خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶

الاثنين ٣ رمضان ١٤٣٨

Monday, May 29, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

دیگر موضوعات

رویکرد سیستمی به ساحات آفاقی و انفسی جهان اجتماعی بررسی می شود

خبرگزاری شبستان: کرسی ترویجی «رویکرد سیستمی به ساحات آفاقی و انفسی جهان اجتماعی» ۸ خردادماه در دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می شود.

در نشستی تخصصی پاسخ داده می شود:

چرا دیکتاتورها سقوط می کنند؟

خبرگزاری شبستان: نشست «چرا دیکتاتورها سقوط می کنند؟» به همت پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

شناخت هگل‌گرایی نقد می شود

خبرگزاری شبستان: کتاب شناخت هگل‌گرایی، در موسسه شهر کتاب نقد و بررسی می شود.

نشست رسانه‌ها و یادگیری علم برگزار می شود

خبرگزاری شبستان: نشست رسانه‌ها و یادگیری علم، در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

کرسی ترویجی «جامعه‌شناسی متعالیه» برگزار می‌شود

خبرگزاری شبستان: کرسی ترویجی عرضه و نقد دیدگاه های علمی دانشگاه امام صادق(ع) با موضوع «جامعه شناسی متعالیه» امروز برگزار می شود.

بررسی امنیت در اندیشه امام موسی صدر

خبرگزاری شبستان: چهل و یکمین درس‌گفتار اندیشه و عمل با موضوع امنیت در اندیشه امام موسی صدر برگزار می‌شود.

اعلام فراخوان همایش سیره و زمانه امام هادی(ع)

خبرگزاری شبستان: همایش سیره و زمانه امام هادی(ع) با محورهایی همچون امام هادی(ع) و آسیب شناسی آثار پیشینیان برگزار می شود.

مکتب حکمی تهران و عرفان اسلامی

خبرگزاری شبستان: حوزه تهران یکی از برجسته ترین مراکز علمی شیعه در دوران معاصر و اصلی ترین مرکز مباحث حکمی در دوره قاجار و پس از آن است.

فلسفه وجود حاکم در جامعه از منظر اسلام

خبرگزاری شبستان: امام رضا(ع) در این باره می فرمایند: «... هیچ فرقه و ملتی را در نمی یابیم که پایدار مانده و زندگی کرده باشند، مگر با داشتن فرمانروایی قوام بخش و (این از آن رو است) که مردم ناچارند برای امر دین و دنیای خود حاکمی داشته باشند... .»

بررسی نمادهای سفید و جنبش های موعودگرا در سده های نخستین اسلامی

خبرگزاری شبستان: نشست نمادهای سفید و جنبش های موعودگرا در سده های نخستین اسلامی به میزبانی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

بحث و بررسی درباره دیپلماسی گفتمانی

خبرگزاری شبستان: کرسی ترویجی عرضه و نقد ایده، با موضوع دیپلماسی گفتمانی ۲۶ اردیبهشت ماه در دانشکده فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می شود.

چهارمین کنفرانس بین‌المللی افق نو برگزار می‌شود

خبرگزاری شبستان: دبیر کنفرانس بین‌المللی افق نو از برگزاری چهارمین دوره این کنفرانس بین‌المللی با عنوان «بر لبه پرتگاه ۲ » طی روزهای ۲۷ و ۲۸ اردیبهشت (اواخر هفته جاری) خبر داد.

جایگاه وحی در فلسفه سیاسی رونمایی می شود

خبرگزاری شبستان: کتاب «جایگاه وحی در فلسفه سیاسی» در نودمین نشست راویان اندیشه ۲۴ اردیبهشت ماه در فرهنگسرای اندیشه رونمایی می شود.

هنر و زيبايی در انديشه مولوی

خبرگزاری شبستان: نشست تخصصی هنر و زيبايی در انديشه مولوی به میزبانی فرهنگستان هنر برگزار می شود.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

سفرنامه‌های« مجتبی رحماندوست» در «بازگشت از آسمان»

خبرگزاری شبستان:«بازگشت از آسمان» سفرنامه‌های مجتبی رحماندوست به چند کشور مختلف از جمله سفر به آلمان است که به تازگی توسط سوره مهر منتشر شده‌ است.

پژوهشكده فرهنگ و هنر اسلامی چهار اثر جدید خود را معرفی كرد

خبرگزاری شبستان:كتاب«سینمای ملی ایران» نوشته ابراهیم فیاض وعبدالله بیچرانلو، كتاب«كالبدشكافی فیلم درآمدی به روش‌های كیفی تحلیل فیلم» نوشته آرین ...

«اندیشه سیاسی در ایران باستان» کتابی برای علاقه مندان به روزگار باستان

خبرگزاری شبستان: اندیشه سیاسی در ایران باستان اثر «شجاع احمدوند» و «روح الله اسلامی» به همت انتشارات سمت چاپ و روانه بازار نشر شده است.

رویکرد متفاوت در نخستین شماره سروش نوجوان/ قیصر هنوز می‌نویسد!

خبرگزاری شبستان:نخستین شماره دوره جدید ماهنامه سروش نوجوان از سوی موسسه انتشاراتی سروش وابسته به سازمان صداوسیما منتشر شد.

«سیر و سلوک سبز» کتابی از «علامه محمد حسین طباطبایی»

خبرگزاری شبستان:«سیر و سلوک سبز» کتابی از «علامه محمد حسین طباطبایی» به کوشش «سید هادی خسرو شاهی» است که انتشارات بوستان کتاب آن را چاپ کرده است.

بیشتر