خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

الاثنين ١٢ شعبان ١٤٤١

Monday, April 6, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

زنان و خانواده

شبستان گزارش می دهد

بلاگری شغلی نوظهور اما پردرآمد

اگر در گذشته بازیگران و فوتبالیست ها در میان مردم شناخته شده بودند و باید در قاب سینما و تلویزیون قرار می گرفتند تا مشهور و معروف می شدند اکنون مردم عادی هم فارغ از این هنرها و تنها کافی است در قاب شبکه های اجتماعی قرار گیرند تا معروف شوند.

شبستان گزارش می دهد

مسیرهای چراغ خاموش شیوع کرونا در جامعه

کسانی هستند که نه تنها در قرنطینگی خانگی نیستند بلکه نکات بهداشتی را هم رعایت نمی کنند و می توانند منبع متحرک شیوع ویروس کرونا باشند. کسانی همانند کودکان کار، کارتون خواب ها و زباله گردها که در معرض خطر جدی هستند.

شبستان گزارش می دهد:

تنگنای کرونا و دست های برافراشته به سوی آسمان

کرونا موجب شده است مردم با دعا کردن برای یکدیگر به هم آرامش و تسلی خاطر بدهند. به یکدیگر پیام های معنوی و دینی ارسال می کنند تا از این طریق ابراز همدلی کنند، این تنها در ایران نیست نجواهای مردم دنیا هم با خدا بیشتر شده است.

شبستان بررسی کرد:

کرونا از نگاهی دیگر

مهمترین درسی که کرونا به بشریت آموخت، اثبات معنا و مفهوم شعر «بنی آدم اعضای یک پیکرند / که در آفرینش ز یک گوهرند» است. کرونا با نهایت کوچکی اش درس های بزرگی به انسان داد که با همه پیشرفت و ترقی، انسان بسیار آسیب پذیر است.

شبستان گزارش می دهد

ماسک و الکل نداریم/ بنی آدم اعضای یک پیکرند

در شرایطی که باید این ملزومات بهداشتی که با سلامت انسان ها رابطه مستقیم دارد به وفور پیدا میشد نایاب شد و اگر در زمان اوج گرانی ها به گوش «سلطان سکه» شنیده بودیم حالا از هم خبر از بازداشت «سلطان ماسک» به گوش می رسد.

شبستان گزارش می دهد:

نسخه های امید بخش برای مبارزه با کرونا

در لا به لای حجم اخبار استرس زا که در شبکه های اجتماعی در حال بازنشر است، برخی از جامعه پزشکی و سلبریتی های از هنر تا ورزش به دنبال همدردی با مردم هستند و در تلاشند تا از نگرانی که درجامعه حاکم شده است بکاهند‌.

یک آسیب شناس در واکنش به شیوع ویروس کرونا مطرح کرد:

فضای مجازی زلزله روانی در جامعه ایجاد کرده است

ابهری گفت: متاسفانه به علت کم کاری رسانه های داخلی، فضای مجازی مدیریت افکار عمومی را به دست گرفته و هر لحظه با یک نماهنگ و یا خبر دروغین، ایجاد زلزله روانی می کند.

یک جامعه شناس مطرح کرد:

تاثیر خانواده ها در کاهش و افزایش طلاق

بای با تاکید بر نقش خانواده ها در کاهش و افزایش طلاق گفت:در جامعه فعلی دچار دگرگونی در خانواده ها شده ایم. خانواده های گسترده سنتی تبدیل به خانواده ها هسته ای شده اند. این امر منجر به رخ دادن اتفاق های عجیب و غریب شده است.

یک جامعه شناس مطرح کرد:

دختران سیگاری و حرمت های بر باد رفته

قرایی مقدم گفت: امروزه سیگار و قلیان کشیدن دختران در فضای عمومی افزایش یافته و حرمت ها ریخته شده است. به گونه ای جامعه دچار آنومی شده است.

یک دکتری علوم تربیتی مطرح کرد:

آسیب های استفاده ابزاری والدین از کودکان در فضای مجازی

فضلی گفت: استفاده ابزاری از کودک در فضای مجازی آسیب زاست. آسیب فردی و اجتماعی بر روی کودک می گذارد. این نمود بارزی از کودک آزاری است.

دبیر ستاد ازدواج دانشجویی خبرداد:

آمار ثبت نام زوج های استاد و غیرایرانی در مراسم ازدواج دانشجویی

مهدی غلامی مقدم گفت: در سه ماه فرصت ثبت نام ۱۸هزار و ۵۰۰ زوج دانشجو و ۱۹۰ زوج استاد در بیست و سومین مراسم ازدواج دانشجویی ثبت نام کردند.

یک جامعه شناس مطرح کرد:

نبود درک منطقی دهه هفتادی ها از ازدواج

اصولا متولدین دهه هفتاد چشم انداز هایی که از زندگی دارند، براساس درک منطقی نیست و احساساتی تصمیم به ازدواج می گیرند و در زندگی زناشویی دچار مشکل می شوند.

یک استاد دانشگاه

اعتیاد علت بیش از ۵۰ درصد طلاق ها در جامعه است

ضرابی با بیان اینکه مصرف مواد مخدر ارتباط مستقیمی با طلاق دارد گفت: گسل اعتیاد بنیاد زندگی را فرو می ریزد به گونه ای که طبق آمارها ۵۵ درصد طلاق های زوجین ریشه در اعتیاد زن یا مرد دارد.

ویژگی های حضرت زهرا(س) در کلام امیرمؤمنان|طلاق در خانواده های ثروتمند بیشتر است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس

دستگاه قضایی با جایگزینی حبس برای زنان زندانی جرایم غیرعمد موافقت کرد

ذوالقدر با بیان اینکه درکشور ما حداقل هفت هزار زن در زندان به سر می‌برند گفت: در دیداری که با رئیس قوه قضاییه داشتیم نیز درخواست کردیم جرایم جایگزین حبس برای زنان تعیین شود ونسبت به زنانی که جرایم غیرعمد دارند یا معسر هستند کمک شوند که موافقت کردند.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«به زبان انیشتین»را بخوانید

«به زبان انیشتین»اثر «ریچارد ولفسون» با ترجمه «آرش ظهوریان پردل» را انتشارات فاطمی چاپ کرده است.

«خانه امن(خاطرات حجت الاسلام شریفی گرگانی)» را بخوانید

«خانه امن(خاطرات حجت الاسلام شریفی گرگانی)» اثر«غلامرضا خارکوهی» را مرکز اسناد انقلاب اسلامی چاپ کرده است.

«نردبان آسمان» در بازار کتاب

«نردبان آسمان» عنوان اثری از محمد شریفی است که در آن گزارشی کامل از مثنوی معنوی به نثر می دهد.

.هفتاد و چهارمین فصلنامه علمی ـ پژوهشی اقتصاد اسلامی

هفتاد و چهارمین فصلنامه علمی ـ پژوهشی اقتصاد اسلامی به همت انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.

فصلنامه علمی ـ پژوهشی«قبسات» چاپ شد

نود و یکمین فصلنامه علمی ـ پژوهشی «قبسات»به همت انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی چاپ شد.

بیشتر