خبرگزاری شبستان

جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶

الجمعة ٣ رجب ١٤٣٨

Friday, March 31, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

زنان و خانواده

یک جامعه‌شناس در گفت‌وگو با شبستان:

تفاوت تهران و تبریز در ساماندهی متکدیان

خبرگزاری شبستان: یک جامعه‌شناس گفت: تبریز با برنامه ریزی مناسب توانسته است در ساماندهی متکدیان موفق عمل کند که می تواند الگویی برای سایر شهرهای ایران باشد.

مدیرکل سابق امور اجتماعی استانداری تهران در گفتگو با شبستان:

مرزبندی های سیاسی باعث کمرنگ شدن صله رحم در جامعه شده است

خبرگزاری شبستان:عرفان منش با بیان اینکه مرزبندی های سیاسی باعث کمرنگ شدن صله رحم شده است، گفت: مثلا یکی شده اصولگرا یا اصلاح طلب،دیگری شده میانه رویا اعتدال گرادر صورتی که در صله رحم حرف من نیست و تاکید شده که صله رحم رابا مخالفان هم به جا اورید.

یک آسیب شناس اجتماعی در گفتگو با شبستان مطرح کرد:

گوشه گیری و انزوا یادگار شوم اعتیاد به اینترنت

خبرگزاری شبستان: آسیب شناس اجتماعی گفت: گوشه گیری، انزوا، تنبلی، بالا رفتن وزن به دلیل کم تحرکی، تنها یادگارهای شوم وقت گذرانی ها در فضای مجازی است.

پژوهشگر دینی در گفتگو با شبستان:

تجمل گرایی مهمترین آفت صله رحم/ بروز نفاق از آسیب های قطع رحم در جامعه

خبرگزاری شبستان: پژوهشگر دینی با بیان اینکه تجمل گرایی مهمترین آفت صله رحم است، گفت:در گذشته خانواده ها بیشتر با یکدیگر رفت و آمد می کردند، چون کم آلایش تر بودند و تا این اندازه تجمل گرایی و چشم و همچشمی در خانواده ها وجود نداشت.

برگزاری طرح توان‌افزایی زنان مدیر در استان تهران

خبرگزاری شبستان: مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری تهران گفت: طرح ملی توان‌افزایی ۶۰ نفراز زنان مدیر، مسئول و مشاور به مدت دو روز در استانداری تهران برگزار شد.

استاندار سیستان و بلوچستان:

بازگشت ۱۱۰ هزار دانش آموز سیستانی بازمانده از تحصیل به کلاس درس

خبرگزاری شبستان:استاندار سیستان و بلوچستان از بازگشت ۱۱۰ هزار دانش آموز سیستانی بازمانده از تحصیل به کلاس درس خبر داد و گفت:همچنین برای ۳۵ هزار نفر فاقد شناسنامه توانستیم با نقش آفرینی و فعالیت بانوان برای ۲۱ هزار نفر از آنان شناسنامه صادر کنیم .

روان شناس :

خانواده مرکز رشد عواطف انسانی است / زنان موفق در توسعه نقش مهمی دارند

خبرگزاری شبستان:یک روان شناس با بیان اینکه خانواده مرکز رشد عواطف انسانی است گفت:خانواده در شکل گیری شخصیت معنوی فرزندان اثرگذار است و همچنین در توسعه ملی نیز نقش بسیار مهمی دارد

رییس بنیاد بیماری‌های خاص:

زنان باید به حق و حقوق خودشان آشنا باشند/ جایگاه واقعی زن ایرانی را در دنیا معرفی کنیم

خبرگزاری شبستان:رییس بنیاد بیماری‌های خاص با بیان اینکه همه زنان باید به حق و حقوق خودشان آشنا باشند گفت:زنان مطالعه زیادی برای حوزه خودشان نداشتند ما باید زنان موفقی در جامعه خودمان داشته باشیم و جایگاه واقعی زن ایرانی را در دنیا معرفی کنیم.

رییس فراکسیون زنان مجلس :

زنان هنوز سهم مشارکتی متناسب با ظرفیت شان را نگرفته اند/۵۰ درصد از زنان شاغل در بخش غیر رسمی کار می کنند

خبرگزاری شبستان:رییس فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه زنان هنوز سهم مشارکتی متناسب با ظرفیت شان را نگرفته اند، گفت:۵۰ درصد از زنان شاغل در بخش غیر رسمی کار می کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

موضوع ارتقای جایگاه زنان در همه دولت‌ها مطرح بود/لزوم آسیب‌شناسی موانع مشارکت اجتماعی زنان

خبرگزاری شبستان: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه موضوع ارتقای جایگاه و نقش زنان از ابتدای انقلاب مطرح بود، گفت: همچنین این موضوع از جمله مسایل مهم و مورد بحث دولت‌ها پس از پیروزی انقلاب بوده است.

سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان یزد

رییس نظام روانشناسی و مشاوره کشور در گفتگو با شبستان:

حمایت تسهیلاتی از مراکز مشاوره های ازدواج /خدمات مشاوره تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار می گیرند

خبرگزاری شبستان:رییس نظام روانشناسی و مشاوره کشور با بیان اینکه مجلس مصوب کرد که خدمات مشاوره و روان درمانی برای خانواده ها تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار گیرند.گفت:وزارت ورزش و جوانان هم قول دادند در دو مرحله در سال از این مراکز حمایت تسهیلاتی کنند.

یک آسیب شناس اجتماعی در گفتگو با شبستان مطرح کرد:

ورود آسیب های اجتماعی با تغییر سبک زندگی بانوان خانه دار

خبرگزاری شبستان: یک آسیب شناس اجتماعی گفت: با ورود تکنولوژی سبک زندگی برخی از بانوان خانه دار تغییر کرده و شاهد آسیب های مختلف رفتاری، عاطفی هستیم.

تربیت در چهاردیواری مدرسه اتفاق نمی‌افتد

خبرگزاری شبستان:وزیر آموزش و پرورش گفت: تربیت در چهاردیواری مدرسه اتفاق نمی‌افتد بلکه تربیت در جامعه شکل می‌گیرد.

دبیر مجمع زنان فرهیخته انقلاب اسلامی در گفت و گو با شبستان:

قانون بازنشستگی پیش از موعد زنان موجب معضل ملی می شود/لزوم اصلاح قانون کار

خبرگزاری شبستان:دبیر مجمع زنان فرهیخته انقلاب اسلامی با بیان اینکه قانون بازنشستگی پیش از موعد زنان ضربه سنگینی به درآمد ملی وارد می کند گفت:بهترین شیوه این است که تغییر و تحولی در قانون کار ایجاد شودوحقوق زن و مرد بر اساس عدالت دیده شود.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

پیشنهاد مطالعه نوروزی ۷/«عقاید یک دلقک» به قلم «هاینریش بل»

خبرگزاری شبستان:کتاب «عقاید یک دلقک» به قلم «هاینریش بل» نویسنده ی آلمانی و برنده ی جایزه ی نوبل با ترجمه ی «شریف لنکرانی» به چاپ یازدهم رسید.

پیشنهاد مطالعه نوروزی ۶/«مرشد و مارگاریتا» شما را به فکر وا می دارد

خبرگزاری شبستان:«مُرشد و مارگاریتا» رمانی روسی نوشته «میخائیل بولگاکف» است. به باور بسیاری این اثر در شمار بزرگ‌ترین آثار ادبیات روسیه (شوروی) در سده ...

پیشنهاد نوروزی۵ /«برادران کارامازوف» کتابی که باید بخوانید

خبرگزاری شبستان: برادران کارامازوف عنوان مشهور ترین اثر داستایوسکی است که هیچ علاقه مند به ادبیات نباید مطالعه این اثر جاودانه را از دست دهد.

پیشنهاد مطالعه نوروزی ۴/«ورق پاره های زندان» را بخوانید

خبرگزاری شبستان:کتاب « ورق پاره های زندان» نوشته ی «بزرگ علوی» را انتشارات نگاه تجدید چاپ کرده است.

پیشنهاد مطالعه نوروزی۳/«شاهنامه فردوسی» کتابی از مجموعه تاریخ و ادبیات ایران

خبرگزاری شبستان: کتاب شاهنامه فردوسی از مجموعه تاریخ وادبیات ایران اثر "محمد دهقانی" است که مطالعه آن به علاقه مندان فرهنگ ایران زمین توصیه می شود.

بیشتر