خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶

الاثنين ٣ رمضان ١٤٣٨

Monday, May 29, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سبک زندگی

فرصت ها و تهدیدهای فضای مجازی برای اخلاق اسلامی

خبرگزاری شبستان: بهره گیری از فضای مجازی برای گسترش اخلاق اسلامی، از طرق مختلف از جمله تشکیل گروه های اخلاق اجتماعی ممکن است.

رییس موسسه بهداشت معنوی در گفت وگو با شبستان:

روزه مشغله های دنیوی را کم می کند/تفاوت روزه داری در اسلام با دیگر مکاتب

خبرگزاری شبستان: روزه ماه مبارک مشغولیت های فکری را کاهش می دهد، وقتی که نیازهای طبیعی انسان مادی کنترل می شود نه تنها در بخش طبیعی رابطه با دنیا بلکه در آن بخش هایی که به صورت توهمی در ذهن با دنیا وابستگی دارد نیز محدود و حتی مهار می شود.

استاد حوزه و دانشگاه تشریح کرد:

تفاوت روزه و ریاضت های غیردینی!

خبرگزاری شبستان: یک استاد حوزه و دانشگاه ضمن متفاوت برشمردن روزه و ریاضت های غیر دینی گفت: ریاضت های مادی تنها در دنیای مادی مورد توجه است ولی روزه آثاری در دنیا مادی و معنوی به دنبال دارد.

محبوب ترین غذا نزد خدا

خبرگزاری شبستان: رسول خدا(ص) می فرمایند: «محبوب ترین غذا نزد خدا آن است که دست ها بر آن بسیار باشد. جمعی غذا بخورید و پراکنده نباشید، چرا که برکت در اجتماع است.»

معاون آموزش دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در گفت وگو با شبستان:

ارزش روزه به جهاد با نفس است نه گرسنگی و تشنگی/آیا غل و زنجیر شیطان مانع گناه می شود؟

خبرگزاری شبستان: انسانی که فقط گرسنگی و تشنگی را تحمل کرده و اتفاق دیگری برایش نیفتاده، گویی رمضان را درک نکرده است در حالی که در بیان اهداف این ماه، یک نوع مبارزه با شهوات و خواسته های نفسانی در این گرسنگی و تشنگی نهفته است.

فلسفه وجود قوه سمع و بصر در آدمی

خبرگزاری شبستان: موجودی که در قلمرو طبیعت زندگی می کند، اگر بخواهد از راه معرفت و ارادت به مقصد برسد، باید از جهاز ادراکی برخوردار باشد. اما لوازم ادراک، مطلوب بالذات نیست، بلکه وسیله امتحان است. صرف سمیع و بصیر بودن، هدف انسان نیست.

حجت الاسلام دکتر رضا غلامی تشریح کرد:

آیا غرب در پروژه‌ سکولارسازی‌ ایران موفق بوده است؟

خبرگزاری شبستان: ترویج غیرمستقیم سبک زندگی غربی و نقطه کانونی آن یعنی دنیازدگی، اثرگذارترین روش برای سکولارسازی تدریجی است و جالب اینکه سبک زندگی غربی در لیبرال ترین جوامع نیز یک امر تحمیلی است نه اختیاری.

فلسفه روزه داری در کلام امام رئوف(ع)

خبرگزاری شبستان: امام رضا(ع) در حدیثی شریف از فلسفه روزه داری در ماه مبارک پرده برداشته اند.

عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در گفت وگو با شبستان:

راز گشایش باب رحمت الهی در ماه رمضان/دست و پای شیطان چگونه در شهرالله بسته می شود؟

خبرگزاری شبستان: از روایات می توان فهمید که در ماه رمضان باب رحمت واسعه الهی باز می شود و این به یک معنا دعوت و انگیزه بخشی و تشویقی است که همه انسان ها با هر درجه از ایمان بیایند و در این ایام ایمان خود را به محک آزمون بگذارند.

عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در گفت وگو با شبستان:

حرکت چرخ راکد اقتصاد با آموزه های اسلامی ممکن می شود

خبرگزاری شبستان: دین اسلام نسبت به مباحث مربوط به اقتصاد دقت فراوانی را اعمال کرده است. امروز اگر بتوانیم بر اساس همان چیزی که در دین به عنوان اصول اقتصادی و بازار کسب معرفی شده حرکت کنیم چرخ راکد اقتصاد به چرخش در می آید.

فرشتگان پیوسته برای این افراد استغفار می کنند

خبرگزاری شبستان: رسول خدا(ص) فرمودند: «کسی که در یکی از مساجد خدای بزرگ چراغی بیفروزد تا زمانی که نوری از آن چراغ در مسجد می تابد، فرشتگان و حاملان عرش خدا، پیوسته برای او استغفار می کنند».

اعلام فراخوان مقاله همایش ملی «عفاف، حجاب و سبک زندگی»

خبرگزاری شبستان: همایش ملی عفاف ، حجاب و سبک زندگی تیرماه در خراسان رضوی برگزار می شود.

این عمل مانع از عذاب الهی می شود

خبرگزاری شبستان: اگر نبودند کسانی که در بزرگی و عظمت من یکدیگر را دوست می دارند و مسجدهایم را آباد می سازند و در سحرگاهان به استغفار و طلب آمرزش می پردازند، حتما عذابم را نازل می کردم.

بررسی راهکارهای قرآن در خصوص معضلات نظام خانواده

خبرگزاری شبستان: هفتمین نشست تخصصی گروه پژوهشی مطالعات بنیادین قرآن با عنوان «راهکارهای قرآن در خصوص معضلات نظام خانواده» برگزار می‌شود.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

سفرنامه‌های« مجتبی رحماندوست» در «بازگشت از آسمان»

خبرگزاری شبستان:«بازگشت از آسمان» سفرنامه‌های مجتبی رحماندوست به چند کشور مختلف از جمله سفر به آلمان است که به تازگی توسط سوره مهر منتشر شده‌ است.

پژوهشكده فرهنگ و هنر اسلامی چهار اثر جدید خود را معرفی كرد

خبرگزاری شبستان:كتاب«سینمای ملی ایران» نوشته ابراهیم فیاض وعبدالله بیچرانلو، كتاب«كالبدشكافی فیلم درآمدی به روش‌های كیفی تحلیل فیلم» نوشته آرین ...

«اندیشه سیاسی در ایران باستان» کتابی برای علاقه مندان به روزگار باستان

خبرگزاری شبستان: اندیشه سیاسی در ایران باستان اثر «شجاع احمدوند» و «روح الله اسلامی» به همت انتشارات سمت چاپ و روانه بازار نشر شده است.

رویکرد متفاوت در نخستین شماره سروش نوجوان/ قیصر هنوز می‌نویسد!

خبرگزاری شبستان:نخستین شماره دوره جدید ماهنامه سروش نوجوان از سوی موسسه انتشاراتی سروش وابسته به سازمان صداوسیما منتشر شد.

«سیر و سلوک سبز» کتابی از «علامه محمد حسین طباطبایی»

خبرگزاری شبستان:«سیر و سلوک سبز» کتابی از «علامه محمد حسین طباطبایی» به کوشش «سید هادی خسرو شاهی» است که انتشارات بوستان کتاب آن را چاپ کرده است.

بیشتر