خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶

الثلاثاء ٢٧ ذو الحجّة ١٤٣٨

Tuesday, September 19, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

اقتصاد مقاومتی

دستور فوری محمد شریعتمداری برای تشکیل کمیته بررسی تلفات جاده‌ای مرکب از دستگاه‌های مسئول

خبرگزاری شبستان: وزیر صنعت، معدن و تجارت به معاون امور صنایع خود دستور داد تا هر چه زودتر کمیته بررسی تلفات جاده‌ای مرکب از دستگاه‌های مسؤول برای بررسی سهم مراکز صنعتی در تلفات جاده ای را تشکیل دهد.

رییس کل بانک مرکزی سه برنامه عملیاتی تولید و اشتغال را تشریح کرد

تحقق اهداف برنامه های اشتغالزایی با هم افزایی دستگاه های اجرایی

خبرگزاری شبستان: سیف حمایت از ایجاد و توسعه اشتغال در کشور را در قالب سه برنامه عملیاتی از سوی دولت را مورد اشاره قرار داد و گفت: تحقق اهداف برنامه های اشتغالزایی با هم افزایی دستگاه های اجرایی میسر می شود.

افزایش ۱۷ درصدی تسهیلات پرداختی بانک‌ها

خبرگزاری شبستان: تسهیلات پرداختی بانک‌ها طی پنج ماهه سال ۱۳۹۶ به بخش‌های اقتصادی با مبلغ ۲۰۸۲.۴ هزار میلیارد ریال افزایش ۱۷ درصدی دارد.

یادداشت تفاهم ۱۵ میلیارد یورویی میان ایران و چین

خبرگزاری شبستان: بانک مرکزی ایران و بانک توسعه چین، یادداشت تفاهمی معادل ۱۵ میلیارد یورو با موضوع ارائه تسهیلات تأمین مالی پروژه‌های عمرانی و تولیدی امضاء کردند.

امان از چفيه چيني/ چفيه هاي بنجل چيني، توليد كنندگان ايراني را به حاشيه رانده اند

خبرگزاری شبستان: علي كوهكن فعال اقتصاد مقاومتي و ساكن استان يزد است. او سابقه اي ۲۰ ساله در عرصه نساجي و توليد چفيه دارد و براي ۸ نفر هم اشتغالزايي كرده است.

از دولت انتظار داریم بخش خصوصی را به صورت واقعی باور کند

خبرگزاری شبستان: رییس اتاق اصناف با اشاره به ضرورت برگزاری نشست های فصلی با سه اتاق اصناف بازرگانی و تعامل گفت: از دولت انتظار داریم بخش خصوصی را به صورت واقعی باور کند.

رشد ۴۴ درصدی مدیریت زنان در وزارت صنعت معدن و تجارت

خبرگزاری شبستان: مدیر کل سرمایه گذاری خارجی وزارت صنعت و معدن با اشاره به رشد ۴۴ درصدی مدیریت زنان در وزارت صنعت معدن و تجارت گفت: بدون در نظر گرفتن ظرفیت زنان نمی توان به سطوح پایدار توسعه در کشور دست یافت.

نزول در نزول صنعت را بیچاره کرده است

خبرگزاری شبستان: رئیس خانه صنعت معدن ایران با بیان اینکه نمی توان با بانکی که مراجع عظام و مقررات بین المللی آن را قبول ندارند شاهد رشد صنعت بود گفت: نزول در نزول صنعت را بیچاره کرده است.

مشارکت بخش خصوصی نباید وصف العیش باشد

خبرگزاری شبستان: رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: دولت تحت هیچ شرایطی بدون کمک بخش خصوصی بر مشکلات فائق نخواهد آمد و مشارکت بخش خصوصی نباید وصف العیش باشد.

وزیر صنعت و معدن دولت دوازدهم:

مردمی کردن اقتصاد بدون حضور بخش خصوصی میسر نیست

خبرگزاری شبستان: شریعتمداری با اشاره به اینکه صنعت نوآور و دانش بنیان با مصرف اندک منابع طبیعی در این دوره مورد اهتمام دولت است، تاکید کرد: مردمی کردن اقتصاد بدون حضور بخش خصوصی میسر نیست.

معاون اول رئیس جمهور:

بخش خصوصی باید میدان دار اصلی فعالیت در صنعت باشد

خبرگزاری شبستان: جهانگیری با بیان اینکه سقفی برای حضور بخش خصوصی در اصل ۴۴ مطرح نشده است، گفت: بخش خصوصی باید میدان دار اصلی فعالیت در صنعت باشد.

وزیر صنعت و معدن دولت یازدهم:

ممنوع الخروجی را برای همیشه از بنگاهها و فعالان اقتصادی حذف کنید

خبرگزاری شبستان: نعمت زاده با بیان اینکه هر جا به بخش خصوصی اعتماد کردم نتیجه مثبت گرفتم، گفت: ممنوع الخروجی را برای همیشه از بنگاهها و فعالان اقتصادی حذف کنید.

سیف:

تلاش های دولت به ثمر نشست/ امضای قرارداد ۸ میلیارد یورویی میان ایران و کره جنوبی

خبرگزاری شبستان: رییس کل بانک مرکزی اعلام کرد: تلاش های دولت در گسترش روابط بین المللی و اقتصادی جهانی به ثمر نشسته است و امروز بزرگترین قرارداد پسابرجامی را به ارزش ۸ میلیارد یورو با اگزیم بانک کره جنوبی امضا کردیم.

معرفي قطب هاي صنايع تبديلي (۱۵)

ماجراي دو جوان شهرستاني كه نمي خواستند زير دست بمانند

خبرگزاری شبستان: تويسركان واقع در ۸۵ كيلومتري مركز استان همدان به عنوان قطب توليد مبل و منبت در كشور شناخته مي شودکه بي ارتباط با برخورداري اين شهرستان از درختان بيشمار گردو نيست. در تويسركان بيش از ۴ هزار كارگاه توليد مبل و منبت مشغول به كار است.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

سه گانه های «فاضل نظری» مجموعه ای دوست داشتنی وهمچنان پرفروش

خبرگزاری شبستان: مجموعه غزل‌های «فاضل نظری» با عنوان سه‌گانه شعری که عنوان پرفروش‌ترین دفترهای شعری سال‌های اخیر قلمداد می‌شود به همت انتشارات سوره ...

نمایشنامه «من که دا نیستم» منتشر شد

خبرگزاری شبستان:نمایشنامه «من که دا نیستم» به عنوان شانزدهمین کتاب از«مهرداد رایانی» مخصوص توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.

«نعمت عاشورا» را بخوانید

خبرگزاری شبستان:«نعمت عاشورا»اثر«حجت الاسلام ابوالفضل هادي منش»را انتشارات «بهار دلها» چاپ کرده است.

«چند سخنراني از تد» مجموعه مقالاتی علمی و خواندنی

خبرگزاری شبستان:«چند سخنراني از تد» مجموعه مقالاتی علمی و خواندنی را انتشارات« قطره» چاپ کرده است.

نگاهی به اطلس غدیر و عاشورا (جغرافیای تاریخی وقایع عصر امیرالمؤمنین و سیدالشهدا (ع))

خبرگزاری شبستان:این اثر برگرفته ازدوکتاب دانش نامه امیر المؤمنین(ع) ودانش نامه امام حسین(ع)است که جغرافیای تاریخی وقایع عصرامیرالمؤمنین(ع) و ...

بیشتر