خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶

الخميس ٣ ذو القعدة ١٤٣٨

Thursday, July 27, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

ادبیات و نشر

یک نویسنده در گفت و گو با شبستان:

«دایی حسن» به زودی به کتابفروشی‌ها می آید

خبرگزاری شبستان: زهرا علیزاده از انتشار کتاب «دایی حسن» زندگینامه شهید حسن عزیزیان از فرماندهان دوران دفاع مقدس در آینده ای نزدیک خبر داد.

برادران در روایت سربرنیتسا:

آگاهی جلوی بسیاری از ظلم‌ها را می گیرد

خبرگزاری شبستان: یک نویسنده با بیان اینکه آگاهی می تواند توان زندگی باعزت را به انسان بدهد، گفت: امیدوارم دست های ما با هنر بتواند بذر آگاهی بکارد.

عسگری:

صدای مظلومیت مردم بوسنی باید با هنر گره بخورد

خبرگزاری شبستان:یک شاعر با بیان اینکه تصورم از بوسنی با واقعیت خیلی فرق داشت، گفت: ایران و بوسنی خواهر برادری فرهنگی عمیقی دارند.

مدیرعامل بنیاد ادبیات و شعر داستانی ایرانیان:

قصه بوسنی قصه فراموشی است

خبرگزاری شبستان: قزلی با بیان اینکه باید درس تسلیم‌نشدن را از بوسنی گرفت، گفت: بوسنی و ماجراهایش درس هایی برای ما دارد که باید به آنها توجه تاریخی کنیم.

دکتر امینی در گفت و گو با شبستان:

گفتگو های انتزاعی در«لب خط قرمز»

خبرگزاری شبستان: یک شاعر و طنزپرداز از چاپ کتاب«لب خط قرمز» مجموعه ای از نوشته‌های نثر طنز در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

کتابدار کتابخانه عمومی علی‌بن موسی‌الرضا(ع)در حاشیه جشنواره کتابخوانی رضوی:

بهره‌مندی از هنر نمایش، روشی مؤثر برای ماندگاری آموزه‌های دینی و اخلاقی در ذهن کودکان

خبرگزاری شبستان:کتابدار کتابخانه عمومی علی‌بن موسی‌الرضا(ع) گفت: لمس شخصیت‌های کتاب «۱۰ قصه از امام رضا(ع)» در قالب عروسک‌ها و شخصیت‌های نمایشی، تأثیری ماندگار از آموزه‌های دینی و اخلاقی کتاب در ذهن مخاطبان به‌جا می‌گذارد.

دبیر جشنواره روستای دوستدار کتاب:

هدف ما احیا ظرفیت های بومی در روستاها بود

خبرگزاری شبستان:علی اصغر سیدآبادی گفت: جشنواره روستاهای دوستدار کتاب با هدف احیاء ظرفیت‌های بومی در روستاها، ارائه و اجرا شد تا کتاب خوانی محدود به فعالیت‌های یک اداره سازمان و یا نهاد دولتی نباشد.

دبیر کل نهاد کتابخانه های عمومی کشور :

مردم وقت و پول دارند اما کتاب نمی خوانند/ مسئولان نشان دهند اهل مطالعه اند

خبرگزاری شبستان:علیرضا مختارپور گفت: مردم هم پول دارند و هم وقت، چرا کتاب نمی خوانند. شاید چون احساس می کنند کتاب خواندن دیگر فضیلت نیست، ارزش نیست. یکی از راه های تشویق مردم به کتابخوانی این است که مسئولان و مقامات نشان بدهند که مطالعه می کنند.

دکتر رحماندوست:

«نگهبان تاریکی» را به بنی‌بشری معرفی نمی‌کنم

خبرگزاری شبستان: یک نویسنده با بیان اینکه مخاطب رمان مردم هستند نه صاحب‌نظران ادبیات، گفت: در پایان بسیاری از داستان‌های «نگهبان تاریکی» با خود گفتم که چی؟

دکتر قیصری:

آدم‌های جبهه تنوع زیادی داشتند

خبرگزاری شبستان: یک نویسنده با آرزوی بالا رفتن تیراژ کتاب در کشورمان گفت: امروزه تیراژ کتاب به ۵۰۰ رسیده است و این خیلی بد است و جای تاسف دارد.

مدیر گروه ادبیات اندیشه پژوهشگاه فرهنگ و مطالعات اجتماعی:

«نگهبان تاریکی» تلفیقی از اسطوره و نماد است

خبرگزاری شبستان: دکتر سنگری معتقد است ستون دوران دفاع مقدس عناصری همچون ایمان، تهذیب، تقوا و غیب بوده است.

برترین‌های مسابقه سرود جشنواره رضوی کانون پرورش فکری معرفی شدند

خبرگزاری شبستان: گروه‌های برتر مسابقه سرود پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا علیه‌السلام از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان معرفی شدند.

ادای احترام چهره‌های ماندگار خوشنویسی به استاد فقید عمادالکتاب

خبرگزاری شبستان: هشتادمین سالگرد درگذشت «عمادالکتاب» استادالاساتید محمدحسین سیفی قزوینی ۲۶ تیرماه برگزار می‌شود.

مسئول كتابخانه غدير در گفتگو با شبستان:

سفير رايحه‌اي از عطر وجود امام رضا (ع) بودم

خبرگزاری شبستان: جعفرزاده با بیان اینکه جشنواره کتابخوانی رضوی را فرصتي براي معرفي ابعاد زندگي امام رضا (ع) دانستيم، گفت: تمام تلاش خود را براي شناساندن اين حضرت به قشر جوان و كودك به کار بستیم.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

شمارۀ جدید دوفصلنامۀ ادب فارسی

خبرگزاری شبستان:شمارۀ جدید دوفصلنامۀ ادب فارسی (سال ششم، شماره ۲، پاییز و زمستان ۱۳۹۵) به صاحب امتیازی دانشكده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران ...

هجده قطعه از آثار استاد« ابوالحسن صبا »منتشر شد

خبرگزاری شبستان:هجده قطعه از آثار استاد ابوالحسن صبا در کتابی با عنوان "کاروان صبا" از سوی انتشارات« سروش» منتشر و روانه بازار نشر شد.

کتاب «حضرت بقیه الله» استاد شجاعی منتشر شد

خبرگزاری شبستان:چاپ پنجم کتاب « حضرت بقیه الله» تألیف آیت الله استاد «محمد شجاعی» از سوی انتشارات «سروش» منتشر و روانه بازار نشر شد

«زیارت، چراغی در مسیر هدایت» را بخوانید

خبرگزاری شبستان: کتاب «زیارت، چراغی در مسیر هدایت» نوشته حجت الاسلام «محمدمهدی فجری» از سوی انتشارات «بهار دلها» چاپ شده است.

«تپه جاویدی و راز اشلو»کتابی دفاع مقدسی که توصیه می شود حتما بخوانید

خبرگزاری شبستان:«تپه جاویدی و راز اشلو»روایت داستانی زندگی شهیدی «مرتضی جاویدی» است که «اکبر صحرایی»آن را در رمانی به تصویر کشیده است.

بیشتر