خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶

الأحد ٩ جمادى الثانية ١٤٣٩

Sunday, February 25, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

نماز

رادیو اینترنتی نماز رونمایی شد

خبرگزاری شبستان: رادیو اینترنتی نماز با پخش برنامه‌های ترکیبی در زمینه بحث محتوایی نماز، قرائت، تفسیر، زیباخوانی، پاسخ به شبهات در عرصه نماز و … با حضور قائم مقام ستاد اقامه نماز و عوامل برپا کننده این رادیو، آغاز کار خود را اعلام کرد.

گفتگو با حجت الاسلام و المسلمین جعفری پور

نماز باران آیت الله خوانساری و شگفتی متفقین از تصرف تکوینی

خبرگزاری شبستان: آیت الله خوانساری روز دوم نماز باران را می خوانند و روز سوم باران می آید. این اتفاق در آن روزها در رسانه ها بازتاب پیدا می کند و حتی نیروهای خارجی حاضر در ایران اظهار شگفتی می کنند .

نماز باران آیت الله خوانساری و شگفتی متفقین از تصرف تکوینی

گفتگو با مدرس مرکز تخصصی نماز

تأسف بار است که از ترس استهزا، نماز باران نخوانیم

خبرگزاری شبستان:نکته ای که درباره نماز باران وجود دارد برخی برای این که مورد استهزا قرار نگیرند نمی خواهند مبادرت به این کار کنند در حالی که دلیل نمی شود که شما خودت را با معصوم مقایسه کنید.

تأسف بار است که از ترس استهزا، نماز باران نخوانیم

گفتگو با حجت الاسلام و المسلمین جعفری پور

پیامبر (ص) دو بار نماز باران خواندند، هفت شبانه روز باران می بارید

خبرگزاری شبستان:مشهور است که پیامبر (ص) دو بار یکی در سال ۶ هجری و دیگری در سال ۹ هجری بعد از غزوه تبوک نماز باران خواندند و در هر دو، نماز بارید به حدی که هفت شبانه روز باران می بارید.

تأسف بار است که از ترس استهزا، نماز باران نخوانیم

مقامات عرفانی نماز در قرآن – بخش ششم

قوی ترین راه بازگشت به صراط مستقیم طبق روایات چیست؟

خبرگزاری شبستان: بر طبق بعضی از روایات اهل بیت علیه السلام نماز قوی ترین نقطه شروع راه راست و صراط مستقیم است.

مقامات عرفانی نماز در قرآن – بخش پنجم

سه گام مهم اعتصام در قرآن کریم

خبرگزاری شبستان:در آیات کریمه قرآن مراتبی برای اعتصام ذکر شده است. اول: اعتصام من الله که فرمود: قل من ذاالذی یعصمکم من الله ان اراد بکم سواءاً / بگو چه کسی شما را به هنگام سختی و ناروایی ها، در مقابل خداوند حمایت می کند؟ اگر اعتصام از خدا نباشد،

نشست هم اندیشی روسای شورای مناطق در ستاد اقامه نماز کشور برگزار شد

خبرگزاری شبستان: جلسه روسای شورای مناطق پنج گانه کشور در ستاد اقامه نماز کشور با حضور حجت الاسلام قرائتی، قائم مقام و معاونین ستاد اقامه نماز کشور برگزار شد.

مقامات عرفانی نماز در قرآن – بخش چهارم

عذاب اکبر الهی با نماز رفع می شود

خبرگزاری شبستان: نماز ذکر اکبر است و در نتیجه عذاب دردناک الهی را که آن هم اکبر است، رفع می سازد که فرمود: العذاب الاخرة اکبر و در نتیجه به اجر بزرگ تر اخروی نائل می شود

مقامات عرفانی نماز در قرآن – بخش سوم

اخبات، مقام طمأنینه و سکونت روحی در نماز

خبرگزاری شبستان:اخبات اولین مقام طمأنینه و سکونت روحی است که لازم است نمازگزار در ابتداء تحت تأثیر نورانیت الهی، تمایلات خود را سرکوب سازد.

مقامات عرفانی نماز در قرآن – بخش دوم

نمازگزار چطور نماز بخواند کانّه خداوند را می بیند؟

خبرگزاری شبستان:عبادت خدا یک عمل صددرصد مطلوب و نیکوست و برای آن که این عمل در حد کامل نیکویی انجام گیرد، باید ذهن و فکر از غیر او خالی گردد و قصد و نیت نماز، از ریا و عجب مهذب شود .

نمازگزار چطور نماز بخواند کانّه خداوند را می بیند؟

مقامات عرفانی نماز در قرآن – بخش اول

پنج گروه از آیات که مومنین را به نماز ترغیب می کنند

خبرگزاری شبستان: آیات قرآن از رهگذر پنج موضوع مؤمنین را به اقامه نماز ترغیب می نمایند.

نمازگزار چطور نماز بخواند کانّه خداوند را می بیند؟

"نماز رسانه" در آپارات راه اندازی شد

خبرگزاری شبستان: مدیر فضای مجازی ستاد اقامه نماز با بیان اینکه صفحه "نماز رسانه" را در سیمای همراه و آپارات تعبیه کردیم، گفت: تازه ترین ویدیو کلیپ ها و تیزرهای فرهنگی، موشن گرافیک، مستند و انیمیشن در این صفحه بارگذاری شده است.

گفتگوی خبرگزاری شبستان با حجت الاسلام آیتی مدیر مرکز تخصصی نماز

نسخه شفابخش امام صادق (ع) برای عبور از غم و اندوه ها

خبرگزاری شبستان: امام‌صادق (ع) فرمود: «وقتی غم و اندوهی به شما رومی‌آورد، چرا نمی‌روید وضو بگیرید و به مسجد بروید، پس دو رکعت نماز بخوانید و از خداوند رفع مشکل و اندوه خود را بخواهید؟!

نسخه شفابخش امام صادق (ع) برای عبور از غم و اندوه ها

از سوی ستاد اقامه نماز صورت گرفت؛

انتشار ۵۰ داستانک نمازی در فضای مجازی/ترجمه به زبان انگلیسی

خبرگزاری شبستان: مدیر فضای مجازی ستاد اقامه نماز از تولید داستانک های نمازی در فضای مجازی خبر داد و گفت: با توجه به رسالت ستاد اقامه نماز در تبلیغ و ترویج امر نماز با ابزار هنر، ۵۰ داستان کوتاه با موضوع نماز در حال بارگذاری بر روی سایت ستاد است.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«قتل درپرستشگاه آنوبيس» دربازار کتاب

خبرگزاری شبستان:«قتل درپرستشگاه آنوبيس» اثر «اس. رابينسون ليندا» با ترجمه «زهرا نی چین» را انتشارات قطره چاپ کرده است.

روایتی داستانی از روزهای دفاع مقدس در مجموعه «قصه‌های دریا»

خبرگزاری شبستان:مجموعه «قصه‌های دریا» خاطرات جمعی از فرماندهان نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران (نداجا) در دوران دفاع مقدس برای نوجوانان ...

چاپ نخست دوره پنج جلدی «شاهنامه نقالان» همراه با قاب و سی‌دی

خبرگزاری شبستان: دوره پنج جلدی «شاهنامه نقالان» همراه با قاب و سی‌دی به قلم«مرشد عباس زریری اصفهانی» با تصحیح«جلیل دوستخواه» را انتشارات «ققنوس» چاپ ...

«کژنگریستن» در بازار کتاب

خبرگزاری شبستان:«کژنگریستن» اثر«اسلاوی ژیژک» با ترجمه «صالح نجفی»و«مازیار اسلامی» با موضوع فلسفه قاره ای را انتشارات«نی» چاپ کرده است.

فرهنگ ضرب‌المثل‌های عربی منتشر شد

خبرگزاری شبستان:فرهنگ ضرب‌المثل‌های عربی، تألیف «سهیل یاری گُل‌درّه»، دربردارندهٔ حدود چهارهزار مَثَل منثور و منظوم عربی در زمینه‌های مختلف است که ...

بیشتر