خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶

الاثنين ٤ المحرّم ١٤٣٩

Monday, September 25, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

حوزه های علمیه

مدیرحوزه علمیه فاطمیه چیذر:

صهیونیست‌ها در ظلم به مسلمانان میانمار نقش اصلی را دارند

خبرگزاری شبستان: مدیرحوزه علمیه فاطمیه چیذر گفت: صهیونیست‌ها در ایجاد اسلام هراسی و تفرقه مسلمانان و بوداییان نقش دارند که سابقه آن در هند (بین هندوها و مسلمانان) توسط انگلیس وجود داشت.

حجت الاسلام پناهیان:

تفکر حقیقت رسیدن به حیات برتر است

خبرگزاری شبستان:استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه انسان مومن غرق در تفکر است، گفت: تفکر انسان را از زندگی پست نجات داده و او را به حیات برتر سوق می‌دهد.

تفکر حقیقت رسیدن به حیات برتر است

آیت الله جاودان:

محرم ماه عزا و ماتم اهل بیت (ع) است

خبرگزاری شبستان:استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه امامان معصوم(ع) در این دهه خندان دیده نمی‌شدند، گفت: محرم ماه عزا و ماتم اهل بیت(ع) است.

محرم ماه عزا و ماتم اهل بیت (ع) است

حجت الاسلام والمسلمین علوی تهرانی:

دین اسلام بهترین سبک زندگی برای رفع نیازهای بشر است

خبرگزاری شبستان:استاد سطح عالی حوزه علمیه دین را سبک زندگی بشر برای رسیدن به مبدا متعالی بیان کرد و گفت: جامع‌ترین دین الهی که همه نیازهای بشر را مرتفع می کند دین مبین اسلام است.

دین اسلام بهترین سبک زندگی برای رفع نیازهای بشر است

مدیر حوزه علمیه کوثر:

علمای اسلام مردم را برای حمایت از مظلومان میانمار بسیج کنند

خبرگزاری شبستان: مدیر حوزه علمیه کوثر گفت: علمای اسلام با آگاه و بیدار کردن مردم جهان باید به پشتبانی و حمایت از مردم بی‌دفاع میانمار بپردازند.

استاد حوزه علمیه:

اسلام منشاء همه شادی‌ها است

خبرگزاری شبستان:استاد حوزه علمیه با تاکید براینکه دین حقیقی منشا همه شادی‌ها است، گفت: امام زمان(عج) شادی واقعی و اتصال به آن موجب شاد شدن و آرامش انسان‌ها می‌شود.

اسلام منشاء همه شادی‌ها است

حجت الاسلام والمسلمین انصاریان:

معرفت به امام حسین گرانبهاترین گوهر در قلب انسان است

خبرگزاری شبستان:استاد حوزه علمیه با بیان اینکه معرفت به امام حسین(ع) گرانبهاترین گوهر در قلب انسان است، گفت: اگر کسی نسبت به امام حسین(ع) معرفت داشته باشد به طور قطع به همه انبیاء و امامان معصوم(ع) معرفت کسب خواهد کرد.

حجت الاسلام مومنی:

امام حسین(ع) زینت آسمان‌ها و زمین است

خبرگزاری شبستان:استاد حوزه علمیه با بیان اینکه امام حسین(ع) زینت آسمان‌ها و زمین است، گفت: شناخت و معرفت نسبت به امام حسین(ع) انسان را از شقاوت و بدبختی نجات می‌دهد.

امام حسین(ع) زینت آسمان‌ها و زمین است

حجت‌الاسلام پناهیان:

کسب معرفت از امام حسین(ع) به انسان حیات طیبه عطا می‌کند

خبرگزاری شبستان: حجت‌الاسلام پناهیان گفت: امام حسین(ع) کشتی نجات است شما با کسب معرفت از ایشان می‌توانید به حیات طیبه دست پیدا کنید.

مبنای انقلابی‌گری رسیدن و رساندن دیگران به حیات برتر است

مدیر موسسه پژوهشی فقاهت و تمدن سازی اسلامی:

حوزه علمیه تهران باید مستقل از قم عمل کند

خبرگزاری شبستان: مدیر موسسه پژوهشی فقاهت و تمدن سازی اسلامی، گفت: همان گونه که حوزه مشهد و اصفهان مستقل عمل می‌کنند باید حوزه علمیه تهران با حمایت رهبر معظم انقلاب از قم جدا شده و مستقل عمل کند.

حجت‌الاسلام زائری:

حوزه تهران برای تمدن‌سازی باید مرکز آینده پژوهی دایر کند

خبرگزاری شبستان: حجت‌الاسلام زائری گفت: نخستین نیاز تمدن سازی از طریق حوزه مطالعات دقیق اجتماعی است، که برای رسیدن به این منظور باید مرکز آینده پژوهی داشته باشد.

رئيس شورای حوزه‌های علمیه استان تهران:

الگوی طلاب طراز انقلابی امام راحل و رهبر معظم است که تاریخ ساز بوده و هستند

خبرگزاری شبستان: رئيس شورای حوزه‌های علمیه استان تهران، گقت: الگوی طلاب طراز انقلابی امام راحل و رهبر معظم است که تاریخ ساز بوده و هستند.

در راستای مقابله با فعالیت های تکفیری صورت می گیرد؛

اعزام مبلغین جهادی به مناطق سنی نشین در ماه محرم

خبرگزاری شبستان: دبیر جامعه واعظین جهادی با بیان اینکه در ماه محرم با تمرکز بر تبلیغ در مناطق سکونت اهل سنت فعالیت خواهیم کرد، گفت: در ماه محرم مبلغینی را به شهرهای استان خوزستان اعزام می کنیم که برنامه های گسترده تبلیغی را انجام خواهند داد.

آیت‌الله ری شهری:

ذاکران و مداحان فضایل و کمالات ائمه معصومین(ع) را بیان کنند

خبرگزاری شبستان: آیت‌الله ری شهری گفت: ذاکران و مداحان اشعار مستند مبتنی بر وصف فضایل و کمالات ائمه معصومین(ع) استفاده کنند.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«باهوش» اثر«کیم اسلیتر» را بخوانید

خبرگزاری شبستان:چاپ نخست باهوش اثر«کیم اسلیتر» با ترجمه« مژگان کلهر» را نشر افق چاپ کرده است.

شمارۀ ۳۳ فصلنامۀ مطالعات تاريخ اسلام

خبرگزاری شبستان:شمارۀ جدید فصلنامه مطالعات تاريخ اسلام (سال نهم، شماره ۳۳، تابستان ۱۳۹۶) به صاحب امتیازی پژوهشكدۀ تاريخ اسلام منتشر شد.

«رمزهای عاشورا» کتابی از آیت الله« هاشمی رفسنجانی»

خبرگزاری شبستان: کتاب «رمزهای عاشورا؛ درنگی بر فلسفه قیام امام حسین(ع)» اثر جاودانه آیت الله «هاشمی رفسنجانی» درباره فلسفه قیام امام حسین (ع)که توصیه ...

چاپ دوم نمایشنامه«ضحاک» اثر«غلامحسین ساعدی»

خبرگزاری شبستان:چاپ دوم نمایشنامه« ضحاک» اثر«غلامحسین ساعدی» را درپنج پرده به همت موسسه انتشارات «نگاه» چاپ و روانه بازار نشر شده است.

چاپ چهارم كتاب «انقلاب اسلامی در بوته آزمون»

خبرگزاری شبستان:چاپ چهارم كتاب انقلاب اسلامی در بوته آزمون اثر دکتر «منوچهر محمدی»،توسط سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی عرضه گردیده ...

بیشتر