خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶

الاثنين ٤ المحرّم ١٤٣٩

Monday, September 25, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

نماز

معرفت به نماز از منظر آیت الله جوادی آملی - بخش دوم

یک کیمیا که روح انسان را از رذایل اخلاقی تطهیر می کند

خبرگزاری شبستان:این رذایل اخلاقی که در جنبه طبیعی هر انسانی مشهود است تنها عامل تنزیه و تطهیر همان نماز است.

از سوی ستاد اقامه نماز؛

مسابقه عکس نماز ظهر عاشورا برگزار می شود/مهلت ثبت نام تا ۱۴ مهرماه

خبرگزاری شبستان: مدیر فضای مجازی ستاد اقامه نماز با اشاره به برگزاری مسابقه عکس نماز روز عاشورا گفت: علاقه مندان با نصب اپلیکیشن قرار هفده بر روی گوشی های خود از نمازهای جماعت هیت ها و مساجد در دهه محرم عکس بگیرند و برای ما ارسال کنند.

اقامه نماز اول وقت؛ مهمترین ویژگی در سبک زندگی عاشوراییان

شبکه پنج هزار نفری یاوران نماز تشکیل می‌شود

خبرگزاری شبستان: مسئولان ستاد اقامه نماز بر تعامل هرچه بیشتر با حوزه علمیه خواهران بر توسعه برنامه‌های نماز تأکید کردند.

معرفت به نماز از منظر آیت الله جوادی آملی - بخش اول

چرا پیامبر (ص) در وقت نماز انگار کسی را نمی شناخت؟

خبرگزاری شبستان:این بر اثر آن گرایش به نماز است که از راه وحی تصعیدی نصیب پیامبران می شود که اینها از یاد حق لذت می برند.

نماز و اسراری که باید شناخت - چهارم

حاجات خود را در نماز صبح از خداوند بخواهید

خبرگزاری شبستان: خداوند متعال فرمود: نماز کسی را خواهم پذیرفت که در برابر عظمت من، متواضع و فروتن باشد و برای رضای من، از تمایلات و شهوات خود صرفنظر کند؛ روزها را در یاد من به سر آورد و بر خلق بزرگی نفروشد و گرسنگان را خوراک رساند ....

نماز و اسراری که باید شناخت - سوم

دو خصلت بارز شیعیان از زبان معصوم (ع)

خبرگزاری شبستان: اولین چیزی که در قیامت از انسان سوال می شود درباره نماز است و اگر نماز پذیرفته شد سایر اعمال او نیز پذیرفتنی است و اگر نمازها رد شدند سایر اعمال هم رد می شود.

نماز و اسراری که باید شناخت - دوم

استاد! تو نماز می خواندی یا جوال پیدا می کردی؟

خبرگزاری شبستان: دین را به چادری که در آن منزل می کنند و نماز را به تیرک وسط چادر، تشبیه کرده اند، که اگر تیرک باشد، چادر برپا است اگر چه بعضی از بندهای چادر گسسته باشد و اگر تیرک خوابید و افتاد، چادر نیز خواهد خوابید.

نماز و اسراری که باید شناخت - اول

چرا دنیا را دارالتجاره نامیده اند

خبرگزاری شبستان: دنیا را دارالتجارة، یعنی: تجارتخانه هم گفته اند، زیرا: ان الله اشتری من المؤمنین انفسهم و اموالهم بان لهم الجنة ، خداوند در ازاء بهشت، خریدار جانها و اموال مؤمنین است.

بررسی اقامه نماز جماعت غدیر در طول حیات شیعه ؛

نخستین فتوا در جواز اقامه نماز عید غدیر به جماعت را چه کسی داده است

خبرگزاری شبستان: مسئله جواز یا استحباب اقامه نماز جماعت غدیر از شهرت فقهی برخوردار است و بسیارى از علمای اعلام پیرامون جواز اقامه جماعت در نماز غدیر ادعاى شهرت کرده اند.

تفکر حقیقت رسیدن به حیات برتر است

فراخوان جذب امریه سال ۹۶ ستاد اقامه نماز كشور

خبرگزاری شبستان: معاونت اداری، مالی و پشتیبانی ستاد اقامه نماز در نظر دارد از میان مشمولان خدمت مقدس سربازی (اعزامی نیمه دوم سال جاری)، تعدادی از افراد واجد شرایط امریه را به شرح ذیل جذب کند.

چنگیزی در گفتگو با شبستان؛

پرداخت روانشناختانه به نماز در دومین کنگره نماز و سلامت روان/مهلت ارسال چکیده مقاله تا ۱۵ مهرماه

خبرگزاری شبستان: دبیر اجرایی دومین کنگره نماز و سلامت روان با اشاره به برپایی کنگره در اول و دوم آذرماه گفت: این کنگره در راستای هدایت جامعه پژوهشی و روانشناسان برای مطالعه عمیق تر در موضوع نماز و تاثیر آن بر وضعیت روانشناختی افراد برگزار می شود.

تأمل کوتاهی در حدیثی از رسول الله (ص)

این آتش خاموش کن، آتشفشان قلب های ما را خاموش می کند

خبرگزاری شبستان: بیان نورانی و زیبای رسول الله (ص) در این باره خط مشی یک مسلمان را تعیین می کند که نماز مثل یک آتشفشان و مثل یک خاموش کننده عمل می کند.

آداب و فضیلت نماز جعفر طیار و طریقه خواندن آن

خبرگزاری شبستان: امام کاظم(ع) فرمود: «کسی که نماز جعفر را بخواند اگر گناه او به عدد ریگ‌هاى درهم فشرده بیابان و به اندازه کف‌هاى دریا باشد، خداوند همه آنها را مى‌‏بخشد.»

یادداشت مهمان؛

"نماز و فضای مجازی؛ چیستی، چرایی، چگونگی"

خبرگزاری شبستان: اقامه واقعی نماز باعث می شود یك كاربر مومن و معتقد با ورود به دنیای دیجیتال، از آسیب های این فضا در امان باشد و با امنیت كامل هم بهره ببرد و هم به دیگران بهره برساند.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«باهوش» اثر«کیم اسلیتر» را بخوانید

خبرگزاری شبستان:چاپ نخست باهوش اثر«کیم اسلیتر» با ترجمه« مژگان کلهر» را نشر افق چاپ کرده است.

شمارۀ ۳۳ فصلنامۀ مطالعات تاريخ اسلام

خبرگزاری شبستان:شمارۀ جدید فصلنامه مطالعات تاريخ اسلام (سال نهم، شماره ۳۳، تابستان ۱۳۹۶) به صاحب امتیازی پژوهشكدۀ تاريخ اسلام منتشر شد.

«رمزهای عاشورا» کتابی از آیت الله« هاشمی رفسنجانی»

خبرگزاری شبستان: کتاب «رمزهای عاشورا؛ درنگی بر فلسفه قیام امام حسین(ع)» اثر جاودانه آیت الله «هاشمی رفسنجانی» درباره فلسفه قیام امام حسین (ع)که توصیه ...

چاپ دوم نمایشنامه«ضحاک» اثر«غلامحسین ساعدی»

خبرگزاری شبستان:چاپ دوم نمایشنامه« ضحاک» اثر«غلامحسین ساعدی» را درپنج پرده به همت موسسه انتشارات «نگاه» چاپ و روانه بازار نشر شده است.

چاپ چهارم كتاب «انقلاب اسلامی در بوته آزمون»

خبرگزاری شبستان:چاپ چهارم كتاب انقلاب اسلامی در بوته آزمون اثر دکتر «منوچهر محمدی»،توسط سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی عرضه گردیده ...

بیشتر