خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶

الاثنين ٣ رمضان ١٤٣٨

Monday, May 29, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مسجد طراز اسلامی

خندوانه با طعم مسجد

خبرگزاری شبستان: برنامه دیشب «خندوانه» با موضوع مسجد و با حضور تعدادی از خادمان مساجد استان تهران در شبکه نسیم به نمایش درآمد.

تولیت حوزه علمیه جلالی خمینی:

مساجد، مهدکودک داشته باشند

خبرگزاری شبستان: تولیت حوزه علمیه جلالی خمینی، گفت: ساخت مهدکودک از لوازم حضور بیشتر والدین همراه فرزندان‌شان در مساجد است زیرا اگر آنان از وجود فضایی برای بازی و سرگرمی بچه‌های‌شان مطمئن شوند، با انگیزه بیشتری در این خانه‌های خدا، حاضر می‌شوند.

یک کارشناس دینی:

موسسات و منازل نمی‌توانند جایگزین مساجد در ترویج برنامه‌های قرآنی باشند

خبرگزاری شبستان: یک کارشناس دینی بر لزوم بازشناسایی ظرفیت‌ها و قابلیت‌های مساجد تاکید کرد و گفت: منازل و حسینیه‌ها نمی‌توانند جای مساجد را در توسعه و ترویج برنامه‌های قرآنی پر کنند.

برنامه‌های مسجد آشتیانی‌ها در ماه رمضان

خبرگزاری شبستان: برنامه‌های مختلفی به مناسبت ماه رمضان در مسجد آشتیانی‌ها برگزار می‌شود.

مدیر گروه دایره‌المعارف قرآن مرکز فرهنگ و معارف قرآن کریم:

شبستان‌های مساجد بهترین فضا برای فعالیت‌های قرآنی هستند

خبرگزاری شبستان: مدیر گروه دایره‌المعارف قرآن مرکز فرهنگ و معارف قرآن کریم با اشاره به اینکه جایگاه اصلی فعالیت‌های قرآنی در مساجد است، گفت: درهای مساجد در طول ۲۴ ساعت باید به روی مردم باز باشند و در شبستان‌های آ‌ن‌ها، برنامه‌های قرآنی برگزار شوند.

اجرای ایده «۳۰ شب؛ ۳۰ افطار» در مسجد حضرت ابوالفضل (ع)

خبرگزاری شبستان: امام جماعت مسجد حضرت ابوالفضل (ع) گفت: طرح ۳۰ شب؛ ۳۰ افطار، در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) اجرا می‌شود.

/تکریم مساجد/ امام جماعت مسجد سید الشهدا (ع):

مساجد نباید محل برگزاری نشست‌ جریانات سیاسی شوند

خبرگزاری شبستان: امام جماعت مسجد سید‌الشهداء (ع) گفت: مسجد، محل عبادت پروردگار است و نباید محل برگزاری نشست‌های احزاب و جریانات سیاسی شود.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور:

ارزش خدمت به مساجد در جامعه تبیین شود

خبرگزاری شبستان: رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، با اشاره به اینکه کار در مسجد یعنی خدمت به مومنین و فعالیت برای بهترین انسان‌ها، گفت: ارزش والای خدمت به مساجد باید در جامعه تبیین شود.

امام جماعت مسجد امام حسین (ع):

مساجد برای انجام فعالیت‌های قرآنی حمایت شوند

خبرگزاری شبستان: امام جماعت مسجد امام حسین (ع) گفت: حمایت‌ها از مساجد برای برگزاری برنامه‌های قرآنی افزایش یاید.

امام جماعت مسجد امام سجاد (ع):

مردم به اندازه کافی اهمیت خدمت به مساجد را می‌دانند

خبرگزاری شبستان: امام جماعت مسجد امام سجاد (ع) گفت: مردم به اندازه کافی، ارزش و اهمیت خدمت به مساجد را می‌دانند و در در مواقع لزوم، بی هیچ چشمداشتی به این خانه‌های خدا خدمت می‌کنند.

امام جماعت مسجد جامع شهید بهشتی:

مساجد، بهترین محل برای گسترش ارتباط مردم با آموزه‌های قرآن و عترت هستند

خبرگزاری شبستان: امام جماعت مسجد جامع شهید بهشتی گفت: مساجد، بهترین مکان برای تقویت و گسترش ارتباط مردم با آموزه‌های قرآن و عترت هستند

/بانوان و مساجد/ امام جماعت مسجد مهدیه:

اسلام، منعی برای حضور بانوان در مساجد ندارد

خبرگزاری شبستان: امام جماعت مسجد مهدیه درباره رویکرد «مسجد و بانوان» مرکز رسیدگی به امور مساجد در سال ۱۳۹۶، گفت: دین اسلام، منعی برای حضور بانوان در مساجد ندارد.

امام جماعت مسجد آیت‌الله شهید شاه‌آبادی:

«خدمت به مسجد» به یک گفتمان و فرهنگ تبدیل شود

خبرگزاری شبستان: امام جماعت مسجد آیت الله شهید شاه‌آبادی، گفت: رسانه‌ها با فرهنگ‌سازی می توانند «خادمی مساجد» را به یک گفتمان و فرهنگ تبدیل کنند.

قرآن در مسجد سیدالشهدا (ع) تفسیر می‌شود

خبرگزاری شبستان: امام جماعت مسجد سیدالشهدا (ع) گفت: جلسات تفسیر قرآن، صبح‌ها در این مسجد برگزار می‌شود.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

سفرنامه‌های« مجتبی رحماندوست» در «بازگشت از آسمان»

خبرگزاری شبستان:«بازگشت از آسمان» سفرنامه‌های مجتبی رحماندوست به چند کشور مختلف از جمله سفر به آلمان است که به تازگی توسط سوره مهر منتشر شده‌ است.

پژوهشكده فرهنگ و هنر اسلامی چهار اثر جدید خود را معرفی كرد

خبرگزاری شبستان:كتاب«سینمای ملی ایران» نوشته ابراهیم فیاض وعبدالله بیچرانلو، كتاب«كالبدشكافی فیلم درآمدی به روش‌های كیفی تحلیل فیلم» نوشته آرین ...

«اندیشه سیاسی در ایران باستان» کتابی برای علاقه مندان به روزگار باستان

خبرگزاری شبستان: اندیشه سیاسی در ایران باستان اثر «شجاع احمدوند» و «روح الله اسلامی» به همت انتشارات سمت چاپ و روانه بازار نشر شده است.

رویکرد متفاوت در نخستین شماره سروش نوجوان/ قیصر هنوز می‌نویسد!

خبرگزاری شبستان:نخستین شماره دوره جدید ماهنامه سروش نوجوان از سوی موسسه انتشاراتی سروش وابسته به سازمان صداوسیما منتشر شد.

«سیر و سلوک سبز» کتابی از «علامه محمد حسین طباطبایی»

خبرگزاری شبستان:«سیر و سلوک سبز» کتابی از «علامه محمد حسین طباطبایی» به کوشش «سید هادی خسرو شاهی» است که انتشارات بوستان کتاب آن را چاپ کرده است.

بیشتر