خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷

الاثنين ٤ شوّال ١٤٣٩

Monday, June 18, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

آخر الزمان

بررسی «سینمای غرب و آخرالزمان» در نشست فرهنگ مهدوی

خبرگزاری شبستان: یکصدوبیست و یکمین نشست از سلسله نشست های فرهنگ مهدوی با موضوع «سینمای غرب و آخرالزمان» و سخنرانی شهریار بحرانی برگزار می شود.

در گفت وگو با مجید شاه حسینی تشریح شد؛

فلسفه جذابیت آخرالزمان برای هالیوود/هدف پیشگویی ها برای پایان دنیا

خبرگزاری شبستان: رويكرد هاليوود به بحث آخرالزمان مثل ديگر رويكردهايش ناظر به فكر، برنامه ريزى و انديشه قبلى است. هاليوود صرفا از اين جهت كه آخرالزمان سوژه ناب، بديع، جذاب و تماشاگرپسندى است سراغ آخرالزمان نرفته است.

حدیث انتظار...

قدرت و قوتِ یاران حضرت حجت(عج)

خبرگزاری شبستان: امام صادق(ع) می فرمایند: «در میان شیعیان ما در حکومت قائم(عج) افرادی هستند که ارکان و حاکمان زمین اند و به هر یک از آنها توان چهل مرد داده شود»

انس رمضانی با امام مهربانی(عج)//۹

سخاوت های مادی و معنوی امام زمان(عج) پس از ظهور

خبرگزاری شبستان: امام زمان(عج) گشاده دست ترین و بخشنده ترینِ افراد در نظام آفرینش هستند، مهم آنکه این سخاوت نه تنها مادی است بلکه براساس دعای افتتاح، ایشان سعه صدر ما یعنی ظرفیت روحی مان را نیز افزایش خواهند داد.

انس رمضانی با امام مهربانی(عج)//۸

بایدهای سیاسی غیبت در لسان «افتتاح»/وضعیت دین در دولت کریمه

خبرگزاری شبستان: در مهندسی دعای افتتاح، دین در عصر ظهور به حاشیه رانده نمی شود بلکه در متن جامعه است و حکومت مهدوی، مردم را به سبیل الهی دعوت می کند، به گونه ای که مردم در سایه این دین سیاسی که رنگ و بوی قدسی دارد، به کرامت دنیا و آخرت دست می یابند.

بایدهای سیاسی غیبت در لسان «افتتاح»/وضعیت دین در دولت کریمه

انس رمضانی با امام مهربانی(عج)//۷

ردّیه افتتاح بر باور غربت اسلام در آخرالزمان

خبرگزاری شبستان: امام زمان(عج) پس از ظهور با اظهار اسلام ناب، وحدت و یکپارچگی را در جامعه ایجاد کرده و جامعه جهانی منسجمی را شکل خواهند داد که البته این دین، چیزی جز سنت پیامبر(ص) نیست که در دعای افتتاح از آن به عنوان «سُنَّهَ نَبِیِّکَ» یاد می شود.

بایدهای سیاسی غیبت در لسان «افتتاح»/وضعیت دین در دولت کریمه

انس رمضانی با امام مهربانی(عج)//۶

فاش شدن راز جهانی بودنِ دولت امام عصر(عج) در «افتتاح»

خبرگزاری شبستان: در روایت است که وقتی امام(عج) ظهور می کند «کینه و کدورت از دل مردم بیرون می رود و از قلب ها زدوده می شود»، این یعنی ایشان با ظهور خود، سرزمین، قبیله و عشیره خاصی را فتح نمی کنند بلکه با فتح دل ها، جامعه جهانی را با خود همراه می کنند.

بایدهای سیاسی غیبت در لسان «افتتاح»/وضعیت دین در دولت کریمه

حدیث انتظار...

علائم اجتماعی سیاسی ظهور در کلام باقرالعلوم(ع)

خبرگزاری شبستان: امام باقر(ع) می فرمایند: «حضرت قائم(عج) قیام نمی کند مگر در حالی که ترس شدید و فتنه و بلایی بر مردم فرا رسد و قبل از آن گرفتار طاعون می شوند، ...».

حدیث انتظار...

تصویر ابتلائات آخرالزمان در آیه ای از سوره بقره

خبرگزاری شبستان: امام صادق(ع) می فرماید: «پیش از ظهور قائم عجل الله تعالی فرجه به طور حتم سالی فرا می رسد که مردم در آن دچار قحطی و گرفتار ترس شدیدی از کشته شدن و کمبود اموال و جان ها و ثمرات می گردند و این مطلب در قرآن به روشنی دیده می شود...».

نقش زنان در يارى امام زمان(عج)

خبرگزاری شبستان: يارى رساندن زنان به حضرت(عج)، تنها منحصر به جبهه جنگ و شهادت نيست، بلكه عرصه هاى مختلفى چون عرصه فرهنگ، تربيت، اجتماع، و... را نيز در بر مى گيرد.

کارشناس مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان:

«به وقت شام»؛ تجلی هنر منتظرانه و زمینه ساز/راه ادای دِین سینما به مهدویت و مدافعان حرم!

خبرگزاری شبستان: علاوه بر افشای چهره خبیث تکفیری ها از طریق رسانه و سینما و نیز بیان نقش غربی ها، آل سعود و صهیونیست در حمایت و ایجاد جریان های تکفیری، باید نسخه اصلی اسلام ناب را به مردم معرفی کرد مثل کاری که «به وقت شام» حاتمی کیا انجام داد.

حج، نشانی از ظهور/کعبه نماد امام(عج) است که باید پروانه وار دور آن چرخید

خبرگزاری شبستان: یک پژوهشگر حج را نشانی از رسیدن مؤمنین به عصر ظهور دانست و گفت: حجاج پس از گذراندن اعمال فراوان یا به تعبیری گذر از نمادهای آخرالزمانی وارد مناسک حج می‌شوند. کعبه نمادی از امام(ع) است که مومنان باید دورش پروانه وار بچرخند.

معرفی و تقدیر برگزیدگان فراخوان وعده‌های ‌آخرالزمانی از نگاه قرآن

خبرگزاری شبستان: برگزیدگان فراخوان «وعده‌های آخرالزمانی از نگاه قرآن» در آیین پایانی چهارمین همایش سراسری مهدویت دانشگاهیان معرفی و تقدیر شدند.

برگزاری آیین پایانی فراخوان «وعده‌های آخرالزمانی از نگاه قرآن»

خبرگزاری شبستان: آئین اختتامیه فراخوان سراسری «وعده‌های آخرالزمانی از نگاه قرآن» که به مناسبت ایام‌الله نیمه شعبان برگزار شد، پنجشنبه، ۲۰ اردیبهشت برگزار می شود.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

ویژه‌نامۀ شبه‌قاره ـ شمارۀ ۷

خبرگزاری شبستان: هفتمین شمارۀ مجلۀ شبه‌قاره، از مجموعۀ ویژه‌نامه‌های نامۀ فرهنگستان، به دبیری دکتر «محمدرضا نصیری»، عضو وابستۀ فرهنگستان و مدیر گروه ...

تجدید چاپ زودهنگام مجموعه شعر «سالیان»

خبرگزاری شبستان:دومین مجموعه شعر غزلسرای جوان «سجاد سامانی»، در کمتر از یک ماه پس از انتشار به چاپ دوم رسید.

«بمب کلاغی و دار و دسته‌دارعلی»

خبرگزاری شبستان: پایان ماجرای دارودسته دارعلی در «بمب کلاغی» اثر اکبر صحرایی را در انتشارات سوره مهر چاپ کرده است.

«پدرو پارامو» با ترجمه «کاوه میرعباسی»

خبرگزاری شبستان:«پدرو پارامو» اثر«خوآن رولفو» با ترجمه «کاوه میرعباسی» را نشر «ماهی» چاپ کرده است.

«هر روز يك قدم نزديك‌تر»

خبرگزاری شبستان: کتاب «هر روز يك قدم نزديك‌تر» اثر«اروین يالوم د» و« جینی الکین» با ترجمه «ایمان صحاف قانع» را نشر قطره چاپ کرده است.

بیشتر