خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶

الأحد ٩ جمادى الثانية ١٤٣٩

Sunday, February 25, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

جوانان و اشتغال

رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای:

اشتغال دانش آموختگان مهم ترین چالش پیش روی آموزش عالی کشور است

خبرگزاری شبستان: نظام آموزشی عالی کشور به سوی توسعه آموزش‌های عالی فنی و حرفه‌ای معطوف گردد تا به اشتغال زایی و کارآفرینی در سطح ملی کمک کند.

یک مشاور خانواده در گفت‌وگو با خبرنگار شبستان:

ترویج فرهنگ بی‌حیایی و فساد در فیلم‌های شبکه‌های ماهواره‌ای

خبرگزاری شبستان: یک مشاور خانواده با بیان اینکه گسترش فرهنگ بی‌حیایی و فساد در فیلم‌های ضداخلاقی شبکه‌های ماهواره‌ای از جمله مشکلات امروز خانواده‌های ماست، گفت: مسئولان باید با برنامه‌ریزی و اتخاذ تصمیمات ویژه از بروز و گسترش آن جلوگیری کنند.

یک مشاور خانواده در گفتگو با شبستان:

اختلاف سلیقه ها بین والدین و فرزندان از مشکلات نسل حاضر است

خبرگزاری شبستان:یک مشاور خانواده با بیان اینکه اختلاف سلیقه ها و نظرها بین والدین و فرزندان یکی از مشکلات خانواده های نسل حاضر است گفت:دشمنان به دنبال تخریب و تضعیف بنیان خانواده در ایران هستند.

مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان تهران:

۹۶ هزار فرصت شغلی در طرح اشتغال فراگیر استان تهران ایجاد شده است

خبرگزاری شبستان:مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان تهران گفت: سهمیه اشتغال دستگاه‌های اجرایی استان تهران در طرح اشتغال فراگیر ۹۶ هزار و ۳۰۰ فرصت شغلی در سال جاری بوده است.

استاندار خبر داد:

سرمایه‌گذاری ۱۲ هزار میلیارد تومانی برای اشتغالزایی در سال آینده

خبرگزاری شبستان: استاندار تهران از سرمایه‌گذاری ۱۲ هزار میلیارد تومانی در بخش اشتغال تا پایان تیرماه ۹۷ خبر داد و گفت: این امر بر اساس دستور رییس‌جمهور صورت گرفته است.

استاندار تهران در جمع خبرنگاران خبر داد:

تشکیل ستاد مسافران نوروزی

خبرگزاری شبستان: استاندار تهران از تشکیل ستاد مسافران نوروزی برای این ایام خبر داد.

نمایشگاه بین المللی صنایع شیمیایی و آزمایشگاهی افتتاح شد

خبرگزاری شبستان: نخستین نمایشگاه مواد و تجهیزات صنایع شیمیایی و آزمایشگاهی تهران صبح امروز با حضور علی فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران و محمد رئوف قادری مدیرعامل نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب در محل نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب آغاز به کار کرد.

رییس بسیج جامعه زنان در گفتگو با شبستان:

لزوم تقویت واسطه‌گری در ازدواج/ سایت های همسان گزینی ثبت و بررسی شوند

خبرگزاری شبستان:رییس بسیج جامعه زنان برلزوم تقویت واسطه‌گری درامر ازدواج تاکید کرد و گفت: سایت‌های همسان گزینی باید توسط دستگاه‌های ذیربط بررسی، ثبت و مورد کارشناسی واقع شوند .

مجسمه هایی که خرج ۴ نفر را می دهند

خبرگزاری شبستان:کارگرحقوق بگیر بود.تصمیم می گیردبا مهارتی که دارد کارفرما شود.ازکمیته امداد وامی دریافت می کند.یک کارگاه مجسمه سازی راه می اندازد و بردانش که به تهران برای کار آمده بودند به شهرشان باز می گردند و از راه مجسمه سازی در آمدزایی می کنند.

رییس بسیج جامعه زنان در گفتگو با شبستان:

لزوم احیای سنت «حکمیت »در حل مشکلات زوج ها و کاهش طلاق در جامعه

خبرگزاری شبستان:رییس بسیج جامعه زنان بر لزوم توجه به سنت حسنه «حکمیت» در حل مشکلات زوج ها تاکید کرد و گفت: این مسئله تقریبا شش سال پیش،توسط معاونت اجتماعی و صیانت از طلاق شهروندی در وزارت کشور آغاز شده بود که بعدها ادامه نیافت.

یک جامعه شناس در گفتگو با شبستان مطرح کرد:

حاکمیت شی سروی در جامعه/نشان دادن اصالت با ماشین های گرانقیمت

خبرگزاری شبستان: یک جامعه شناس گفت: افراد می خواهند با اشیاء لوکس نشان دهند از دیگران برتر هستند و دارای اصالت هستند. شی سروی در جامعه و زندگی مردم حاکم شده است.

تشکیل اتحادیه معرفین ازدواج آسان و سنتی

خبرگزاری شبستان:یک معرف ازدواج از راه‌اندازی تشکیل اتحادیه معرفین ازدواج آسان و سنتی خبر داد و گفت:امیدواریم این اتحادیه هرچه سریع تر تشکیل شود تا بتوانیم معرفان زیادی را جذب این مجموعه کنیم.

مخترع مدا آورکشور خبر داد:

دریافت مجوز راه اندازی« ستاد ازدواج آسان»در دانشگاه MIT انگلیس

خبرگزاری شبستان:مخترع مدال آورکشورمان در مسابقات جهانی اختراعات سال ۲۰۱۱ با بیان اینکه ما درحال گرفتن مجوز برای راه اندازی«ستاد ازدواج آسان»دردانشگاه MIT انگلیس هستیم گفت:نام خیریه حضرت فاطمه (س) در حوزه کریربریج دانشگاه MIT‌ انگلیس قید شده است.

متخصص علوم رفتاری در گفتگو با شبستان مطرح کرد:

زندگی لاکچری و سرخوردگی جوانان

خبرگزاری شبستان:یک آسیب شناس اجتماعی گفت:نمایش زندگی لوکس در شبکه های اجتماعی ومحافل مختلف موجب شده تا برخی از جوانان دچار سرخوردگی و احساس تبعیض در جامعه شوند.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

چاپ نخست «کدام حزب برنده می شود؟» در بازار کتاب

خبرگزاری شبستان: کتاب «کدام حزب برنده می شود؟» اثر«عزیز نسین» با ترجمه «داود وفایی» را موسسه انتشارات ققنوس چاپ کرده است.

«روانشناسی سالمندان» کتابی از دکتر«عبدالله معتمدی»

خبرگزاری شبستان: کتاب روانشناسی سالمندان اثر دکتر عبدالله معتمدی را موسسه انتشارات «سمت» چاپ و روانه بازار نشر کرده است.

چاپ هفتم «تمدن وملالت‌های آن» را بخوانید

خبرگزاری شبستان:چاپ هفتم «تمدن وملالت‌های آن» اثر« زیگموند فروید» با ترجمه «محمد بشری» با موضوع جامعه شناسی را انتشارات «ماهی» چاپ کرده است.

«مبانی ژئومورفولوژی رودخانه ای» را بخوانید

خبرگزاری شبستان: کتاب «مبانی ژئومورفولوژی رودخانه ای»اثر«رو چارتون» با ترجمه «مهدی ثقفی» و«محمدحسین رضایی مقدم» را موسسه انتشارات «سمت» چاپ کرده است.

پژوهشنامه «کتیبه و زبان» در گام نخست

خبرگزاری شبستان:شماره نخست پژوهشنامه «کتیبه و زبان (سال اول، شمارۀ ۱، دی ماه ۱۳۹۶)»، نشریه تخصصی پژوهشکده زبان شناسی، کتیبه ها و متون پژوهشگاه میراث ...

بیشتر