خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶

الأربعاء ٣ ربيع الأوّل ١٤٣٩

Wednesday, November 22, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

حوزه های علمیه

آیت‌الله صدیقی:

تقوا مبنای قبولی عبادت و اتصال بندگان به خداوند است

خبرگزاری شبستان:امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه انسان در انجام عمل صالح نباید مرتکب گناه شود، گفت: تقوا مبنای قبولی عبادت و اتصال بندگان به خداوند است.

حجت الاسلام حائری زاده مطرح کرد؛

قناعت مهمترین راهکار برای مقابله با مشکلات اقتصادی

خبرگزاری شبستان:استاد حوزه علمیه یکی از راه‌های مواجهه با مشکلات اقتصادی را قناعت بیان کرد و گفت: کسی که به رزق کم راضی باشد خداوند متعال نیز عمل کم او را می‌پذیرد.

قناعت مهمترین راهکار برای مقابله با مشکلات اقتصادی

حجت الاسلام والمسلمین هاشمیان:

دعوت به دین تنها راه نجات بشر از نابودی و گمراهی است

خبرگزاری شبستان:استاد حوزه علمیه با بیان اینکه نصیحت کردن مردم از شاخصه‌های مهم دین است، گفت: نصیحت کردن و دعوت مردم به دین تنها راه نجات بشر از نابودی و گمراهی است.

دعوت به دین تنها راه نجات بشر از نابودی و گمراهی است

آیت‌الله قرهی:

شیعیان باید مبلغ محاسن و علوم اهل بیت(ع) باشند

خبرگزاری شبستان:موسس حوزه علمیه امام مهدی(عج) با بیان اینکه شیعیان باید مبلغ محاسن و علوم اهل بیت(ع) باشند، گفت: جایگاه ولایت فقیه تمرینی برای لحظه ظهور است تا دیگر مردم از روی غفلت امامی را به قتلگاه نبرند.

شیعیان باید مبلغ محاسن و علوم اهل بیت(ع) باشند

حجت الاسلام والمسلمین اخوان:

تهذیب نفس مهمترین مقابله با خواسته‌های نفسانی است

خبرگزاری شبستان:این مفسر قرآن کریم با تاکید بر اینکه تهذیب نفس تنها راه سعادت انسان است، گفت: اگر انسان تهذیب نفس نکند و خود را در خدمت هوای نفس قرار دهد روزی ممکن است همانند اشقیای کربلا از امام زمان خود نیز بگذرد.

حجت الاسلام والمسلمین انصاریان:

انسان شاکر به عالم ملک و ملکوت اشراف دارد

خبرگزاری شبستان:این مفسر قرآن کریم شکر را عامل پیوند بین انسان و خداوند بیان کرد و گفت: انسان شاکر به عالم ملک و ملکوت اشراف دارد.

انسان شاکر به عالم ملک و ملکوت اشراف دارد

حجت الاسلام ادیب یزدی:

امام رضا(ع) از الطاف و عنایات خداوند به مردم ایران است

خبرگزاری شبستان:استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه آستان مقدس رضوی پایتخت و قلب تپنده ایران است، گفت: خداوند بر مردم ایران منت گذاشت که امام رضا(ع) را به آنان عنایت کرد، بسیاری از بلاها و فروپاشی‌ها با توجه امام رضا(ع) از سر مردم ما رفع شده است.

امام رضا(ع) از الطاف و عنایات خداوند به مردم ایران است

آیت الله قرهی:

خدمت به خلق نزد خداوند بسیار باارزش است

خبرگزاری شبستان: آیت الله قرهی گفت: انسان عاقل می‌داند که بعد از ترک محرمات و انجام واجبات نزد خداوند هیچ عملی بالاتر و باارزش تر از خدمت به خلق نیست.

دعوت به دین تنها راه نجات بشر از نابودی و گمراهی است

استاد حوزه و دانشگاه:

قاری قرآن که با ولایت ضدیت داشته باشد گمراه است

خبرگزاری شبستان: استاد حوزه و دانشگاه گفت: امروز کسانی هستند که قرآن می‌خوانند اما با ولایت ضدیت دارند، قرآن کسانی را هدایت می‌کند زمینه درک معارف اسلام را داشته باشند.

آیت‌الله قرهی:

زائران اربعین تبعیت خود از امام حسین را اعلام می‌کنند

خبرگزاری شبستان: آیت‌الله قرهی گفت: در ایام اربعین مردم با زیارت امام حسین(ع) بیعت و تبعیت خود از ایشان را به اعلام می‌کنند.

حجت الاسلام بی‌آزار تهرانی:

انسان در برابر عظمت خداوند هیچ است

خبرگزاری شبستان:کارشناس مسائل دینی با بیان اینکه هر که برای خداوند باشد خدا برای اوست، گفت: انسان با اعتماد به خدا می‌فهمد که در مقابل عظمت خداوند، هیچ است.

حجت الاسلام سرلک:

امام حسین(ع) انسان‌ها را بنده خدا می‌کند

خبرگزاری شبستان:کارشناس مسائل دینی با بیان اینکه امام حسین(ع) کسی است که انسان‌ها را بنده خدا می‌کند، گفت: در مجالس عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) می‌توان خدا را یافت.

امام حسین(ع) انسان‌ها را بنده خدا می‌کند

حجت السلام والمسلمین اخوان:

صبر بهترین مهارکننده نفس به شمار می‌رود

خبرگزاری شبستان:استاد حوزه علمیه با بیان اینکه صبر بهترین مهارکننده نفس به شمار می‌رود، گفت: انسان‌های با تقوا به واسطه صبر می‌توانند به راحتی در مقابل هوای نفس ایستادگی کنند.

صبر بهترین مهارکننده نفس به شمار می‌رود

حجت الاسلام والمسلمین هاشمیان:

تقوا انسان را از خطرات گناه حفظ می‌کند

خبرگزاری شبستان:استاد حوزه علمیه با بیان اینکه انسان با تقوا هرگز مرتکب گناه نمی‌شود، گفت: انسان با عمل به دستورات الهی و تقوا پیشگی می‌تواند خود را از خطرات گناه حفظ کند.

تقوا مبنای قبولی عبادت و اتصال بندگان به خداوند است
بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«خانه بهشتی ؛ اصول و روش های دعوت فرزندان به نماز»

خبرگزاری شبستان:کتاب «خانه بهشتی ؛ اصول و روش های دعوت فرزندان به نماز» اثر دکتر «محمد داودی» به همت موسسه ستاد اقامه نماز چاپ شده است.

کتاب های تازه برای بچه های کتابخوان

خبرگزاری شبستان: «آخرین ها»،«گزارش مرد لوبیایی»،«درخت سنگ »و «پرنده یخ زده» عنوان چهار اثر از «مهدی رجبی» است که به تازگی به همت نشر «پیدایش» چاپ شده ...

«سفر» ورونیکا سالیناس کتابی برای کودکان

خبرگزاری شبستان: کتاب «سفر» اثر« ورونیکا سالیناس» کتابی برای کودکان با ترجمه «سحر ترهنده» از سری کتاب های طوطی انتشارات« فاطمی» است.

«اربعین سالکان» عبدالرضا ایزدپناه را بخوانید

خبرگزاری شبستان:«اربعین سالکان» اثر«عبدالرضا ایزدپناه» به هم همت انتشارات«بوستان کتاب» چاپ شده است.

ارتباط خردسالان با محیط پیرامون با «قصه‌های مامانی»

خبرگزاری شبستان:«قصه‌های مامانی» عنوان داستانی «لاله جعفری» برای خردسالان است که توسط سوره مهر به علاقه‌مندان کتاب معرفی می‌شود.

بیشتر