خبرگزاری شبستان

شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷

السبت ٩ صفر ١٤٤٠

Saturday, October 20, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

زنان و خانواده

یک مشاور خانواده:

عوامل فرهنگی نقش اساسی در پایداری ازدواج دارد/ ۵۰ درصد از زوج ها با طلاق عاطفی زندگی می کنند

آهنگربا بیان اینکه عوامل فرهنگی نقش اساسی و مهمی در پایداری ازدواج ها دارد گفت: تهران ۲۵ درصد از زوج ها در تهران قبل از پنج سال اول زندگی از هم جدا شده اند و ۵۰ درصد با طلاق عاطفی زندگی می کنند

یک جمعیت شناس بیان کرد:

نرخ باروری در سال ۹۷ کاهش یافته است

محمودی گفت: امروزه به راحتی نمی توانیم خانواده ها را مجاب کنیم که به سمت فرزندآوری بروند و در سال ۹۷ با کاهش نرخ فرزند آوری روبرو هستیم.

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی:

طلاق در روستاها افزایش یافته است

کرمی گفت: طلاق در روستاها افزایش معناداری پیدا کرده است، گفت: طلاق به خودی خود نمی‌تواند مساله باشد اما آثاری که برجامعه می‌گذارد مساله است.

رییس مرکز پژوهش‌های علوم اسلامی صدرا:

فضای مجازی قاتل خانواده‌های ایرانی است/خشم یکی از دلایل طلاق در جامعه ماست

حجت‌الاسلام غلامی با بیان اینکه امروزه فضای مجازی قاتل خانواده‌های ما شده است، گفت: خشم نیز یکی دیگر از دلایل طلاق در جامعه ما محسوب می شود که باید در این خصوص اقداماتی صورت گیرد.

دستگاه‌های حاکمیتی نگاه خوبی به سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه خانواده ندارند

رویت با بیان اینکه دستگاه‌های حاکمیتی نگاه خوبی به سازمان‌‌های مردم‌نهاد در حوزه خانواده ندارند، گفت: باید توانمندی‌های خود را به گونه ای نمایش دهیم تا دستگاه‌های حاکمیتی ماموریت‌های زیادی در اختیار سازمان‌های مردم‌نهاد قرار دهد.

دبیر علمی کنگره ملی خانواده:

لزوم انجام اقدامات تیمی در حوزه آسیب‌های اجتماعی

حسینی با بیان اینکه متاسفانه کار گروهی در کشور ما به خوبی صورت نمی گیرد، گفت: باید بتوانیم در حوزه شبکه سازی و کارهای تیمی وارد شویم و مشکلات را بررسی کنیم.

لزوم انجام اقدامات لازم برای تسهیل ازدواج/خانواده نقش مهمی در برقراری امنیت اجتماعی و روانی جامعه دارد

معاون مشارکت های سازمان امور اجتماعی وزارت کشور با بیان اینکه خانواده محلی است که نسل ها در آن ایجاد می شود، گفت: خانواده امروز در برقراری امنیت اجتماعی و روانی نقش مهمی دارد.

رییس سازمان تبلیغات اسلامی:

خانواده، حل‌المسایل آسیب‌های اجتماعی است

حجت الاسلام حسینی قمی با بیان اینکه مسئولیت فرهنگی سنگینی امروز بر دوش خانواده ها است، گفت: الگوی هویتی خانواده که امروزه بار مسئولیت انقلاب اسلامی را به دوش می کشد بسیار سنگین است. خانواده ها باید در تربیت صحیح فرزندان اهتمام ویژه ای داشته باشند.

رشد ۷۱ درصدی زندانیان مهریه

مهریه‌های پرداخت نشدنی تا سال‌های قبل تنها یک معضل بزرگ بود اما هزینه‌های سنگین قضایی و پیگیری‌های انتظامی و البته رشد ۷۱ درصدی این بدهکاران این روزها موضوع مهریه را به یک بحران مبدل ساخته است.

فعالیت ۸۰۰ سازمان مردم نهاد در حوزه خانواده

معاون مشارکتهای اجتماعی سازمان امور اجتماعی گفت: اولین کنگره ملی خانواده بر اساس نیازهای کشور اجرایی می‌شود و هم اکنون ۸۰۰سازمان مردم نهاد در حوزه خانواده در کشور فعالیت می کنند.

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌ جمهوری:

شرایط برای ورود بانوان به عرصه‌ های سیاستگذاری تسهیل می ‌شود

ابتکار با بیان اینکه درصد پست‌ های مدیریتی دولت در اختیار زنان قرار می ‌گیرد، گفت: همچنین شرایط برای ورود بانوان تحصیلکرده به سطوح سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری در عرصه مدیریتی تسهیل می‌ شود

مدیر کل امور بانوان استانداری تهران خبر داد:

افتتاح نخستین کارگاه آموزشی «تجارت الکترونیک» زنان روستایی و عشایری در شهریار

شارقی از افتتاح نخستین کارگاه آموزشی «تجارت الکترونیک» زنان روستایی و عشایری همزمان با روز ملی روستا و عشایر(۱۵ مهر)در یکی از روستاهای شهرستان شهریار خبر داد.

رئیس بنیاد ملی خانواده تاکید کرد:

برون رفت از چالش های حوزه خانواده باحضور فعالان و گروه های مردمی

حجت الاسلام رویت گفت: مهمترین راهکار برای برون رفت از چالش های موجود در حوزه خانواده، دعوت از فعالان و گروه های مردم نهاد و سپردن کار به آن هاست.

واکاوی رفتار مردم در نوسانات ارزی

متخصص علوم رفتاری گفت: عدم اعتماد به آینده و کمرنگ بودن باورها نسبت به پیام های دولتی شاهد بروز رفتارهای هیجانی از سوی مردم در نوسانات ارزی هستیم.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

قصه‌های دریا به «سی کشتی، یک فرمانده» رسید

«سی کشتی، یک فرمانده» از مجموعه قصه‌های دریا است که به خاطرات ناخدا یکم‌عرشه فرید آگه دل اختصاص یافته و به تازگی توسط سوره مهر منتشر شده است.

قصه‌های دریا به «سی کشتی، یک فرمانده» رسید

«سی کشتی، یک فرمانده» از مجموعه قصه‌های دریا است که به خاطرات ناخدا یکم‌عرشه فرید آگه دل اختصاص یافته و به تازگی توسط سوره مهر منتشر شده است.

«بررسی و نقد مبانی نظری مکتب مطالعات فرهنگی بیرمنگام»

چاپ نخست «بررسی و نقد مبانی نظری مکتب مطالعات فرهنگی بیرمنگام» اثر«حسین حاج محمدی»را بوستان کتاب قم چاپ کرده است.

چاپ نخست «آسمان نزدیک است(خاطرات شفاهی داود محقق کرکی)»

«آسمان نزدیک است(خاطرات شفاهی داود محقق کرکی)» اثر«محمد مهدی بهداروند» را انتشارات «بوستان کتاب» چاپ کرده است.

«دیوان صیدی تهرانی» با مقدمه محمد قهرمان

«دیوان صیدی تهرانی» مجموعه اشعار میرعلی صیدی تهرانی، شاعر سده یازدهم هجری است که به کوشش«محمد قهرمان» گردآوری و منتشر شده است.

بیشتر