خبرگزاری شبستان

شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷

السبت ١٠ جمادى الثانية ١٤٤٠

Saturday, February 16, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

عرفان های کاذب

عضو هئیت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی:

انقلاب به احیای عرفان امام خمینی(ره) نیاز دارد/انرژی درمانی عرفان نیست

حجت الاسلام دلیر با بیان اینکه اغلب کلیدواژه های ادبیات امام خمینی(ره) مبنای عرفانی دارد، گفت: امروز جامعه نیازمند احیای این ادبیات است وگرنه به دام عرفان های نوظهور می افتیم. باید بدانیم هر کار خارق العاده ای عرفان نیست.

رییس موسسه بهداشت معنوی:

انقلاب توجه جهان را به معنویت جلب کرد/خطر واردات عرفان را جدی نمی گیریم

حجت الاسلام مظاهری سیف با بیان اینکه ما سال ها است که با واردات عرفان های کاذب مواجه ایم، گفت: اگرچه یکی از تاثیرات مهم انقلاب اسلامی جلب توجه جهان به معنویت بود اما غفلت ما باعث شده خلاءهای معنوی جامعه توسط عرفان های نوظهور پر شود.

«عرفان شرق و غرب» در محک نقد و بررسی

کتاب «عرفان شرق و غرب؛ تحلیلی مقایسه ای درباره ماهیت عرفان»، نوشته «رودولف اتو» در نشستی با حضور کارشناسان نقد و بررسی می شود.

در برنامه «شعبده شوم» مطرح شد

اعتیاد؛ مهمترین آسیب عرفان های نوظهور

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با بیان اینکه اعتیاد به مواد مخدر مهم ترین آسیب فرقه های نوظهور است، گفت: احساس خلسه یا سرخوشی ایجاد شده در عرفان نوظهور برای عارف یک مسیر و محل عبور است و این مرحله معنای غایت یا هدف را به خود نمی گیرد.

در برنامه شعبده شوم مطرح شد:

عرفان های نوظهور در تمدن مدرن غربی خلق شده اند

پژوهشگر عرفان های نوظهور تاکید کرد: بحران معنا از جمله موضوعاتی است که در ابتدای امر غرب را گرفتار کرد و در همین بستر معنویت های نوپدید ضرورت پیدا کرده و گسترش یافتند.

عرفان یا دکّان؟!//۱۸

ماجرای قربانی کردن انسان برای خدمت به شیطان!

حجت‌الاسلام مظاهری سیف با بیان اینکه شیطان گرایان معتقدند قربانی کردن انسان نیروی فوق‌العاده‌ای را تولید می کند، گفت: اینکه در انجیل شیطانی مطرح می شود بشر از ابتدا شیطان گرا بوده و این بخشی از تمدن بشری است، ادعای گزافی بیش نیست.

عرفان یا دکّان؟!//۱۷

کادرسازی شیطان پرستان برای حکومت ابلیس!/نقشه کلیسای شیطان برای نخبگان

رییس موسسه بهداشت معنوی با بیان اینکه تفکرات نسبت به شیطان گرایی سطحی است، گفت: طی پنج سال اخیر بیانیه ای از سوی کلیسای شیطان ارایه شد و گفتند که ما تغییر رویکرد داده ایم و از این پس مخاطب اصلی کلیسای شیطان نخبگان جوامع بشری هستند.

کادرسازی شیطان پرستان برای حکومت ابلیس!/نقشه کلیسای شیطان برای نخبگان

عرفان یا دکّان؟//۱۶

افسانه ای که «کوئیلو» به اسم معنویت به خورد مردم می دهد

رییس موسسه بهداشت معنوی در نقد آراء پائولو کوئیلو، گفت: او معتقد است هر کسی در زندگی افسانه ای شخصی دارد که باید برای دستیابی به آن تلاش کند، کوئیلو می گوید هرچه دلتان گفت انجام دهید، این باعث می شود که در مسیر افسانه شخصی تان حرکت کنید!

کادرسازی شیطان پرستان برای حکومت ابلیس!/نقشه کلیسای شیطان برای نخبگان

در نشست «معنای زندگی درافکار و آثار پائولو کوئیلو» مطرح شد

واقعیت رویایی که «کوئیلو» به آن توصیه می کند

نظم نوین جهانی بر پایه اصل پانتئیسم و شریعت شیطان نظام‌مند شده است و شریعت شیطان، همان جواز عمل به هوای نفسانی است؛ چیزی که در جای جای آثار کوئیلو با عناوین لزوم گوش فرا دادن به ندای درون و پیگیری رؤیای شخصی تأکید شده است.

عرفان یا دکّان؟!//۱۵

رفع فقر معنویت با قرص های عرفان

رییس موسسه بهداشت معنوی گفت: همزمان با انتشار آثار کاستاندا در دهه ۱۹۶۰، قرص هایی به نام قرص عرفان که اسم علمی آن «ال.اس.دی» بود تولید و بین جوانان توزیع شد و آنها به نام قرص عرفان آن را مصرف می کردند.

کادرسازی شیطان پرستان برای حکومت ابلیس!/نقشه کلیسای شیطان برای نخبگان

عرفان یا دکّان/۱۵

روایت عرفان سرخ پوستی از عوامل موثر در اداره جهان

رییس موسسه بهداشت معنوی با بیان اینکه عرفان سرخ پوستی به نوعی زیربنای سایر عرفان های نوظهور است، گفت: به عقیده پیروان عرفان سرخ پوستی نیروهایی در طبیعت وجود دارد و خدایان و الهه هایی هستند که امور طبیعت را تدبیر می کنند؛ لذا باور به خدا در آن نیست.

کادرسازی شیطان پرستان برای حکومت ابلیس!/نقشه کلیسای شیطان برای نخبگان

عرفان یا دکّان/۱۴

نقش عرفان های نوظهور در ناآرامی های جهان پس از سال ۲۰۱۲

حجت الاسلام مظاهری سیف تاکید کرد: جریان های تروریستی تا قبل از سال ۲۰۱۲ فقط در مناطق غرب آسیا، سوریه و عراق فعالیت داشتند اما از این سال به بعد در کل دنیا گسترش پیدا می کند و این یعنی رویاهای «هابرد» و همکارانش، طراحی استراتژی های کلان در جهان است.

کادرسازی شیطان پرستان برای حکومت ابلیس!/نقشه کلیسای شیطان برای نخبگان

عرفان یا دکّان؟!/۱۳

بنویسید عرفان بخوانید اداره جهان

حجت الاسلام مظاهری سیف با اشاره به تفکرات «اروین لازلو» که به اسم عرفان عرضه می شود، گفت: «بنیاد تغییر جهان» متاثر از آراء وی می کوشد برای رساندن ایده هایشان به مرحله تمدن سازی، زندگی مردم را به سمت شالوده معنوی کاذب مدیریت کنند.

کادرسازی شیطان پرستان برای حکومت ابلیس!/نقشه کلیسای شیطان برای نخبگان

عرفان یا دکّان؟!/۱۱

کمک به شیطان بزرگ به اسم گشایش باب جدید در معنویت

حجت الاسلام مظاهری سیف با اشاره به ادعای «اروین لازلو» مبنی بر گشایش باب جدیدی در معنویت، گفت: وی در باشگاه رم موضوعاتی را به اسم عرفان دنبال می کرد که مورد نیاز سلطه آمریکا بر جهان است.

کادرسازی شیطان پرستان برای حکومت ابلیس!/نقشه کلیسای شیطان برای نخبگان
بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«تاریخ روسیه» را بخوانید

کتاب «تاریخ روسیه؛ ازپطرکبیر تا امروز»عنوان کتابی از«ژان پل اسکوت» با ترجمه «حامد رضئیی» است که به همت انتشارات «امیرکبیر»روانه بازار نشر شده است.

«هنر همیشه بر حق بودن» را بشنوید

کتاب صوتی«هنرهمیشه بر حق بودن» اثر«آتورشوپنهاور» با ترجمه «عرفان ثابتی» را و گویندگی «علیرضا آرا» را به مدت یک صد و ۵۵ دقیقه بشنوید.

چاپ سوم «ماجراهای فرانتس و بابابزرگ» کتابی برای کودکان شما

«ماجراهای فرانتس و بابابزرگ»اثر«کریستینه نوستلینگر» با ترجمه «کتایون سلطانی» را انتشارات «آفرینگان» روانه بازار نشر کرده است.

چاپ دهم« باشگاه مشت زنی» اثر«چاک پالانیک»/ آینه تمام نمای انسان تنهای امروز

چاپ دهم« باشگاه مشت زنی»اثر«چاک پالانیک» با ترجمه «پیمان خاکسار» را نشر چشمه روانه نشر چشمه کرده است.

«طریق ویرایش» اثر جمعی از نویسندگان

«طریق ویرایش» اثر جمعی از نویسندگان را انتشارات «بوستان کتاب» چاپ کرده است.

بیشتر