خبرگزاری شبستان

جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶

الجمعة ٣ رجب ١٤٣٨

Friday, March 31, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

جوانان و اشتغال

اجرای ۹۳۰ هزار طرح اشتغال ویژه مددجویان کمیته امداد

خبرگزاری شبستان:مدیر کل طرح‌های اقتصادی و خودکفایی گفت: طی ۶ سال تعداد ۹۳۰ هزار طرح اشتغال ویژه مددجویان اجرا شده است.

۱۵۰ هزار مددجوی کمیته امداد در سال ۹۵ خودکفا شده‌اند

خبرگزاری شبستان: مدیر کل خوداشتغالی و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی گفت: با توانمندسازی تعداد ۱۵۰ هزار مددجو آنان از چرخه کمیته امداد در سال ۹۵ خارج شدند.

۱۶ هزار مددجو جذب بنگاه‌های اقتصادی شده‌اند

خبرگزاری شبستان: مدیر کل حرفه‌آموزی و کاریابی کمیته امداد گفت: تعداد ۱۶ هزار مددجو در ۱۰ ماهه سال ۹۵ جذب بنگاه‌های اقتصادی شده‌اند.

مشاور رییس کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با شبستان:

تامین اجتماعی مشاوره‌های ازدواج را تحت پوشش بیمه قرار دهد/دلیل افزایش طلاق در زوج های دهه ۷۰ انتخاب هیجانی و انگیزشی

خبرگزاری شبستان:مشاوررییس کمیسیون اجتماعی مجلس بابیان اینکه تامین اجتماعی مشاوره‌های قبل از ازدواج راتحت پوشش بیمه قراردهدگفت:پیشنهاداتی به مجلس ارایه شده امیدواریم نتیجه خوبی داشته باشد،تامین اجتماعی هم بپذیردکه۳ یا۴ جلسه از مشاوره ها را بیمه کند.

مدیرکل دفتر ازدواج وزارت ورزش و جوانان:

آموزش تخصصی مشاوران ازدواج پیش از دریافت مجوز

خبرگزاری شبستان:مدیرکل دفتر ازدواج وزارت ورزش و جوانان گفت: از روانشناسان طراز اول دعوت می‌شوند تا از متقاضیان مصاحبه کنند و متقاضیان باید حداقل‌هایی را دریافت کنند تا برای آموزش‌های عمومی معرفی کنند.

رئیس سازمان نظام روانشناسی :

۷۰ درصد شخصیت افراد پیش از هفت سالگی شکل می‌گیرد/ما این مقطع را فراموش کردیم

خبرگزاری شبستان:رئیس سازمان نظام روانشناسی با بیان اینکه ۷۰ درصد شخصیت افراد پیش از هفت سالگی شکل می‌گیرد گفت:ما این مقطع را فراموش کرده‌ایم و بیشتر امکانات را به دوران دبیرستان و بعد از آن اختصاص می‌دهیم.

وزیر ورزش و جوانان:

لزوم ارائه برگه تأییدیه مشاوره‌های ازدواج در ثبت ازدواج‌

خبرگزاری شبستان: وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه تأییدیه مراکز مشاوره ازدواج نیز به عنوان یکی از مهمترین اسناد برای ثبت یک پیوند در دستور کار قرار گیرد گفت:شاید این موضوع بسیار رویایی باشد و امیدواریم ما آغاز‌کننده این مسیر باشیم .

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان:

یک میلیون جوان تا پایان سال ۹۶ تحت پوشش بیمه ازدواج جوانان قرار می‌گیرند

خبرگزاری شبستان:معاون ساماندهی امورجوانان وزارت ورزش با بیان اینکه وام ازدواج جوانان از۳ به۱۰ میلیون تومان افزایش یافت،گفت:تمام ثبت‌نام‌شدگان درسامانه وام ازدواج وام خودرا دریافت کرده اند تا پایان سال یک میلیون و۱۰۰ هزارنفر این وام را دریافت می کنند.

یک روان شناس در گفتگو با شبستان:

ضعف معنویت علت اصلی افسردگی در جامعه/ جوانان باید معنوی درمانی شوند

خبرگزاری شبستان:یک روان شناس با اشاره به نوعی افسردگی در جامعه اشاره کرد و گفت: افسردگی دارای علل و عوامل پیچیده و مخفی است که یکی از انها بد معرفی شدن دین، سست شدن اعتقادات، بیشتر مشکل ضعف معنویت است و جز با معنوی درمانی از قرآن درمان نمی شود.

مشاور رییس کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت و گو با شبستان:

آشنایی جوانان با مراکز مشاوره های قبل از ازدواج ضعیف است/میزان طلاق در ناهمگن‌ها بیشتر است

خبرگزاری شبستان:مشاور رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه آشنایی جوانان با مراکز مشاوره های قبل از ازدواج ضعیف است گفت: رکن اصلی ازدواج هماهنگی شخصیت‌ها با یکدیگر است، ناهمگن‌ها جذابیت بیشتری برای هم دارند اما میزان طلاق در آنها بیشتر است.

ایتام به دیدار حامی آتشنشان خود رفتند

خبرگزاری شبستان:ایتام تحت حمایت حامی آتشنشان با اهدای گل و لوح تقدیر از حامی آتش نشان خود تقدیر کردند و همدردی خود را با وی نسبت به این حادثه ابراز کردند.

اختصاص بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان برای اشتغال روستاییان

خبرگزاری شبستان: معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری از اختصاص ۶۲۰ میلیارد تومان برای اشتغال روستاییان به استان‌ها خبر داد و گفت: بالغ بر یک‌هزار میلیارد تومان در بانک کشاورزی و پست‌بانک آماده پرداخت پروژه‌های اشتغال روستایی هستیم.

دکتر نوربخش در جمع خبرنگاران تشریح کرد:

حمایت های سازمان تامین اجتماعی در خصوص بازماندگان شهدای آتش نشان و کارگران بیکار شده حادثه ساختمان پلاسکو

خبرگزاری شبستان:مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در جمع خبرنگاران اقدامات و حمایت های بیمه ای و درمانی این سازمان در خصوص بازماندگان شهدای آتش نشان و کارگران بیکار شده حادثه ناگوار ساختمان پلاسکو را تشریح کرد.

رییس کمیسیون امور مشارکت‌های اجتماعی جوانان:

موضوع جوانان مهم است ولی تبدیل به مسئله نشده/تصور امنیتی از جوانان وجود دارد

خبرگزاری شبستان: وی با بیان اینکه موضوع جوانان مهم است ولی تبدیل به مسئله نشده است، تصریح کرد: متاسفانه تصور امنیتی از فعالیت جوانان وجود دارد.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

پیشنهاد مطالعه نوروزی ۷/«عقاید یک دلقک» به قلم «هاینریش بل»

خبرگزاری شبستان:کتاب «عقاید یک دلقک» به قلم «هاینریش بل» نویسنده ی آلمانی و برنده ی جایزه ی نوبل با ترجمه ی «شریف لنکرانی» به چاپ یازدهم رسید.

پیشنهاد مطالعه نوروزی ۶/«مرشد و مارگاریتا» شما را به فکر وا می دارد

خبرگزاری شبستان:«مُرشد و مارگاریتا» رمانی روسی نوشته «میخائیل بولگاکف» است. به باور بسیاری این اثر در شمار بزرگ‌ترین آثار ادبیات روسیه (شوروی) در سده ...

پیشنهاد نوروزی۵ /«برادران کارامازوف» کتابی که باید بخوانید

خبرگزاری شبستان: برادران کارامازوف عنوان مشهور ترین اثر داستایوسکی است که هیچ علاقه مند به ادبیات نباید مطالعه این اثر جاودانه را از دست دهد.

پیشنهاد مطالعه نوروزی ۴/«ورق پاره های زندان» را بخوانید

خبرگزاری شبستان:کتاب « ورق پاره های زندان» نوشته ی «بزرگ علوی» را انتشارات نگاه تجدید چاپ کرده است.

پیشنهاد مطالعه نوروزی۳/«شاهنامه فردوسی» کتابی از مجموعه تاریخ و ادبیات ایران

خبرگزاری شبستان: کتاب شاهنامه فردوسی از مجموعه تاریخ وادبیات ایران اثر "محمد دهقانی" است که مطالعه آن به علاقه مندان فرهنگ ایران زمین توصیه می شود.

بیشتر