خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵

الاثنين ١٧ ربيع الثاني ١٤٣٨

Monday, January 16, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سبک زندگی

شرح حال سیدعلی قاضی به روایت بحر خروشان

خبرگزاری شبستان: کتاب بحر خروشان (شرح حال عالم ربانی سیدعلی قاضی(ره)) مشتمل بر مباحثی ولایتمداری و عشق به خاندان خاتم پیامبران(ص) به قلم حسین روحانی نژاد منتشر شد.

نویسنده و پژوهشگر حوزه کودک در گفت وگو با شبستان:

تربیت کودک خریدنی نیست/حدیث نبوی را به فرزندسالاری تعبیر نکنیم!

خبرگزاری شبستان: اصل اول این است که به درخواست و نیازهای فرزندمان پاسخ مثبت بدهیم و بازیگوشی او را به رسمیت بشناسیم. امکانات هرگز ادب و احترام نمی آورد. باید هفت سال اول زندگی کودک درک شود نه اینکه والدین هر چه که فرزند خواست در اختیارش بگذارند.

عطاء الله بیگدلی بیان کرد:

تمدن اسلامی باید در نظام اقتصادی و سیاسی خود را نشان دهد

خبرگزاری شبستان: در برخورد میان تمدن نوین اسلامی و تمدن غرب، ظهور و وجوه تمدن اسلامی اندک است زیرا تمدن وجوه عینی معماری، شهرسازی، نظام اقتصادی و سیاسی و… است اما اکنون ما با زندگی ای مواجهیم که به طور کامل سبک غربی بر نحوه آن غلبه پیدا کرده است.

دبیر انجمن روان شناسی اسلامی در گفت وگو با شبستان تشریح کرد:

خوب و بد دوستی های مجازی برای رشد یا سقوط شخصیتی!

خبرگزاری شبستان: یک پژوهشگر روان شناسی با اشاره به آسیب دوستی های مجازی گفت: شاید یک علت این باشد که نوجوان گروه همسال خود را که  قادر به برقراری ارتباط با آنها نیست در بیرون پیدا می کند، دوستانی که به نظر حرف هایش را می فهمند و درکش می کنند.

معاون فرهنگی دانشگاه علوم اسلامی رضوی در گفت وگو با شبستان:

تفاوت های محب و شیعه/شرط وجود بصیرت در سبک زندگی!

خبرگزاری شبستان: اگر شیعه زینت امام یا امامت باشد، شیعه واقعی و حقیقی است اما اگر به هر نحوی نسبت خود را با مسئله امامت چه در رفتار چه در اعتقادات و رویکردهای زندگی حفظ نکند، از ماهیت شیعه بودن، دور شده است.

معاون ارتباطات بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در گفت‌و‌گو با شبستان:

آموزش محوریِ بازی‌های رایانه‌ای به ما در جنگ نرم کمک می‌کند

خبرگزاری شبستان: امروزه مسئله آموزش توسط بازی‌ها در کشورهای پیشرفته بسیار جدی گرفته شده است. براساس برنامه بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای وظایفی در این زمینه به وزارت علوم اعطا شده تا ما نیز بازی‌ها را به خدمت آموزش در آوریم.

فال؛ واقعیت یا شیادی؟!

خبرگزاری شبستان: تأثیر یا بی‌تأثیری فال بد در روان تو، تابع موضعی است که در مقابل آن اتخاذ می‌کنی. اگر آن را ناچیز بدانی، ناچیز خواهد بود. اگر آن را مهم بپنداری، مهم خواهد بود. اگر به آن ترتیب اثر ندهی، هیچ و بی‌اثر خواهد بود.

عضو هیئت علمی موسسه امام خمینی(ره) در گفت وگو با شبستان:

تضاد قول و فعل در عمل به آموزه‌های دینی، باور جامعه را تخریب می‌کند!

خبرگزاری شبستان: اعتقاد و التزام یک جامعه به توحید و معاد باید در مناسبات نظامی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی آن نمود و اثر داشته باشد، وگرنه پارادوکس قبول داشتن به زبان ولی عمل نکردن در رفتار، باور و شخصیت جامعه را خدشه دار می‌کند.

منتشر شد:

تجربه بانکداری بدون ربا در ایران

خبرگزاری شبستان: تجربه بانکداری بدون ربا در ایران اثر جدید سیدعباس موسویان و حسین میثمی منتشر شد.

عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در گفت وگو با شبستان:

زاویه دوستی‌ها در فضای مجازی/بیراهه‌های دوست یابی را به فرزندان نشان دهیم

خبرگزاری شبستان: اگرچه اسلام به دوستی و دوست یابی تاکید دارد اما باید در دوستی‌ها در فضای واقعی و مجازی دقت کرد چه بسا دوستی‌های مجازی که آثار شوم و نامبارکشان بسیار بیشتر از محیط واقعی است.

خدا از شنیدن صدای این‌ها بدش می‌آید

خبرگزاری شبستان: اگرچه خداوند خود فرموده مرا بخوانید و نماز را برای همصحبتی بنده با ذات احدیتش قرار داده اما هستند کسانی که به تعبیر امام رضا (ع) پروردگار از شنیدن صدای آنها بدش می آید.

با رویکرد بین المللی؛

برگزاری کنفرانس تأثیرگذاری فضای مجازی در ارتقای آموزش‌های دینی

خبرگزاری شبستان: اولین کنفرانس بین المللی ظرفیت شناسی و تأثیرگذاری فضای مجازی در ارتقای آموزش های دینی مهر ماه سال ۱۳۹۶ برگزار می شود.

برخورد شدید امیرمومنان(ع)با تخلف مدیران!

خبرگزاری شبستان: ...وقتى كه نامه ام به دستت رسيد، فورا ابن هرمه را از مسئوليت بازار عزل کن، به خاطر حقوق مردم، او را زندانى كن و همه را از اين كار باخبر نما تا اگر شكايتى دارند، بگويند.

عضو هیئت علمی موسسه امام خمینی(ره) در گفت وگو با شبستان:

عواقب رفتار نامناسب با ارباب رجوع/تنش زایی عادات غلط اداری برای سبک زندگی!

خبرگزاری شبستان: اگر کارمندان بدانند رفتار ناپسند با ارباب رجوع می‌تواند سبب حرمت درآمدشان بشود، هرگز برخورد تند با آنها نمی‌کنند؛ لذا باید علاوه بر مسایل فردی نسبت به جنبه اجتماعی تعاملات خود دقیق باشیم و در مقام پیوند زدن حق الناس و حق الله برآییم.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«گل های پیاده رو» از مجموعه کتاب طوطی نشر فاطمی

خبرگزاری شبستان:کتاب «گل های پیاده رو» اثر «جان آرنو لوسن» از مجموعه کتاب طوطی نشر«فاطمی» که با تصاویر زیبا کودکان را به دنیای زیبای تخییلات ...

چاپ تازه «پروانه‌ای كه سوخت» و «سومین پرچمدار» در بازار نشر

خبرگزاری شبستان:كتاب «پروانه‌ای كه سوخت» به قلم «سارا عرفانی» و «سومین پرچمدار» نوشته «داوود سالك» از جمله آثار انتشارات «سوره مهر» است كه به زندگی ...

«جامعه‌های ماقبل صنعتی» کالبدشکافی جهان پیشامدرن

خبرگزاری شبستان:«جامعه‌های ماقبل صنعتی» کالبدشکافی جهان پیشامدرن اثر« پاتریشیا کرون» ترجمه «مسعود جعفری جزی»را نشر ماهی چاپ کرده است.

کتاب «نظام معرفت شناسی اشراقی سهروردی» به چاپ رسید

خبرگزاری شبستان:کتاب «نظام معرفت‌شناسی اشراقی سهروردی»اثر دکتر مهدی تصویری نظام‌‌مند از معرفت‌شناسی سهروردی، اشراق و کارکرد معرفتی آن به مخاطب، به ...

«دکتر عباس ماهیار» خاقانی پژوه بزرگ معاصر

خبرگزاری شبستان:مروری کوتاه بر زندگی و آثار استاد دانشگاه و یکی از خاقانی پژوهان بزرگ معاصر ؛ دکتر عباس ماهیار،کسی که عمری را وقف زبان فارسی کرد.

بیشتر