خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶

الخميس ٣ ذو القعدة ١٤٣٨

Thursday, July 27, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

تئاتر و هنرهای تجسمی

عزت الله مهرآوران:

جشنواره تئاتر رضوی عامل پیوند هنرمندان و جوانان به برکت نام امام رضا(ع) است

خبرگزاری شبستان: بازیگر پیشکسوت عرصه تئاتر و هنر کشور گفت: جشنواره تئاتر رضوی یکی از افتخارات فرهنگی کشور و عامل پیوند هنرمندان و جوانان به برکت نام امام رضا(ع) است.

حسن معجونی و آخرین روزهای اجرای دو نمایش

خبرگزاری شبستان: نمایش های «ماجرای متران پاژ» و «سه خواهر» به کارگردانی حسن معجونی به آخرین روزهای اجرای خود رسیدند و تنها تا دوم مرداد به صحنه می روند.

«شرق دور شرق نزدیک» به تئاتر شهرزاد می آید

خبرگزاری شبستان: نمایش «شرق دور شرق نزدیک» تازه ترین اثر نمایشی حمیدرضا نعیمی است که از پنجم مرداد ماه در سالن شماره ی یک تئاتر شهرزاد روی صحنه می رود.

«یک دقیقه و سیزده ثانیه» از زندگی کارتن خواب ها

خبرگزاری شبستان: شهرام گیل آبادی نمایش یک دقیقه و سیزده ثانیه را از اول مرداد ماه به تماشاخانه ی ایرانشهر می آورد.

حمایت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس از جشنواره منطقه ای تئاتر مرصاد

خبرگزاری شبستان: انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس از جشنواره منطقه ای تئاتر مرصاد حمایت می کند.

کیوان ساکت به شبستان خبرداد/

از انتشار آلبوم جدید«سیاه مشق» تا آغاز تور کنسرت ها در کانادا

خبرگزاری شبستان: این آهنگساز و نوازنده تار از انتشار آلبوم جدیدش «سیاه مشق» خبر داد و گفت: این آلبوم که تکنوازی تار و سه تار است به زودی منتشر خواهد شد.

بئاتریس سالاس مترجم شاهنامه به زبان اسپانیولی در گفت و گو با شبستان:

جلد هفتم شاهنامه رمان مدرنی است که به رئالیسم جادویی نزدیک می شود

خبرگزاری شبستان: مترجم متن کامل شاهنامه فردوسی با بیان اینکه جلد هفت شاهنامه رمان مدرنی با سبک و سیاق گابریل مارکز است،گفت: شاهنامه رمان به روز و مدرنی است که شمول جهانی دارد.

مدیرکل دفتر نوسازی و تحول اداری وزارت ارشاد در نشست چشم انداز تئاتر استان ها مطرح کرد:

تصمیم دولت بر واگذاری مدیریت مراکز فرهنگی به بخش خصوصی است

خبرگزاری شبستان: قاسم خسروی واگذاری مدیریت مجتمع‌های فرهنگی به بخش خصوصی را راهکاری برای بهبود شرایط مجتمع‌های فرهنگی هنری کشور دانست.

سامان احتشامی در گفت وگو با شبستان:

با اجرای برنامه همراه با ۸۰ پیانیست می خواهم برای موسیقی فرهنگ سازی کنم

خبرگزاری شبستان:این پیانیست و آهنگساز با بیان اینکه با اجرای برنامه همراه با ۸۰ پیانیست در نیاوران می خواهم برای موسیقی فرهنگ سازی کنم،گفت: با پیانو می شود هر نوع موسیقی را اجرا کرد.

دبیر جشنواره تئاتر فجر در نشست چشم انداز تئاتر استان ها مطرح کرد:

هدف جشنواره فجر کشف چهره های تازه است

خبرگزاری شبستان: فرهاد مهندس پور با بیان اینکه بخش مهمی از کارگردان های جریان ساز تئاتر کشور از جشنواره ی تئاتر فجر معرفی شده اند، تاکید کرد: کانال های ورودی جشنواره های استانی به فجر باید کوچک تر شوند تا جشنواره محل کشف و معرفی چهره های تازه باشد.

مرادخانی در نشست چشم انداز تئاتر استان ها تاکید کرد:

مدیریت فضاهای نمایشی به مردم سپرده شود/ حمایت از حیات تماشاخانه های خصوصی چالش بخش دولتی

خبرگزاری شبستان: معاون امور هنری وزارت ارشاد معتقد است: انجمن نمایش استان ها لزوما نباید به اداره فضاهای تئاتری ورود کند و بهتر است نقش حامی و هدایت گر جریان های خصوصی را بر عهده بگیرد. نگهداشت و حفظ تئاتر خصوصی، وظیفه ی مهمی است که دولت برعهده دارد.

مدیر کل امور استان های وزرات ارشاد در نشست چشم انداز تئاتر استان ها:

ریشه برخی اختلافات نبود گفتمان هنری واحد است

خبرگزاری شبستان: محمد مهدی احمدی در نخستین روز نشست چشم انداز تئاتر استان ها گفت: اگر تعاملات در استانی براساس قانون انجام نشود، با تعارضات میان هنرمندان و انجمن‌ها مواجه می شویم و علت بروز این مشکلات نبود گفتمان هنری واحد است.

مدیر کل مرکز هنرهای نمایشی مطرح کرد:

لزوم اعتماد به انجمن نمایش استان ها/ واگذاری مدیریت تالارهای دولتی به اهالی تئاتر

خبرگزاری شبستان: مهدی شفیعی، توجه به ظرفیت بی نظیر تئاتر در ارتقای فرهنگ عمومی، جامعه پذیری، فرهنگ پذیری، رشد اجتماعی کودکان و نوجوانان، اقتصاد فرهنگ و ارتقای شرایط اقتصادی فعالان حوزه تئاتر را از محورهای نشست دو روزه چشم انداز تئاتر استان ها دانست.

وزیر ارشاد در چشم انداز تئاتر استان ها مطرح کرد:

گفتمان تئاتر در دهه چهارم باید اجتماعی باشد

خبرگزاری شبستان: صالحی امیری تاکید کرد: گفتمان تئاتر در دهه ی چهارم باید مبتنی بر اجتماعی شدن تئاتر باشد. چالش بزرگ جامعه ی ما، چالش اخلاقی است و از ستایش تا آتنا، فریاد مظلومیت و نشانه ی افول اخلاق در جامعه ی ماست.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

شمارۀ جدید دوفصلنامۀ ادب فارسی

خبرگزاری شبستان:شمارۀ جدید دوفصلنامۀ ادب فارسی (سال ششم، شماره ۲، پاییز و زمستان ۱۳۹۵) به صاحب امتیازی دانشكده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران ...

هجده قطعه از آثار استاد« ابوالحسن صبا »منتشر شد

خبرگزاری شبستان:هجده قطعه از آثار استاد ابوالحسن صبا در کتابی با عنوان "کاروان صبا" از سوی انتشارات« سروش» منتشر و روانه بازار نشر شد.

کتاب «حضرت بقیه الله» استاد شجاعی منتشر شد

خبرگزاری شبستان:چاپ پنجم کتاب « حضرت بقیه الله» تألیف آیت الله استاد «محمد شجاعی» از سوی انتشارات «سروش» منتشر و روانه بازار نشر شد

«زیارت، چراغی در مسیر هدایت» را بخوانید

خبرگزاری شبستان: کتاب «زیارت، چراغی در مسیر هدایت» نوشته حجت الاسلام «محمدمهدی فجری» از سوی انتشارات «بهار دلها» چاپ شده است.

«تپه جاویدی و راز اشلو»کتابی دفاع مقدسی که توصیه می شود حتما بخوانید

خبرگزاری شبستان:«تپه جاویدی و راز اشلو»روایت داستانی زندگی شهیدی «مرتضی جاویدی» است که «اکبر صحرایی»آن را در رمانی به تصویر کشیده است.

بیشتر