خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷

الأحد ٧ ربيع الثاني ١٤٤٠

Sunday, December 16, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

عرفان های کاذب

عرفان یا دکّان/۱۵

روایت عرفان سرخ پوستی از عوامل موثر در اداره جهان

رییس موسسه بهداشت معنوی با بیان اینکه عرفان سرخ پوستی به نوعی زیربنای سایر عرفان های نوظهور است، گفت: به عقیده پیروان عرفان سرخ پوستی نیروهایی در طبیعت وجود دارد و خدایان و الهه هایی هستند که امور طبیعت را تدبیر می کنند؛ لذا باور به خدا در آن نیست.

عرفان یا دکّان/۱۴

نقش عرفان های نوظهور در ناآرامی های جهان پس از سال ۲۰۱۲

حجت الاسلام مظاهری سیف تاکید کرد: جریان های تروریستی تا قبل از سال ۲۰۱۲ فقط در مناطق غرب آسیا، سوریه و عراق فعالیت داشتند اما از این سال به بعد در کل دنیا گسترش پیدا می کند و این یعنی رویاهای «هابرد» و همکارانش، طراحی استراتژی های کلان در جهان است.

روایت عرفان سرخ پوستی از عوامل موثر در اداره جهان

عرفان یا دکّان؟!/۱۳

بنویسید عرفان بخوانید اداره جهان

حجت الاسلام مظاهری سیف با اشاره به تفکرات «اروین لازلو» که به اسم عرفان عرضه می شود، گفت: «بنیاد تغییر جهان» متاثر از آراء وی می کوشد برای رساندن ایده هایشان به مرحله تمدن سازی، زندگی مردم را به سمت شالوده معنوی کاذب مدیریت کنند.

روایت عرفان سرخ پوستی از عوامل موثر در اداره جهان

عرفان یا دکّان؟!/۱۱

کمک به شیطان بزرگ به اسم گشایش باب جدید در معنویت

حجت الاسلام مظاهری سیف با اشاره به ادعای «اروین لازلو» مبنی بر گشایش باب جدیدی در معنویت، گفت: وی در باشگاه رم موضوعاتی را به اسم عرفان دنبال می کرد که مورد نیاز سلطه آمریکا بر جهان است.

روایت عرفان سرخ پوستی از عوامل موثر در اداره جهان

عرفان یا دکاّن؟!//۹

کَل اگر طبیب بودی سر خود دوا نمودی/وقتی سرکرده عرفان حلقه بیماری های متعدد دارد!

رئیس موسسه بهداشت معنوی با بیان اینکه سرکرده عرفان حلقه بیمار و با مشکلات بسیار درگیر است، گفت: مهمترین چیزی که در عرفان حلقه باعث جذب شده، ادعای درمان گری است، در حالی که فرد با نسخه این عرفان علاوه بر دردهایی که داشت دچار بیمارهای دیگر نیز می شود.

کمک به شیطان بزرگ به اسم گشایش باب جدید در معنویت

عرفان یا دکان؟!//۸

ماجرای سوءاستفاده عرفان حلقه از قرآن

حجت الاسلام مظاهری سیف با اشاره به تفسیربه رای عرفان حلقه از قرآن برای اثبات ادعاهایش، گفت: آنها در تفسیر آیه «وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعًا...» می گویند بیایید با هم به حلقه های شعور کیهانی وصل شویم.

ادعاهای رهبران تکاملی درباره پایان دنیا/وقتی ترس مردم بلای دین شان می شود

عرفان یا دکّان؟!/۷

ماجرای پیشی گرفتن عرفان حلقه از شیطان پرستان!

رئیس موسسه بهداشت معنوی با اشاره به تعریف «ابلیس» در عرفان حلقه، گفت: قلمرو خلقت ابلیس در اسطوره های عرفان حلقه، فقط ربوبیت و جهان مادی نیست بلکه معاد و بهشت و دوزخ و هر چه را در چرخه جهان دوقطبی هست، در بر می گیرد.

روایت عرفان سرخ پوستی از عوامل موثر در اداره جهان

یحیی یثربی:

مسیر دستیابی به عرفان برای هر کسی جنبه منحصربفرد دارد

استاد تمام دانشگاه تهران گفت: ابعاد مختلف عرفان و مسیر دستیابی به این پدیده برای هر شخص جنبه ای شخصی و منحصر به فرد دارد.

عرفان یا دکان؟!//۶

ماجرای قطع رابطه با خدا در عرفان حلقه

رئیس موسسه بهداشت معنوی گفت: عرفان حلقه خدا را پشت درهای بسته می گذارد، بنابر اعتقاد این عرفان، خدا هست ولی به دنیای عدم تعلق دارد و راه به سوی او نداریم؛ در اساسنامه آن نوشته شده انسان نمی تواند عاشق خدا شود، چون از هیچ طریق قادر به فهم او نیست.

ادعاهای رهبران تکاملی درباره پایان دنیا/وقتی ترس مردم بلای دین شان می شود

عرفان یا دکّان؟!//۵

ماجرای سوءاستفاده از علایق مذهبی مردم به بهانه عرفان

حجت الاسلام مظاهری سیف گفت: در برخی از متون عرفان حلقه از تعریف شعور کیهانی به ابلیس می رسیم؛ یعنی گاهی تعریفی از شعور کیهانی ارائه شده و در جای دیگری از نوشته هایشان تعریفی از ابلیس می کنند که وقتی این دو را کنار هم بگذاریم، آنها را برابر می یابیم.

روایت عرفان سرخ پوستی از عوامل موثر در اداره جهان

دكترای تصوف و عرفان های اسلامی:

تصوف امری خارج از اسلام است

حجت الاسلام آل یمین با بیان اینکه تصوف در واژه های روایی پیامبر اسلام (ص) وجود ندارد، گفت: عرفان اسلامی زیستی جداگانه برای تصوف به وجود نیاورده است، در حالی که تمامی بخش های اسلام به صورت یکسان و در یک زیست هماهنگ فعالیت می کنند.

عرفان یا دکّان؟/۴

از درمان با شعور کیهانی تا یک شبه علامه شدن توسط دلالان عرفان

حجت الاسلام مظاهری سیف با اشاره به ادعاهای عجیب عرفان های نوظهور مثل علامه شدن از طریق ارتعاشات خاص، گفت: برای مثال عرفان حلقه ادعا داشت که منشاء این جهان، شعور کیهانی است و با اتصال به این شعور آگاهی و قدرت به دست می آوریم!

روایت عرفان سرخ پوستی از عوامل موثر در اداره جهان

عرفان یا دکّان/۳

ماجرای سوءاستفاده مدعیان عرفان از دین و قرآن

رئیس موسسه بهداشت معنوی با بیان اینکه بسیاری از جریان های عرفانی در واقع یک دکان برای رهبران شان هستند، گفت: تجربه نشان داده این افراد ابتدا ادعای عرفان دارند ولی به تدریج این ادعا تبدیل به ادعای پیامبری و حتی خدایی می شود!

روایت عرفان سرخ پوستی از عوامل موثر در اداره جهان

عرفان یا دکّان/۲

ترفند کلاهبرداران معنوی برای جذب مشتری

حجت الاسلام مظاهری سیف با اشاره به راه های جذب عرفان های کاذب، گفت: آنها می گویند رمزها و باطن قرآن را کشف و حقایق نهفته آیات الهی را بیان می کنیم؛ البته در این میان برخی اصلاً کاری به قرآن و روایات ندارند و کشف و شهودهای خود را بیان می کنند.

نقش عرفان های نوظهور در ناآرامی های جهان پس از سال ۲۰۱۲
بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

قصه‌های درنا و دماغش

«درنا و دماغش» اثر داستانی «مهناز باقری» برای گروه سنی ب و ج به علاقه‌مندان کتاب معرفی می شود.

رمان «برنامه‌نویس»؛ رمانی با تم دفاع سایبری

«برنامه نویس» نوشته وحید حُسنی رمان برگزیده جشنواره رضوی در سال ۹۶ است که به موضوعاتی چون دفاع سایبری، فضای مجازی و... می‌پردازد.

«نسکافه با شریف رضی»

«نسکافه با شریف رضی» کتابی به به قلم «میاده خلیل» با ترجمه «عطیه اسماعیلی» را موسسه نشر «نیستان» روانه بازار نشر کرده است.

«پس از هگل» را بخوانید

«پس از هگل» اثر «فردریک بیرز» با ترجمه «سید مسعودآذرفام» را انتشارات«ققنوس»چاپ کرده است.

«پژوهشی در نقش پروتوتیپ ها در آفرینش ادبی»

چاپ نخست «پژوهشی در نقش پروتوتیپ ها در آفرینش ادبی» اثر«شیرین دخت دقیقیان»را انتشارات«مروارید» چاپ کرده است.

بیشتر