خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶

الأحد ٤ جمادى الأولى ١٤٣٩

Sunday, January 21, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

آخر الزمان

حدیث انتظار...

کیفیت عواطف انسانی پیش از ظهور

خبرگزاری شبستان: «در آن روزگار، بزرگتران به زیردستان و کوچکتران رحم نمی کنند و قوی بر ضعیف ترحم نمی نماید. در آن هنگام، خداوند به او (مهدی) اذن قیام و ظهور می دهد.»

حدیث انتظار...

کیفیت جهان گشایی های حضرت حجت(عج) برای نجات بشر

خبرگزاری شبستان: جای شک و تردید نیست که حضرت(عج) همه جهان را تحت سیطره و حکومت خود می آورد ولی اینکه چرا از بعضی شهرها نام برده شده است، شاید به لحاظ اهمیتی باشد که آن شهرها در آن روزگار پیدا خواهند کرد.

حدیث انتظار...

راز حکومت بقیه الله(عج) بر دل ها

خبرگزاری شبستان: حکومتی که در مدتی کوتاه بر دشواری ها چیره گردد و نابسامانی ها را از بین ببرد و با برچیدن ناامیدی از دل ها، بذر امید در آنها بکارد، از پشتیبانی مردمی برخوردار خواهد شد.

حدیث انتظار...

وقتی کمک به یکدیگر واجب می شود!

خبرگزاری شبستان: امام صادق(ع) در حدیثی شریف با اشاره به ویژگی های عصر ظهور، درباره کیفیت کمک برادران دینی به یکدیگر در دولت کریمه مهدوی سخن گفته اند.

ما امام زمان عجل‌اللّه‌تعالی‌فرجه‌الشریف را خانه‌نشین کرده‌ایم!

خبرگزاری شبستان: عِرق ایمانی ما کجا و منزلت ایمانی امام زمان عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف کجا، اگر ما در نزد او کافر به حساب نیاییم! چرا دستش را بسته‌ایم و خانه‌نشینش کرده‌ایم و اجازه نمی‌دهیم خود را نشان دهد؟

آسیب های تطبیق گرایی برای انتظار؛

تطبیق گرایی؛ تهدیدی جدی علیه انتظار/عواقب بی توجهی نظام آموزشی به مهدویت برای جامعه!

خبرگزاری شبستان: مدیر بنیاد مهدی موعود (عج) اصفهان با اشاره به خطراتی که فرهنگ انتظار را تهدید می کند، گفت: یکی از اشکالاتی که ما به مراکز علمی و آموزشی داریم این است که مباحث مهدوی را به عنوان روح حاکم بر مباحث فرهنگی جامعه در نظر نمی گیرند.

کلام امیر(ع)؛

زمین هیچگاه از حجتى که به اقامه امر خدا قیام کند، خالى نیست

خبرگزاری شبستان: امیرمومنان امام علی(ع) در حدیثی شریف به کیفیت حضور دائمی حجج الهی در زمین اشاره و تاکید کرده اند که زمین هرگز از حجت خدا خالی نمی شود.

دو دردِ بزرگ بشر در عصر غیبت/راه قرار گرفتن در اوج عبودیت

خبرگزاری شبستان: وقتی بشر به این دنیا آمد، مشکل او فقط دوری از خدا نبود که با حضور اولیای خدا برطرف شود، بلکه در این میان مشکل دومی هم پیدا شد؛ و آن ظلم ها و ضلالت هایی بود که توسط انسان های متکبر و مستکبر به انسان های دیگر تحمیل می شد.

بایسته های انتظار در گفت و گو با مدیر بنیاد حضرت مهدی موعود(ع) استان البرز؛

کیفیت پرداخت ادعیه و زیارات مهدوی به علائم ظهور/وظیفه منتظر یافتن «یَمانی» و «سُفیانی» نیست

خبرگزاری شبستان: در هیچ یک از دعاها و زیاراتی که درباره امام مهدی (ع) آمده، به علائم ظهور نشده و شیعیان را امر به آن نکرده اند که علائم را بشناسید و مصداق آن را بیابید. آنچه مهم است شرایط انتظار، بحث معرفت و شناخت امام(عج) و ... است.

کارشناس مهدوی در گفت وگو با شبستان:

راه روئین تن شدن فرهنگ در جنگ نرم/چه وقت تبادلات فرهنگی به نفع ما می شود؟

خبرگزاری شبستان: در شرایطی که دشمن از جنگ سخت به جنگ نرم و تهاجم فرهنگی روی آورده، محور قرار دادن مهدویت در تبادلات فرهنگی و در عرصه جهانی باعث می شود هم در این جنگ پیروز شویم و هم پیروان دیگر ادیان و مذاهب را به این باور اصیل جذب کنیم.

حدیث انتظار...

محبوبیت سپاهیان امام زمان(عج) نزد مردمان

خبرگزاری شبستان: «... آنان به قدری محبوبیت دارند که جایی از زمین بر جای دیگر فخر و مباهات می کند و می گوید: یکی از یاران مهدی عجل الله تعالی فرجه بر من گام نهاد و از این جا گذشت.»

آیه های مهدوی؛

زمان ظهور در کلام قرآن

خبرگزاری شبستان: آماگی جهانی برای ظهور هنوز مشاهده نمی شود. لذا باید تلاش کرد و زمینه های لازم را برای آن فراهم ساخت. امام زمان(عج) وقتی ظهور می کنند که آمادگی از هر جهت در مردم وجود داشته باشد و مردم به معارف و اندیشه های قرآن و اسلام آگاه باشند.

غربت مهدویت در هیاهوهای عصر غیبت(۲)

متولیان فرهنگی، مراکز مهدوی را به رسمیت نمی شناسند/بی تفاوتی ها غیبت را طولانی کرده است

خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام نصوری گفت: باید مردم و جامعه از حالت بی تفاوتی در دوران غیبت خارج شوند و هر روز که به دوران غیبت افزوده می شود احساس زیان داشته باشیم چرا که همین بی تفاوت بودن ها باعث می شود تا غیبت همچنان ادامه پیدا کند.

عطش انتظارمان مسری نیست/فرکانس محبت هامان بر مدار امام(عج) تنظیم نمی شود

حدیث انتظار...

نحوه پیوستن سپاهیان به امام زمان(عج)

خبرگزاری شبستان: درباره شیوه آگاهی سپاهیان از قیام و گرد هم آمدن آنان در مکه، روایات به شیوه های گوناگونی اشاره دارد، چنان که امامان باقر و رضا علیهماالسلام به این مهم اشاره کرده اند.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«قصه های قرآن با نگاهی به مثنوی مولوی» را بخوانید

خبرگزاری شبستان:«قصه های قرآن با نگاهی به مثنوی مولوی» اثر«محمد رضا مرعشی»مجموعه بر پایه ی تفسيرهای "سورآبادی"، "کشف الاسرار میبدی"، "ترجمه ی تفسير ...

نگاهی کوتاه به مجموعه«منم که می گذری» سروده «مهدی فرجی»

خبرگزاری شبستان:«منم که می گذری» عنوان هشتمین مجموعه غزل «مهدی فرجی» که انتشارات« فصل پنجم» آن را چاپ کرده است.

چاپ هشتم «پیرمرد و دریا» در بازار کتاب

خبرگزاری شبستان:چاپ هشتم «پیرمرد ودریا» اثر«ارنست هیمنگوی» با ترجمه«محمدتقی فرامرزی» را موسسه انتشارات «نگاه »چاپ کرده است.

شناخت دشمن و روش‌های مقابله با آن از منظررهبر انقلاب در«دشمن شناسی»

خبرگزاری شبستان:کتاب «دشمن شناسی» به کوشش «سید امیرپورفاضلی» به شناخت دشمن و روش‌های مقابله با آن از منظررهبرانقلاب می پردازد.

«گاهشمارزندگی و مبارزات امام خمینی(ره)»

خبرگزاری شبستان:«گاهشمارزندگی و مبارزات امام خمینی(ره)، جلد دوم (از پیروزی انقلاب اسلامی تا شروع جنگ تحمیلی)» اثر« حسین صدیقی خلیل آبادی » را مرکز ...

بیشتر