خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸

الخميس ١٩ شعبان ١٤٤٠

Thursday, April 25, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

عرفان های کاذب

«ناگفته های ادیان»//۳

ریشه کابالا و آنچه به نام عرفان به خورد مخاطب می دهند

پژوهشگر فرق و ادیان با اشاره به ریشه جریان های شیطان پرستی و بازتولید آنها در طول تاریخ، گفت: عرفان کابالا با تحریف تورات بسیاری از مباحث را تغییر داده این تحریف هایی که در دین یهود دیده می شود برگرفته از آیین های شیطانی است.

در برنامه شعبده شوم مطرح شد

ادعای عرفان های کاذب برای جذب مخاطب

حجت الاسلام ابراهیمی گفت: معنویت هایی که ادعا دارند که عرفان کاذب آنها خوشبختی و آرامش را به ارمغان می آورد همیشه می گویند که عرفان خود را دینی و اسلامی کرده اند و به نوعی ادعا می کنند که حرف دین را می زنند.

پژوهشگر حوزه فرق و ادیان بیان کرد

شیطان پرستی هنوز حیات دارد/نظر قرآن درباره شیطان پرستان

حجت الاسلام عرب با بیان اینکه شیطان پرستی آیین مربوط به دوره باستان و تمام شده نیست، گفت: شیطان پرستان امروز در دل جوامع غربی بیشترین طرفدار را یافته اند، اگر مواردی همچون قربانی کردن انسان برای شیطان را نمی بینیم به دلیل تبعات حقوقی فراوان آن است.

در برنامه شعبده شوم مطرح شد:

بهترین راه مقابله با معنویت های نوظهور تقویت فرهنگ است

یک پژوهشگر عرفان ‌های نوظهور با بیان اینکه راهبردهای متعددی در مواجهه با جنبش های معنوی نوپدید وجود دارد، گفت: بدون شک برترین گزینه در مواجهه با معنویت های نوظهور در کشور اولویت فرهنگی است.

عرفان یا دکّان/۱۹

پیدا و پنهان جریان های شیطان گرایی که با نام خدا فعالیت می کنند

حجت الاسلام مظاهری سیف تاکید کرد: بسیاری از جریان های شیطان گرایی با نام خدا فعالیت می کنند اما با بررسی مطالب شان، با این تصور از خدا مواجه می شوید که خدا در درون شما است و هر چه که دلتان می گوید، انجام دهید که این همان خواسته خدا است.

عضو هئیت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی:

انقلاب به احیای عرفان امام خمینی(ره) نیاز دارد/انرژی درمانی عرفان نیست

حجت الاسلام دلیر با بیان اینکه اغلب کلیدواژه های ادبیات امام خمینی(ره) مبنای عرفانی دارد، گفت: امروز جامعه نیازمند احیای این ادبیات است وگرنه به دام عرفان های نوظهور می افتیم. باید بدانیم هر کار خارق العاده ای عرفان نیست.

رییس موسسه بهداشت معنوی:

انقلاب توجه جهان را به معنویت جلب کرد/خطر واردات عرفان را جدی نمی گیریم

حجت الاسلام مظاهری سیف با بیان اینکه ما سال ها است که با واردات عرفان های کاذب مواجه ایم، گفت: اگرچه یکی از تاثیرات مهم انقلاب اسلامی جلب توجه جهان به معنویت بود اما غفلت ما باعث شده خلاءهای معنوی جامعه توسط عرفان های نوظهور پر شود.

«عرفان شرق و غرب» در محک نقد و بررسی

کتاب «عرفان شرق و غرب؛ تحلیلی مقایسه ای درباره ماهیت عرفان»، نوشته «رودولف اتو» در نشستی با حضور کارشناسان نقد و بررسی می شود.

در برنامه «شعبده شوم» مطرح شد

اعتیاد؛ مهمترین آسیب عرفان های نوظهور

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با بیان اینکه اعتیاد به مواد مخدر مهم ترین آسیب فرقه های نوظهور است، گفت: احساس خلسه یا سرخوشی ایجاد شده در عرفان نوظهور برای عارف یک مسیر و محل عبور است و این مرحله معنای غایت یا هدف را به خود نمی گیرد.

در برنامه شعبده شوم مطرح شد:

عرفان های نوظهور در تمدن مدرن غربی خلق شده اند

پژوهشگر عرفان های نوظهور تاکید کرد: بحران معنا از جمله موضوعاتی است که در ابتدای امر غرب را گرفتار کرد و در همین بستر معنویت های نوپدید ضرورت پیدا کرده و گسترش یافتند.

عرفان یا دکّان؟!//۱۸

ماجرای قربانی کردن انسان برای خدمت به شیطان!

حجت‌الاسلام مظاهری سیف با بیان اینکه شیطان گرایان معتقدند قربانی کردن انسان نیروی فوق‌العاده‌ای را تولید می کند، گفت: اینکه در انجیل شیطانی مطرح می شود بشر از ابتدا شیطان گرا بوده و این بخشی از تمدن بشری است، ادعای گزافی بیش نیست.

عرفان یا دکّان؟!//۱۷

کادرسازی شیطان پرستان برای حکومت ابلیس!/نقشه کلیسای شیطان برای نخبگان

رییس موسسه بهداشت معنوی با بیان اینکه تفکرات نسبت به شیطان گرایی سطحی است، گفت: طی پنج سال اخیر بیانیه ای از سوی کلیسای شیطان ارایه شد و گفتند که ما تغییر رویکرد داده ایم و از این پس مخاطب اصلی کلیسای شیطان نخبگان جوامع بشری هستند.

کادرسازی شیطان پرستان برای حکومت ابلیس!/نقشه کلیسای شیطان برای نخبگان

عرفان یا دکّان؟//۱۶

افسانه ای که «کوئیلو» به اسم معنویت به خورد مردم می دهد

رییس موسسه بهداشت معنوی در نقد آراء پائولو کوئیلو، گفت: او معتقد است هر کسی در زندگی افسانه ای شخصی دارد که باید برای دستیابی به آن تلاش کند، کوئیلو می گوید هرچه دلتان گفت انجام دهید، این باعث می شود که در مسیر افسانه شخصی تان حرکت کنید!

کادرسازی شیطان پرستان برای حکومت ابلیس!/نقشه کلیسای شیطان برای نخبگان

در نشست «معنای زندگی درافکار و آثار پائولو کوئیلو» مطرح شد

واقعیت رویایی که «کوئیلو» به آن توصیه می کند

نظم نوین جهانی بر پایه اصل پانتئیسم و شریعت شیطان نظام‌مند شده است و شریعت شیطان، همان جواز عمل به هوای نفسانی است؛ چیزی که در جای جای آثار کوئیلو با عناوین لزوم گوش فرا دادن به ندای درون و پیگیری رؤیای شخصی تأکید شده است.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

عرضه کتاب «در کمین گل سرخ» با تقریظ رهبری در نمایشگاه کتاب

مدیر روابط عمومی سوره مهر از عرضه کتاب «در کمین گل سرخ» با درج تقریظ رهبر معظم انقلاب، در سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران خبر داد.

عرضه «كنسرت در بزرگراه»در نمایشگاه بین المللی کتاب

چاپ نخست «كنسرت در بزرگراه»اثر«علیرضا رحیمی نژاد» را نشر«پیدایش» چاپ و روانه بازار نشر کرده است.

«سیرالملوک» در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

« سیرالموک» یا «سیاست نامه خواجه نظام » با تصحیح دکتر«محمد استعلامی» را موسسه نشر«نگاه» چاپ و روانه بازار نشر کرده است.

«سنجش دیالکتیک روشنگری»اثر خسرو ناقد را بخوانید

چاپ نخست کتاب «سنجش دیالکتیک روشنگری»اثر«خسرو ناقد»را نشر نی چاپ و روانه بازار نشر کرده است.

«ذهن و زمان» کتابی از «کرامت موللی»

چاپ نخست «ذهن و زمان» اثر «کرامت موللی»را نشر«نی» چاپ و روانه بازار نشر کرده است.

بیشتر