خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶

الأحد ٢٨ شوّال ١٤٣٨

Sunday, July 23, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

فرقه های انحرافی

بنیاد تفکر سلفی به چاپ دوم رسید

خبرگزاری شبستان: بنیاد تفکر سلفی به قلم محمدباقر پورامینی از سوی سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.

مدرسه تابستانی تحکیم صلح و نفی افراطی گری و خشونت ورزی برگزار می شود

خبرگزاری شبستان: مدرسه تابستانی تحکیم صلح و نفی افراطی گری و خشونت ورزی، در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

بررسی تهدید جریان های رادیکال دینی– تکفیری برای تشیع

خبرگزاری شبستان: نشست علمی- تخصصی « بررسی جریان های رادیکال دینی – تکفیری به عنوان تهدیدی برای گسترش تشیع در آسیای مرکزی، قفقاز و روسیه» از سوی پژوهشگاه بین المللی المصطفی(ص) برگزار می شود.

بررسی تناسخ و مراسم مرده سوزی هندوها

خبرگزاری شبستان: یکصد و پنجاه و سومین جلسه گروه علمی کلام مجمع حکمت اسلامی با موضوع تناسخ برگزار می شود.

یادداشت آیت الله صافی گلپایگانی به مناسبت هشتم شوال؛

وظیفه همگان در روز جهانی بقیع

خبرگزاری شبستان: بقیع، از چهارده قرن پیش تا امروز همواره زیارتگاه مسلمین و مرکز بیداری و تذکار خاطرات رجال و شخصیّت‌های بزرگ اسلام بوده است.

به مناسبت هشتم شوال، سالروز تخریب قبور ائمه بقیع(ع)

مبارزه با شرک یا غارت اموال و ثروت بقاع؟!/نگاه فِرَق و علمای اسلام به بارگاه ائمه بقیع(ع)

خبرگزاری شبستان: طبق مدارک مسلم تاریخی، گنبد و بارگاه حرم ائمه بقیع(ع) به مدت ۸۰۰ سال برپا بوده اما هیچ فرقه یا عالمی از علمای اسلام نسبت به وجود این بارگاه و تکریم آن توسط مسلمانان اعتراضی نکرده اند. حتی چند مرحله تعمیراتی در این بارگاه انجام شد.

تحلیلگر سیاسی در بیروت تشریح کرد:

نقش امام حسین(ع) در مبارزه با گسترش تروریسم

خبرگزاری شبستان: محسن صالح، تحلیلگر سیاسی در بیروت گفت: امام حسین (ع) نماینده ارزش‌های انسانی است و برگزاری مراسم عزاداری برای ایشان، نو کردن بیعت با هدف و راه ایشان است که نجات‌دهنده زندگی است.

محمدصادق کوشکی در گفت وگو با شبستان:

وجوه شباهت منافقین با داعش/شهید بهشتی هرگز صراحت انقلابی را از دست نداد

خبرگزاری شبستان: شهید بهشتی از صراحت و عقلانیت انقلابی برخوردار بود و هرگز به بهانه اینکه مسئولیت و مدیریتی را در کشور بر عهده دارد تن به مصلحت اندیشی های منفعت طلبانه نداد. صراحت انقلابی داشت و انقلابی گری را عین عقلانیت می دانست.

کارشناس فِرَق و مذاهب اسلامی در گفت وگو با شبستان:

اشتراکات داعش و صهیونیسم/روز قدس؛ خار چشم صهیونیست ها و وهابیت است

خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام پوربدخشان با اشاره به اینکه تفکرات وهابیت با یهود دارای اشتراکات فراوانی است،گفت: این دو با تحریف دین الهی سعی در ایجاد انحراف دارند ولی برگزاری مراسمی چون روز قدس خار در چشمان اسراییل و هم پیمان اش یعنی داعش است.

کارشناس فِرَق و مذاهب در گفت وگو با شبستان:

امیرالمومنین(ع)؛ اولین شهید ترور در اسلام/داعش در جنایات خود از خوارج الگو می گیرد

خبرگزاری شبستان: اولین ترور و جنایت وحشتناک در تاریخ اسلام از سوی خوارج نهروان که از مبانی دینی منحرف شده بودند، رخ داد و با تکفیر خلیفه مسلمین، امیرالمومنین امام علی(ع) را به شهادت رساندند؛ امروز هم خلف ناصالح شان چنین می کند.

معاون ارتباطات و امور بین الملل شبکه جهانی ولایت در گفت وگو با با شبستان:

هزینه ۸۰ میلیارد دلاری عربستان برای جذب جوانان اروپایی به داعش/سوءاستفاده از آیات جهاد برای یارگیری!

خبرگزاری شبستان: فارغ التحصیلان دانشگاه های مکه، مدینه و ریاض امروز به داعش پیوسته اند؛ در حدود ۲۰ سال گذشته، عربستان نزدیک به ۸۰ میلیارد دلار در موسسات علمی و آموزشی خود در اروپا، هزینه کرده تا جوانان اروپایی را به گروه های تروریستی جذب کند.

آیت الله رشاد:

اقدامی برای کتمان ناکامی‌ها و ناتواني‌های پیاپی داعش ددمنش

خبرگزاری شبستان: آیت الله رشاد، رییس شورای حوزه‌های علمیه استان تهران طی پیامی، حادثه تروریستی اخیر در تهران را محکوم کرد و به بازماندگان تسلیت گفت.

استاد حوزه و دانشگاه در گفت وگو با شبستان:

مقابله علمی کلامی با وهابیت واجب عینی است/پشت پرده حمایت عربستان از سلفی گری!

خبرگزاری شبستان: امروز باید شیعه و اهل سنت در مقابل وهابیت به اجماع برسند. لازم است که دانش پژوهان و حوزویان دست به کار شوند و به تعبیر آیت الله سبحانی این واجب عینی است که در بحث علم کلام به این مسایل و مباحث ورود شود.

کارشناس و پژوهشگر فِرَق و مذاهب اسلامی در گفت وگو با شبستان:

زنگ خطری که مراجع صدایش را شنیده اند/چرا باید با سلفی گری مبارزه کنیم؟

خبرگزاری شبستان: اگرچه سلفیت ظاهر زیبایی دارد ولی مفهوم و معنایی که این روزها مدنظر وهابی ها است چیز دیگری است. دیدگاه سلفیت، عقل و غیرمحسوسات را قبول ندارد، تفسیر قرآن و روایات و اجماع علما را نمی پذیرد و آتش تکفیر را به جان اسلام انداخته است.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

چاپ ششم کتاب« نقشهای هندسی در هنر اسلامی» سروش منتشر شد

خبرگزاری شبستان: چاپ ششم کتاب« نقشهای هندسی در هنر اسلامی» نوشته «عصام السعید »و «عایشه پارمان» با ترجمه «مسعود رجب نیا» از سوی انتشارات «سروش» منتشر ...

مقاله‌ها و مصاحبه‌های مصطفی رحماندوست در یک مجلد

خبرگزاری شبستان:«ادبیات کودک و کتاب‌های فرهنگ‌ساز» مقاله‌ها و مصاحبه‌های مصطفی رحماندوست شاعر، مترجم، نویسنده و محقق ادبیات کودک و نوجوان است که به ...

«جامعه‌شناسی جنسیت» کتابی از«استفانی گرت»

خبرگزاری شبستان: کتاب جامعه شناسی جنسیت اثر«استفانی گرت» با ترجمه «کتایون بقایی» را نشر«نی» برای نخستین بار چاپ و روانه بازار نشر کرده است.

«روح و زندگی بازپسین»اثر دکتر «محمد باقر شریعتی سبزواری»

خبرگزاری شبستان:چاپ نخست کتاب «روح و زندگی بازپسین»اثر دکتر «محمد باقر شریعتی سبزواری» را انتشارات بوستان کتاب چاپ کرده است.

«پسری با پیژامه راه راه» در کتابفروشی ها

خبرگزاری شبستان: کتاب «پسری با پیژامه راه راه» نوشته «جان بوین» با ترجمه «پروانه فتاحی» از سوی انتشارات «هیرمند» چاپ شده است.

بیشتر