خبرگزاری شبستان

شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷

السبت ١٠ جمادى الثانية ١٤٤٠

Saturday, February 16, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

فرقه های انحرافی

کارشناس فِرَق و مذاهب تشریح کرد

پشت پرده قتل کودک شیعی در مدینه النبی(ص)/فلسفه این همه دشمنی با تشیع

حجت الاسلام جعفری فراهانی با بیان اینکه انقلاب اسلامی جهان را متوجه ظرفیت بیدارگری تشیع و مکتب اهل بیت(ع) کرد،گفت: وهابیت و ایادی اش برای مقابله با نفوذ این مکتب از هیچ جنایتی رویگردان نیستند، قتل کودک شش ساله در مدینه النبی(ص) شاهدی بر این ادعا است.

رئیس موسسه بین المللی البیان تشریح کرد

فلسفه ۴۰ سال مبارزه با وهابیت و بهائیت

حجت الاسلام موسوی علیزاده با اشاره به دستاوردهای انقلاب در مقابله با جریان های وهابی و تکفیری، گفت: در ۴۰ سالگی انقلاب باید مردم را دردمند دین کنیم اگر به میز و دفتر و نیرو درگیر شویم نمی توانیم مبارزه را ادامه دهیم.

یک محقق و کارشناس فِرَق و ادیان:

جذب شدگان فرقه ای مظلوم ترین و آسیب پذیرترینِ اقشار هستند

حجت الاسلام سیدوکیلی با بیان اینکه فرقه ها درصدد حساسیت زدایی جامعه نسبت به خود هستند، گفت: جذب شدگان فرقه ای مظلوم ترین، بی دفاع ترین و در واقع آسیب پذیرترین اقشار هستند.

جذب شدگان فرقه ای مظلوم ترین و آسیب پذیرترینِ اقشار هستند

یک استاد دانشگاه:

رقیب تراشی برای دین به وسیله فرقه ها، تاکتیک استعمار فرانو است

حجت الاسلام سلطانی تهرانی با اشاره به انفجار فرقه ها پس از جنگ جهانی دوم، گفت: فرقه ها و نحله های انحرافی با ایجاد آلترناتیو یا جانشین رهبری معنوی می کوشند با یک نگاه مسامحه گرایانه، برای دین رقیب تراشی و با انقلاب اسلامی مقابله کنند.

جذب شدگان فرقه ای مظلوم ترین و آسیب پذیرترینِ اقشار هستند

پژوهشگر عرفان‌های نوظهور تشریح کرد

نقش بهائیت در اخلال‌های اقتصادی/ تله فرقه‌ها برای جذب مخاطب

حجت‌الاسلام همایون با اشاره به نقش فرقه‌های انحرافی همچون بهائیت در مشکلات اقتصادی، گفت: نمی‌شود از نقش استعمار در خلق و رشد فرقه‌ها گذشت، به محض آنکه فرقه‌ای رو به کهنگی می‌رود، دیگری را با طرحی نو در می‌اندازند و می‌کوشند وحدت کلمه را از ما بگیرند.

جذب شدگان فرقه ای مظلوم ترین و آسیب پذیرترینِ اقشار هستند

شبستان بررسی می کند

باز شدن پای سحر و جادو به فضای مجازی/سوءاستفاده ای که از باور مردم می شود

علی رغم تصریح آموزه های دینی، باز هم شاهدیم که دکّان ادعاهای واهی به اسم دعانویسی و رمالی به ویژه در فضای مجازی متاسفانه داغ است و برای مثال در این فضا انگشترها و دیگر زیورآلات با برچسب «معجزه الهی» و «موکل دار» تبلیغ و خرید و فروش می شود!

بررسی فراز و فرودهای سلفی پژوهی

نشست علمی «فراز و فرودهای سلفی پژوهی» از سلسله پیش نشست های همایش «نقش انقلاب اسلامی در تأسیس و توسعه علوم انسانی» و با سخنرانی محمدباقر پورامینی برگزار می شود.

شبستان بررسی می کند

نقش جنگ مذهبی سعودی در عملیات های تروریستی علیه ایران

ترس از متاثر شدن دیگر کشورها و ملت های مسلمان از تفکر زیربنایی انقلاب اسلامی، باعث شد که عربستان براساس متدولوژی سرویس های جاسوسی غربی اقدام به ایجاد گروهک های تروریستی کند.

شبستان گزارش می دهد

ماجرای همدستی با وهابیت و تروریست ها به اسم عیدالزهرا

اگرچه برائت و تبری، از فروع دین است اما در این باره باید از اهل بیت علیهم السلام الگو گرفت نه جریان های انحرافی همچون شیعه انگلیسی که به اسم محبت اهل بیت(ع) به کام استکبار جهانی کار می کند و سبب وهن شیعه در جهان می شود.

در «شعبده شوم» مطرح شد

ماجرای پیشی گرفتن سران بابیت از خدا!!

مدیر گروه فرق انحرافی مركز كلام و ادیان بیان کرد: حسینعلی نوری در آخرین روزهای اقامت خود در بغداد ادعای بالاتر بودن خود از خدا را مطرح و این موضوع را به صورت غیرعلنی منتشر کرد.

رئیس بنیاد فقهی مدیریت اسلامی تشریح کرد

نقشه تشیع انگلیسی برای ۹ ربیع

حجت الاسلام قوامی با بیان اینکه دشمنان اسلام هرگز به وحدت میان مسلمانان راضی نمی شوند، تاکید کرد: یکی از حربه های تشیع انگلیسی دست گذاشتن روی ۹ ربیع است تا در پرتوی آیین های موهن و بدعت ها، آتش تفرقه را در جهان اسلام شعله ور کند.

حجت الاسلام پیروزمند تشریح کرد

فلسفه دشمنی تکفیری ها با حرم اهل بیت(ع)/پیاده روی اربعین؛ قدرت نمایی نرم شیعه

استاد حوزه با بیان اینکه انفجار در حرمین عسکریین(ع) برای مبارزه با امامت به ویژه امام زمان(عج) انجام شد، گفت: علیرغم این کارشکنی ها حضور شیعیان برای زیارت در حرم ائمه(ع) وارد فاز جدیدی شده که پیاده روی چندین میلیونی اربعین شاهد آن است.

۱۹ مهرماه؛

میزبانی قم از نخستین همایش ملی «تصوف، شاخصه ها و نقدها»

نخستین همایش ملی «تصوف، شاخصه ها و نقدها» ۱۹ مهرماه با حضور صاحبنظران و به میزبانی شهر مقدس قم برگزار می شود.

میزبانی قم از نخستین همایش ملی «تصوف، شاخصه ها و نقدها»

رئیس قطب تعمیق ایمان و باورهای دینی دفتر تبلیغات اسلامی:

تصوف با نفوذ در کتاب‌های درسی بر ذهن جوانان تاثیرمی‌گذارد

حجت الاسلام سبحانی مواضع روشن و صریح مراجع در مقابله با جریان های انحرافی و از جمله تصوف را راهگشا دانست و گفت: تصوف به خاطر جاذبه های ادبی و هنری که دارد، از طریق کتب درسی، استادان و دانشجویان را جذب می کند و شناسایی نمی شود.

میزبانی قم از نخستین همایش ملی «تصوف، شاخصه ها و نقدها»
بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«تاریخ روسیه» را بخوانید

کتاب «تاریخ روسیه؛ ازپطرکبیر تا امروز»عنوان کتابی از«ژان پل اسکوت» با ترجمه «حامد رضئیی» است که به همت انتشارات «امیرکبیر»روانه بازار نشر شده است.

«هنر همیشه بر حق بودن» را بشنوید

کتاب صوتی«هنرهمیشه بر حق بودن» اثر«آتورشوپنهاور» با ترجمه «عرفان ثابتی» را و گویندگی «علیرضا آرا» را به مدت یک صد و ۵۵ دقیقه بشنوید.

چاپ سوم «ماجراهای فرانتس و بابابزرگ» کتابی برای کودکان شما

«ماجراهای فرانتس و بابابزرگ»اثر«کریستینه نوستلینگر» با ترجمه «کتایون سلطانی» را انتشارات «آفرینگان» روانه بازار نشر کرده است.

چاپ دهم« باشگاه مشت زنی» اثر«چاک پالانیک»/ آینه تمام نمای انسان تنهای امروز

چاپ دهم« باشگاه مشت زنی»اثر«چاک پالانیک» با ترجمه «پیمان خاکسار» را نشر چشمه روانه نشر چشمه کرده است.

«طریق ویرایش» اثر جمعی از نویسندگان

«طریق ویرایش» اثر جمعی از نویسندگان را انتشارات «بوستان کتاب» چاپ کرده است.

بیشتر