خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷

الخميس ٧ شوّال ١٤٣٩

Thursday, June 21, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

حج و عتبات

تامين ارز مورد نيازحجاج / برنامه ريزي براي خريد سوغات توسط حجاج از داخل كشور

خبرگزاری شبستان: در نشست شوراي برنامه ريزي و هماهنگي بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت برنامه ريزي هاي انجام شده براي تامين سوغات حجاج از بازار داخلي بررسي و بر لزوم پيگيري موضوع اختصاص ارز به زائران سفرهاي زيارتي تاكيد شد.

حج تمتع با عمره چه تفاوتهایی دارد؟

خبرگزاری شبستان: حج تمتع و سفر معنوی عمره هرچند اشتراکات و شباهت هایی دارند اما وجوه افتراق و تفاوت آنها نیز فراوان است. عمره یک سفر معنوی است که تنها جنبه عبادی دارد اماحج عبادت صرف نیست بلکه جنبه های اجتماعی و سیاسی نیزدارد.

رئيس سازمان حج و زيارت:

يك ميليون و ۳۵۰ هزار نفر در نوبت حج تمتع هستند

خبرگزاری شبستان: رئيس سازمان حج و زيارت با بيان اينكه امسال ۸۵ هزار و ۲۰۰ نفر به حج تمتع مشرف می شوند، افزود: يك ميليون و ۳۵۰ هزار نفر كه معمولا در سال ۱۳۸۵ براي تشرف به حج ثبت نام كرده اند، در نوبت اعزام قرار دارند.

رواديد اربعين امسال حذف نمی شود

خبرگزاری شبستان: سخنگوي ستاد مركزي اربعين حسيني گفت: نزديك سه سال است كه با دولت عراق درباره حذف رواديد مذاكره مي‌كنيم، اما طرف مقابل آمادگي لازم را ندارد.

برگزیدگان مسابقه ویژه نامه الکترونیکی شب های قدر معرفی شدند

خبرگزاری شبستان: برگزیدگان مسابقه ویژه نامه شب های قدرماه مبارک رمضان که از سوی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان به آدرس الکترونیکی زائرین عتبات عالیات ارسال شده بود، معرفی شدند.

آخرین مهلت ثبت نام طرح اسوه ۵ تیر/ اعزام کاروان قرآنی به حج تمتع با حضور ۲۰ نفر

خبرگزاری شبستان: مدیر اجرایی شورای عالی قرآن با اشاره به مهلت ثبت نام طرح اسوه تا ۵ تیرماه گفت: امسال ۲۰ نفر را تحت عنوان کاروان قرآنی با سرپرستی استاد ابوالقاسمی به حج تمتع اعزام خواهیم کرد.

از شب‌های قدر؛

آغاز فعالیت‌های ستاد مردمی راهنمای زائر اربعین حسینی

خبرگزاری شبستان: مسئول ستاد مردمی راهنمای زائر اربعین حسینی از فعالیت این ستاد از شب های قدر خبر داد و گفت: ما فعالیت های این ستاد را از شب های قدر آغاز کردیم و هدف ما معرفی این ستاد و همچنین جمع آوری کمک های نقدی برای برپایی هرچه بهتر این ستاد بود.

رييس سازمان حج و زيارت خبر داد

ويزاي حجاج اواخر خرداد ماه صادر مي‌شود / ۵۸۳ كاروان آماده اعزام به سرزمين وحي هستند

خبرگزاری شبستان: محمدي با اشاره به اين كه ويزاي حجاج بعد از ثبت اسامي آنها در سامانه وزارت حج عربستان صادر مي‌شود، گفت: به همين جهت ويزاي حجاج اواخر خرداد ماه صادر و در اختيار زائران قرار خواهد گرفت.

ويزاي حج اواخر خردادماه الكترونيكي صادر مي‌شود

خبرگزاری شبستان: رئيس سازمان حج و زيارت با اشاره به صدور ويزاي حج تمتع از اواخر خرداد ماه گفت: ويزاي حج امسال نيز الكترونيكي صادر مي‌شود كه مقدمات آن فراهم شده و درحال ثبت اطلاعات زائران هستيم.

جزئيات اعزام‌هاي ارزان قيمت به عتبات

خبرگزاری شبستان: مديركل عتبات عاليات در سازمان حج از اجراي طرح «زيارت ارزان عتبات عاليات عراق» همزمان با ماه مبارك رمضان خبر داد و اعلام كرد: امكان سفر زيارتي عراق با كمتر از يك ميليون تومان فراهم شد.

اعزام زائران خانه خدا از ۲۷ تير آغاز مي‌شود

خبرگزاری شبستان: معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زيارت ـ اعلام كرد: پروازهاي مدينه قبل از ۲۷ تيرماه تا ۱۹ مردادماه و پروازهاي مدينه بعد از ۸ تا ۲۴ مردادماه انجام مي‌شود.

از امروز؛

آغاز ثبت نام دور جديد اعزام‌هاي عتبات عاليات

خبرگزاری شبستان: سازمان حج و زيارت از آغاز نام نويسي دور جديد سفر‌هاي عتبات عاليات خبر داد.

از سوي حوزه نمايندگي ولي‌فقيه در امور حج وزيارت منتشر شد؛

نرم افزارهاي جديد اندرويد «مناسك حج» و «مناسك همراه» منتشر شد + دريافت فايل

خبرگزاری شبستان: نرم افزارهاي جديد اندرويد «مناسك حج» و «مناسك همراه» به طور جداگانه توليد و در اختيار روحانيون محترم كاروان‌ها قرار مي گيرد.

معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان کشور خبر داد:

بازگشت آخرین کاروان عتبات دانشگاهیان به کشور/۳۱۷ کاروان در این دوره اعزام شدند

خبرگزاری شبستان: محمد زارع؛معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت:هجدهمین دوره اعزام دانشگاهیان سراسر کشور به عتبات عالیات، با بازگشت دو کاروان دانشگاهی به کشور پایان یافت.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

مجموعه داستان‌های طنزآمیز در کتاب «کرمالویی»

خبرگزاری شبستان:«کرمالویی» عنوان مجموعه ای طنزآمیزاثر«عباس قدیرمحسنی» با تصویرگری« آرزو قلی‌زاده» را انتشارات« امیرکبیر»آن را چاپ کرده است.

«ایستگاه گورخوان»را بخوانید

خبرگزاری شبستان:مجموعه «ایستگاه گورخوان» اثر «سعیده شفیعی» شامل داستان های کوتاه است که انتشارات« نیستان» آن را چاپ کرده است.

«زنان، غذا و خدا» اثر «راس گنین»

خبرگزاری شبستان:«زنان، غذا و خدا» اثر «راس گنین» اثردکتر«فرنوش طاهرلو» را نشر« قطره» چاپ کرده است.

«درآمدی کوتاه بر فلسفه ، کلام و عرفان اسلامی»

خبرگزاری شبستان:«درآمدی کوتاه بر فلسفه ، کلام و عرفان اسلامی»اثرپرفسور«ماجد فخری» با ترجمه «محمد بخشی فعله»را انتشارات بوستان کتاب چاپ کرده است.

«باغبان زندگی» اثر« اکبر بلند کردار»

خبرگزاری شبستان: کتاب «باغبان زندگی » اثر اکبر بلند کردار است که انتشارات «دهکده هوسم» آن را چاپ کرده است.

بیشتر