خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶

الخميس ١ جمادى الأولى ١٤٣٩

Thursday, January 18, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مسجد طراز اسلامی

رئیس اداره برنامه‌ریزی ائمه جماعات مساجد کشور اعلام کرد؛

فعال‌سازی ۱۹۴۹ مسجد طی چهار سال اخیر

رئیس اداره برنامه‌ریزی ائمه جماعات مساجد کشور سازمان تبلیغات اسلامی، گفت: یکی از اقدامات این سازمان، فعال‌سازی مساجد است که از سال ۱۳۹۲ تاکنون، یک هزار و ۹۴۹ مسجد را فعال کرده و بنا دارد هر سال دست‌کم ۵۰۰ مسجد را در سراسر کشور فعال کند.

واکنش یک امام جماعت به حادثه نفت‌کش سانچی:

مساجد هنگام بروز حوادث تلخ و شیرین در جامعه جریان‌ساز باشند

خبرگزاری شبستان: امام جماعت مسجد باب الحق گفت: امروزه به دلیل کاهش نقش مساجد و روحانیون محلات در زندگی مردم و تحولات جامعه، نمی‌توان انتظار زیادی از آنان در هنگام بروز رویدادهای تلخ و شیرین داشت.

نشست «نحوه خدمات‌رسانی فرهنگی و مذهبی به جامعه عشایری» برگزار شد

خبرگزاری شبستان: نشست نحوه اجرای «طرح ویژه ارایه خدمات فرهنگی و هنری به جامعه عشایری» با بحث پیرامون بررسی راهکارهای همکاری مشترک میان ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور و سازمان امور عشایر ایران برگزار شد.

امام جماعت مسجد نبی اکرم (ص) در واکنش به حادثه «نفت‌کش سانچی» مطرح کرد؛

مسجدی‌ها التیام‌بخش درد و رنج عمومی در جامعه باشند

امام جماعت مسجد جامع نبی اکرم (ص) با بیان اینکه وقوع رویدادهای تلخ، موضوعی رایج در همه جوامع است، گفت: اهالی مسجد در چنین مواقعی می‌توانند با برگزاری مجالس ترحیم و رسیدگی به وضعیت بازماندگان مرحومین، رسالت خود را در التیام دردهای مردم انجام دهند.

امام جماعت مسجد خلیل‌الله:

مساجد مرکز آموزش «مدیریت مواجهه با زلزله» باشند

خبرگزاری شبستان: امام جماعت مسجد خلیل الله بر لزوم آشنا کردن مردم با فرهنگ چگونگی مواجهه با زلزله، تاکید کرد و گفت: این خانه‌های خدا باید مرکزی برای برگزاری مانورهای زلزله باشند.

رئیس هیئت بدوی تخلفات نهاد ریاست‌جمهوری:

رویکرد دولت دوازدهم حمایت گسترده از مساجد است

خبرگزاری شبستان: رئیس هیئت بدوی تخلفات نهاد ریاست‌جمهوری در دولت دوازدهم، گفت: رویکرد دولت دوازدهم حمایت گسترده از حوزه فرهنگ به ویژه مراکز دینی مانند مساجد است، موضوعی که در تدوین برنامه ششم توسعه و لوایح بودجه سالیانه لحاظ شده است.

یک استاد حوزه و دانشگاه:

مساجد در شرایط بحران ظرفیت خدمت‌رسانی به مردم را داشته باشند

خبرگزاری شبستان: یک استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر لزوم مقاوم‌سازی مساجد در شرایط بحران و زلزله، گفت: پایگاه اثرگذار مساجد باید در شرایط بحران ظرفیت خدمت رسانی به مردم را داشته باشد.

امام جماعت مسجد باقرالعلوم (ع):

نمی‌توان با «دستان خالی» برنامه‌های جذاب برگزار کرد

امام جماعت مسجد باقرالعلوم (ع) گسترش و تنوع فعالیت‌های مساجد بدون منابع مالی کافی را کاری دشوار دانست و اضافه کرد: در دنیایی که هر روز اشکال نویی از فناوری‌ها، مهارت‌ها و دانش‌ها به وجود می‌آیند، نمی توان با دستان خالی برنامه‌های جذاب برگزار کرد.

امام جماعت مسجد لولاگر:

مساجد قدیمی تهران امنیت لازم در برابر زلزله را ندارند

خبرگزاری شبستان: امام جماعت مسجد لولاگر با تاکید بر مقاوم سازی مساجد در برابر زلزله گفت: متاسفانه بسیاری از مساجد قدیمی تهران، استحکام و امنیت لازم در برابر زلزله را ندارند.

وزیر اسبق آموزش و پرورش:

مساجد، پایگاه فکری باشند نه مراکز نظامی و اقتصادی

خبرگزاری شبستان: وزیر اسبق آموزش و پرورش، گفت: مساجد باید پایگاه فکری باشند و تبدیل به پایگاه‌های اقتصادی یا نظامی نشوند، البته انجام فعالیت‌های خدماتی و خیریه مانند صندوق‌های قرض‌الحسنه که خوب هم هست، نباید کارکرد اصلی مساجد را تحت‌الشعاع قرار دهند.

امام جماعت «مسجد ثارالله»

ظرفیت مساجد در زمان بروز حوادث طبیعی ارتقا یابد

خبرگزاری شبستان: امام جماعت مسجد ثارالله برلزوم تشکیل کارگروه ستاد بحران در مساجد تاکید کرد و گفت: این خانه‌های خدا، ضمن ارایه خدمات به مردم باید در زمان بروز حوادث طبیعی، توانمندی و ظرفیت خود را در مدیریت آن‌ها ارتقاء دهند.

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

دولت موظف به افزایش بودجه مساجد است

خبرگزاری شبستان: عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: دولت طبق قانون برنامه ششم توسعه موظف شده است بودجه مساجد و حوزه فرهنگ دینی را افزایش دهد و در سال اول اجرای این برنامه یعنی سال ۹۶ با وجود تحریم‌ها این موضوع تحقق یافت.

امام جماعت «مسجد محمدی»

دستگاه‌های فرهنگی از فعالیت‌های قرآنی مساجد حمایت کنند

خبرگزاری شبستان: امام جماعت مسجد محمدی، گفت: دستگاه‌های مربوط به مساجد باید اعتبارات مالی و امکانات زیربنایی گسترش برنامه‌های آموزش و تفسیر قرآن در مساجد را فراهم کنند.

مسئول اسبق کمیته حل اختلاف ائمه جماعات و بسیج مساجد:

بسیاری از مشکلات داخلی مساجد با «صحبت» قابل حل است

خبرگزاری شبستان: مسئول اسبق کمیته حل اختلاف ائمه جماعات و بسیج مساجد، گفت: بسیاری از مشکلات داخلی مساجد با صحبت، نصیحت و روشنگری حل می‌شوند.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

چاپ هشتم کتاب«شلغم میوه بهشته»

خبرگزاری شبستان:چاپ هشتم کتاب«شلغم میوه بهشته» اثر«علی محمد افغانی» را موسسه انتشارات «نگاه» چاپ کرده است.

«شرح منتخب لطایف عبید زاکانی»

خبرگزاری شبستان:پژوهشگاه فرهنگ فارسی ـ تاجیکی سفارت جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان، وابسته به بنیاد سعدی، بیست و سومین کتاب خود را پس از بازگشایی ...

داستان سرکشی یک نوجوان در«خانه درختی من»

خبرگزاری شبستان:داستان بلند «خانه درختی من» نوشته «جین گرک هد جرج» با ترجمه «پروین علی‌پور» منتشر شد.

نگاهی به کتاب «نوش داروی طرح ژنریک»

خبرگزاری شبستان:« نوش داروی طرح ژنریک» عنوان کتابی از «سید حسن حسینی» که می توان آن را حاصل نبوغ و تجربه های ارزشمند شاعر خواند.

«داستان موفقیت نخبگان» را بخوانید

خبرگزاری شبستان: کتاب«داستان موفقیت نخبگان»اثر«مالکوم گلدول» با ترجمه «نوشین طیبی»را انتشارات «نیلوفر»چاپ کرده است.

بیشتر