خبرگزاری شبستان

جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶

الجمعة ٥ ربيع الأوّل ١٤٣٩

Friday, November 24, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

تئاتر و هنرهای تجسمی

دبیر بخش موسیقی جشنواره مدرسه عشق در گفت‌وگو با شبستان؛

گلریز: آمریکا به دنبال تحقیر سرود انقلابی ماست

خبرگزاری شبستان: محمد گلریز گفت: سرود انقلابی و حماسی نیز جزئی از جبهه مقاومت است.

رضاخان به شبستان خبرداد:

نمایشگاهی گروهی آثار هنری به نفع زلزله زدگان در نگارخانه هنر ایران برپا می شود

خبرگزاری شبستان:سعید رضاخان از برپایی نمایشگاه گروهی از آثار هنری خبر داد و گفت: این نمایشگاه از ۲۵ آبان تا ۲ آذر به نفع زلزله زدگان کرمانشاهی در نگارخانه هنر ایران برپا می‌شود.

مدیر کل مرکز هنرهای تجسمی در گفتگو با شبستان:

از حراج های هنری به عنوان اهرم اقتصاد هنر حمایت می کنیم

خبرگزاری شبستان:مجید ملانوروزی با بیان اینکه حراج های هنری یکی از اهرم های اقتصاد هنر است که ما از برگزاری آن حمایت می کنیم، گفت: از بنگاه اقتصادی نمی توان انتظار داشت که مسیر تاریخ هنر را مشخص کنند و بهترین هنرمندان را داشته باشند.

محمود صلاحی در گفت وگو با شبستان:

راهپیمایان اربعین در تهران بسته های فرهنگی دریافت می کنند

خبرگزاری شبستان: رییس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران گفت: امام حسین(ع) علاوه بر پرچم اسلام و تشیع، پرچم آزادی خواهی و آزادگی را بلند کرد و خیلی به زیر این پرچم می آیند .

احسان حاجی‌پور در گفت‌وگو با شبستان:

هنر تفکربرانگیزی مثل تئاتر باید به جای شبکه جم در رسانه ملی تبلیغ شود

خبرگزاری شبستان: این کارگردان تئاتر با بیان اینکه با تاکید بر حمایت صدا و سیما از تئاتر و فرهنگ، خواستار یارانه برای این دو مقوله شد و گفت: هنر تفکر برانگیزی مثل تئاتر نباید در شبکه ای مثل جم تبلیغ شود.

مسعود مکاری در گفتگو با شبستان:

جشنواره عکاسی «ماسار» با موضوع گردشگری پایدار در دانشگاه تهران برگزار می شود

خبرگزاری شبستان:مسعود مکاری با بیان اینکه جشنواره عکاسی «ماسار» با موضوع گردشگری پایدار برگزار می شود؛گفت: این جشنواره در چهار بخش طبیعت، نوروز، میراث تاریخی و بخش ویژه روستای قهرود از توابع شهرستان کاشان برگزار می شود.

رییس حوزه هنری در گفت و گو با شبستان:

هنرمند متعهد متذکر و یادآوری کننده است

خبرگزاری شبستان: مومنی شریف با بیان اینکه در پیچ تاریخی هستیم، گفت: هنرمند متعهد به تبعیت از قرآن کریم و پیامبر اکرم(ص) دشمن و توطئه های دشمن را به مردم یادآوری می‌کند.

ملانوروزی در غرفه خبرگزاری شبستان:

باید به اقتصاد و معیشت هنرمندان توجه شود

خبرگزاری شبستان: مدیر مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ما امروز با نسلی از هنرمندان جوان مواجه هستیم که جایی استخدام نیستند و نیاز است به اقتصاد و معیشت آنها توجه شود.

شجاعی طباطبایی در غرفه خبرگزاری شبستان:

می‌خواهیم آثار هنرمندان شهرستانی دیده و به فروش برسد

خبرگزاری شبستان: مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری با بیان اینکه می‌خواهیم آثار هنرمندان شهرستانی به فروش برسد، گفت: باید برویم سراغ اینکه کار هنرمندان جوان دیده شود و به فروش برسد.

آیدین آغداشلو در مراسم تولد ۷۷ سالگیش در نمایشگاه مطبوعات:

درونمایه تمام آثار من جدال با فراموشی است

خبرگزاری شبستان: این هنرمند نقاش با بیان اینکه درون‌مایه آثار من در جدال با فراموشی است، گفت: وقتی نمونه‌های هنر قدیم را بازسازی می کردم برای جدال با فراموشی این کار را انجام دادم و آن را وظیفه ای می دانستم که بر عهده من بوده است.

حجت الاسلام جعفری با حضور در غرفه شبستان:

راه اندازی خانه تنبور در کرمانشاه از کارهای زیربنایی است که سالها بر زمین مانده بود

خبرگزاری شبستان: مدیر کل ارشاد استان کرمانشاه راه اندازی خانه تنبور را یکی ازکارهای زیربنایی دانست که در استان کرمانشاه انجام شد وگفت: این کار سالها بودکه مانده بود و یکی از هنرمندان بزرگ آقای علی اکبر مرادی با هزینه شخصی خودشان مکان را آماده کردند.

زارع در غرفه خبرگزاری شبستان:

پیگیر ارسال آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر به برلین و رم با شرایط جدید هستیم

خبرگزاری شبستان: رییس موزه هنرهای معاصر با بیان اینکه پیگیر ارسال آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر به برلین و رم با شرایط جدید هستیم، گفت: انشاءالله این اتفاق با شرایط جدید بیفتد و تبادلات بین موزه‌ای صورت بگیرد.

رامین راستی با حضور در غرفه شبستان:

تئاتر در توسعه شهر تبریز نقش موثری داشته است

خبرگزاری شبستان: عضو هیات مدیره‌ی انجمن هنرهای نمایشی استان آذربایجان شرقی با حضور در غرفه‌ی خبرگزاری شبستان در نمایشگاه مطبوعات به بهانه‌ کتاب «یک صد سال تئاتر تبریز» از پیشینه‌ی تئاتر این شهر گفت.

شاخصه های توسعه فرهنگی را مي توان در آموزه هاي قرآن يافت

افتتاح نمایشگاه گروهی عکس «انزوا»

خبرگزاری شبستان: نمایشگاه گروهی عکس فارغ التحصیلان دانشکده خبر با عنوان «انزوا» در روز جمعه ۵آبان ماه ۹۶، ساعت ۱۶ افتتاح می شود.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

نمایشنامه «یورت» عرض ارادت به امام رضا(ع)

خبرگزاری شبستان:نمایشنامه «یورت» به اهتمام «بهرام صادقی مزیدی» برای اولین بار در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران توسط انتشارات «سوره مهر» عرضه شد.

داستان «طنابی از آتش» به قلم «محمدرضا سرشار» برای نوجوانان

خبرگزاری شبستان:کتاب «طنابی از آتش» عنوان داستانی از «محمدرضا سرشار» است که با موضوع شأن نزول سوره «لهب» برای گروه نوجوان نوشته شده است. این اثر به ...

«نرگس»داستانی در فضای انقلاب و دفاع از آرمان ها

خبرگزاری شبستان: نرگس عنوان رمانی از«رحیم مخدومی» است که آرمان ها وارزش ها انقلابی محور داستان است و شخصیت های اصلی تمام تلاش خود را برای دفاع از ...

«اعترافات یک قاتل» را بخوانید

خبرگزاری شبستان:«اعترافات یک قاتل» اثر«یوزف روت» با ترجمه علی اسدیان را نشر ماهی به تازگی روانه بازار نشر کرده است.

شمارۀ ۳۴۲ ماهنامۀ جهان کتاب

خبرگزاری شبستان:شمارۀ ۳۴۲ ماهنامۀ جهان کتاب (سال بیست و دوم، شمارۀ ۸ آبان ۱۳۹۶) منتشر شد.

بیشتر