خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶

الأحد ٩ جمادى الثانية ١٤٣٩

Sunday, February 25, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

زنان و خانواده

دیدار معصومه ابتکار با رییس کمیته روابط خارجی پارلمان اروپا

خبرگزاری شبستان:معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با رییس کمیته روابط خارجی پارلمان اروپا و هیات همراه دیدار کرد.

رییس بسیج جامعه زنان کشوردر گفتگو با شبستان:

اجرای برنامه های کاهش طلاق در ۳۶۲ محله/«طرح دخترانه»در ۱۸ هزار پایگاه بسیج برگزار می شود

خبرگزاری شبستان:رییس بسیج جامعه زنان از اجرای برنامه های کاهش طلاق در ۳۶۲ محله خبر داد و گفت:در حال حاضر در ۱۸ هزار پایگاه مقاومت بسیج نیز کارگاه های آموزش مهارت زندگی، تحت عنوان «طرح دخترانه» برگزار می شود.

معاون امور زنان و خانواده:

برای ورود زنان به استادیوم های ورزشی باید زیرساخت‌های لازم در چهارچوب قانونی فراهم شود

خبرگزاری شبستان:ابتکار با بیان اینکه معاونت امور زنان باید برای ورود زنان به استادیوم های ورزشی در چهارچوب قانونی زیرساخت‌های لازم را فراهم کند گفت:مانند درهای ورود و خروج بانوان، سرویس بهداشتی و سایر موارد مورد توجه قرار بگیرد.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری خبر داد:

آزادی ۲۵۰ زن زندانی جرایم غیرعمد تا پایان سال

خبرگزاری شبستان: معاون امورزنان و خانواده از برگزاری«کمپین ارمغان» برای آزادی زنانی که جرایم غیر عمد دارند خبر داد و گفت: حدود ۲۵۰ زن زندانی معسر داریم که امیدواریم با این گویش اجتماعی تا شب عید این مادران به آغوش خانواده های خود بازگردند.

رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران در گفتگو با شبستان:

تاثیر تغییر ساختار خانواده بر افزایش دستفروشی سالمندان

خبرگزاری شبستان: رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران تغییر ساختار خانواده ها، کاهش مسئولیت پذیری فرزندان در قبال والدین، عدم نظام تامین اجتماعی فراگیر و فقر را از جمله عوامل افزایش پدیده دستفروشی سالمندان در جامعه برشمرد.

مدیر عامل موسسه خیریه مهر آفرین به شبستان خبر داد:

۲۹ دی؛اجلاس ملی سفیران صلح و نیکوکاری برگزاری می شود

خبرگزاری شبستان:مدیر عامل موسسه خیریه مهر آفرین گفت:اجلاس ملی سفیران صلح و نیکوکاری با هدف حمایت از کودکان مبتلا به سرطان و بیماری های صعب العلاج روز جمعه ۲۹ دی ماه برگزار می شود.

ابتکار در دیدار با گری لوئیس خبرداد:

آموزش زنان روستایی برای ایجاد اشتغال پایدار

خبرگزاری شبستان:معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری با گری لوئیس نماینده مقیم سازمان ملل در ایران به مناسبت پایان مأموریت وی دیدار کرد.

مدیر کل دفتر برنامه ریزی و نظارت بر امور جوانان وزارت ورزش:

پرداخت ۹۹۸ هزار وام ازدواج تا پایان آذرماه به زوج های جوان

خبرگزاری شبستان:مدیرکل دفتر برنامه ریزی و نظارت بر امور جوانان کشور از پرداخت ۹۹۸ هزار وام ازدواج تا پایان آذرماه سال جاری به زوج های جوان در سطح کشور خبر داد.

امیدواریم وام ازدواج به صورت پلکانی افزایش یابد

یک روانشناس در گفت و گو با شبستان:

غفلت از« سبک زندگی اسلامی» عامل از هم پاشیدگی خانواده ها

خبرگزاری شبستان:یک روانشناس با بیان اینکه عدم آشنایی خانواده ها با زندگی به سبک اسلامی مهمترین عامل موفقیت دشمنان در پاشیدگی خانواده ها و گسترش انواع طلاق ها است گفت:بیش از ۱۵۰ آیه در قرآن کریم فقط مختص به خانواده می باشد.

انتشار گزارش وضعیت زنان و خانواده در آیینه آمار

خبرگزاری شبستان:معاونت امور زنان و خانواده گزارش وضعیت زنان و خانواده در آیینه آمار طی سال های ۱۳۹۵-۱۳۹۰ را منتشر کرد.

رییس بسیج جامعه زنان کشور در گفتگو با شبستان:

وزارت ارشاد رسالت خود در پیگیری «پیوست های فرهنگی» را ایفا کند

خبرگزاری شبستان:رییس بسیج جامعه زنان کشوربا بیان اینکه وزارت ارشاد وظیفه سنگینی را درحوزه فضای مجازی بر عهده دارد،گفت: وزارت ارشاد رسالت خود در پیگیری «پیوست های فرهنگی» را ایفا کند.

نویسنده کتاب تربیت انقلابی:

مهم‌ترین آسیب‌هایی که جبهه فرهنگی انقلاب را تهدید می کند

خبرگزاری شبستان:نویسنده کتاب تربیت انقلابی گفت:مهمترین آسیبی که امروز جبهه فرهنگی انقلاب را تهدید می کند این است که محصولاتی که در این حوزه تولید می شود فاقد جذابیت و دارای محتوایی طولانی است لذا اقبال کمتری از این کتاب ها می شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی:

تجرد دهه شصتی‌ها به ازدواج کودکان دامن زد

خبرگزاری شبستان:کرمی با بیان اینکه ما دربرخی از مدل‌های ازدواج کودکان درایران معضل داریم،گفت:یکی از مسائلی که به ازدواج کودکان دامن زند، تجرد دهه شصتی‌هاست؛چون خانواده‌ها از ترس این تجرد برای فرزندان دهه‌های بعدی، رو به ازدواج زودهنگام‌ترآوردند.

حقوقدان و مشاور معاون حقوقی قوه قضاییه :

چالش‌های حقوقی ازدواج کودکان

خبرگزاری شبستان:معاون حقوقی قوه قضائی با بیان اینکه شرایط حاکم بر زندگی کودکان در بسیاری از موارد نامناسب است گفت: ازدواج کودکان چالش‌های حقوقی بسیاری دارد و باعث عدم توازن داخلی در این زمینه شده‌ایم.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

چاپ نخست «کدام حزب برنده می شود؟» در بازار کتاب

خبرگزاری شبستان: کتاب «کدام حزب برنده می شود؟» اثر«عزیز نسین» با ترجمه «داود وفایی» را موسسه انتشارات ققنوس چاپ کرده است.

«روانشناسی سالمندان» کتابی از دکتر«عبدالله معتمدی»

خبرگزاری شبستان: کتاب روانشناسی سالمندان اثر دکتر عبدالله معتمدی را موسسه انتشارات «سمت» چاپ و روانه بازار نشر کرده است.

چاپ هفتم «تمدن وملالت‌های آن» را بخوانید

خبرگزاری شبستان:چاپ هفتم «تمدن وملالت‌های آن» اثر« زیگموند فروید» با ترجمه «محمد بشری» با موضوع جامعه شناسی را انتشارات «ماهی» چاپ کرده است.

«مبانی ژئومورفولوژی رودخانه ای» را بخوانید

خبرگزاری شبستان: کتاب «مبانی ژئومورفولوژی رودخانه ای»اثر«رو چارتون» با ترجمه «مهدی ثقفی» و«محمدحسین رضایی مقدم» را موسسه انتشارات «سمت» چاپ کرده است.

پژوهشنامه «کتیبه و زبان» در گام نخست

خبرگزاری شبستان:شماره نخست پژوهشنامه «کتیبه و زبان (سال اول، شمارۀ ۱، دی ماه ۱۳۹۶)»، نشریه تخصصی پژوهشکده زبان شناسی، کتیبه ها و متون پژوهشگاه میراث ...

بیشتر