خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷

الأحد ٧ ذو الحجّة ١٤٣٩

Sunday, August 19, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

ادبیات و نشر

«ژانر معمایی در ادبیات دفاع مقدس» در گفتگو با شیردل

رمان دفاع مقدس نداریم/ با خاطره نویسی می خواهیم «بورخس» شویم

شیردل با بیان اینکه جنگ ما برخلاف سایر جنگ ها اصول و قواعد دینی دارد، گفت: کار نویسندگان ایرانی نسبت به دیگران ‌‌‌ برای رسیدن به رمان جنگی دشوارتر است.

عموزاده خلیلی:

تغییر دنیا با رویاپردازی/ آغاز نویسندگی با رویای گربه چکمه‌پوش

یک نویسنده پیشکسوت پیشنهاد کرد به شعار بخوانیم، بفهمیم و بگوییم، خواب ببینیم اضافه شود و گفت: زمانی به کتاب های ژول ورن می خندیدند اما بعدها تمام آرزوها و رویاهای او اتفاق افتاد.

یک روانشناس و نویسنده:

ضرورت آموزش احساسات به بچه‌ها/ کتابخوانی از پیتزا خوردن لذت‌بخش‌تر است

دکتر خلیلی گفت: در خارج از کشور مهم‌ترین تلاش مربیان این است که به بچه ها احساسات‌شان را یاد دهند.

جعفر ابراهیمی عنوان کرد

کتاب‌خواندن با طعم کتک

یک نویسنده با بیان اینکه هیچ لذتی را نمی توانم با لذت کتابخوانی مقایسه کنم، گفت: امروزه بچه ها برخلاف زمان ما به کتاب دسترسی و حق انتخاب کتاب دارند.

«گزیده غزلیات مولوی به زبان هندی» رونمایی می‌شود

کتاب «گزیده غزلیات مولوی به زبان هندی» ترجمه بلرام شکلا شاعر و استاد دانشگاه هندی شنبه ۲۷ مرداد در حوزه هنری رونمایی می‌شود.

«ژانر معمایی در ادبیات دفاع مقدس» در گفتگو با صحرایی

نویسندگان از ترس تقدس زدایی به سراغ دفاع مقدس نمی روند

صحرایی با بیان اینکه ادبیات دفاع مقدس با ژانرهای متنوع خواندنی تر می شود، گفت: ژانر عاشقانه، طنز و وحشت از جمله گرایش هایی است که در ادبیات جنگ مغفول مانده است.

رمان دفاع مقدس نداریم/ با خاطره نویسی می خواهیم «بورخس» شویم

دبیران علمی جشنواره شعر و داستان جوان سوره مشخص شدند

سید مسعود شجاعی طباطبایی، سرپرست معاونت هنری حوزه هنری، دبیران علمی دو بخش شانزدهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره را تعیین کرد.

مدیرعامل مؤسسه خانه کتاب:

نگاه ما به امام خمینی(ره) همه‌جانبه‌نگر باشد

دکتر حسینی‌پور با بیان اینکه وجود امام را در یک بخش خلاصه نکنیم، گفت: امام خمینی در حوزه اندیشه سیاسی نظریه جدید آوردند و در حوزه فلسفه نوآوری داشتند.

یک نویسنده مطرح کرد

«کتاب الف.لام. خمینی» برای مخاطب جذابیت ادبی ندارد

کمری با بیان اینکه اگر کتاب الف. لام. خمینی به رحلت امام ختم نشود ناتمام است، ‌گفت: جلد دوم کتاب باید از پیروزی انقلاب تا رحلت امام نوشته شود.

جعفریان در رونمایی «الف.لام. خمینی»

تاریخ‌نگاری با دخالت حاکمیت تضعیف می شود

خبرگزاری شبستان: رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران با بیان اینکه با سبک های تاریخ نویسی دنیا آشنا نیستیم، گفت: ما بیشتر نوشته های سیاسی می نویسیم تا تاریخی.

حجت الاسلام ناطق نوری:

عملکرد ما از اعتماد مردم کاسته است

حجت الاسلام ناطق نوری گفت: در زمان جنگ مردم با کوپن و جیره زندگی می کردند فرزندانشان شهید می شدند اما متاسفانه امروز به خاطر عملکرد ما اعتماد مردم کم شده است، اعتماد را باید برگردانیم. ما مسایل داخلی داریم.

صالحی تاکید کرد

انتقال بخش صنعتی چاپ به وزارت صمت با نگاه تقویت این صنعت بود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه یکی از دلایل طرح انتقال صنعت چاپ به وزارت صنعت کمک و تقویت این صنعت بود، گفت:دلیل این انتقال با نگاه و هدف کاهش مسئولیت های وزارت فرهنگ و ارشاد نبوده و تلاش کردیم با این اقدام توجه صنعتی این حوزه تقویت شود.

پوسترجشنواره قصه‌گویی از داستان «روباه و زاغ»

پوستر بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با طرحی از داستانِ معروف و درسی «روباه و زاغ» منتشر شد.

یک منتقد سینما در گفتگو با شبستان

«اقتباس» در اتمسفر بی توجهی به کتاب شکل نمی گیرد

مقدسیان گفت: باید این ظرفیت را داشته باشیم که وقتی آثار بزرگ ادبی در سینما مورد اقتباس قرار می گیرد، قرار نیست کاملا وفادار به متن باقی بمانیم.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

چاپ نخست کتاب «تئاتر مردم» در بازار کتاب

خبرگزاری شبستان:چاپ نخست کتاب «تئاتر مردم،یک کتاب مرجع» اثر شکتر جوئل با ترجمه مشترک «عالم‌فلكي آزاده»،«خاتمي معصومه»،« آجرلو نگار»را نشر قطره چاپ ...

رمان غفارزادگان برای نوجوانان در«سنگ‌اندازان غار کبود»

رمان«سنگ‌اندازان غار کبود» نوشته‌ی «داوود غفارزادگان» به گروه سنی نوجوان معرفی می شود.

«دخترکی که ابری به بزرگی برج ایفل را بلعیده بود»

«دخترکی که ابری به بزرگی برج ایفل را بلعیده بود »اثر«رومن پوئرتولاس» با ترجمه « ابوالفضل الله‌داد» را انتشارات «ققنوس» چاپ کرده است.

«تعطیلات با ابوقراضه» را بخوانید

خبرگزاری شبستان:«تعطیلات با ابوقراضه» اثر «جوی کاولی» با ترجمه« معصومه رستم نژاد» را نشر«آفرینگان »چاپ کرده است.

«دخترکی که ابری به بزرگی برج ایفل را بلعیده بود»

خبرگزاری شبستان:«دخترکی که ابری به بزرگی برج ایفل را بلعیده بود» اثر«رومن پوئرتولاس» با ترجمه «ابوالفضل الله‌دادی»را انتشارات« ققنوس» چاپ کرده است.

بیشتر