خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶

الثلاثاء ٢ ربيع الأوّل ١٤٣٩

Tuesday, November 21, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

آخر الزمان

منتقم در کلام امام حسین علیه السّلام؛

خون حسین(ع) از جوشش نمی ایستد تا مهدی(عج) ظهور کند

خبرگزاری شبستان: سالار شهیدان(ع) به فرزندش امام سجاد(ع) فرمود: «سوگند به خدا؛ خون من از جوشش باز نمی ایستد تا این‌که خداوند، مهدی عّجّّل اللَّهُ تعالي فّرجه الشِریف را برانگیزد.»

حدیث انتظار...

مانع فرود آمدن مصائب بیشمار بر اهل زمین!

خبرگزاری شبستان: امام زمان(عج) در حدیثی می فرمایند: «ما در رسیدگى و سرپرستى شما کوتاهى و اهمال نکرده و یاد شما را از خاطر نبرده ایم که اگر جز این بود، دشوارى ها و مصیبت ها بر شما فرود مى آمد و دشمنان، شما را ریشه کن مى نمودند.»

تفاوت شیعه در نگاه به مهدویت/مهدی(عج)؛ موعود همه مسلمین

خبرگزاری شبستان: فقط مردم شیعه نیستند که منتظر مهدی موعود(عج) هستند، بلکه انتظار منجی و مهدی(عج) متعلق به همه مسلمان هاست. فرق شیعه با دیگران این است که شیعیان آن منجی را با نام و نشان و با خصوصیات گوناگون می شناسند.

کارشناس مهدوی در گفت وگو با شبستان:

پیاده روی اربعین عصر ظهور را ملموس تر می کند/برای مهدویت نذر فرهنگی کنیم

خبرگزاری شبستان: اگر بتوان از این فرصت و مانور سیاسی، اجتماعی، اعتقادی در جهت « نذر فرهنگی» به خوبی بهره بگیریم و نذر فرهنگی داشته باشیم، بسیار عالی است. یعنی در کنار نذورات، اطعام و ... در ابعاد فکری و مکتبی نیز فرهنگ مهدویت و عاشورا را تبلیغ کنیم.

حجت خدا در میان مردم زندگی و آلام آنها را حس می کند

خبرگزاری شبستان: حجت خدا در بین مردم زنده است، موجود است؛ با مردم زندگی می کند؛ مردم را می بیند؛ با آنهاست؛ دردهای آنها، آلام آنها را حس می کند. انسان ها هم آنهایی که سعادتمند باشند، ظرفیت داشته باشند، در مواقعی به طور ناشناس او را زیارت می کنند.

آیه های مهدوی؛

امام مهدی (عج) رأی مردم را به قرآن باز می گرداند

خبرگزاری شبستان: در خطبه ۱۳۸ نهج البلاغه که امیرالمومنین علیه السلام در آن به سیره حکومتی حضرت مهدی علیه السلام اشاره نموده، آمده است: «حضرت مهدی (عج) رأی مردم را به قرآن باز می گرداند، در زمانی که آن ها قرآن را به رأی و اندیشه خود مبدل کرده اند.»

حجت الاسلام بهروزی لک:

آینده پژوهی سکولار اول بدبختی ما است/کیفیت کارآمدی مهدویت برای دنیای امروز

خبرگزاری شبستان: اینكه مهدویت چگونه باید به درد امروز بخورد، نیازمند آینده‌پژوهی است، زیرا اگر آینده‌پژوهی ما سكولار باشد اول بدبختی ما خواهد بود؛ باید آینده‌پژوهی اسلامی داشته باشیم تا از تفكرات التقاطی جلوگیری شود.

کارشناس مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان:

چرا حضرت حجت(عج) را «امام منصور» می خوانیم؟!

خبرگزاری شبستان: هدف حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام برقراری و احیای دین جدّ گرامی اش پیامبر مکرم اسلام صل الله علیه وآله بود و حضرت حجت علیه السلام با برپایی عدل و قسط و پیاده کردن اسلام ناب و حقیقی، هدف امام حسین علیه السلام را عملی می کنند.

بررسی «دست اندازهای انتظار» در گفت وگوی شبستان با خدامراد سلیمیان(۲)؛

راز برتری مردم آخرالزمان بر دیگر دوران ها/راه عبور ایمن از فتنه های عصر غیبت

خبرگزاری شبستان: پیامبر اکرم(ص) مردمان آخرالزمان را به دلیل آنکه با مطالعه و کنکاش در منابع و متون دینی، به حقانیت و اصالت اسلام واقف می شوند، والاتر از افرادی می دانند که با توجه به درک وجود مقدس ایشان، ایمان آورده و به صراط توحیدی وارد شده اند.

کمکاری متولیان، بی مسئولیتی منتظران را توجیه نمی کند

بررسی «دست اندازهای انتظار» در گفت وگوی شبستان با خدامراد سلیمیان(۱)؛

کیفیت نجات از فتنه های آخرالزمان با پیشگویی روایات/تضعیف جبهه انتظار با فقر مطالعات دینی!

خبرگزاری شبستان: بنابر آموزه های دینی، آن مهلتی که خداوند به ابلیس رجیم داده، با آمدن منجی موعود(عج) پایان می پذیرد، لذا هر چه به تلألؤ عصر ظهور نزدیک شویم به پایان مهلت شیطان نیز نزدیک شده ایم، از این رو، اغواگری و تلبیس شیطان نیز بیشتر می شود.

عضو هیئت علمی مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان(۱)

شرط بهره مندی جبهه انتظار از نصرت پروردگار/فلسفه تشکیل حکومت قبل از ظهور حضرت حجت(عج)

خبرگزاری شبستان: عمل و رفتار، لازمه تحول و تکامل است و اگر ما معتقد هستیم که حضرت حجت(عج) منصور الهی هستند و خداوند ایشان را یاری خواهد کرد، مراد این مطلب نیست که، ایشان بدون نهضت و قیام، مورد نصرت و پیروزی خداوند قرار خواهند گرفت...

جایگاه و مسئولیت امام زمان(عج) در لسان قرآن

خبرگزاری شبستان: اصل مهدویت یعنی نجات مظلومان عالم و مدیریت جهانی عالم توسط شایسته‌ترین بندگان صالح خداوند و جهانی شدن دین اسلام، در قرآن مطرح شده و این حقیقت در روایات معصومین(ع) که ۵۶۰ حدیث آن از رسول خدا(ص) است، تبیین می شود.

بررسی افزایش روایات نشانه های ظهور

خبرگزاری شبستان: روند رو به افزایش روایاتِ نشانه های ظهور در نشستی تخصصی به میزبانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی بررسی می شود.

امام مهدی(عج) قوانین تعطیل شده تاریخ را احیاء می کند/ماموریت ویژه حضرت(عج) درباره مظلومان!

خبرگزاری شبستان: آن حضرت(عج) ماموریتی ویژه در اقامه عدل و احقاق حق مظلومان بر دوش دارد و بر همین اساس، متفاوت از اجداد و پدران گرامی اش که در منازعات قضایی بر اساس استناد به شهادت و قسم، به ظاهر حکم می کردند؛ او به واقع حکم می کند.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

قدرت اشتیاق و ثبات قدم را در کتاب «عزم» بخوانید

خبرگزاری شبستان: کتاب«عزم؛ قدرت اشتیاق و ثبات قدم»اثر«آنجلا داک ورث» با ترجمه«سید سینا میرعربشاهی» را نشر «مروارید» چاپ کرده است.

تجدید چاپ مجموعه قصه‌های شیرین ایرانی

خبرگزاری شبستان:سه اثر از مجموعه ۹جلدی قصه‌های شیرین ایرانی بزودی توسط «سوره مهر» به چاپ دوم خواهند رسید.

آشنایی با حضرت ابوالفضل (ع) در «تشنه‌تر از آب»

خبرگزاری شبستان:کتاب «تشنه‌تر از آب» اثر دکتر «مهدی خدامیان آرانی» از سوی انتشارات «بهار دلها» چاپ و روانه بازار کتاب شد.

«همافر» جریان شناسی یک حرکت سیاسی در مهدی نوروزی

خبرگزاری شبستان: همافرعنوان کتابی شامل خاطرات خود نوشته «مهدی نوروزی» خلبان بازنشسته نیروی هوایی است که به همت انتشارات «سوره مهر» چاپ شده است.

«فریاد مهتاب»خاطرات مادر مظلوم مدینه

خبرگزاری شبستان:«فریاد مهتاب»خاطرات مادرمظلوم مدینه اثر«مهدی خدامیان آرانی» را انتشارات «بهاردلها» چاپ کرده است.

بیشتر