خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷

الاثنين ٧ شعبان ١٤٣٩

Monday, April 23, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

آموزش و پرورش

ساعت فوق برنامه دانش ‌آموزان به مهارت آموزی اختصاص خواهد یافت

خبرگزاری شبستان: مدیرکل آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش گفت: بخشنامه ای در اول مهر ابلاغ خواهد شد که ساعت فوق برنامه مدارس به مهارت آموزی دانش آموزان اختصاص یابد.

معاون آموزش متوسطه وزارت ‌آموزش و پرورش :

اجرای طرح ایران مهارت از سال آینده برای تمام دانش آموزان

خبرگزاری شبستان: معاون آموزش متوسطه وزارت ‌آموزش و پرورش گفت: طرح ایران مهارت در هشت استان به صورت ازمایشی در حال انجام است.امیدوار هستیم که برای سال تحصیلی آینده این طرح برای تمام مدارس اجرا شود.

آموزش مهارتی به دانش آموزان در سازمان فنی و حرفه ای

خبرگزاری شبستان:رییس سازمان فنی‌وحرفه ای گفت: همکاری نزدیک با وزارت آموزش و پرورش با عنوان طرح « ایران مهارت» داریم. دانش آموزان تحت آموزش های مهارتی قرار می گیرند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران به شبستان خبر داد:

موافقت با تمام درخواست های انتقالی معلمان به تهران

خبرگزاری شبستان: مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران تصریح کرد: با درخواست انتقالی فرهنگیانی که درخواست انتقال به تهران را دارند موافقت خواهد شد.

نبود هماهنگی بین دستگاهی، چالش پیش روی دوره پیش دبستانی

خبرگزاری شبستان: مدیرکل دفتر آموزش پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش از نبود هماهنگی و یکپارچگی میان دستگاه ها از جمله وزارت ارشاد، شهرداری، سازمان بسیج، سازمان تبلیغات، وزارت رفاه، بهزیستی و آموزش و پرورش در امر آموزش پیش از دبستان انتقاد کرد.

آموزش زبان روسی منوط به آموزش زبان فارسی است

خبرگزاری شبستان: وزیر آموزش و پرورش گفت: گسترش آموزش زبان روسی در ایران منوط به آموزش زبان فارسی در روسیه است.

حمایت از پیام رسان های داخلی گامی در جهت تحقق شعار سال است

خبرگزاری شبستان:نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت:فراگیری پیام رسان‌های خارجی برای اقتصاد و امنیت و تربیت و اخلاق ما تهدید است.

عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس:

میانگین حقوق مربیان پیش دبستانی از ۴۵۰ تا۶۰۰ هزار تومان است

خبرگزاری شبستان:یک عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرسگفت: میانگین مدرک تحصیلی مربیان پیش از دبستان دیپلم و حداکثر فوق دیپلم است زیرا میزان حقوقی که دریافت میکنند در شهرستان ها ۴۵۰ هزار تومان و در تهران ۶۰۰ هزار تومان در سال گذشته بود.

سرمایه گذاری بر کودکان زیر ۶ سال پیامد مثبت دارد

خبرگزاری شبستان:معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشورگفت: سرمایه گذاری در سنین صفر تا شش سال دارای نتایج و پیامدهای مثبت است.

چرا پیش دبستانی به بخش غیردولتی سپرده شده است؟

خبرگزاری شبستان:مدیرکل دفتر جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت با بیان اینکه اگر باور داریم پیش از دبستان بسیار مهم است چرا آن را به بخش غیردولتی میسپاریم گفت: چه کسانی تصمیم گرفته اند که حوزه پیش از دبستان به بخش غیردولتی سپرده شود؟

رییس سازمان تبلیغات اسلامی؛

رسالت مدارس معارف اسلامی تربیت افراد مستعد است

خبرگزاری شبستان: رییس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: رشته معارف اسلامی رسالتی دارد که به صورت دقیق تربیت کننده استعداد هایی باشد که پاسخگوی تفکر منافق گونه ی وهابیت باشد.

مدارس علوم و معارف اسلامی الگو هستند

خبرگزاری شبستان: مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: مدارس علوم و معارف اسلامی نقش الگویی برای دیگر مدارس دارند.

خروجی مدارس معارف مراتبی از حیات طیبه است

خبرگزاری شبستان:وزیر آموزش و پرورش گفت: خروجی مدارس علوم و معارف اسلامی مراتبی از حیات طیبه است که سند تحول بر آن نیز تاکید دارد‌.

دبیر اجرایی رقابت علمی کنز؛

۵۷ کشور عضو سازمان همکاری­اسلامی در رقابت دانشجویی کنز شرکت می­کنند

خبرگزاری شبستان:دبیر اجرایی رقابت علمی کنز گفت: ۵۷ کشور عضو سازمان همکاری­اسلامی نیز می­توانند در رقابت دانشجویی کنز شرکت کنند.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

چاپ دوم «هملت» اثر جاودانه «ویلیام شکسپیر»

خبرگزاری شبستان:چاپ دوم نمایشنامه «هملت» اثرجاودانه «ویلیام شکسپیر» با ترجمه«ابوالحسن تهامی» را موسسه نشر« نگاه» چاپ کرده است.

«راهنمایی کوچک برای نوشتن درباره‌ی فیلم‌ها»

خبرگزاری شبستان:«راهنمایی کوچک برای نوشتن درباره‌ی فیلم‌ها»اثر«تیموتی گوریگان» با ترجمه «مهسا رضوی» را نشر «چشمه» چاپ کرده است.

سجاد سامانی مجموعه شعری «سالیان» را به نمایشگاه می‌آورد

خبرگزاری شبستان:مجموعه غزل «سالیان »، دومین مجموعه شعر سجاد سامانی بعد از کتاب پر مخاطب «ایما» به نمایشگاه کتاب تهران خواهد رسید.

«مردن» آرتور شنیتسلر در بازار کتاب

خبرگزاری شبستان:«مردن» اثر «آرتور شنیتسلر» با ترجمه «علی‌اصغر حداد»را نشر«ماهی» چاپ و روانه بازار نشر می کند.

دیوان« موالی تونی» را بخوانید

خبرگزاری شبستان:دیوان موالی تونی با تصحیح «سیدرضا صداقت حسینی» و« حسین قوامی»است که مطالعه آن توصیه می شود.

بیشتر