خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷

الخميس ٧ شوّال ١٤٣٩

Thursday, June 21, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

جوانان و اشتغال

گزارش میدانی شبستان از نانوایی ها:

آرد بی کیفیت و نانی که زود بیات می شود/از بی کیفیتی نان تا پایین بودن نرخ آن

خبرگزاری شبستان: نان یکی ازموادغذایی مفید وکامل است که درهمه دنیا طرفدارداردایران نیزازاین قاعده مستثنی نیست اماچند سالی است که به دلیل کیفیت پایین آردومشکلاتی که نانوایی ها وکشاورزان بیان می کنندمردم درحسرت یک لقمه نان باکیفیت درسفره هایشان هستند.

یک روان شناس در گفتگو با شبستان:

ارایه الگوی عینی و عملی موثرترین شیوه در فرآیند تربیتی/روابط عاطفی والدین نقش مهمی در هویت یابی و رشد اعتماد به نفس فرزندان دارد

خبرگزاری شبستان:یک روان شناس با بیان اینکه روابط عاطفی والدین مهمترین عامل در هویت یابی و رشد اعتماد به نفس فرزندان است، بر لزوم آموزش احکام برخورد با جنس مخالف تاکید کرد.

یک جامعه شناس در گفتگو با شبستان:

ایجاد موانع برای تولیدکنندگان به نام حمایت

خبرگزاری شبستان:یک جامعه شناس بر لزوم ورود دولت بر فسادزدایی از سیستم های اداری تاکید کرد و گفت: دولت به نام حمایت برای تولید کنندگان موانع ایجاد می کند به طوری که علاقه مندان به اشتغالزایی در بخش خصوصی هم با مشکل روبرو هستند.

یک جامعه شناس در گفتگو با شبستان:

لزوم نهادینه سازی فرهنگ کار و کارآفرینی در کشور/بیکاری جامعه مساله ای فرهنگی است

خبرگزاری شبستان:یک جامعه شناس با بیان اینکه تنها شاهراه مطمئن برای حل مشکلات رسیدن به باور کار و انجام آن است بر ناکارآمدی نظام دانشگاهی و آموزشی کشور تاکید کرد.

تغییر نرخ دلار موجب اضطراب اجتماعی شده است

خبرگزاری شبستان:وی با بیان اینکه بالا و پایین رفتن نرخ ارز مسئله روانی بر روی مردم دارد گفت: در کشور ما ثابت شده است اگر قیمت ها به صورت حبابی نیز افزایش یابد در آینده قیمت پایین نمی آید.که همین مسئله اضطراب اجتماعی ایجاد کرده است.

یک کارشناس مذهبی در گفتگو با شبستان:

فضای مجازی جای کتاب را نمی گیرد/مراکز فرهنگی موازی با مساجد به رسالت خود واقف باشند

خبرگزاری شبستان:یک کارشناس مذهبی گفت:فضای مجازی باعث شده است که بسیاری از جوانان فکر کنند می توانند با استفاده از این فضاها به اطلاعات و ریشه های فکر و فرهنگ دست یابند. آنچه در فضای مجازی است، همانند غذاهایی که اشتهای انسان را تنها کور می کند.

حجت الاسلام والمسلمین ادیب یزدی در گفتگو با شبستان:

مدیریت مساجد را به جوانان بسپاریم

خبرگزاری شبستان:یک کارشناس مذهبی،درخصوص عملکرد ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد گفت: این کانون ها جوانان و نوجوانان راتحت پوشش وآموزش قرارمی دهند و باید مدیریت مساجد به این جوانان آموزش دیده واگذار شود.

شبستان گزارش می دهد؛

نیمه پنهان قمار فوتبال در ایران

خبرگزاری شبستان: برخی ازسایت های پیش بینی فوتبال مدعی هستند بخشی از پول ها خرج سایت و امور خیریه! می شود تا بر فساد مالی که انجام می دهند پوشش بگذارند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران:

بانک های استان تهران متعهد به پرداخت تسهیلات نیستند/اختصاص ۲۲۴ میلیارد تومان اعتبار به اشتغال روستایی و عشایری

خبرگزاری شبستان: معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران با بیان اینکه متاسفانه بانک های استان تهران خود را متعهد به پرداخت تسهیلات نمی بینند از اختصاص ۲۴۴ میلیارد تومان اعتبار به حوزه اشتغال روستایی و ۴۸ میلیارد تومان هم به اشتغال خانگی خبر داد.

در گفتگو با شبستان مطرح شد:

حمایت از تولیدات داخلی با حذف قوانین زاید

خبرگزاری شبستان: کارشناس مسایل حقوقی در کسب و کار گفت: یکی از مشکلات اساسی توسعه کسب و کار ها، مقررات زاید و دست و پا گیر به ویژه در بخش مجوز ها است.

یک کارشناس دینی در گفتگو با شبستان:

نقش مساجد در کاهش آسیب های اجتماعی/مسئولان مساجد را به رسمیت بشناسند

خبرگزاری شبستان:کارشناس دینی بر لزوم به رسمیت شناختن مساجد از سوی مسئولان تاکید کرد و افزود: یعنی اینکه مسئولان باورشان بشود که مساجد در جهت ایجاد روح ایمانی در مردم موثر هستند و در تصمیم گیری هایشان بین مسجدی و غیرمسجدی تفاوت قایل شوند.

استاندار تهران: كانون فرهنگي و هنري مساجد فضاي خوبي براي راهنمايي و مشاوره جوانان است

خبرگزاری شبستان:مقیمی گفت:اگر مشاوره به موقع و درست توسط افراد متخصص انجام شود اقدامات اشتباه توسط زوجين انجام نمي شود و اگر زوجين آثار طلاق را بدانند به اين منفورترين عمل حلال رو نمي آورد.

معاون سابق معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در گفتگو با شبستان:

لزوم وضع تعرفه های سنگین برای واردات کالاهای با تولید مشابه داخل

خبرگزاری شبستان:معاون سابق معاونت امورزنان و خانواده برلزوم وضع تعرفه سنگین برای ورود کالاهای وارداتی با تولید مشابه داخل تاکیدکرد وافزود:اگربرای ورود کالای وارداتی که تولید مشابه دارند تعرفه سنگین وضع شود مردم تشویق به خردید اجناس ایرانی می شوند.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان:

۱۴ میلیارد تومان به اشتغال زایی جوانان اختصاص یافت

خبرگزاری شبستان:معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان از اختصاص ۱۴ میلیارد تومان به اشتغال زایی جوانان از محل ۲۷ صدم درصد از ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده خبر داد.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

مجموعه داستان‌های طنزآمیز در کتاب «کرمالویی»

خبرگزاری شبستان:«کرمالویی» عنوان مجموعه ای طنزآمیزاثر«عباس قدیرمحسنی» با تصویرگری« آرزو قلی‌زاده» را انتشارات« امیرکبیر»آن را چاپ کرده است.

«ایستگاه گورخوان»را بخوانید

خبرگزاری شبستان:مجموعه «ایستگاه گورخوان» اثر «سعیده شفیعی» شامل داستان های کوتاه است که انتشارات« نیستان» آن را چاپ کرده است.

«زنان، غذا و خدا» اثر «راس گنین»

خبرگزاری شبستان:«زنان، غذا و خدا» اثر «راس گنین» اثردکتر«فرنوش طاهرلو» را نشر« قطره» چاپ کرده است.

«درآمدی کوتاه بر فلسفه ، کلام و عرفان اسلامی»

خبرگزاری شبستان:«درآمدی کوتاه بر فلسفه ، کلام و عرفان اسلامی»اثرپرفسور«ماجد فخری» با ترجمه «محمد بخشی فعله»را انتشارات بوستان کتاب چاپ کرده است.

«باغبان زندگی» اثر« اکبر بلند کردار»

خبرگزاری شبستان: کتاب «باغبان زندگی » اثر اکبر بلند کردار است که انتشارات «دهکده هوسم» آن را چاپ کرده است.

بیشتر