خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷

الاثنين ٤ شوّال ١٤٣٩

Monday, June 18, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

زنان و خانواده

واکنش ابتکار به خبر حادثه دختران "ایرانشهر"

خبرگزاری شبستان:معاون رییس جمهور در واکنش به خبر تجاوز در ایرانشهر، گفت: ابزارهای بازدارندگی در مقابل این چنین جنایاتی باید افزایش یابد که در این زمینه دولت تلاش فروانی کرده و سایر قوا باید آن را تکمیل کنند.

سردبیر مجله میثاق در گفتگو با شبستان:

۴۵۰ خانواده کارآفرین تحت پوشش موسسه الزهراء هستند

خبرگزاری شبستان:سردبیر مجله میثاق از تحت پوشش قرار گرفتن ۴۵۰ خانواده به عنوان کارآفرین در موسسه الزهراء خبر داد.

ابتکار:

امیدواریم دانشجویان بتوانند با لباس قومی خود به دانشگاه بیایند

خبرگزاری شبستان:معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: امیدواریم در کتب درسی، لباس‌ سنتی و اقوام مختلف معرفی و تدریس شود و اساتید و دانشجویان بتوانند با این لباس در دانشگاه حاضر شوند.

مدیر کل امور بانوان استانداری تهران در گفت و گو با شبستان:

زندانی شدن زنان آسیب های زیادی متوجه جامعه می کند

خبرگزاری شبستان:مدیر کل امور بانوان استانداری تهران با بیان اینکه عامل افزایش « زنان زندانی» بی مسئولیتی مردان است گفت:آسیبی که جامعه از زندانی بودن یک زن می بیند بیشتر از زندانی شدن یک مرد است.

تشکیل کمیته بررسی روند هویت یابی نوزادان بی هویت در بیمارستان ها

خبرگزاری شبستان:استاندار تهران از تشکیل کارگروهی برای نظارت بر روند صدور شناسنامه کودکان بی هویت در بدو تولد خبر داد و گفت: این کمیته متشکل از سازمان بهزیستی، نیروی انتظامی و بیمارستان ها است.

یک مشاور خانواده در گفتگو با شبستان:

طرح ناصحیح مسئله دیه و پایین بودن دیه زن نسبت به مرد

خبرگزاری شبستان:یک مشاورخانواده با اشاره به دلایل کمتریودن دیه زن از دیه مردگفت: هربدنی که منشا اقتصادی بیشتر و قوی تر باشد، مسئله دیه هم با همان تناسب دررابطه با دیه تنظیم می شود که مسایل ارثی هم چنین است ودرمسایل اخلاقی نیز هیچ امتیازی وجود ندارد.

عضو هیات رییسه مجلس در گفتگو با شبستان:

راهکارمقابله با "افزایش طلاق"کم کردن سن ازدواج است

خبرگزاری شبستان: عضو هیات رییسه مجلس تغییر سبک زندگی را مهمترین عامل طلاق عنوان کرد و گفت: یکی از راه های مهم کاهش طلاق کم کردن سن ازدواج است.

یک مشاور خانواده در گفتگو با شبستان:

تبعیض و بی عدالتی علیه زنان ناشی از برداشت های ناصحیح از اسلام و مبانی دینی است

خبرگزاری شبستان:یک مشاورخانواده گفت:تبعیض و بی عدالتی علیه زنان درکشورمان بیشتر منبعث ازبرداشت ها وقرائت های ناصحیح (متهجرانه یا متجددانه)ازاسلام ومبانی دینی و نیز رسوخ باورها و ذهنیت های تاریک اندیشان یا غرب مآبانه درلایه هایی از مسئولان ومردم است.

یک مشاور خانواده در گفتگو با شبستان:

نقطه اشتراک دو گروه "متجدد و متهجر" ترویج فرهنگ مردسالارانه بر تمام شئون زندگی است

خبرگزاری شبستان:یک مشاور خانواده گفت: دو گروه متجدد و متهجردر یک نقطه به اشتراک منافع رسیدند و آن استفاده ابزاری از زنان و دختران و ترویج و تعمیق فرهنگ مردسالارانه بر تمام شئون زندگی است.

شبستان گزارش می دهد:

سایه غفلت بر سیاست های کلی« جمعیت» / دلایل کاهش زاد و ولد

خبرگزاری شبستان یک آسیب شناس گفت::عدم اجرای سیاست های افزایش جمعیت ناشی ازعدم انسجام و همکاری سازمان ها و نهادی های متولی و فراهم نبودن زیر ساخت های زاد و ولداست.

دبیر راهبردی ناحیه بسیج سلمان فارسی در گفت وگو با شبستان:

رجعت به ازدواج های آسان و سنتی با راه اندازی سایت هم کفو یابِ

خبرگزاری شبستان:دبیر راهبردی ناحیه بسیج سلمان فارسی با اشاره به راه اندازی سامانه هم کفویاب گفت:این سامانه یک سایت سراسری است، جوانان مجرد می توانند در این سایت عضو شوند و آدرس این سامانه نیز www.hamkofyab.ir می باشد.

ملاوردی در حاشیه بازدید از سی ویکمین نمایشگاه بین المللی کتاب خبر داد:

مکاتبه زنان مسئول برای تعین تکلیف لایحه« حمایت از کودکان »

خبرگزاری شبستان: دستیار ویژه رییس جمهور در منشور حقوق شهروندی گفت: یک نامه سه امضاء ، با امضا های بنده، معاونت زنان و معاونت حقوقی ریاست جمهوری از رییس مجلس شورای اسلامی درخواست داشتیم تا در تصویب قانون تسریع کنند و مجددا مکاتبه جدید دیگری انجام شد.

معاون برنامه‌ریزی و فرهنگی امور زنان و خانواده ریاست جمهوری خبر داد:

برگزاری جشنواره حمایت از لباس اقوام ایرانی از۲۳ اردیبهشت

خبرگزاری شبستان: معاون برنامه‌ریزی و فرهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری از برگزاری نمایشگاه حمایت از تولیدکننده داخلی و لباس اقوام ایرانی خبر داد و گفت: این نمایشگاه از ۲۳، ۲۴ و ۲۵ اردیبهشت در استان البرز برگزار می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری خبر داد:

آزادی ۱۳ زن زندانی جرایم غیرعمد/جمعیت زنان در زندان بیش از ظرفیت است

خبرگزاری شبستان:معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری از آزادسازی ۱۳ زن جرایم غیرعمددرپویش ارمغان ۲خبرداد وگفت:طبق گزارش ستاد دیه مشارکت مردم درپویش ارمغان ۱ حدود ۴۰۰ میلیون تومان و درارمغان ۲ حدود ۸۲۰ میلیون بود.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

ویژه‌نامۀ شبه‌قاره ـ شمارۀ ۷

خبرگزاری شبستان: هفتمین شمارۀ مجلۀ شبه‌قاره، از مجموعۀ ویژه‌نامه‌های نامۀ فرهنگستان، به دبیری دکتر «محمدرضا نصیری»، عضو وابستۀ فرهنگستان و مدیر گروه ...

تجدید چاپ زودهنگام مجموعه شعر «سالیان»

خبرگزاری شبستان:دومین مجموعه شعر غزلسرای جوان «سجاد سامانی»، در کمتر از یک ماه پس از انتشار به چاپ دوم رسید.

«بمب کلاغی و دار و دسته‌دارعلی»

خبرگزاری شبستان: پایان ماجرای دارودسته دارعلی در «بمب کلاغی» اثر اکبر صحرایی را در انتشارات سوره مهر چاپ کرده است.

«پدرو پارامو» با ترجمه «کاوه میرعباسی»

خبرگزاری شبستان:«پدرو پارامو» اثر«خوآن رولفو» با ترجمه «کاوه میرعباسی» را نشر «ماهی» چاپ کرده است.

«هر روز يك قدم نزديك‌تر»

خبرگزاری شبستان: کتاب «هر روز يك قدم نزديك‌تر» اثر«اروین يالوم د» و« جینی الکین» با ترجمه «ایمان صحاف قانع» را نشر قطره چاپ کرده است.

بیشتر