خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷

الأحد ١٠ صفر ١٤٤٠

Sunday, October 21, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

عرفان های کاذب

عرفان یا دکاّن؟!//۹

کَل اگر طبیب بودی سر خود دوا نمودی/وقتی سرکرده عرفان حلقه بیماری های متعدد دارد!

رئیس موسسه بهداشت معنوی با بیان اینکه سرکرده عرفان حلقه بیمار و با مشکلات بسیار درگیر است، گفت: مهمترین چیزی که در عرفان حلقه باعث جذب شده، ادعای درمان گری است، در حالی که فرد با نسخه این عرفان علاوه بر دردهایی که داشت دچار بیمارهای دیگر نیز می شود.

عرفان یا دکان؟!//۸

ماجرای سوءاستفاده عرفان حلقه از قرآن

حجت الاسلام مظاهری سیف با اشاره به تفسیربه رای عرفان حلقه از قرآن برای اثبات ادعاهایش، گفت: آنها در تفسیر آیه «وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعًا...» می گویند بیایید با هم به حلقه های شعور کیهانی وصل شویم.

ماجرای سوءاستفاده عرفان حلقه از قرآن

عرفان یا دکّان؟!/۷

ماجرای پیشی گرفتن عرفان حلقه از شیطان پرستان!

رئیس موسسه بهداشت معنوی با اشاره به تعریف «ابلیس» در عرفان حلقه، گفت: قلمرو خلقت ابلیس در اسطوره های عرفان حلقه، فقط ربوبیت و جهان مادی نیست بلکه معاد و بهشت و دوزخ و هر چه را در چرخه جهان دوقطبی هست، در بر می گیرد.

ماجرای علامه پروری و حفظ یک هفته ای قرآن به اسم «متاریدینگ»

یحیی یثربی:

مسیر دستیابی به عرفان برای هر کسی جنبه منحصربفرد دارد

استاد تمام دانشگاه تهران گفت: ابعاد مختلف عرفان و مسیر دستیابی به این پدیده برای هر شخص جنبه ای شخصی و منحصر به فرد دارد.

عرفان یا دکان؟!//۶

ماجرای قطع رابطه با خدا در عرفان حلقه

رئیس موسسه بهداشت معنوی گفت: عرفان حلقه خدا را پشت درهای بسته می گذارد، بنابر اعتقاد این عرفان، خدا هست ولی به دنیای عدم تعلق دارد و راه به سوی او نداریم؛ در اساسنامه آن نوشته شده انسان نمی تواند عاشق خدا شود، چون از هیچ طریق قادر به فهم او نیست.

عرفان یا دکّان؟!//۵

ماجرای سوءاستفاده از علایق مذهبی مردم به بهانه عرفان

حجت الاسلام مظاهری سیف گفت: در برخی از متون عرفان حلقه از تعریف شعور کیهانی به ابلیس می رسیم؛ یعنی گاهی تعریفی از شعور کیهانی ارائه شده و در جای دیگری از نوشته هایشان تعریفی از ابلیس می کنند که وقتی این دو را کنار هم بگذاریم، آنها را برابر می یابیم.

ماجرای علامه پروری و حفظ یک هفته ای قرآن به اسم «متاریدینگ»

دكترای تصوف و عرفان های اسلامی:

تصوف امری خارج از اسلام است

حجت الاسلام آل یمین با بیان اینکه تصوف در واژه های روایی پیامبر اسلام (ص) وجود ندارد، گفت: عرفان اسلامی زیستی جداگانه برای تصوف به وجود نیاورده است، در حالی که تمامی بخش های اسلام به صورت یکسان و در یک زیست هماهنگ فعالیت می کنند.

عرفان یا دکّان؟/۴

از درمان با شعور کیهانی تا یک شبه علامه شدن توسط دلالان عرفان

حجت الاسلام مظاهری سیف با اشاره به ادعاهای عجیب عرفان های نوظهور مثل علامه شدن از طریق ارتعاشات خاص، گفت: برای مثال عرفان حلقه ادعا داشت که منشاء این جهان، شعور کیهانی است و با اتصال به این شعور آگاهی و قدرت به دست می آوریم!

ماجرای علامه پروری و حفظ یک هفته ای قرآن به اسم «متاریدینگ»

عرفان یا دکّان/۳

ماجرای سوءاستفاده مدعیان عرفان از دین و قرآن

رئیس موسسه بهداشت معنوی با بیان اینکه بسیاری از جریان های عرفانی در واقع یک دکان برای رهبران شان هستند، گفت: تجربه نشان داده این افراد ابتدا ادعای عرفان دارند ولی به تدریج این ادعا تبدیل به ادعای پیامبری و حتی خدایی می شود!

ماجرای علامه پروری و حفظ یک هفته ای قرآن به اسم «متاریدینگ»

عرفان یا دکّان/۲

ترفند کلاهبرداران معنوی برای جذب مشتری

حجت الاسلام مظاهری سیف با اشاره به راه های جذب عرفان های کاذب، گفت: آنها می گویند رمزها و باطن قرآن را کشف و حقایق نهفته آیات الهی را بیان می کنیم؛ البته در این میان برخی اصلاً کاری به قرآن و روایات ندارند و کشف و شهودهای خود را بیان می کنند.

ماجرای علامه پروری و حفظ یک هفته ای قرآن به اسم «متاریدینگ»

عرفان یا دکّان؟ ۱/ شبستان بررسی می کند

ماجرای کلاهبرداری های معنوی به اسم عرفان و دین

رئیس موسسه بهداشت معنوی با اشاره به رشد بی رویه معنویت های نوظهور، گفت: امروز در دنیا با مفهوم کلاهبرداری معنوی مواجهیم که در خیلی کشورها اتفاق افتاده است. در کشورهای غربی کسانی آمده اند و می گویند ما مسیح و منجی آخرالزمان هستیم.

ماجرای علامه پروری و حفظ یک هفته ای قرآن به اسم «متاریدینگ»

به همت دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم؛

نخستین پیش نشست همایش ملی تصوف، شاخصه ها و نقدها برگزار می شود

خبرگزاری شبستان: نخستین پیش نشست همایش ملی تصوف، شاخصه ها و نقد ها با حضور حجج اسلام والمسلمین سبحانی و خسروپناه و به همت دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار می شود.

میزبانی قم از نخستین همایش ملی «تصوف، شاخصه ها و نقدها»

منتشر شد:

عرفان واره ها: تبارشناسی و نقد مبانی فکری

خبرگزاری شبستان: عرفان‌واره‌ها که در دنیای غرب با عنوان ادیان جدید، جنبش‌های نوپدید دینی و ادیان جایگزین؛ و در ایران با عنوان معنویت‌های نوظهور یا کاذب تعبیـر می‌شود، مجموعه‌ای است متنوع از جریان‌های نوظهور با رویکرد معنوی و باطنی‌گری ... .

در «رواق معرفت» بیان شد:

عرفان های نوظهور با توسل به دین مشتری جذب می کنند!/با معنویت های مدرن به «حیات طیبه» نمی رسیم

خبرگزاری شبستان: یاد خدا، به زندگی انسان رنگ و بوی خاصی می دهد و حیات آدمی را تبدیل به حیات طیبه می کند؛ برخی تصور می کنند تکنیک هایِ عرفان های کاذب و نوظهور، اصلاً در دین وجود ندارد، در حالی که نقطه قوت این عرفان ها در بهره گرفتن از دین است.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«فرار از اردوگاه ۱۴: فرار اودیسه‌وار مردی از کره‌ی شمالی به سوی آزادی»

«فرار از اردوگاه ۱۴: فرار اودیسه‌وار مردی از کره‌ی شمالی به سوی آزادی» اثر«بلین هاردن» با ترجمه«مسعودیوسف حصیرچین» را نشر چشمه چاپ کرده است.

«کوچه ما» مفصل ترین رمان افغانی با موضوعی تاریخی

خبرگزاری شبستان:«کوچه ما» مفصل ترین رمان افغانی اثر «اکرم عثمان» است که نشر«عرفان» آن را چاپ کرده است.

فصلنامه علمی پژوهشی اقتصاد اسلامی شماره ۷۰ منتشر شد

فصلنامه علمی پژوهشی اقتصاد اسلامی شماره ۷۰ به همت انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.

«تبلیغ در سرزمین عجایب(به روایت سید عبدالرضا هاشمی ارسجانی»)

چاپ نخست «تبلیغ در سرزمین عجایب(به روایت سید عبدالرضا هاشمی ارسجانی(» اثر«سید عبدالرضا هاشمی ارسجانی» را انتشارات «بوستان کتاب» چاپ کرده است.

قصه‌های دریا به «سی کشتی، یک فرمانده» رسید

«سی کشتی، یک فرمانده» از مجموعه قصه‌های دریا است که به خاطرات ناخدا یکم‌عرشه فرید آگه دل اختصاص یافته و به تازگی توسط سوره مهر منتشر شده است.

بیشتر