خبرگزاری شبستان

شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷

السبت ٦ ربيع الثاني ١٤٤٠

Saturday, December 15, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

احزاب و تشکل ها

قائم‌ مقام دبیرکل جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی:

هیچ حقی توسط دیپلماسی پارلمانی احیا نشد

بوربور گفت: دیپلماسی پارلمانی در کشتار حرمین شرفین و پیگیری حقوق زائران مکه و موضوعاتی که در کشورهای جدا شده از روسیه سابق اتفاق افتاد نتوانست با رفتار خود حقانیت نظام را در رابطه با ظلمی که شده است پیگیری کند.

دبیر کل حزب سبز:

ترجیح می دهیم حزب منحل شده فرض شویم تا گماشته سیاسی

کنعانی مقدم در موردحساسیت وزارت کشور نسبت به نام حزب سبز و تاخیر در تایید فعالیت سیاسی آن در مورد تغییر نام این حزب گفت: ترجیح می دهیم حزب منحل شده فرض شویم تا گماشته سیاسی این نظر تمام اعضای حزب است.

دبیر کل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی:

قوه مجریه پیشران فعال شدن دیپلماسی پارلمانی باشد

شاکری با اشاره به اینکه قوه مجریه می تواند پیشران فعال تر شدن نقش دیپلماسی پارلمانی برای پیشبرد اهداف بین الملی و منافع ملی باشد، گفت: این قوه می تواند راه را برای انتقال یافته ها و دستاورد های مجلس به کشورهای دیگر فراهم کند.

حزب را با مفاهیم دینی بومی سازی کنیم/حزبی که رسانه ندارد سربازی است که اسلحه ندارد

قائم‌مقام جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ، با اشاره به تفاوت مفهوم حزب در اسلام و جوامع غربی گفت، حزب را با توجه به مفاهیم دینی بومی سازی کنیم.

نابسامانی های کشور به احزاب باز می گردد نه به اصل نظام/دولت‌ها درباره اهمّیت نقش احزاب لفظاً تعارف می کنند

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به نقش احزاب در حل مشکلات کشور گفت، دولتها درباره اهمیت نقش احزاب لفظا تعارف می کنند

دوازدهمین مجمع عمومی حزب موتلفه برگزار شد

دوازدهمین مجمع عمومی حزب موتلفه اسلامی با عنوان احیای مدیریت جهادی حل مشکلات کشور با مسئولیت پذیری حزبی برگزار شد

فعالیت های حزبی و تشکیلاتی در ارایه تحلیل جامع از اوضاع کشور موثرند/ تربیت افراد شایسته برای ادراه امور کشور از کارکرد احزاب است

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه فعالیت احزاب در ارایه تحلیل جامع از اوضاع کشور موثر است گفت،احزاب و تشکل های سیاسی در تربیت افراد شایسته برای اداره کشور و نقد سازنده به کشور کمک می کنند.

دبیر کل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی:

منحنی کارآمدی احزاب با ساز و کار کمیسیون ماده ۱۰ رو به افول است

شاکری با بیان اینکه شبکه های مجازی به راحتی می توانند کارحزبی را بدون مجوز وزارت کشور انجام دهند، گفت: منحنی کارآمدی احزاب در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب رو به افول است و تاثیرگذاری شبکه های اینترنتی دراین میان رو به صعود.

دبیرکل جمعیت جوانان انقلاب اسلامی خبر داد:

بهمن؛ آغاز به کار ستادهای انتخاباتی جمعیت جوانان انقلاب اسلامی

محمدی نوری از آغاز به کار ستادهای انتخاباتی جمعیت جوانان انقلاب اسلامی مجلس یازدهم خبر داد وگفت: دیدار با شخصیت های سیاسی از برنامه های این جمعیت است.

دبیر کل جمعیت جوانان انقلاب اسلامی

دیپلماسی پارلمانی قوی مسیر تحقق اهداف برجام را هموار می کند

محمدی نوری با بیان اینکه دیپلماسی پارلمانی می توانست شرایط بهتری را برای تحقق اهداف برجام ایجاد کند، گفت: دیپلماسی پارلمانی قوی در ارتباط با کشورهای عضو برجام می توانست این کشورها را با خود همراه کند و شرایط بهتری در برجام ایجاد کند.

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی خانه احزاب:

لیست اسامی احزاب ابطال شده تاکنون اعلام نشده است

کنعانی مقدم با بیان اینکه تا کنون ۵۱ حزب از سوی وزارت کشور مورد تایید قرار گرفتند، گفت: تاکنون کمیسیون ماده ۱۰ وزارت کشور، لیستی از اسامی احزاب ابطال شده اعلام نکرده است.

بازرس خانه احزاب پیش بینی کرد:

برگزاری کنگره خانه احزاب در بهمن ماه/ جزئیات جلسه روز دوشنبه خانه احزاب

محمدی نوری با بیان اینکه قانون جامع انتخابات در دستور کار خانه احزاب قرار گرفت، گفت: با اعلام لیست نهایی احزاب مورد تایید وزارت کشور کنگره احزاب برگزار می شود.

عضو هیات رییسه خانه احزاب:

احزاب در دیپلماسی پارلمانی کشورها موثرند

شریف با بیان اینکه احزاب در سایر کشورها از جمله کشورهای اروپایی پارلمان آنها را تشکیل می دهند گفت: احزاب می توانند در فعال شدن دیپلماسی پارلمانی نقش موثری ایفا کنند که در حال حاضر نگاه مثبتی به احزاب در این حوزه وجود ندارد.

معاون بین‌الملل حزب موتلفه اسلامی:

مجلس کارنامه موفقی در دیپلماسی پارلمانی ندارد

ترقی با بیان اینکه مجلس کارنامه موفقی در دیپلماسی پارلمانی ندارد، گفت: لازمه توفیق مجلس در موضوع دیپلماسی پارلمانی ارتباط با NGO ها و احزابی است که می توانند در دیپلماسی عموی فعال باشند.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

قصه‌های درنا و دماغش

«درنا و دماغش» اثر داستانی «مهناز باقری» برای گروه سنی ب و ج به علاقه‌مندان کتاب معرفی می شود.

رمان «برنامه‌نویس»؛ رمانی با تم دفاع سایبری

«برنامه نویس» نوشته وحید حُسنی رمان برگزیده جشنواره رضوی در سال ۹۶ است که به موضوعاتی چون دفاع سایبری، فضای مجازی و... می‌پردازد.

«نسکافه با شریف رضی»

«نسکافه با شریف رضی» کتابی به به قلم «میاده خلیل» با ترجمه «عطیه اسماعیلی» را موسسه نشر «نیستان» روانه بازار نشر کرده است.

«پس از هگل» را بخوانید

«پس از هگل» اثر «فردریک بیرز» با ترجمه «سید مسعودآذرفام» را انتشارات«ققنوس»چاپ کرده است.

«پژوهشی در نقش پروتوتیپ ها در آفرینش ادبی»

چاپ نخست «پژوهشی در نقش پروتوتیپ ها در آفرینش ادبی» اثر«شیرین دخت دقیقیان»را انتشارات«مروارید» چاپ کرده است.

بیشتر