خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵

الاثنين ١٧ ربيع الثاني ١٤٣٨

Monday, January 16, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

آخر الزمان

استاد مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان:

تمدن نوین اسلامی قطعه ای از پازل دولت موعود است که باید ساخته شود!

خبرگزاری شبستان: زمینه سازی برای عصر ظهور، بعد از توجهات روایی و حدیثی، یک پایه عقلی و فکری نیز دارد؛ عصر پیش از ظهور قطعه ای از پازل تمدنی دولت موعود است که در رسیدن به آن آرمانشهر بشری نقشی موثر ایفا می کند.

کارشناس تربیتی مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان(۱):

بیشترین استعداد در تمهید مقدمات ظهور از آنِ جوان است

خبرگزاری شبستان: کسی که بیشترین استعداد و توانمندی را برای تمهید مقدمات (ظهور) دارد، جوان است. البته شاید منظور آن باشد که آنها روح و شخصیت جوانی دارند هرچند ممکن است که جسم‌شان به دلیل کهولت سن به استهلاک نیز رسیده باشد.

چرایی و چگونگی بروز «تطبيق گرايي» در آموزه مهدويت

خبرگزاری شبستان: گرايش به مباحث غيرضروری و انحرافی، ناشي از عدم درک صحيح از آموزه مهدويت است. ناآگاهان براي جبران کم اطلاعي خود از اين واقعه، بر آن پيرايه‌هاي خرافي مي‌بندند و از سوي ديگر، دشمنان، مترصد تکه تکه کردن آن هستند.

آسیب‏‌شناسى تربیت مهدوی(۲):

تربیت مانع انتظار انفعالی در پیرو امام مهدی(عج) می شود 

خبرگزاری شبستان: پیرو مهدی(عج) با تربیت برای زیستن در چنین محیط بازی، از انتظار انفعالی ظهور دور خواهد بود و در اثر ارتباط سازنده با جریان‏های فکری دیگر، انتظاری پویا را آشکار می کند. انتظار پویا به معنای فراهم ساختن فعالانه  زمینه‏های ظهور ا‏ست.

شیوع فاجعه بار منكرات در آخرالزمان!

خبرگزاری شبستان: دوران قبل از ظهور یا در اصطلاح دوران آخرالزمان سراسر نکبت، سختی و شرارت است تا جایی که منکر معروف و معروف منکر شود.

تشیع در انتظار شمس مستور است و دیگران منتظر ستاره معدوم!

خبرگزاری شبستان: به اعتقاد راسخ ما، مهدی موعود (عج)، موجود است؛ اما در پندار دیگران فقط موعود است نه موجود. تفاوت معنی انتظار در دو طیف مزبور‌‌ همان فاصله عریق میان موجود معدوم است که نمی‌توان مرز آن را تحدید کرد.

خداوند دوستی اهل بیت(ع) را با سرشت اهل قم آمیخته است

خبرگزاری شبستان: گرفتاری و مشکلات از قم و مردمش به دور است و روزگاری خواهد رسید که قم و مردم آن حجت بر همه مردمان باشند و آن هنگام در زمان غیبت قائم(عج) ما تا به هنگام ظهور حضرتش می‌باشد و اگر چنین نبود زمین اهلش را فرو می‌برد.

حجت الاسلام رهدار در نشست «حوزه و بایسته‌های دیپلماسی مذهبی»:

امام خمینی(ره) برایند چندین نهضت اسلامی در قرون گذشته است

خبرگزاری شبستان: رئیس مؤسسه مطالعات و تحقیقات اسلامی فتوح اندیشه گفت:امام خمینی(ره) برآیند بیش از چندین نهضت اسلامی است که در جریان چند قرن گذشته به وجود آمده است و از عمق تاریخ و در یک پروسه طولانی تاریخی تولید شده است.

استاد مركز تخصصی مهدویت:

نباید در مباحث مهدوی از «عَرِّفْنى نَفْسَكَ» غفلت کنیم

خبرگزاری شبستان: ما از موضوعی به نام انسان و خودشناسی غفلت كرده ایم، در حالیکه هم در مباحث فرهنگی انقلاب اسلامی و هم در مباحث مهدویت نباید از «عَرِّفْنى نَفْسَكَ» غلفت داشته باشیم، وگرنه ضربه خواهیم خورد.

عضو پژوهشکده تفسیر اهل بیت(ع) در گفت وگو با شبستان:

راهبرد امام عسکری(ع) برای ورود شیعه به دوران غیبت!

خبرگزاری شبستان: داشتن وکیل از سوی امامان معصوم(ع) پیش از امام عسکری(ع) آغاز شده بود و ائمه اطهار(ع) در شهرهای مختلف وکیل داشتند و حتی در نقلی آمده امام عسکری(ع) پیکی مخصوص داشته است که برای حضرت(ع) خبر را می‌برده و یا می‌آورده است.

وضع دین مردمان در آخرالزمان!

خبرگزاری شبستان: یکی از مهم ترین اقدامات امام مهدی (عج)، زدودن گرد و غبار از چهره نحیف و غریب دین خواهد بود.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران پیشنهاد كرد:

دغدغه‌های مهدوی با محور مقاومت مطرح شود

خبرگزاری شبستان: معاون فرهنگی مسجد جمکران با ارائه پیشنهاد تشکیل کارگروه ویژه گفتمان مهدویت، گفت: پیشنهاد می شود فعالیت کارگروه ها بر اساس مساله محوری، طرح مسائل و دغدغه ها با محور جهان اسلام به ویژه در حوزه مقاومت مطرح شود.

افراط و تفریط از فتنه‌های عصر غیبت است

خبرگزاری شبستان: در عصر ظهور باید تابع و مطیع امام خود باشیم، در عصر غیبت نیز باید چنین باشیم. افراط و تفریط و مقدم و موخر شدن بر امام(عج)، یکی از فتنه‌های دوران غیبت است که می‌تواند باعث مرگ جاهلی انسان شود.

روز ظهور امام مهدی(عج) در روایات

خبرگزاری شبستان: روایات مختلفی درباره روز قیام حضرت مهدی علیه السلام وجود دارد، چنان که امام صادق (ع) فرموده‌اند: ‌ «قائم ما اهل بیت (ع) در رو جمعه ظهور می‌کند.»

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«گل های پیاده رو» از مجموعه کتاب طوطی نشر فاطمی

خبرگزاری شبستان:کتاب «گل های پیاده رو» اثر «جان آرنو لوسن» از مجموعه کتاب طوطی نشر«فاطمی» که با تصاویر زیبا کودکان را به دنیای زیبای تخییلات ...

چاپ تازه «پروانه‌ای كه سوخت» و «سومین پرچمدار» در بازار نشر

خبرگزاری شبستان:كتاب «پروانه‌ای كه سوخت» به قلم «سارا عرفانی» و «سومین پرچمدار» نوشته «داوود سالك» از جمله آثار انتشارات «سوره مهر» است كه به زندگی ...

«جامعه‌های ماقبل صنعتی» کالبدشکافی جهان پیشامدرن

خبرگزاری شبستان:«جامعه‌های ماقبل صنعتی» کالبدشکافی جهان پیشامدرن اثر« پاتریشیا کرون» ترجمه «مسعود جعفری جزی»را نشر ماهی چاپ کرده است.

کتاب «نظام معرفت شناسی اشراقی سهروردی» به چاپ رسید

خبرگزاری شبستان:کتاب «نظام معرفت‌شناسی اشراقی سهروردی»اثر دکتر مهدی تصویری نظام‌‌مند از معرفت‌شناسی سهروردی، اشراق و کارکرد معرفتی آن به مخاطب، به ...

«دکتر عباس ماهیار» خاقانی پژوه بزرگ معاصر

خبرگزاری شبستان:مروری کوتاه بر زندگی و آثار استاد دانشگاه و یکی از خاقانی پژوهان بزرگ معاصر ؛ دکتر عباس ماهیار،کسی که عمری را وقف زبان فارسی کرد.

بیشتر