خبرگزاری شبستان

شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷

السبت ٩ صفر ١٤٤٠

Saturday, October 20, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سیاست خارجی

آمریکا راه گریزی از اجرای قرار موقت لاهه ندارد

در حالی یادداشت خروج آمریکا از عهدنامه مودت به دست ایران رسیده که این خروج یک سال زمان می برد و ایالات متحده چاره ای جز اجرای قرار موقت لاهه ندارد.

محب علی مطرح کرد:

فرصت چهارماهه FATF به ایران تلاش های آمریکا را ناکام گذاشت

کارشناس مسایل بین الملل گفت: تلاش های آمریکا برای باقی ماندن ایران در لیست سیاه FATF با فرصت چهارماهه این گروه به ایران ناکام ماند.

برگزاری کارگاه «روش های نوین پیشبرد دیپلماسی اقتصادی با تاکید بر همکاری های توسعه ای»

کارگاه آموزشی ملی تحت عنوان «روش های نوین پیشبرد دیپلماسی اقتصادی با تاکید بر همکاری های توسعه ای» با همکاری معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه و مرکز همکاریهای جنوب - جنوب سازمان ملل متحد برگزار می شود.

خرم مطرح کرد:

ایران باید ابتدا تکلیف خودش را در مورد FATF روشن کند

کارشناس مسایل بین الملل گفت: ایران اگر می خواهد از لیست سیاه FATF خارج شود باید تکلیف خودش را در داخل مشخص کند.

پاسخ منفی اروپا به برایان هوک

در حالی که «برایان هوک» به منظور منصرف کردن اروپا از همکاری با ایران به قاره سبز رفته است، «فدریکا موگرینی» مخالفت خود با نظر آمریکا در این خصوص را بار دیگر مورد تاکید قرار داد.

شبستان بررسی می کند:

پیامدهای مهلت چهار ماهه FATF به ایران

روز گذشته اعضای FATF مهلت چهار ماهه دیگری به ایران دادند تا اقدامات لازم به منظور خروج از لیست سیاه گروه ویژه اقدام مالی انجام دهد و به عضویت این گروه درآید.

قاسمی عنوان کرد:

تصمیم FATF موفقیت دیگری برای دیپلماسی تهران در برابر واشنگتن

سخنگوی وزارت امور خارجه از تصمیم اخیر گروه ویژه اقدام مالی در تمدید تعلیق کشورمان از فهرست کشورهای مشمول اقدامات سخت مقابله ای مالی و بانکی استقبال کرد.

مهلت چهار ماهه FATF به ایران برای پیوستن به این گروه

ایران چهار ماه دیگر نیز مهلت یافت تا ۴۱ شرط FATF را به منظور خروج از لیست سیاه گروه ویژه اقدام مالی مشترک رعایت کند.

«جابری انصاری» از مسقط تا دارآباد

دستیار ارشد وزیر خارجه سه روز گذشته خود را در حال سفر بود.

ترکیه به دنبال معافیت از تحریم ایران

توپراش بزرگترین شرکت پالایشگاهی ترکیه در حال مذاکره با مقام‌های آمریکایی است تا از تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران معاف شود.

آخرین تلاش های آمریکا برای انصراف اروپا از همکاری با ایران

پس از آنکه تهدیدها و رایزنی های ترامپ با مقامات اروپایی به منظور خروج آن ها از برجام یا تحریم ایران پاسخ نداد حالا رئیس گروه اقدام علیه ایران در کاخ سفید به قاره سبز رفته تا آخرین تلاش های ایالات متحده را در این زمینه انجام دهد.

انتقاد دکتر ظریف از تداوم اعتیاد آمریکا به تحریم

دکتر ظریف نوشت: اعتیاد آمریکا به تحریم از کنترل خارج شده است. یک بانک خصوصی ایرانی که نقش عمده ای در واردات غذا و دارو داشته به دلیل ادعای ارتباط آنهم با ۸ واسطه با یک هدف غیرقانونی دیگر تحریم شده است ... .

پیگیری وضعیت مرزبانان ربوده شده در گفت وگوی ظریف با همتای پاکستانی خود

وزیر امور خارجه کشورمان در گفت وگوی تلفنی با همتای پاکستانی خود سرنوشت نیروهای مرزی کشورمان را که روز گذشته در نقطه مرزی ۱۰۳ در میرجاوه توسط گروه های تروریستی ربوده و به داخل خاک پاکستان منتقل شدند، پیگیری کرد.

دیدار و گفت وگوی معاون سیاسی وزیر امور خارجه با مدیر سیاسی وزارت امور خارجه آلمان

معاون سیاسی وزیر امور خارجه و مدیر سیاسی وزارت خارجه آلمان آخرین وضعیت اجرای برجام به ویژه تلاشهای صورت گرفته برای مقابله با آثار تحریم های غیرقانونی آمریکا بعد از خروج آن کشور از برجام را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

قصه‌های دریا به «سی کشتی، یک فرمانده» رسید

«سی کشتی، یک فرمانده» از مجموعه قصه‌های دریا است که به خاطرات ناخدا یکم‌عرشه فرید آگه دل اختصاص یافته و به تازگی توسط سوره مهر منتشر شده است.

قصه‌های دریا به «سی کشتی، یک فرمانده» رسید

«سی کشتی، یک فرمانده» از مجموعه قصه‌های دریا است که به خاطرات ناخدا یکم‌عرشه فرید آگه دل اختصاص یافته و به تازگی توسط سوره مهر منتشر شده است.

«بررسی و نقد مبانی نظری مکتب مطالعات فرهنگی بیرمنگام»

چاپ نخست «بررسی و نقد مبانی نظری مکتب مطالعات فرهنگی بیرمنگام» اثر«حسین حاج محمدی»را بوستان کتاب قم چاپ کرده است.

چاپ نخست «آسمان نزدیک است(خاطرات شفاهی داود محقق کرکی)»

«آسمان نزدیک است(خاطرات شفاهی داود محقق کرکی)» اثر«محمد مهدی بهداروند» را انتشارات «بوستان کتاب» چاپ کرده است.

«دیوان صیدی تهرانی» با مقدمه محمد قهرمان

«دیوان صیدی تهرانی» مجموعه اشعار میرعلی صیدی تهرانی، شاعر سده یازدهم هجری است که به کوشش«محمد قهرمان» گردآوری و منتشر شده است.

بیشتر