خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵

الاثنين ١٧ ربيع الثاني ١٤٣٨

Monday, January 16, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

دیگر موضوعات

به میزبانی مجمع عالی حکمت اسلامی؛

تبیین و بررسی حیث التفاتی و تاثیر آن در نگرش به نفس

خبرگزاری شبستان: نشست علمی تبیین و بررسی حیث التفاتی و تأثیر آن در نگرش به نفس پنجشنبه، ۳۰ دی ماه در مجمع عالی حکمت اسلامی برگزار می شود.

انتشار نظام معرفت شناسی اشراقی سهروردی

خبرگزاری شبستان: کتاب نظام معرفت شناسی اشراقی سهروردی با پرداخت به مباحثی همچون اشراق و کارکرد معرفتـی آن روانه بازار نشر شد.

هم اندیشی انسان، جامعه و تاریخ در نگاه شریعتی

خبرگزاری شبستان: هم اندیشی انسان، جامعه و تاریخ در نگاه شریعتی به میزبانی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

در اثری جدید؛

بررسی فقه و حقوق قراردادها با ادله عام قرآنی

خبرگزاری شبستان: ;کتاب فقه و حقوق قراردادها با بررسی ادله عام قرآنی به قلم ابوالقاسم علیدوست روانه بازار نشر شد.

جنسیت و زبان قرآن در محک نقد

خبرگزاری شبستان: کتاب جنسیت و زبان قرآن، در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی نقد و بررسی می شود.

انتشار نظام معرفت شناسی اشراقی(سهروردی)

خبرگزاری شبستان: تصویری نظام مند از معرفت شناسی سهروردی، اشراق و کارکرد معرفتی آن و... در اثری جدید به قلم مهدی عباس زاده وارد بازار نشر شد.

نگرش امام علی(ع) نسبت به دستگاه خلافت بررسی می‌شود

خبرگزاری شبستان: نشست نگرش امام علی (ع) نسبت به دستگاه خلافت به میزبانی ژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می‌شود.

شخصیت اخلاقی-تربیتی امام موسی صدر تجلیل می‌شود

خبرگزاری شبستان: مراسم تجلیل از شخصیت اخلاقی-تربیتی امام موسی صدر با حضور آیت الله اعرافی در موسسه امام خمینی(ره) قم برگزار می شود.

بررسی روایات منع حضور اجتماعی زنان در حکومت و قضاوت

خبرگزاری شبستان: کارگاه آموزشی بررسی روایات منع حضور اجتماعی زنان در حکومت و قضاوت، در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

همچون امیرکبیر دل در گروی تعالی و توسعه ایران داشت

خبرگزاری شبستان: هیات رئیسه پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در پی درگذشت ‌آیت الله هاشمی رفسنجانی طی پیام تسلیتی، آن مرحوم را ادامه دهنده راه امیرکبیر عنوان کردند که دل در گروی تعالی و توسعه ایران داشت.

پیام تسلیت آیت الله رشاد در پی درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی

خبرگزاری شبستان: آیت الله رشاد در پی درگذشت ‌آیت الله هاشمی رفسنجانی، یار دیرین امام خمینی(ره) در پیام تسلیتی، این مصیبت را به مقام معظم رهبری تسلیت گفت.

با ترجمه انشاءالله رحمتی؛

ارض ملکوتِ هانری کربن منتشر شد

خبرگزاری شبستان: کتاب ارض ملکوت: کالبد رستاخیزی انسان از ایران مزدایی تا ایران شیعی، نوشته هانری کربن با ترجمه دکتر انشاءالله رحمتی روانه بازار نشر شد.

با بررسی چالش ها و راهکارها؛

برگزاری همایش ملی تحولات مسئولیت کیفری در نظام حقوقی ایران

خبرگزاری شبستان: همایش ملی تحولات مسئولیت کیفری در نظام حقوقی ایران، چالش ها و راهکارها اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ برگزار می شود.

واکاوی علل و عوامل قیام ۱۹ دی از منظر آیت الله مکارم شیرازی؛

قیام ۱۹ دی؛ پاسخ مومنانه به نیاز زمانه

خبرگزاری شبستان: بی‌تردید لازم بود پاسخ مناسب و دندان شکنی به مقاله توهین آمیز روزنامه اطلاعات نسبت به شخصیت امام (رحمت الله علیه) و ارزش‌های اسلامی از جمله مسألۀ حجاب داده شود.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«گل های پیاده رو» از مجموعه کتاب طوطی نشر فاطمی

خبرگزاری شبستان:کتاب «گل های پیاده رو» اثر «جان آرنو لوسن» از مجموعه کتاب طوطی نشر«فاطمی» که با تصاویر زیبا کودکان را به دنیای زیبای تخییلات ...

چاپ تازه «پروانه‌ای كه سوخت» و «سومین پرچمدار» در بازار نشر

خبرگزاری شبستان:كتاب «پروانه‌ای كه سوخت» به قلم «سارا عرفانی» و «سومین پرچمدار» نوشته «داوود سالك» از جمله آثار انتشارات «سوره مهر» است كه به زندگی ...

«جامعه‌های ماقبل صنعتی» کالبدشکافی جهان پیشامدرن

خبرگزاری شبستان:«جامعه‌های ماقبل صنعتی» کالبدشکافی جهان پیشامدرن اثر« پاتریشیا کرون» ترجمه «مسعود جعفری جزی»را نشر ماهی چاپ کرده است.

کتاب «نظام معرفت شناسی اشراقی سهروردی» به چاپ رسید

خبرگزاری شبستان:کتاب «نظام معرفت‌شناسی اشراقی سهروردی»اثر دکتر مهدی تصویری نظام‌‌مند از معرفت‌شناسی سهروردی، اشراق و کارکرد معرفتی آن به مخاطب، به ...

«دکتر عباس ماهیار» خاقانی پژوه بزرگ معاصر

خبرگزاری شبستان:مروری کوتاه بر زندگی و آثار استاد دانشگاه و یکی از خاقانی پژوهان بزرگ معاصر ؛ دکتر عباس ماهیار،کسی که عمری را وقف زبان فارسی کرد.

بیشتر