خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷

الأحد ٨ رجب ١٤٣٩

Sunday, March 25, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مسجد طراز اسلامی

یک کارشناس دینی:

قرارهای هفتگی خانواده‌ها باید در مساجد برقرار شود

خبرگزاری شبستان: یک کارشناس در حوزه دین بر لزوم پیوند همیشگی مسجد، خانه و مدرسه تاکید کرد و گفت: مساجد،باید محل قرارهای هفتگی خانوادها شود.

یک عضو شورای اسلامی شهر تهران:

خانه های خدا باید به دور از تعصبات مذهبی و دیدگاههای جناحی اداره شوند

خبرگزاری شبستان: عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی تهران بر لزوم فراهم کردن همه افراد واقشار جامعه در مساجد تاکید کرد و گفت:خانه های خدا باید به دور از تعصبات مذهبی و دیدگاههای جناحی اداره شوند.

مساجد ماندگار/

مسجد معزالدوله؛ تجلی هنر و معماری اسلامی ایرانی

خبرگزاری شبستان:مسجد معزالدوله از بناهای خیریه محمد اسماعیل میرزا معزالدوله است، اگر نگاهی به تزئینات کاشی‌کاری آن بیندازید. بدون شک این فضا، حال و هوایی عارفانه را به شما ارزانی می‌کند.

مساجد ماندگار/

مسجد ساعت کجاست؟+ تصاویر

خبرگزاری شبستان: مسجد و مدرسه مشیرالسلطنه واقع در خیابان مولوی تهران یکی از بناهای قدیمی پایتخت است که از معماری زیبایی برخوردار است.

مسجد جامع ورامین؛ اثری ماندگار با معماری شاخص

خبرگزاری شبستان: مسجد جامع ورامین یکی از مساجد جامع شاخص ایران است که هنوز پس از گذشت چندین قرن، می‌توان اوج هنر معماری ایرانی را در آن مشاهده کرد.

سخنگوی مرکز رسیدگی به امور مساجد:

حضور در مسجد نشاط معنوی مومن را افزایش می دهد

خبرگزاری شبستان:حجت الاسلام مشهدی آقایی، با اشاره به اینکه حضور در مساجد باید در سبد تفریحی مردم قرار گیرد، گفت: حضور در خانه های خدا نشاط معنوی مومن را افزایش می دهد.

استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم:

عملکرد مسئولان حکومتی، نقش مهمی بر حضور مردم در مساجد دارد

خبرگزاری شبستان: مسئول موسسه فرهنگی میرداماد گرگان، گفت: عملکرد مسئولان و مدیران حکومتی، نقش بسیار مهمی در جذب مردم به ویژه جوانان به مساجد دارند، بنابراین دستگاه‌های مرتبط با مساجد بیشترین سرمایه‌گذاری خود را در این زمینه متمرکز کنند.

مدیرعامل موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلامی:

برنامه‌های قرآنی مساجد به رفع مشکلات روحی افراد منجر شود

خبرگزاری شبستان: مدیرعامل موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلامی با بیان اینکه مساجد کشورمان در حوزه مشاوره قرآنی، فعال نیستند، خاطرنشان کرد: برنامه‌های قرآنی مساجد باید همراه با ارائه نسخه‌های شفابخش برای درمان مشکلات روحی و فکری افراد باشد.

درحاشیه نمایشگاه توانمندی های روستائیان و عشایر تهران:

کانون های مساجد به ارتقا فرهنگ مطالعه کمک کنند

خبرگزاری شبستان: رییس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری با اشاره به نقش کانون های مساجد در ارتقا فرهنگ کتابخوانی گفت: باید از ظرفیت مساجد و در قالب کانون های مساجد برای ترویج فرهنگ کتابخوانی و ارتقا سطح فرهنگ مطالعه در سطح کشور استفاده کنیم.

یک نویسنده در حوزه ادبیات پایداری:

توجه صرف به ظواهر مساجد، ارتباط مردم با آن‌ها را کاهش می‌دهد

خبرگزاری شبستان: یک نویسنده در حوزه ادبیات پایداری بر لزوم تلاش برای حفظ استقلال مساجد، گفت: وابسته بودن مساجد به بودجه های دولتی و توجه به ظواهر خانه های خدا ارتباط مردم بااین مراکز را کاهش می دهد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران، مطرح کرد؛

معرفت افزایی و اخلاق، محور فعالیت مسجد دانشگاه تهران

خبرگزاری شبستان: مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران، گفت: معرفت افزایی باید از کانون مسجد دانشگاه تهران به نسل جوان منتقل شود،

«تجمع عاشورای فاطمی مساجد جنوب تهران» دیده نمی‌شود

خبرگزاری شبستان: برخی رسانه‌ها هنگام طرح آسیب‌های اجتماعی، ابتدا به مناطق مستضعف‌نشین شهر تهران می‌روند اما کمتر، به رویدادهای دل‌نشین و نوآورانه آن‌ها توجه دارند، تجمع عاشورای فاطمی مساجد جنوب تهران از جمله آن‌ها است.

مدیر امور استان‌های ستاد اقامه نماز کشور:

مساجد، تهدیدات فضای مجازی را به فرصت تبدیل کنند

خبرگزاری شبستان: مدیر امور استان‌های ستاد اقامه نماز کشور، گفت: مساجد مهم‌ترین پایگاه در مقابل تهاجم توفنده دشمنان در حوزه‌های فرهنگی هستند و می ‌توانند تهدید فضای مجازی را به فرصت تبدیل کنند.

معاون فرهنگی آستان حضرت عبدالعظیم (ع):

واژه مقدس مسجد به خوبی در کشور تعریف نشده است

خبرگزاری شبستان: معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) گفت: واژه مقدس مسجد، آنچنان که شایسته آن است، در کشور ما تعریف نشده است.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«کودتا» اثر«یرواند آبراهامیان» را بخوانید

خبرگزاری شبستان:چاپ هشتم کتاب «کودتا» اثر«یرواند آبراهامیان» با ترجمه «ناصرزرافشان» کتابی است که پیشنهاد می شود در این روزها مطالعه کنید

«آداب معاشرت از دیدگاه معصومین علیهم السلام»

خبرگزاری شبستان:کتاب «آداب معاشرت از دیدگاه معصومین علیهم السلام» اثر«شیخ حرعاملی» و«محمد علی فارابی» است که«بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی» ...

کتاب «جوبة الاستفتائات»؛ویرایش جدید

خبرگزاری شبستان:کتاب« جوبة الاستفتائات »؛ویرایش جدید پاسخ به پرسش‌های شرعی مطابق با فتاوای رهبر انقلاب اسلامی به همت انتشارات «فقه روز» وابسته به نشر ...

«نسل نوخاسته» را بخوانید

خبرگزاری شبستان:«نسل نوخاسته» عنوان اثری از«احمد بهشتی» است که مطالعه آن در ایام نوروز پیشنهاد می شود.

«فرصت های طلایی نوروز» را بخوانید

خبرگزاری شبستان:کتاب «فرصت های طلایی» نوروز نوشته حجت الاسلام «فجری» از سوی انتشارات «بهار دلها» چاپ و روانه بازار کتاب شد.

بیشتر