خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶

الأحد ٩ جمادى الثانية ١٤٣٩

Sunday, February 25, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

آفریقا

برگزاری مسابقات سراسری قرائت قرآن در نیجریه

خبرگزاری شبستان:مسابقات سراسری قرائت قرآن در نیجریه در حال برگزاری است.

افزودن مسابقه« قرائات قرآنی» به مسابقه جهانی قرآن کریم قاهره

خبرگزاری شبستان: مدیر کل دفتر پیگیری وزارت اوقاف مصر از افزودن بخش قرائات قرآنی، به بیست و هفتمین دوره مسابقه جهانی قرآن کریم قاهره خبر داد.

کشته و زخمی شدن ۴۰ نفر در حمله انتحاری شمال شرقی نیجریه

خبرگزاری شبستان: حمله انتحاری گروهک تروریستی بوکوحرام در شهر مایدوگوری در شمال شرقی نیجریه به کشته شدن ۱۸ نفر و زخمی شدن ۲۲ نفر منجر شد.

مقابله بانوان قرآنی با پدیده افراط گرایی در مراکش

خبرگزاری شبستان:بانوان کارشناس قرآن در مراکش با پدیده افراط گرایی مقابله می کنند.

نشست بین المللی «عشق و فلسفه عربی اسلامی» در قیروان تونس

خبرگزاری شبستان: گروه فلسفه دانشکده ادبیات و علوم انسانی قیروان تونس، نشست بین المللی «عشق و فلسفه عربی اسلامی» را در ماه آتی برگزار می کند.

جایزه آیسیسکو به «بهترین طرح های فرهنگی پایتخت فرهنگی اسلامی»

خبرگزاری شبستان: سازمان اسلامی، آموزشی، علمی و فرهنگی اعلام کرد: این سازمان برای نخستین بار قرار است که جایزه بهترین طرح های فرهنگی پایتخت فرهنگی اسلامی را براساس شروط تعیین شده به نامزد منتخب اعطا کند.

تبلیغ حجاب در شعبه انجمن جوانان انصارالدین نیجریه

خبرگزاری شبستان:گروه های اسلامی در نیجریه مجموعه ای از فعالیت های تبلیغی برای اشاعه و گسترش حجاب در کشورشان را آغاز کرده اند.

نمایشگاه « در عشق رسول(ص)» در قاهره

خبرگزاری شبستان: نمایشگاه «جمال و صلح برای خط عربی» با عنوان «در عشق رسول(ص)» هفته آینده با حضور هنرمندان داخلی و خارجی در قاهره برگزار می شود.

نخستین نمایشگاه مالی اسلامی در الجزایر

خبرگزاری شبستان: نخستین نمایشگاه مالی اسلامی در ماه فوریه در بومرداس الجزایر برگزار می شود.

استاد الازهر: اسلام پیروانش را به نوآوری و اختراع ترغیب کرده است

خبرگزاری شبستان: استاد ارشد دانشگاه الازهر مصر تاکید کرد: پیامبر اکرم(ص)نخستین کسی بود که قوانین نوین تحقیق علمی را ابداع و تشریح کرد و پیروانش را به آموختن علم و دانش و نوآوری و اختراع تشویق می کند.

پنجمین جشنواره بین المللی «تجوید قرآن کریم» در کازابلانکا

خبرگزاری شبستان: جشنواره بین المللی «تجوید قرآن کریم» با حضور صدها قاری و حافظ از فردا به مدت چهار روز در کازابلانکا برگزار می شود.

قرآن کریم اصل و ریشه انسان را معرفی می‌کند

بیانیه محکومیت الازهر ضد رژیم صهیونیستی

خبرگزاری شبستان: شیخ الازهر مصر در بیانیه ای اقدام رژیم صهیونیستی در جلوگیری از سفر خطیب مسجد الاقصی به مصر را محکوم و آن را غیر قابل قبول دانست.

رقابت برای «گردشگری حلال» در آفریقای جنوبی

خبرگزاری شبستان:شهرهای آفریقای جنوبی در حال رقابت بر سر گردشگری حلال هستند.

نهمین همایش جهانی «بازاریابی اسلامی» در تونس

خبرگزاری شبستان: نهمین همایش جهانی بازاریابی اسلامی در اواخر ماه آوریل در تونس برگزار می شود.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

چاپ نخست «کدام حزب برنده می شود؟» در بازار کتاب

خبرگزاری شبستان: کتاب «کدام حزب برنده می شود؟» اثر«عزیز نسین» با ترجمه «داود وفایی» را موسسه انتشارات ققنوس چاپ کرده است.

«روانشناسی سالمندان» کتابی از دکتر«عبدالله معتمدی»

خبرگزاری شبستان: کتاب روانشناسی سالمندان اثر دکتر عبدالله معتمدی را موسسه انتشارات «سمت» چاپ و روانه بازار نشر کرده است.

چاپ هفتم «تمدن وملالت‌های آن» را بخوانید

خبرگزاری شبستان:چاپ هفتم «تمدن وملالت‌های آن» اثر« زیگموند فروید» با ترجمه «محمد بشری» با موضوع جامعه شناسی را انتشارات «ماهی» چاپ کرده است.

«مبانی ژئومورفولوژی رودخانه ای» را بخوانید

خبرگزاری شبستان: کتاب «مبانی ژئومورفولوژی رودخانه ای»اثر«رو چارتون» با ترجمه «مهدی ثقفی» و«محمدحسین رضایی مقدم» را موسسه انتشارات «سمت» چاپ کرده است.

پژوهشنامه «کتیبه و زبان» در گام نخست

خبرگزاری شبستان:شماره نخست پژوهشنامه «کتیبه و زبان (سال اول، شمارۀ ۱، دی ماه ۱۳۹۶)»، نشریه تخصصی پژوهشکده زبان شناسی، کتیبه ها و متون پژوهشگاه میراث ...

بیشتر