خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶

الأحد ٩ جمادى الثانية ١٤٣٩

Sunday, February 25, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سایر حوزه ها

دبیر هفتیمن جشنواره مد و لباس فجر:

تولیدکنندگان و مزون‌داران در مسابقه زنده طراحی در جشنواره مد و لباس حضور پیدا کنند

خبرگزاری شبستان: پاک بین با بیان این که جشنواره مد و لباس فجر از تولیدکنندگان، مزون‌داران درخواست کرد در مسابقه زنده جشنواره حضور پیدا کنند، تاکید کرد: حضور مزون‌داران و تولیدکنندگان در مسابقه زنده طراحی به صنعت تولید پوشاک کشور کمک می‌کند.

حمید قبادی در نشست هفتمین جشنواره مد و لباس فجر:

بهره مندی از ظرفیت‌ مد و لباس به استقلال و عدم وابستگی کشور کمک می کند

خبرگزاری شبستان: رییس کارگروه مد و لباس با بیان اینکه حوزه مد و لباس حجم اقتصادی بسیار بالایی دارد و اجازه نمی‌دهد مافیای لباس خارجی و برندهای غیرقانونی فعالیت کنند، گفت: لباس عنصر هویتی است که استفاده از ظرفیت‌های آن به عدم وابستگی کمک می کند.

دکتر محرمی در نشست فرهنگ آینده و تمدن نوین اسلامی:

رمز توسعه تمدن‌ها ارتقای امنیت فرهنگی است

خبرگزاری شبستان: یک پژوهشگر معتقد است هر چقدر نظامی بر زیست محیط خودش کنترل بیشتری داشته باشد و امنیت شهروندانش را فراهم کند، متمدن‌تر است.

دکتر کیقبادی در نشست فرهنگ آینده و تمدن نوین اسلامی:

آرمان تمدن اسلامی و آینده‌پژوهی آرامش است

خبرگزاری شبستان: یک پژوهشگر وجه اشتراک تمدن اسلامی و نگرش هستی‌شناختی در تمدن ایرانی را سه عنصر حق‌مداری، هدفمندی و نظام احسن دانست.

حجت الاسلام رضایی:

امنیت فراگیر با تمدن‌سازی ایجاد می‌شود

خبرگزاری شبستان: یک استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه امنیت در سایه اقتدار شکل می‌گیرد، گفت: زمانی که تمدن مقتدری ایجاد کردیم امنیت فکری، نظامی و عملی به وجود می‌آید.

رییس دانشگاه ادیان و مذاهب:

میان صهیونیست و یهودیت تفاوت قایل شویم

خبرگزاری شبستان: حجت‌الاسلام نواب معتقد است، جنبش صهیونیسم یک جنبش غیردینی است که دین یهودیت را وسیله اهداف سیاسی خود قرار داده است.

رییس دفتر مقام معظم رهبری:

اقدام اخیر ترامپ تجاوز آشکار به ارزش‌های دینی است

خبرگزاری شبستان: آیت‌الله گلپایگانی گفت: آمریکا با وجود روابط حسنه‌ای که با کشورهای عربی دارد با حمایت از گروه‌های تکفیری و تروریستی خسارات جبران‌ناپذیری به صلح جهانی و برخی کشورها وارد کرده است.

نایب‌رییس شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی:

باید فکری برای آزادی آمریکا از چنگال صهیونیست‌ها کنیم

خبرگزاری شبستان: مولوی اسحاق مدنی گفت: ترامپ با تصمیم اخیر خود در مورد قدس می‌خواهد دل صهیونیست‌ها را برای حفظ جایگاه خود در دور بعدی به دست آورد.

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی:

اقدام اخیر ترامپ حرکتی عظیم علیه آمریکا به راه انداخت

خبرگزاری شبستان: دکتر ابراهیمی ترکمان گفت: اقدام اخیر ترامپ تجاوز آشکار و تمام‌عیار به حقوق حقه مردم فلسطین، احساسات و ارزش‌های دینی و عقیدتی عموم ادیان است.

معاون وزارت امور خارجه:

«قدس» پایتخت جدایی‌ناپذیر، تغییرناپذیر و تقسیم‌ناپذیر فلسطین است

خبرگزاری شبستان: دکتر عراقچی با بیان اینکه قدس مرکزی برای همه ادیان الهی است، گفت: وظیفه ما علاوه بر تلاش برای آزادی قدس شریف تلاش برای حفظ هویت تاریخ و تمدن‌ساز قدس شریف است.

رئیس سازمان تاریخ و ادبیات دفاع مقدس خبرداد:

تولیدکتاب دیجیتال و گویا/ توجه به نوقلمان،کودک و نوجوان،ناشران و نهضت ترجمه

خبرگزاری شبستان: امیرسرتیپ گرامی گفت: تولید کتاب گویا، دیجیتال و انواع مختلف کتاب در دستور کارسازمان قرار گرفته است و توجه به کودک و نوجوان، نوقلمان، ناشرین کتاب دفاع مقدس و نهضت ترجمه ۴ هدف اصلی است که دنبال می کنیم.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس اعلام کرد:

با هیچ دستگاهی مشکل نداریم/ چاپ یک هزار و ۲۰۰ عنوان کتاب در ۲ سال اخیر

خبرگزاری شبستان:سردار سرتیپ بهمن کارگر گفت:به عنوان رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اعلام می‌کنم با هیچ دستگاهی مشکلی نداریم،در ۲ سال اخیر بنیاد توانست نزدیک به هزار و ۲۰۰ عنوان کتاب را به چاپ برساند و معتقدم این کاری ارزشمند و بزرگ است.

رئیس حوزه هنری:

جشنواره کتاب سال دفاع مقدس جشنواره معتبری است

خبرگزاری شبستان:محسن مومنی شریف گفت: جشنواره انتخاب «کتاب سال دفاع مقدس» جشنواره معتبری است و من افتخار این را داشتم که آخرین بار جایزه خود را در این جشنواره از دستان سردار شهید مدافع حرم «حسین همدانی» دریافت کنم.

معاون فرهنگی وزیر ارشاد:

کتاب ماندگارترین راه حفظ ارزش های دفاع مقدس است

خبرگزاری شبستان:محسن جوادی گفت: پاسداشت ارزش های دفاع مقدس راه های مختلفی دارد، اما یکی از پایدارترین ها و ماندگارترین ها نوشتن کتاب است.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

چاپ نخست «کدام حزب برنده می شود؟» در بازار کتاب

خبرگزاری شبستان: کتاب «کدام حزب برنده می شود؟» اثر«عزیز نسین» با ترجمه «داود وفایی» را موسسه انتشارات ققنوس چاپ کرده است.

«روانشناسی سالمندان» کتابی از دکتر«عبدالله معتمدی»

خبرگزاری شبستان: کتاب روانشناسی سالمندان اثر دکتر عبدالله معتمدی را موسسه انتشارات «سمت» چاپ و روانه بازار نشر کرده است.

چاپ هفتم «تمدن وملالت‌های آن» را بخوانید

خبرگزاری شبستان:چاپ هفتم «تمدن وملالت‌های آن» اثر« زیگموند فروید» با ترجمه «محمد بشری» با موضوع جامعه شناسی را انتشارات «ماهی» چاپ کرده است.

«مبانی ژئومورفولوژی رودخانه ای» را بخوانید

خبرگزاری شبستان: کتاب «مبانی ژئومورفولوژی رودخانه ای»اثر«رو چارتون» با ترجمه «مهدی ثقفی» و«محمدحسین رضایی مقدم» را موسسه انتشارات «سمت» چاپ کرده است.

پژوهشنامه «کتیبه و زبان» در گام نخست

خبرگزاری شبستان:شماره نخست پژوهشنامه «کتیبه و زبان (سال اول، شمارۀ ۱، دی ماه ۱۳۹۶)»، نشریه تخصصی پژوهشکده زبان شناسی، کتیبه ها و متون پژوهشگاه میراث ...

بیشتر