خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶

الاثنين ٤ المحرّم ١٤٣٩

Monday, September 25, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

زنان و خانواده

مدیر کل امور بانوان استانداری تهران در گفتگو با شبستان مطرح کرد:

ایجاد سامانه مرکز مشاوره تلفنی کارآفرینان/ضرورت راه اندازی مرکز مشاوره بین المللی

خبرگزاری شبستان:مدیر کل امور بانوان استانداری تهران بر لزوم راه اندازی یک واحد بین المللی مرکز مشاوره تلفنی کارآفرینان تاکید کرد وافزود: در صورت راه اندازی این سامانه ،سرمایه گذار خارجی برای دریافت پاسخ سوالات خود درداخل ادارات کشور ما معطل نمی ماند.

یک جامعه شناس در گفتگو با شبستان:

حذف طلاق از شناسنامه از ازدواج "همباش‌های سیاه" جلوگیری می کند

خبرگزاری شبستان:یک جامعه شناس با بیان اینکه حذف طلاق از شناسنامه از ازدواج های همباش‌های سیاه جلوگیری می کند گفت: ازدواج همباش‌های سیاه به این معناست که دختر و پسر با هم زندگی می کنند ولی عاقبت سیاهی دارند.

مشاور خانواده در گفتگو با شبستان:

تاثیراعتماد به نفس در میزان رضایت زوج‌ها از زندگی زناشویی

خبرگزاری شبستان:مشاور خانواده گفت:پژوهش‌ها نشان می‌دهند اعتماد به نفس می‌تواند در میزان رضایت از رابطه زوج‌ها تاثیرگذار باشد. زمانی که نسبت به خودتان احساس بدی دارید دایما سعی می‌کنید در رابطه تایید و امنیت طلب کنید.

در کمیته راهبردی برنامه مشترک ایران و ژاپن؛

ابتکار بر تقویت نقش زنان در صلح و امنیت بین الملل تاکید کرد

خبرگزاری شبستان:معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در کمیته راهبردی برنامه مشترک ایران و ژاپن؛ بر تبادل تجربیات سازمان های مردم نهاد و تقویت نقش زنان در صلح و امنیت در سطح بین المللی تاکید کرد.

اجرای طرح نذر حجاب با اهدای چادر مشکی در منطقه ۷

خبرگزاری شبستان:معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۷ اعلام کرد: با همکاری مرکز فرهنگی هنری حریر آسمان، طرح نذر حجاب با هدف ترویج فرهنگی عفاف و حجاب و حمایت از تولیدکنندگان ایرانی در منطقه ۷ اجرا می شود.

رییس سازمان تبلیغات اسلامی:

جامعه اسلامی باید رنگ و لعاب اسلامی داشته باشد/فرهنگ‌سازی برای حجاب از خانواده آغاز شود

خبرگزاری شبستان:رییس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه جامعه اسلامی باید رنگ و لعاب اسلامی داشته باشد، گفت: باید مکان‌های عمومی ما مانند مدارس و دانشگاه‌ها بیانگر هویت اسلامی باشند.

عدم کنترل فضای مجازی تهدید‌های زیادی به همراه دارد/پلیس نخستین دستگاه در فرهنگسازی عفاف و حجاب

خبرگزاری شبستان:فرمانده ناجا با بیان اینکه عدم کنترل فضای مجازی تهدیدهای زیادی برای جامعه به همراه دارد، گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی بیش از ۳۰۰ مصوبات را به ۲۶ دستگاه متولی عفاف و حجاب ابلاغ کرده که یکی از این دستگاه‌ها پلیس با ۲۰ مصوبه است.

یک آسیب‌شناس علوم رفتاری در گفتگو با شبستان:

حذف واژه طلاق از شناسنامه هیچ ارتباطی به ترویج دروغگویی در جامعه ندارد/ کاهش سن بیوگی به ۱۷ سال

خبرگزاری شبستان: یک آسیب‌شناس علوم رفتاری با بیان اینکه حذف واژه طلاق از شناسنامه هیچ ارتباطی به ترویج دروغگویی در جامعه ندارد گفت: بارها و بارها بانوان به خاطر حذف واژه طلاق از شناسنامه در دام کلاهبرداران و جاعلان افتادند.

سهم خواهی در حوزه زنان غیرعقلانی است

خبرگزاری شبستان:رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور گفت: آسیب سهم خواهی زنان بسیار بالاست و در مجموع سهم خواهی در همه زمینه ها کاری غیرعقلانی است و در واقع زیر سوال بردن حقوق مردم است.

یک روانشناس در گفت‌وگو با شبستان:

چگونه همسرم را نقد کنم که موجب آزارش نشود؟

خبرگزاری شبستان:یک روان شناس با اشاره به شیوه نقد همسران گفت:در بسیاری اوقات در زندگی زناشویی و حتی در رابطه با دیگران نقدهایی داریم که هنگام مطرح کردن‌شان با طرف مقابل موجب دل‌آزردگی وی می‌شویم .

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری:

افزایش نرخ مشارکت و اشتغال بانوان در دولت دوازدهم

خبرگزاری شبستان:معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت:در دولت دوازدهم با حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت کار، رفاه و امور اجتماعی نرخ مشارکت و اشتغال بانوان افزایش خواهد یافت.

معاون زنان و امور خانواده رئیس جمهور :

تدوین نقشه راه «تاب آوری اجتماعی» تا پایان شهریور/ رایزنی با وزرا برای بکارگیری و استفاده از ظرفیت‌های زنان

خبرگزاری شبستان:ابتکاردر خصوص «تاب آوری اجتماعی» گفت: با این نگاه که جامعه مترقی نیاز به افراد تاب آور دارد و با توجه به آنکه برای سیاستگذاری بهتر به جای نگاه بالا به پایین باید رویکرد مشارکتی را جایگزین کنیم این طرح دردولت قبلاجرایی شد.

معاون امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری:

«دیده‌بانی حقوق زنان» از وظایف مهم معاونت/افزایش توانایی‌های زنان آسیب‌دیده

خبرگزاری شبستان: معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری با بیان اینکه دیده‌بانی حقوق زنان است، گفت: افزایش توانایی‌های زنان آسیب‌دیده جزو اولویت های معاونت است.

یک روانشناس در گفتگو با شبستان:

رسیدگی به وضعیت فرهنگی خانواد‌ه‌ها اولویت کار مسئولان باشد/شرایط مساعد نیست

خبرگزاری شبستان: یک روانشناس بر لزوم رسیدگی به وضعیت فرهنگی خانواده‌ها تاکید کرد و گفت: این امر باید اولویت کار مسئولان باشد چون شرایط مساعدی نداریم.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«باهوش» اثر«کیم اسلیتر» را بخوانید

خبرگزاری شبستان:چاپ نخست باهوش اثر«کیم اسلیتر» با ترجمه« مژگان کلهر» را نشر افق چاپ کرده است.

شمارۀ ۳۳ فصلنامۀ مطالعات تاريخ اسلام

خبرگزاری شبستان:شمارۀ جدید فصلنامه مطالعات تاريخ اسلام (سال نهم، شماره ۳۳، تابستان ۱۳۹۶) به صاحب امتیازی پژوهشكدۀ تاريخ اسلام منتشر شد.

«رمزهای عاشورا» کتابی از آیت الله« هاشمی رفسنجانی»

خبرگزاری شبستان: کتاب «رمزهای عاشورا؛ درنگی بر فلسفه قیام امام حسین(ع)» اثر جاودانه آیت الله «هاشمی رفسنجانی» درباره فلسفه قیام امام حسین (ع)که توصیه ...

چاپ دوم نمایشنامه«ضحاک» اثر«غلامحسین ساعدی»

خبرگزاری شبستان:چاپ دوم نمایشنامه« ضحاک» اثر«غلامحسین ساعدی» را درپنج پرده به همت موسسه انتشارات «نگاه» چاپ و روانه بازار نشر شده است.

چاپ چهارم كتاب «انقلاب اسلامی در بوته آزمون»

خبرگزاری شبستان:چاپ چهارم كتاب انقلاب اسلامی در بوته آزمون اثر دکتر «منوچهر محمدی»،توسط سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی عرضه گردیده ...

بیشتر