خبرگزاری شبستان

شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷

السبت ١٠ جمادى الثانية ١٤٤٠

Saturday, February 16, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مهدی باوران

درس های دعای غیبت امام عصر(عج)//۴

عوامل اصلی قساوت قلب/دل هایی که آماده اطاعت از امام زمان(عج) نیست

یک کارشناس مهدوی با بیان اینکه زنگار گرفتن از قلب از وظایف منتظران است، گفت: در روایات عومل مختلفی برای قساوت قلب بیان شده ازجمله سخن گفتن بسیار، قهقهه زدن و گناه و خطا ... برای مطیع امام زمان(عج) شدن باید قساوت قلب را برطرف کرد.

شباهت های یوسف زهرا(عج) به عزیز مصر

یکی از پیامبرانی که امام مهدی(عج) به او تشبیه می شود، حضرت یوسف(ع) است. قرآن کریم در سوره مبارکه یوسف(ع) که به احسن القصص مشهور است، داستان زندگانی ایشان را بیان کرده که این بیان به درک غیبت و ظهور امام عصر(عج) کمک می کند.

مدير موسسه مطالعات راهبردی اصحاب الحسين (ع):

سهم حداقلی مهدویت در سینمای انقلاب!/سینمای تلخ امروز عقوبت غفلت از آینده موعود است

حجت الاسلام اصفهانیان با ابراز تاسف از سهم حداقلی مهدویت و انتظار در سینمای پس از انقلاب، گفت: سينماي ايران اگر انقلابي است و اگر مي خواهد در قواره آرمان هاي انقلاب بروز کند باید برای ترویج مفهوم نجات بخشی ریل گذاری کند.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران خبر داد

راه‌اندازی کانون خانواده «مفتاح» در جوار مسجد مقدس جمکران

صدوقی با اشاره به برنامه های کارگروه مشاوره و امور خانواده اعتاب مقدسه، گفت: راه‌اندازی کانون خانواده مفتاح در محله جمکران در مجاورت مسجد مقدس جمکران ازجمله خروجی های این کارگروه است.

شبستان بررسی می کند

چگونه فاصله مان با امام زمان(عج) را کم کنیم؟

اگر قرار باشد انتظارها به ظهور ختم شود باید از حالت صرف روحی عاطفی خارج شده و در ابعاد مختلف، به صورت عملی عینیت بیابد تا در پرتوی عمل منتظرانه، فاصله ما با امام زمان(عج) کم شود.

آرزوهای امام زمان(عج)

دعای امام زمان(عج) در حق بانوان/صفاتی که زنان منتظر باید داشته باشند

بانوان منتظر، امانتداران مظهريت اسماي جمالي خداوندند. آنان بايد اين امانت الهی را پاس دارند و خويش را در برابر وسوسه هاي شياطين ظاهري و باطني كه مي كوشند تا با شكستن حريم شرع، عقل و اخلاق، اين امانت بزرگ الهي را ضايع كنند، حفظ و مراقبت كنند

دعای امام زمان(عج) در حق بانوان/صفاتی که زنان منتظر باید داشته باشند

بازخوانی//یک کارشناس مهدوی تاکید کرد

امت منتظر با استکبار کنار نمی آید/انقلاب با استکبارستیزیِ منتظرانه پیروز شد

حجت الاسلام خادمیان گفت: فلسفه وجودی امت منتظر اجازه نمی دهد که با استکبار کنار بیابد؛ بنابر همین فلسفه بود که امام خمینی(ره) در مقابل استکبار زمانه یعنی آمریکا و اسرائیل قیام و انقلاب کردند و فلسفه انقلاب اسلامی ما هم استکبارستیزی است.

امت منتظر با استکبار کنار نمی آید/انقلاب با استکبارستیزیِ منتظرانه پیروز شد

معاون آموزش و پژوهش دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم:

انقلاب؛ تجلی آیه «كَم مِّن فِئَةٍ قَلِيلَةٍ غَلَبَتْ فِئَةً كَثِيرَةً بِإِذْنِ اللّهِ» و ارث رسیدن زمین به مستضعفان

حجت الاسلام نقیب زاده با اشاره به تحقق وعده قرآنی «كَم مِّن فِئَةٍ قَلِيلَةٍ غَلَبَتْ فِئَةً كَثِيرَةً بِإِذْنِ اللّهِ وَاللّهُ مَعَ الصَّابِرِينَ» در انقلاب اسلامی، گفت: یاری خدا، سستی نکردن و استقامت از شروط بهره مندی از نصرت خدا مقابل ظالمان است.

شبستان گزارش می دهد

دِینی که انقلاب و نظام به مهدویت دارند/زمینه سازی های انقلاب برای ظهور

هم انقلاب و هم نظام جمهوری اسلامی هر دو مدیون و مرهون فرهنگ مهدویت و انتظار هستند، چراکه اگر مردم نسبت به امام زمان(عج) و نایب ایشان در عصر غیبت اعتقاد نداشتند، با امام و انقلاب همراهی نمی کردند.

یک کارشناس مهدوی بیان کرد

فلسفه شهرت امام زمان(عج) به «مهدی فاطمه(س)»/حضرت زهرا(س) از منتظران بوده اند

حجت الاسلام صرفی با تبیین چرایی کاربرد عنوان «مهدی فاطمه(س)» برای امام زمان(عج)، گفت: اهداف مهدوی همان اهداف فاطمی و سلوک امام زمان (عج) همان سلوک حضرت زهرا(س) است و اساساً مهدوی باوری بدون شناخت فاطمه(س) مقدور نیست.

فلسفه شهرت امام زمان(عج) به «مهدی فاطمه(س)»/حضرت زهرا(س) از منتظران بوده اند

یک کارشناس مهدوی تشریح کرد

شباهت امام زمان(عج) به مادر سادات(س)

حجت الاسلام مسگری با بیان اینکه در زیارت جامعه کبیره می خوانیم: «شروع این عالم با ائمه (ع) و آخر آن نیز با ایشان است»، گفت: اگر حضرت زهرا(س) مبدا و مخزن نور در ابتدای عالم هستند، امام زمان (عج) نیز نور عالم در انتهای تاریخ است.

فلسفه عزاداری های فاطمیه/نقش حضرت زهرا(س) در حفظ نبوت و ولایت

راز اسامی و القاب حضرت زهرا(س)

«حانیه»؛ آموزه ای فاطمی که حیات خانواده را تضمین می کند

حجت الاسلام بهاری با به اشاره به «حانیه» خوانده شدن حضرت زهرا(س) گفت: این صفت یعنی مادری بسیار مهربان و پُرعاطفه، که الگوگیری از همین یک ویژگی توسط زنان و مادران ما خانواده ها را از انحراف مصون می دارد.

فلسفه عزاداری های فاطمیه/نقش حضرت زهرا(س) در حفظ نبوت و ولایت

راز اسامی و القاب حضرت زهرا(س)

مادرانه‌ای که به برکت «امّ ابیها» نصیب همه شیعیان می‌شود

حجت‌الاسلام بهاری با اشاره به کاربرد تعبیر «امّ ابیها» توسط پیامبر(ص) برای حضرت زهرا(س)، گفت: امام باقر(ع) می فرمایند، مادر ما فاطمه(س) تمامی دوستداران و شیعیان و محبان خود را از صفحه محشر انتخاب و جمع می کند و به سوی بهشت رهنمون می شود.

برکات «محدثه» بودن حضرت فاطمه(س)/حقیقتی که در هیاهوی دنیاطلبی ها گم شد

شبستان گزارش می دهد

فرصت سازی های انقلاب برای خدمت به امام زمان(عج)

پیش از انقلاب تنها یک شبکه ملی داشتیم که به پخش فیلم و اخبار اختصاص داشت اما امروز چندین شبکه داریم که برنامه های مذهبی مهدوی آنها بسیار مطلوب است. طوری که شب های چهارشنبه و نیز جمعه ها فضای شان امام زمانی می شود.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«تاریخ روسیه» را بخوانید

کتاب «تاریخ روسیه؛ ازپطرکبیر تا امروز»عنوان کتابی از«ژان پل اسکوت» با ترجمه «حامد رضئیی» است که به همت انتشارات «امیرکبیر»روانه بازار نشر شده است.

«هنر همیشه بر حق بودن» را بشنوید

کتاب صوتی«هنرهمیشه بر حق بودن» اثر«آتورشوپنهاور» با ترجمه «عرفان ثابتی» را و گویندگی «علیرضا آرا» را به مدت یک صد و ۵۵ دقیقه بشنوید.

چاپ سوم «ماجراهای فرانتس و بابابزرگ» کتابی برای کودکان شما

«ماجراهای فرانتس و بابابزرگ»اثر«کریستینه نوستلینگر» با ترجمه «کتایون سلطانی» را انتشارات «آفرینگان» روانه بازار نشر کرده است.

چاپ دهم« باشگاه مشت زنی» اثر«چاک پالانیک»/ آینه تمام نمای انسان تنهای امروز

چاپ دهم« باشگاه مشت زنی»اثر«چاک پالانیک» با ترجمه «پیمان خاکسار» را نشر چشمه روانه نشر چشمه کرده است.

«طریق ویرایش» اثر جمعی از نویسندگان

«طریق ویرایش» اثر جمعی از نویسندگان را انتشارات «بوستان کتاب» چاپ کرده است.

بیشتر