خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶

الأربعاء ٣ ربيع الأوّل ١٤٣٩

Wednesday, November 22, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سبک زندگی

عضو هیئت علمی دانشگاه ادیان و مذاهب اسلامی در گفت وگو با شبستان:

مدافعان حرم با ایمان و مقاومت، معادلات جهانی را بر هم زدند

خبرگزاری شبستان: مدافعان حرم مثل همان شیعیانی اند که در زمان امیرالمومنین علی(ع) دور و بر حضرت(ع) بودند و باعث شدند که حضرت(ع) در جنگ ها موفق شوند. مدافعان حرم افضل هستند از این جهت که توانستند تمامی معادلات جهانی را با مقاومت خود از بین ببرند.

«رسائل» به ایستگاه ششم رسید

خبرگزاری شبستان: ششمین شماره مجله رسائل ویژه آبان ۱۳۹۶ با پرونده هایی درباره «حجاب»، «اقتصاد اسلامی»، «حوزه علمیه در مواجهه با امر سیاسی»، و پرونده ای درباره «آیت الله هاشمی شاهرودی» منتشر شد.

دکتر مهدی گلشنی تشریح کرد:

چرا ارزش ها در محیط ما تبخیر شده است؟/راز حاکمیت عقده حقارت بر دانشگاه ها

خبرگزاری شبستان: عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در نشست «چرا ارزشها در محیط ما تبخیر شده است؟»، با بیان اینکه در همه دانشگاه های ما عقده حقارت نسبت به غرب حاکم است، گفت: این عقده حقارت ناشی از بی توجهی به فرهنگ دینی و ملی است.

عضو هیئت علمی موسسه بهداشت معنوی در گفت وگو با شبستان:

شادی، ذاتی تشیع است/عزاداری اهل بیت(ع) نگاه ما به زندگی را اصلاح می کند

خبرگزاری شبستان: هدف اصلی مراسم عزاداریِ اهل بیت(ع) این نیست که ما یک گوشه کز کنیم و اشک بریزیم و نهایتاً با کرختی از این فضا خارج شویم. چه کسی گفته که مجالس عزا به معنای غم است؟!؛ ما نیاز به اصلاح نگاه هایمان داریم.

استاد جامعه المصطفی(ص) العالمیه کابل در گفت وگو با شبستان:

سنت علمی-استدلالی امام رضا(ع)؛ راهکار تولید علم در جهان اسلام/تعامل و آزاداندیشی سنت رضوی است

خبرگزاری شبستان: اگر بخواهیم در تولید علم جهش داشته باشیم یا حداقل شرایط فعلی را تغییر دهیم باید همچون امام رضا(ع) آزاداندیشی یا دیگرپذیری و تعامل داشته باشیم. نه مثل شرابط کنونی که جزایر پراکنده هستیم و نظرات مخالف را تحمل نمی کنیم.

شاخصه های زندگی به سبک حضرت رضا(ع)

خبرگزاری شبستان: سلام بر تو ای راستگوی شهید. سلام بر تو ای جانشین پیامبر(ص) که نیکوکار و پرهیزکار هستی، شهادت می دهم که همانا تو نماز را به پا داشتی و زکات را پرداختی و امر به معروف و نهی از منکر کردی و خدا را عبادت نمودی تا زمانی که مرگ تو فرا رسید.

استاد تاریخ اسلام در گفت وگو با شبستان:

آموزه های حسنی برای سبک زندگی/ صبر؛ از عوامل اصلی پیروزی حق بر باطل در طول تاریخ

خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام سلیمانی با اشاره به شاخصه های سبک زندگی امام مجتبی(ع) گفت: جامعه امروز ما فاقد عدالت اقتصادی است لذا مردم باید از سنت حسنی درس گرفته و به افرادی که درآمد و توان مالی کمتری دارند، کمک کنند.

دکتر محمد بقایی ماکان در گفت وگو با شبستان:

پیشرفت با چشم دوختن به کتاب ممکن می شود/پشت پرده تولد قارچ گونه کتاب های زرد!

خبرگزاری شبستان: تنها چیزی که در دیگر موجودات وجود ندارد و انسان می تواند مدام آن را کشف کند و در ذهن خود افزایش دهد مطالعه کردن است. شخص هرچه قدر آگاه تر باشد انسان تر است و بنابراین می تواند زندگی خود را بیشتر بهبود ببخشد و راه به تعالی پیدا کند.

فضیلت و ثواب کمک به مومنان در کلام رسول اکرم(ص)

خبرگزاری شبستان: رسول خدا - صلی الله علیه و آله فرمودند: «هر كس یك نیاز مؤمنی را روا سازد، خداوند حاجت های فراوان او را روا سازد كه كمترین آن بهشت باشد».

استاد دانشگاه علوم اسلامی رضوی در گفت وگو با شبستان:

مدارا و رافت؛ شاه بیت سبک زندگی نبوی/آموزه های پیامبر(ص) برای برخورد با مخالفان

خبرگزاری شبستان: پیامبر(ص) طبیب است؛ وقتی که طبیب با بیمار مواجه می شود با او مهربان است. راه های مختلف درمانی را پیش می گیرد و اگر از هیچ کدام نتیجه نگرفت جراحی می کند. پیامبر(ص) نیز طبیبی بود که با مهربانی و حداکثر شکیبایی رفتار می کرد.

پژوهشگر و مولف سیره اهل بیت علیهم السلام در گفت وگو با شبستان:

راهبردهای نبوی در مواجهه با اندیشه های مخالف/هدف پیامبر(ص) از جهاد هدایت گری بود

خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام پاک نیا با اشاره به شیوه پیامبر(ص) در مواجهه با افراد و اندیشه های مخالف، گفت: جنگ هرگز هدف پیامبر(ص) نبود بلکه حضرت رسول(ص) جهاد کردند تا موانع تبلیغ دین خدا را بردارند و مسیر هدایت انسان ها را هموار کنند.

شیعیان باید مبلغ محاسن و علوم اهل بیت(ع) باشند

پژوهشگر سیره اهل بیت(علیهم السلام) در گفت وگو با شبستان:

میراث امام مجتبی(ع) برای گره گشایی از مشکلات امروز ما

خبرگزاری شبستان: امام حسن(ع) در برخوردهای اجتماعی و سیاسی با صبر و متانت رفتار می کردند چنان که در جریان صلح با معاویه علیرغم شرایط خاصی که وجود داشت،‌ حضرت(ع) به صلح پایبند ماندند. آرزوی دشمن این بود که ایشان را عصبانی کند محالی که هرگز رخ نداد.

یادداشت مهمان//

رشد فرهنگی جامعه در گروی آشتی با کتاب است/آفات پنهان مطالعه

خبرگزاری شبستان: رشد فرهنگی جامعه در گروی رشد مطالعه است؛ به تعبیری رشد فرهنگی جامعه، در گروی آشتی با کتاب است. به طور قطع، می بایست گفت: رشد فرهنگی جامعه، در گروی فاصله گرفتن از آفات مطالعه، یعنی فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی فاسد است.

یادداشت مهمان//

چگونگی دستیابی به مقام رضوان و قرب/بزرگ ترین شکست انسان، خودباختگی است

خبرگزاری شبستان: بهترین مردم کسی است که به عبادت عشق بورزد(عبادت را معشوق خود بداند) با عبادت معانقه کند و آن را با تمام وجود لمس نماید و خود را برای آن فارغ سازد، آنگاه نگران نخواهد بود که دنیا برای او به سختی بگذرد یا به آسانی.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«خانه بهشتی ؛ اصول و روش های دعوت فرزندان به نماز»

خبرگزاری شبستان:کتاب «خانه بهشتی ؛ اصول و روش های دعوت فرزندان به نماز» اثر دکتر «محمد داودی» به همت موسسه ستاد اقامه نماز چاپ شده است.

کتاب های تازه برای بچه های کتابخوان

خبرگزاری شبستان: «آخرین ها»،«گزارش مرد لوبیایی»،«درخت سنگ »و «پرنده یخ زده» عنوان چهار اثر از «مهدی رجبی» است که به تازگی به همت نشر «پیدایش» چاپ شده ...

«سفر» ورونیکا سالیناس کتابی برای کودکان

خبرگزاری شبستان: کتاب «سفر» اثر« ورونیکا سالیناس» کتابی برای کودکان با ترجمه «سحر ترهنده» از سری کتاب های طوطی انتشارات« فاطمی» است.

«اربعین سالکان» عبدالرضا ایزدپناه را بخوانید

خبرگزاری شبستان:«اربعین سالکان» اثر«عبدالرضا ایزدپناه» به هم همت انتشارات«بوستان کتاب» چاپ شده است.

ارتباط خردسالان با محیط پیرامون با «قصه‌های مامانی»

خبرگزاری شبستان:«قصه‌های مامانی» عنوان داستانی «لاله جعفری» برای خردسالان است که توسط سوره مهر به علاقه‌مندان کتاب معرفی می‌شود.

بیشتر