خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵

الاثنين ١٧ ربيع الثاني ١٤٣٨

Monday, January 16, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

ادبیات و نشر

پایان نمایشگاه کتاب دهلی نو/ بازتاب حضور ایران در رسانه‌های هند

خبرگزاری شبستان: بیست و پنجمین دوره نمایشگاه کتاب دهلی نو روز گذشته به کار خود پایان داد. در مدت برگزاری نمایشگاه رسانه‌های هند از غرفه ایران بازدید و حضور کشورمان در این رسانه‌ها بازتاب گسترده‌ای داشته است.

سوسن طاقدیس در گفت و گو با شبستان:

ادبیات کودک سازنده راه هر مملکتی است

خبرگزاری شبستان: یک نویسنده با بیان اینکه ادبیات کودک را دست‌کم می‌گیرند، گفت: هیچ کار ترجمه ای قدرت زیر و رو کردن جامعه ما را ندارد زیرا یک پشتوانه فرهنگی قوی داریم.

شفیعی در گفت‌‌وگو با شبستان:

اشتراک سهمی از شاعرانگی با نوجوانان «در سکوت ماسه‌ها»

خبرگزاری شبستان: یک شاعر با بیان اینکه کتاب "در سکوت ماسه ها" بیشتر به فضای تفکر خلاق می پردازد، گفت: در این کتاب سهمی از شاعرانگی و لذت هنری را در قالب شعر با نوجوانان به اشتراک گذاشتم.

«مطالعه در آینه سینما» در گفت‌وگو با فرشته طائرپور:

نتوانسته‌ایم لذت مطالعه را از طریق فیلم و سریال به جامعه منتقل کنیم

خبرگزاری شبستان: فرشته طائرپور تاکید کرد: متاسفانه ما نتوانسته‌ایم لذت مطالعه را از طریق رسانه‌ها و فیلم‌ها و سریال‌هایمان را به صورت فراگیر به جامعه و عموم مردم منتقل کنیم.

نتوانسته‌ایم لذت مطالعه را از طریق فیلم و سریال به جامعه منتقل کنیم

«شخصیت های مانا» در گفتگو با امجدی:

الگو پذیری به یک محدوده جغرافیایی و ایدئولوژیک منحصر نیست

خبرگزاری شبستان: یک پژوهشگر معتقد است، مطالعه زندگی شخصیت های ماندگار و تاثیر گذار هر جامعه، علاوه بر افزودن اندوخته های فرهنگی، می تواند پایه و بستری برای الگوپذیری از این شخصیت ها برای جوانان فراهم سازد.

الگو پذیری به یک محدوده جغرافیایی و ایدئولوژیک منحصر نیست

مدیرعامل مؤسسه سپهر سوره هنر:

نهمین جشنواره طنز سوره برگزار می‌شود

خبرگزاری شبستان: رهنما از برگزاری افتتاحیه نهمین جشنواره طنز سوره در ۷ رشته در ۲۵ دی و اختتامیه آن در ۲۶ دی خبر داد.

مقیسه در گفت و گو با شبستان مطرح کرد:

رهنمودهای مقام معظم رهبری در «امین زبان و ادب پارسی»

خبرگزاری شبستان: یک نویسنده از جمع آوری فرمایشات حضرت آیت الله خامنه ای پیرامون زبان و ادبیات فارسی از قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تا سال ۹۲ در قالب یک کتاب خبر داد.

دبیر هنری جشنواره طنز سوره:

به تعداد نشریات طنزپرداز و کاریکاتوریست نداریم

خبرگزاری شبستان: زرویی نصرآباد با بیان اینکه مدیران رسانه‌ها باید استعدادهای کشف‌شده در حوزه طنز را قید کنند، گفت: افراد جدید باید به بدنه طنز نشریات تزریق شوند.

معاون فرهنگی وزیر ارشاد در بازدید از شهرکتاب مرکزی عنوان کرد:

تاکید بر اصول حاکم بر اقتصاد و فرهنگ در شهرکتاب/ معرفی مدیران نمایشگاه کتاب تا هفته آینده

خبرگزاری شبستان: سیدعباس صالحی از معرفی معاون اجرایی و مدیران کمیته های سی امین نمایشگاه کتاب تهران تا هفته آینده خبر داد.

شفیعی در گفت و گو با شبستان:

دغدغه‌های نوجوانان در «اگر درخت‌ها پای رفتن داشتند»

خبرگزاری شبستان: شاعر « اگر درخت ها پای رفتن داشتند» معتقد است، اشعار این کتاب که بازگو کننده نگرانی های نوجوان امروزی است، به رشد فکری و خلاقیت نوجوانان کمک می کند.

امجدی در گفتگو با شبستان:

مبارزات گروه های چریکی بدون شناخت «شریف واقفی» ممکن نیست

خبرگزاری شبستان:یک پژوهشگر «شریف واقفی» را یکی از شخصیت های برجسته و تاثیر گذار دوران پهلوی دانست و گفت: با شناخت این شخصیت درک جریان تغییر ایدئولوژی در سازمان مجاهدین خلق میسر می شود.

الگو پذیری به یک محدوده جغرافیایی و ایدئولوژیک منحصر نیست

حجت الاسلام مهاجرانی در گفت‌وگو با شبستان:

خداشناسی و قرآن شناسی با «خدای مهربان من»

خبرگزاری شبستان: نویسنده کتاب «خدای مهربان من» موضوع این کتاب را خداشناسی بر اساس آیات قرآن کریم دانست و گفت: محوریت هر یک از شعرهای این کتاب آیات قرآن است.

میزبانی تهران از قصه‌گویان برگزیده ایران و جهان

خبرگزاری شبستان: مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تهران، ۲۷ بهمن تا اول اسفند میزبان ۵۷ قصه‌گو از سراسر کشور و تعدادی از قصه‌گویان بین‌المللی است.

نویسنده کتاب« طاهره صفار زاده» در گفتگو با شبستان:

«صفارزاده» اندیشه هایش را در زندگی جاری کرد

خبرگزاری شبستان: حبیبی نژاد با بیان اینکه طاهره صفار زاده یکی از بانیان حوزه هنری بودند، گفت: یکی از کتابهای شعر ایشان در دانشگاه های خارج از کشورتدریس می شد.

الگو پذیری به یک محدوده جغرافیایی و ایدئولوژیک منحصر نیست
بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«گل های پیاده رو» از مجموعه کتاب طوطی نشر فاطمی

خبرگزاری شبستان:کتاب «گل های پیاده رو» اثر «جان آرنو لوسن» از مجموعه کتاب طوطی نشر«فاطمی» که با تصاویر زیبا کودکان را به دنیای زیبای تخییلات ...

چاپ تازه «پروانه‌ای كه سوخت» و «سومین پرچمدار» در بازار نشر

خبرگزاری شبستان:كتاب «پروانه‌ای كه سوخت» به قلم «سارا عرفانی» و «سومین پرچمدار» نوشته «داوود سالك» از جمله آثار انتشارات «سوره مهر» است كه به زندگی ...

«جامعه‌های ماقبل صنعتی» کالبدشکافی جهان پیشامدرن

خبرگزاری شبستان:«جامعه‌های ماقبل صنعتی» کالبدشکافی جهان پیشامدرن اثر« پاتریشیا کرون» ترجمه «مسعود جعفری جزی»را نشر ماهی چاپ کرده است.

کتاب «نظام معرفت شناسی اشراقی سهروردی» به چاپ رسید

خبرگزاری شبستان:کتاب «نظام معرفت‌شناسی اشراقی سهروردی»اثر دکتر مهدی تصویری نظام‌‌مند از معرفت‌شناسی سهروردی، اشراق و کارکرد معرفتی آن به مخاطب، به ...

«دکتر عباس ماهیار» خاقانی پژوه بزرگ معاصر

خبرگزاری شبستان:مروری کوتاه بر زندگی و آثار استاد دانشگاه و یکی از خاقانی پژوهان بزرگ معاصر ؛ دکتر عباس ماهیار،کسی که عمری را وقف زبان فارسی کرد.

بیشتر