ ادعای امارات را بی مبنا، فاقد ارزش و واهی خواند.

امیر عبداللهیان:

قیافه ترامپ پس از ١٣ آبان امسال دیدنی است

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین‌الملل در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: آمریکا هرگز قادر به حفظ تحریم ها نیست. قیافه ترامپ پس از ١٣ آبان امسال دیدنی است.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

قصه‌های دریا به «سی کشتی، یک فرمانده» رسید

«سی کشتی، یک فرمانده» از مجموعه قصه‌های دریا است که به خاطرات ناخدا یکم‌عرشه فرید آگه دل اختصاص یافته و به تازگی توسط سوره مهر منتشر شده است.

قصه‌های دریا به «سی کشتی، یک فرمانده» رسید

«سی کشتی، یک فرمانده» از مجموعه قصه‌های دریا است که به خاطرات ناخدا یکم‌عرشه فرید آگه دل اختصاص یافته و به تازگی توسط سوره مهر منتشر شده است.

«بررسی و نقد مبانی نظری مکتب مطالعات فرهنگی بیرمنگام»

چاپ نخست «بررسی و نقد مبانی نظری مکتب مطالعات فرهنگی بیرمنگام» اثر«حسین حاج محمدی»را بوستان کتاب قم چاپ کرده است.

چاپ نخست «آسمان نزدیک است(خاطرات شفاهی داود محقق کرکی)»

«آسمان نزدیک است(خاطرات شفاهی داود محقق کرکی)» اثر«محمد مهدی بهداروند» را انتشارات «بوستان کتاب» چاپ کرده است.

«دیوان صیدی تهرانی» با مقدمه محمد قهرمان

«دیوان صیدی تهرانی» مجموعه اشعار میرعلی صیدی تهرانی، شاعر سده یازدهم هجری است که به کوشش«محمد قهرمان» گردآوری و منتشر شده است.

بیشتر