خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶

الأحد ٩ جمادى الثانية ١٤٣٩

Sunday, February 25, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

ایران در جهان

برنامه های صلح جویانه ایران در کنفرانس والدای شگفت آور بود

خبرگزاری شبستان: مجری برنامه نقد جهان راسیا ۲۴ از رسانه های شرکت کننده در کنفرانس والدای درباره نتایج این کنفرانس گفت: از صحبت ها و برنامه های صلح جویانه و میانجی گرایانه که از سوی وزیر امور خارجه ایران در این کنفرانس ارائه شد، شگفت زده شدم.

در گفتگو با شبستان عنوان شد:

اجلاس مسکو مکان خوبی برای یافتن راه حل برای مسائل سیاسی، اقتصادی و امنیتی بود

خبرگزاری شبستان: خبرنگار خبرگزاری اسپودنیک از شرکت کنندگان در کنفرانس والدای درباره این کنفرانس گفت: اجلاس مسکو محل خوبی برای یافتن راه حل برای مسائل سیاسی، اقتصادی و امنیتی بود.

اجلاس مونیخ فرصتی برای ارائه نظرات کارشناسی در خصوص مسائل امنیتی بود

خبرگزاری شبستان: نماینده رادیو تلویزیون لهستان شرکت کننده در کنفرانس امنیتی مونیخ گفت: اجلاس مونیخ فرصتی برای ارائه نظرات کارشناسی در خصوص مسائل امنیتی بود.

در گفتگو با شبستان مطرح شد:

برای حل مشکلات جهانی نیازمند گفتگو هستیم/دعوت ایران به گفتگو برای حل مشکلات در کنفرانس امنیتی مونیخ

خبرگزاری شبستان:کارشناس پاکستانی شرکت کننده در کنفرانس امنیتی مونیخ حل مشکلات منطقه ای و جهانی را نیازمند گفتگو دانست و گفت: شاهد دعوت ایران به گفتگو در این کنفرانس بودیم که در صحبت های وزیر خارجه این کشور نیز مشاهده شد.

در گفتگو با شبستان عنوان شد :

کنفرانس امنیتی مونیخ ما را از تفاوت دیدگاه ها در خلیج فارس مطلع کرد

خبرگزاری شبستان: معاون اول نخست وزیر سودان جنوبی در ارزیابی از کنفراس امنیتی مونیخ گفت: کنفرانس مونیخ مکانی است که ما در آن می توانیم از اختلافات امنیتی که میان کشورهای خیلج فارس وجود دارد، مطلع شویم.

روزنامه نگار ‌آلمانی در گفتگو با شبستان:

نتانیاهو و الجبیر در مونیخ علیه صلح در منطقه سخن می گفتند

خبرگزاری شبستان: مایکل ون لنویبر، روزنامه نگار ‌آلمانی با اشاره به رفتار نتانیاهو و صحبت های عادل الجبیر که عملا علیه صلح در منطقه سخن می گفتند، گفت: هیچ راه حلی در صحبت های نتانیاهو و الجبیر دیده نشد که این مساله منجر به افزایش درگیری ها می شود.

رضایی

فرصت فرار به نتانیاهو نمی دهیم

خبرگزاری شبستان: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه دشمنان می خواهند جهان اسلام به وحدت، پیشرفت و مجد و عظمت گذشته خود نرسد، گفت: فرصت فرار به نتانیاهو نمی دهیم.

مشروح سخنان ظریف در اجلاس امنیتی مونیخ :

پیشنهاد ایران برای گفتگوی منطقه ای فراگیر در خارومیانه همچنان روی میز است

خبرگزاری شبستان: وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ما پیشنهاد یک گفتگوی منطقه ای فراگیر در خارومیانه را داده ایم که این پیشنهاد روی میز است.

ادعاهای دوباره آمریکا درباره کمک تسلیحاتی ایران به حوثی های یمن

خبرگزاری شبستان: نیکی هیلی نماینده کاخ سفید در سازمان ملل متحد می گوید وقت ‌آن فرا رسیده است که شورای امنیت سازمان ملل متحد در خصوص ایران وارد عمل شود. هیلی در حالی این ادعا را مطرح می کند که گزارشی محرمانه در خصوص برنامه موشکی حوثی ها منتشر شده است.

رویترز گزارش داد:

ایران بازار آرد عراق را تسخیر می کند

خبرگزاری شبستان: در پی توافق گندمی که میان ایران و روسیه به امضا رسیده است به نظر می رسد تهران دورنمای حضور در بازار آرد عراق را برای خود بسیار روشن می بیند.

آیا درگیری ایران و رژیم صهیونیستی در سوریه به سوی جنگ هدایت خواهد شد؟

خبرگزاری شبستان: جمهوری اسلامی ایران و رژیم صهیونیستی قادرند در مقابل هم وارد یک نبرد مستقیم شوند و به درستی ایران می تواند پیروزمندانه از این جنگ خارج شود. در حال حاضر درگیری دو طرف در سوریه وارد فضای جدی تری شده است.

ترزا می در اجلاس مونیخ نظرات ‌آمریکا در خصوص ایران را خواهد گفت

خبرگزاری شبستان: ترزا می نخست وزیر انگلیس بلند پایه ترین مقام انگلیسی است که در اجلاس پنجاه و چهارم امنیتی مونیخ شرکت خواهد کرد. یورو نیوز در خصوص این سفر می گوید ترسا می قرار است نظرات آمریکایی ها را در خصوص برنامه موشکی ایران منتقل کند.

نماینده سوریه و ایران در اجلاس امنیتی مونیخ شرکت خواهد کرد

خبرگزاری شبستان:جواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران یکی از شرکت کنندگان اجلاس امنیتی مونیخ خواهد بود در همین حال منابع خبری ترکیه می گویند دولت سوریه نیز نماینده ویژه ای را به این اجلاس اعزام کرده است.

پنجاه و چهارمین اجلاس امنیتی مونیخ از امروز ‌آغاز می شود

خبرگزاری شبستان:اجلاس امنیتی مونیخ امسال نیز با حضور سران و صاحب نظران کشورهای جهان در ‌آلمان برگزار می شود. جواد ظریف وزیرخارجه جمهوری اسلامی ایران از مهمانان این کنفرانس مهم خواهد بود.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

چاپ نخست «کدام حزب برنده می شود؟» در بازار کتاب

خبرگزاری شبستان: کتاب «کدام حزب برنده می شود؟» اثر«عزیز نسین» با ترجمه «داود وفایی» را موسسه انتشارات ققنوس چاپ کرده است.

«روانشناسی سالمندان» کتابی از دکتر«عبدالله معتمدی»

خبرگزاری شبستان: کتاب روانشناسی سالمندان اثر دکتر عبدالله معتمدی را موسسه انتشارات «سمت» چاپ و روانه بازار نشر کرده است.

چاپ هفتم «تمدن وملالت‌های آن» را بخوانید

خبرگزاری شبستان:چاپ هفتم «تمدن وملالت‌های آن» اثر« زیگموند فروید» با ترجمه «محمد بشری» با موضوع جامعه شناسی را انتشارات «ماهی» چاپ کرده است.

«مبانی ژئومورفولوژی رودخانه ای» را بخوانید

خبرگزاری شبستان: کتاب «مبانی ژئومورفولوژی رودخانه ای»اثر«رو چارتون» با ترجمه «مهدی ثقفی» و«محمدحسین رضایی مقدم» را موسسه انتشارات «سمت» چاپ کرده است.

پژوهشنامه «کتیبه و زبان» در گام نخست

خبرگزاری شبستان:شماره نخست پژوهشنامه «کتیبه و زبان (سال اول، شمارۀ ۱، دی ماه ۱۳۹۶)»، نشریه تخصصی پژوهشکده زبان شناسی، کتیبه ها و متون پژوهشگاه میراث ...

بیشتر