خبرگزاری شبستان

شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷

السبت ٩ صفر ١٤٤٠

Saturday, October 20, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

ایران در جهان

ادعای مامور ارشد امنیتی صهیونیست:

برای تضعیف ایران در سوریه زیر ساخت های انرژی را هدف قرار دهید

خبرگزاری شبستان: رژیم صهیونیستی با جایگاه و موقعیت محوری جمهوری اسلامی ایران در بحران سوریه اساسا مساله دارد و این مهم در حالی است که تهران در حال تثبیت پیروزی هایش علیه رژیم صهیونیستی است.

ادعای نخست وزیر رژیم صهیونیستی: به ایران اجازه نفوذ نمی دهیم

خبرگزاری شبستان: جمهوری اسلامی ایران از مواضع خود در سوریه دفاع خواهد کرد این در حالی است که صهیونیست ها طی هفته های گذشته با پروپاگاندای رسانه ای تلاش می کنند این موقعیت را تضعیف کنند.

اردن سفیر جایگزینی در تهران معرفی نمی کند

خبرگزاری شبستان: اردن سفیر خود از جمهوری اسلامی ایران را فراخواند. این در حالی است که تهران و امان طی هفته های گذشته سیگنال های را مبنی بر بهبود مناسبات دو جانبه رد و بدل کرده بودند.

آیا ایران در جولان مستقر خواهد شد؟

خبرگزاری شبستان: رسانه های رژیم صهیونیستی می گویند نیروهای مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران خود را به بلندی های جولان نزدیک می کنند.

به ایتالیا اجازه دهید تا به جمع مذاکره کنندگان بپوندد!

خبرگزاری شبستان: ایتالیا مناسبات نزدیکی با ایران دارد و این کشور قادر خواهد بود به عنوان یکی از دولت های اروپایی که نظراتش با ‌آمریکایی ها مشابه است به عنوان واسطه مذاکره مطرح شود.

رنو از ایران نمی رود

خبرگزاری شبستان: شرکت رنوی فرانسه می گوید با توجه به تحریم های ‌آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران این کشور را ترک نمی کند. دو رقیب دیگر رنو در ایران یعنی پژو و سیتروئن گفته اند این کشور را ترک می کنند.

ایرباس بزرگترین بازنده خروج آمریکا از برجام

خبرگزاری شبستان: ایران ایر و شرکت های هوایی زاگرس و ایران ایر تورز مشتریان خوبی برای ایرباس به شمار می رفتند، اما اکنون و با توجه به رفتارهای ترامپ این شرکت اروپایی قادر نیست هواپیماهای خود را به جمهوری اسلامی ایران بفروشد.

شرکت های آمریکایی هزینه سیاست های ضد ایرانی ترامپ را می پردازند

خبرگزاری شبستان: اقتصاد آمریکا سی درصد از اقتصاد جهان را در بر می گیرد اما این اقتصاد بزرگ درگیر سیاست های بعضا فرقه گرایی و رادیکالی است که از سوی برخی سیاست مداران تازه کار مانند ترامپ هفتاد و یک ساله پی ریزی شده اند.

اروپا احتیاط می کند !

حضور گسترده چین و روسیه در بازار ایران

خبرگزاری شبستان: یک ماه از تصمیم غیرقانونی رئیس جمهوری ‌آمریکا می گذرد و برجام کماکان در تلاطم قرار دارد. گفته می شود جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر تلاش می کند تا از فرصت پیش آمده برای نزدیک شدن به شرکای تجاری دیگرش استفاده کند.

بازتاب راهپیمایی روز قدس در رسانه های جهان

تأکید بر آزادی قدس در آینده‌ای نزدیک/ ابراز خشم از اقدام ترامپ در انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس

خبرگزاری شبستان: راهپیمایی مردم ایران امسال در روز قدس در محکومیت اشغال فلسطین و انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس بازتاب گسترده ای در رسانه های جهان داشت.

مدیرعامل توتال: بعید می دانم در ایران بمانیم

خبرگزاری شبستان: مدیر عامل توتال می گوید با توجه به تحریم های ‌آمریکا علیه اقتصاد ایران بعید می داند این شرکت بتواند جزو شرکت های باشید که ‌آمریکایی ها برای ‌آن استثنا قائل شده و اجازه دهند به فعالیت هایش ادامه دهد.

صادرات نفت ایران در ماه می کاهش داشت

خبرگزاری شبستان: رویترز گزارش داده که تحرکات برجامی ترامپ بازار صادرات نفت جمهوری اسلامی ایران را با چالش مواجهه کرده است به طوری که گزارش های تکمیلی نشان می دهد این کشور اکنون با مساله افت صادرات نفت خود رو به رو است .

نگاهی به روابط آمریکا و اروپا پس از برجام

دوستی بی فایده

خبرگزاری شبستان:اتحادیه اروپایی نتوانست ‌آمریکا را برای عدم خروج از برجام متقاعد کند و تحریم های نفتی علیه جمهوری اسلامی در شدید ترین شکل ‌آ‌ن اعمال خواهد شد در همین چهارچوب این سرمایه های اروپایی است توسط ‌آمریکایی ها به خطر افتاده اند.

دیلی تلگراف:

خروج آمریکا از برجام به یک دلیل رخ داد: اوباما

خبرگزاری شبستان: ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به یک دلیل از توافق برجام خارج شده است و ‌آن نام باراک اوباما رئیس جمهوری اسبق ایالات متحده است که زیر توافق به چشم می خورد.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

قصه‌های دریا به «سی کشتی، یک فرمانده» رسید

«سی کشتی، یک فرمانده» از مجموعه قصه‌های دریا است که به خاطرات ناخدا یکم‌عرشه فرید آگه دل اختصاص یافته و به تازگی توسط سوره مهر منتشر شده است.

قصه‌های دریا به «سی کشتی، یک فرمانده» رسید

«سی کشتی، یک فرمانده» از مجموعه قصه‌های دریا است که به خاطرات ناخدا یکم‌عرشه فرید آگه دل اختصاص یافته و به تازگی توسط سوره مهر منتشر شده است.

«بررسی و نقد مبانی نظری مکتب مطالعات فرهنگی بیرمنگام»

چاپ نخست «بررسی و نقد مبانی نظری مکتب مطالعات فرهنگی بیرمنگام» اثر«حسین حاج محمدی»را بوستان کتاب قم چاپ کرده است.

چاپ نخست «آسمان نزدیک است(خاطرات شفاهی داود محقق کرکی)»

«آسمان نزدیک است(خاطرات شفاهی داود محقق کرکی)» اثر«محمد مهدی بهداروند» را انتشارات «بوستان کتاب» چاپ کرده است.

«دیوان صیدی تهرانی» با مقدمه محمد قهرمان

«دیوان صیدی تهرانی» مجموعه اشعار میرعلی صیدی تهرانی، شاعر سده یازدهم هجری است که به کوشش«محمد قهرمان» گردآوری و منتشر شده است.

بیشتر