خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶

الخميس ٣ ذو القعدة ١٤٣٨

Thursday, July 27, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

زنان و خانواده

یک جامعه شناس در گفت و گو با شبستان مطرح کرد:

آثار توزیع مواد مخدر دولتی در جامعه

خبرگزاری شبستان: یک جامعه شناس گفت: اجرای طرح توزیع مواد مخدر دولتی موجب شناسایی معتادین و تلاش برای ترک آنان، کانالیزه شدن مواد مخدر، کاهش مبادی ورود قاچاق می شود.

معاون امور اجتماعی فرهنگی شهرداری منطقه ۷ خبر داد؛

اعطای کمک هزینه تحصیلی به فرزندان بانوان سرپرست خانوار

خبرگزاری شبستان:معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۷ اعلام کرد: در راستای اجرای برنامه های حمایتی ویژه بانوان سرپرست خانوار، با همیاری اداره بانوان منطقه، کمک هزینه تحصیلی به فرزندان بانوان سرپرست خانوار اعطا می شود.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده به شبستان خبر داد:

انتخابم به عنوان اولین وزیر زن آموزش و پرورش، گمانه زنی است

خبرگزاری شبستان:معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در خصوص حضور خود در وزارت آموزش و پرورش در دولت دوازدهم گفت: انتخاب من هم به عنوان وزیرآموزش و پرورش در لیست گمانه زنی ها قرار دارد و هنوز چیزی مشخص نیست.

رییس جمعیت هلال‌احمر :

زنان در ماموریت‌ها ی هلال احمر نقش محوری دارند

خبرگزاری شبستان:رییس جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه نقش بانوان هم در جمعیت وهم در ماموریت‌هایی که انجام می‌شود بسیار محوری است. گفت: بانوان در صحنه کشور بسیار فعال هستند باید برای گرفتن کرسی‌هایی که می‌توانند در آنها حضور موثر داشته باشند تلاش کنند.

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین جمعیت هلال‌احمر و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری

خبرگزاری شبستان:جمعیت هلال‌احمر و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در جهت توسعه مهارت‌ها و توانمندی‌های زنان به ویژه در حوزه فعالیت‌های بشردوستانه و مدیریت بحران تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند.

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده:

بیمه زنان خانه دار هنوز به نتیجه نرسیده است

خبرگزاری شبستان: معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه بیمه زنان خانه‌دار هنوز به نتیجه نرسیده است ، گفت: در صورتی که بیمه زنان خانه‌دار به هیئت وزیران برسد برای اجرا ابلاغ خواهد شد.

زهرا ساعی عضو ناظر مجلس در شورای عالی اداری خبر داد:

بررسی اجرای منشور حقوق شهروندی در نظام اداری در کنگره بین المللی حقوق ایران

خبرگزاری شبستان :نماینده مردم تبریز در مجلس هدف مصوبه شورای عالی اداری درباره حقوق شهروندی را تعیین برنامه و خط مشی دولت و استیفا و ارتقاء حقوق شهروندی در نظام اداری دانست که در اسفندماه سال گذشته توسط ریاست محترم جمهور به دستگاههای اجرایی ابلاغ شد.

عزم کاربران شبکه های اجتماعی برای پیدا شدن کودکان گمشده

خبرگزاری شبستان: این روزها کاربران شبکه های اجتماعی با انتشار تصاویر کودک سه ساله و هشت ماهه که گمشده اند تلاش بر پیدا شدن این کودکان می کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس درگفتگو با شبستان :

چتر نحیف قانون بر سر حجاب

خبرگزاری شبستان:درطول ۳۷ سال انقلاب اسلامی،سیاست دررابطه با مساله حجاب مدام تغییر کرده گاهی اوقات دردانشگاه ها و خیابان ها با مساله حجاب با شدت و حدت برخورد شده در واقع باعوض شدن دولت ها و مسئولان اجرایی کشور حتی نگاه به مسئله حجاب تغییر کرده است.

جانیان رها در شهرها

خبرگزاری شبستان:آتنا آخرین قربانی نیست؛مجموعه ای از دلایل بستر این جنایت هولناک را فراهم کرده که بدور از سیاست زدگی وشعار پراکنی باید در رسانه های کشور مخصوصا در صداو سیما مورد بحث وتحلیل قرار گیرند.

معاون رییس جمهور درامور زنان و خانواده :

افزایش نرخ بازگشت مجدد زنان به زندان در زمستان

خبرگزاری شبستان:معاون رییس جمهور درامور زنان و خانواده با بیان اینکه هدف طرح ساخت شهرک بازتوانی، بازاجتماعی کردن و توانمندسازی زنان از جمله زنان زندانی است، گفت: ایران بیشترین آمار بازگشت به زندان را دارد که رقم ۲۰ درصد را نشان می دهد.

تفاوت در آفرینش لازمه بقای نسل انسانی است

خبرگزاری شبستان:‌آیت‌الله جعفر سبحانی در پیامی به همایش ملی حجاب و عفاف در بیمارستانها و مراکز درمانی: برگزاری اینگونه همایش‌ها بسیاری از پرده‌های جهل و جهالت را در مورد حجاب از بین می برد.

حجاب با فعالیت اجتماعی بانوان منافاتی ندارد

خبرگزاری شبستان: جامعه شناس گفت: زن یا مرد با رعایت حریم، انتخاب پوشش حجاب، رعایت عفاف زمینه ای ایجاد می کند که در تعامل با دیگران نیز بسیاری از مسائل را رعایت کنند و این رویکرد زنان و مردان را از بسیاری آسیب های اجتماعی مصون نگه می دارد.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری تهران:

قهرمانان ورزشی را باید در چارچوب حفاظتی کامل قرار دارد

خبرگزاری شبستان: مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری تهران گفت:قهرمانان ورزشی سرمایه های انسانی بزرگی هستند که باید مانند دری در صدف از آنها حفاظت کرد.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

شمارۀ جدید دوفصلنامۀ ادب فارسی

خبرگزاری شبستان:شمارۀ جدید دوفصلنامۀ ادب فارسی (سال ششم، شماره ۲، پاییز و زمستان ۱۳۹۵) به صاحب امتیازی دانشكده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران ...

هجده قطعه از آثار استاد« ابوالحسن صبا »منتشر شد

خبرگزاری شبستان:هجده قطعه از آثار استاد ابوالحسن صبا در کتابی با عنوان "کاروان صبا" از سوی انتشارات« سروش» منتشر و روانه بازار نشر شد.

کتاب «حضرت بقیه الله» استاد شجاعی منتشر شد

خبرگزاری شبستان:چاپ پنجم کتاب « حضرت بقیه الله» تألیف آیت الله استاد «محمد شجاعی» از سوی انتشارات «سروش» منتشر و روانه بازار نشر شد

«زیارت، چراغی در مسیر هدایت» را بخوانید

خبرگزاری شبستان: کتاب «زیارت، چراغی در مسیر هدایت» نوشته حجت الاسلام «محمدمهدی فجری» از سوی انتشارات «بهار دلها» چاپ شده است.

«تپه جاویدی و راز اشلو»کتابی دفاع مقدسی که توصیه می شود حتما بخوانید

خبرگزاری شبستان:«تپه جاویدی و راز اشلو»روایت داستانی زندگی شهیدی «مرتضی جاویدی» است که «اکبر صحرایی»آن را در رمانی به تصویر کشیده است.

بیشتر