خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶

الأحد ٩ جمادى الثانية ١٤٣٩

Sunday, February 25, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سبک زندگی

میزبانی دانشگاه شیراز از دو کرسی تمدن اسلامی

خبرگزاری شبستان: دانشکده الهیاتِ دانشگاه شیراز در سومین هفته علمی تمدن نوین اسلامی ۷ اسفندماه میزبان دو کرسی ترویجی تمدن اسلامی می شود.

«عیار تمدنی جمهوری اسلامی ایران» رونمایی می‌شود

خبرگزاری شبستان: آیین رونمایی از کتاب «عیار تمدنی جمهوری اسلامی ایران» به همراه برگزاری کرسی های تخصصی در مرکز همایش های غدیر ۷ اسفندماه در قم برگزار می شود.

بررسی تعلیم و تربیت ارزش‌ها؛ چیستی و قلمرو

خبرگزاری شبستان: شصت و هشتمین کرسی ترویجی موسسه امام خمینی(ره) با عنوان «تعلیم و تربیت ارزش ها؛ چیستی و قلمرو آن» برگزار می شود.

دبیر انجمن علمی ارتباطات و تبلیغ حوزه علمیه قم در گفت وگو با شبستان:

خیز حوزه برای پای کار آوردن رسانه ها در تحول علوم/اخلاق و آزاداندیشی باید ذات رسانه شود

خبرگزاری شبستان: كمك به توسعه و تعميق علوم اسلامی و انسانی، برگزاری کرسی های آزاداندیشی و نشست های علمی و انجام مطالعات فرهنگی و رسانه ای، اخلاق و ارتباطات، اخلاق و رسانه، اخلاق و تبلیغ و ... از مهمترین محورهای کاری انجمن ارتباطات حوزه علمیه قم است.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی:

تقلید از علوم غیراسلامی کمکی به تحقق تمدن نوین اسلامی نمی کند

خبرگزاری شبستان: تولید فکر از مولفه‌هایی است که می‌تواند تمدن نوین اسلامی را به صورت جهشی شکل دهد، البته باید توجه داشته باشیم که تقلید از علوم و دانش‌های غیراسلامی نمی‌تواند در شکل‌گیری تمدن نوین اسلامی کمک کند.

با سخنرانی دکتر مسعود نیلی؛

سیاست های دولت پیرامون فقر بررسی می شود

خبرگزاری شبستان: نشست ارزیابی سیاست های دولت پیرامون فقر با سخنرانی دستیار ویژه اقتصادی رئیس جمهور در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

تمدید مهلت ثبت نام شرکت در همایش ملی تمدن نوین اسلامی

خبرگزاری شبستان: مهلت ثبت نام شرکت در همایش ملی تمدن نوین اسلامی تا پایان امروز شنبه، ۵ اسفندماه تمدید شد.

آیت الله علیدوست:

نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه ظرفیت عظیمی برای تمدن اسلامی دارند

خبرگزاری شبستان: عمده آموزه های اسلامی، جامع، جهانی و جاودانی است و این ظرفیت را در هیچ مذهب و مکتبی نمی توان پیدا کرد و می توان با توجه به آموزه های اسلامی آنها را به دنیا انتقال داد، چنانکه نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه ظرفیت تمدن سازی را دارند.

نشست «حقوق بشر به مثابه فلسفه بعثت انبیاء» برگزار می شود

خبرگزاری شبستان: نشست علمی «حقوق بشر به مثابه فلسفه بعثت انبیا» به میزبانی دانشگاه مفید برگزار می شود.

«مبانی دینی مردم سالاری» در بوته نقد و بررسی

خبرگزاری شبستان: نشست نقد و بررسی کتاب «مبانی دینی مردم سالاری» در دانشگاه مفید برگزار می‌ شود.

نظریه اعتباریات علامه طباطبایی نقش کلیدی در تمدن نوین اسلامی دارد

خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام رضا غلامی با اشاره به ابعاد مختلف نظریه اعتباریات علامه طباطبایی(ره) گفت: این نظریه می تواند نقش مهم و کلیدی را در شکل گیری تمدن نوین اسلامی ایفا کند.

حجت الاسلام دکتر الویری:

نظام فکری دین قابلیت تولید تمدن نوین اسلامی را دارد

خبرگزاری شبستان: اگربه مثابه فرضیه به متن دین توجه کنیم، سطوح مختلفی می یابیم که به بحث های تمدنی برمی گردد و می تواند الگوی زیست ارائه کند؛ لذا این نظام فکری قابلیت آن را دارد که دوباره در متن قرار گیرد و تمدن نوین اسلامی را تولید کند.

حجت الاسلام دکتر سقای بی ریا:

تمدن کامل اسلامی، تمدن مهدوی است

خبرگزاری شبستان:بنابر نگاه قرآن میراث تمدنی انبیا در نهایت به شکل حکومت عدل الهی در سراسر جهان تحقق می یابد و تمدن اسلامی برقرار می شود. انقلاب اسلامی زمینه ساز تمدن اسلامی و تمدن کامل اسلامی تمدن مهدوی است.

دکتر موسی نجفی:

انقلاب با ولایت فقیه معنای جدیدی به تمدن بخشید

خبرگزاری شبستان: ما در انقلاب اسلامی از صفر شروع نکردیم؛ هم وارث تمدن گذشته بودیم و هم تمدن شیعی صفویه در ایران را پذیرفتیم و هم از نظام مدنی مشروطه عبور کردیم. اما انقلاب آمد و معنای جدیدی در محور ولایت فقیه به آنها داد.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

چاپ نخست «کدام حزب برنده می شود؟» در بازار کتاب

خبرگزاری شبستان: کتاب «کدام حزب برنده می شود؟» اثر«عزیز نسین» با ترجمه «داود وفایی» را موسسه انتشارات ققنوس چاپ کرده است.

«روانشناسی سالمندان» کتابی از دکتر«عبدالله معتمدی»

خبرگزاری شبستان: کتاب روانشناسی سالمندان اثر دکتر عبدالله معتمدی را موسسه انتشارات «سمت» چاپ و روانه بازار نشر کرده است.

چاپ هفتم «تمدن وملالت‌های آن» را بخوانید

خبرگزاری شبستان:چاپ هفتم «تمدن وملالت‌های آن» اثر« زیگموند فروید» با ترجمه «محمد بشری» با موضوع جامعه شناسی را انتشارات «ماهی» چاپ کرده است.

«مبانی ژئومورفولوژی رودخانه ای» را بخوانید

خبرگزاری شبستان: کتاب «مبانی ژئومورفولوژی رودخانه ای»اثر«رو چارتون» با ترجمه «مهدی ثقفی» و«محمدحسین رضایی مقدم» را موسسه انتشارات «سمت» چاپ کرده است.

پژوهشنامه «کتیبه و زبان» در گام نخست

خبرگزاری شبستان:شماره نخست پژوهشنامه «کتیبه و زبان (سال اول، شمارۀ ۱، دی ماه ۱۳۹۶)»، نشریه تخصصی پژوهشکده زبان شناسی، کتیبه ها و متون پژوهشگاه میراث ...

بیشتر