خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶

الأربعاء ٣ ربيع الأوّل ١٤٣٩

Wednesday, November 22, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

ایران در جهان

توتال: ترامپ می تواند توافق با ایران را برهم بزند

خبرگزاری شبستان:جمهوری اسلامی ایران و شرکت توتال فرانسه نخستین توافق انرژی پسا برجامی را امضا کرده اند اما با گذشت چهار ماه از این توافق اکنون به نظر می رسد شرایط برای توتال با توجه به فشارهای ‌آمریکا وخیم شده است.

نگرانی عربستان از پیروزی ایران در سوریه

خبرگزاری شبستان:ایران و عربستان سعودی وارد یکی از خطرناک ترین شرایطی شده اند که در طول تاریخ روابطشان تجربه می کنند. در حالی که این دو کشور مشغول مبارزه نیابتی علیه یکدیگر بوده اند اکنون به نظر می رسد عربستان از پیروزی که در سوریه رخ داده نگران است.

نفت کرکوک به ایران می آید

خبرگزاری شبستان: پس از کشمکش های که بر سر صادرات نفت کرکوک شد حالا این ایران است که نفت شمال عراق را می خرد. گفته می شود ایران از این طریق نقش منطقه ای خود را در بازار انرژی عراق تقویت می کند.

اتحادیه عرب با موضوع ایران تشکیل جلسه می دهد

خبرگزاری شبستان: عربستان سعودی پس از ‌آنکه خواستار لغو عضویت لبنان از اتحادیه عرب شده است اکنون می گوید باید سران عرب در خصوص دخالت های ایران تشکیل جلسه دهند. سعودی ها بر این ادعا استوار هستند که تهران در مسائل منطقه دخالت می کند.

رقابت ایران و پاکستان در افغانستان به سود تهران است

خبرگزاری شبستان: ایران توانسته است گوی رقابت تجاری با افغانستان را از پاکستان برباید. ایرانی ها از ‌آغاز سال ۲۰۱۷ تاکنون توانسته است تجارت بیشتری را با کابل داشته باشند و جای پاکستان را عملا اشغال کرده اند.

ایران و عربستان و پرونده لبنان

خبرگزاری شبستان: لبنان در حال تجربه موقعیتی است که تاکنون هرگز در ‌آن قرار نداشته است. استعفای نخست وزیر ‌آن هم در یک کشور خارجی زمانی که شاید همگان انتظار آ‌رامش را در لبنان داشتند این کشور را باردیگر وارد بحران کرده است.

با نگاهی به نقش منطقه ای جمهوری اسلامی ایران

چگونه جنگ در یمن می تواند سرنوشت عربستان سعودی را مشخص کند؟

خبرگزاری شبستان: بن سلمان که اکنون وزارت جنگ سعودی را بر عهده دارد هفته گذشته ضمن محکوم کردن جمهوری اسلامی ایران می گوید از تهران در خصوص حمله موشکی الحوثی ها به بخش های از خاک سعودی انتقام خواهد گرفت.

تایم ‌:

عربستان از ایران شکست خورده است

خبرگزاری شبستان:جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی درگیری های منطقه ای خود را افزایش داده و اکنون نه تنها در یمن و سوریه بلکه در لبنان هم در مقابل هم ایستاده اند.

السیسی رئیس جمهور مصر ادعا کرد: ایران دست از دخالت های منطقه ای اش بکشد

خبرگزاری شبستان: السیسی رئیس جمهوری مصر که به عنوان دیکتاتور جدید این کشور پس از سقوط حسنی مبارک مشغول به کار شده است باردیگر برای نزدیکی به کشورهای عربی منطقه خلیج فارس دست به اظهارات ضد ایرانی زد.

بوریس جانسون مهمان ناخوانده هسته ای واشنگتن

خبرگزاری شبستان: بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس برای انجام دیداری هسته ای عازم ‌آمریکا خواهد بود. جانسون که روز گذشته با ظریف همتای ایرانی اش تلفنی گفتگو کرده است قصد دارد تا برای متقاعد کردن ‌آمریکا به واشنگتن سفر کند.

ادعای محمد بن سلمان درباره تجاوز نظامی ایران به عربستان

خبرگزاری شبستان:محمد بن سلمان که این روزها به علت به چالش کشیدن بی وقفه هیات حاکمه سنتی عربستان در راس اخبار قرار دارد از ایران و دشمنی اش با جمهوری اسلامی جا نمانده و می گوید ایران به عربستان تجاوز نظامی مستقیم کرده است.

جرالد کوشنر در بر هم زدن خاورمیانه چقدر موثر بوده است؟

خبرگزاری شبستان: جواد ظریف وزیر خارجه ایران جرالد کوشنر را یکی از مسببین استعفای خارج از خانه نخست وزیر لبنان می داند . استعفای حریری شرایط در خاورمیانه را وارد فضای از بی ثباتی کرده است .

همکاری شرکت گازپروم و ایدرو در حوزه انرژی

خبرگزاری شبستان:شرکت گازپروم روسیه بزرگترین شرکت انرژی روسیه به شمار می رود که در بیش از ۲۶ کشور جهان فعالیت می کند. این شرکت همچنین در حال حاضر قصد دارد همکاری های انرژی خود را در ایران گسترش دهد.

مغری- ارس؛ میزبان پایگاه دائمی تجاری ایران و ارمنستان

خبرگزاری شبستان: ایران و ارمنستان تصمیم دارند تا منطقه مرزی مغری - ارس خانه تجار افتتاح کنند. این مرکز به طرفین کمک خواهد کرد تا روند تصمیمات اقتصادی خود را تسهیل کنند.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«خانه بهشتی ؛ اصول و روش های دعوت فرزندان به نماز»

خبرگزاری شبستان:کتاب «خانه بهشتی ؛ اصول و روش های دعوت فرزندان به نماز» اثر دکتر «محمد داودی» به همت موسسه ستاد اقامه نماز چاپ شده است.

کتاب های تازه برای بچه های کتابخوان

خبرگزاری شبستان: «آخرین ها»،«گزارش مرد لوبیایی»،«درخت سنگ »و «پرنده یخ زده» عنوان چهار اثر از «مهدی رجبی» است که به تازگی به همت نشر «پیدایش» چاپ شده ...

«سفر» ورونیکا سالیناس کتابی برای کودکان

خبرگزاری شبستان: کتاب «سفر» اثر« ورونیکا سالیناس» کتابی برای کودکان با ترجمه «سحر ترهنده» از سری کتاب های طوطی انتشارات« فاطمی» است.

«اربعین سالکان» عبدالرضا ایزدپناه را بخوانید

خبرگزاری شبستان:«اربعین سالکان» اثر«عبدالرضا ایزدپناه» به هم همت انتشارات«بوستان کتاب» چاپ شده است.

ارتباط خردسالان با محیط پیرامون با «قصه‌های مامانی»

خبرگزاری شبستان:«قصه‌های مامانی» عنوان داستانی «لاله جعفری» برای خردسالان است که توسط سوره مهر به علاقه‌مندان کتاب معرفی می‌شود.

بیشتر