خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

الاثنين ١٥ رمضان ١٤٤٠

Monday, May 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

دیگر موضوعات

حجت الاسلام عاملی در پیام تبریک به سرپرست جدید حجاج ایرانی:

کنگره عظیم حج حاوی دقایق ظریف انسان‌ساز و تجلی روح توحید است

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پیامی با تبریک به سرپرست جدید حجاج ایرانی، گفت: کنگره عظیم حج به مثابه بزرگترین همایش و گردهمایی مسلمانان حول محور خانه کعبه حاوی پیام‌ها و دقایق ظریف انسان‌ساز و تجلی روح توحید، اخوت و اتحاد اسلامی است.

بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی

نشست «هندسه حکمت و معرفت؛ بررسی آرا و نظرات خواجه نصیرالدین طوسی» با حضور اندیشمندانی چون غلامرضا اعوانی و ابراهیمی دینانی در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می شود.

دومین همایش بین‌المللی «علوم انسانی قرآن بنیان» برگزار می‌شود

دومین همایش بین‌المللی «علوم انسانی قرآن بنیان؛ لوازم، روش‌ها و شاخص‌ها» ۳۰ بهمن ماه در دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه علامه طباطبایی(ره) برگزار می‌شود.

کرسی ترویجی طبی سازی به مثابه تکنولوژی برگزار می شود

کرسی ترویجی با عنوان طبی سازی به مثابه تکنولوژی، در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

یک استاد دانشگاه تاکید کرد

بدون توجه به بایدهای زبانی و روحیه تعاملی علوم انسانی، کاری از پیش نمی بریم

مبلغی گفت: در ایران برخلاف مجامع آکادمیک شرق و غرب عالم، تحصیل کردگان و دانش آموختگان علوم انسانی گاه حتی اهمیت زبان انگلیسی را آن گونه که برای دانش افزایی و فهم مسائل اولیه ضروری است، در نمی یابند، زبان عربی که اصلا مورد خشم است.

کتاب «مقتل سیدالشهدا(ع)» نقد و بررسی می‌شود

هفدهمین جلسه از سلسله نشست‌های نقد کتاب های عاشورایی، به نقد و بررسی کتاب «مقتل سیدالشهدا(ع)» اختصاص دارد.

دبیر سابق شورای عالی انقلاب فرهنگی

نقطه قدرت نظام مغزهایی است که بعد از انقلاب پرورش یافتند

محمدرضا مخبر دزفولی با اشاره به اینکه همه دولت ها در موفقیت و ناکامی های شورای عالی انقلاب فرهنگی نقش داشتند، گفت: نقطه قدرت نظام مغزهایی است که بعد از انقلاب پرورش یافتند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی

تلاش ها باید منتهی به آرامش مردم شود/جای آبادی را تحویل گرفتم امیدوارم خراب نکنم

حجت الاسلام سید سعیدرضا عاملی با تاکید بر اینکه تمامی تلاش ها در شورا و آنچه که در عرصه علم وفرهنگ انجام می شود باید به آرامش مردم منتهی شود، گفت: جای آبادی را تحویل گرفتم، امیدوارم خراب نکنم.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری

تلاش کردیم اسناد و مصوبه های شورای عالی انقلاب فرهنگی روی زمین نماند

سورنا ستاری با اشاره به توجه معاوت علمی و فناوری ریاست جمهوری به اسناد شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: تلاش کردیم که تمامی این اسناد و مصوبه ها اجرا شده و روی زمین نماند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی

مخبر دزفولی همواره در خدمت انقلاب و مسایل کشور بود و هست

عزت الله ضرغامی با اشاره به فعالیت های «محمدرضا مخبر دزفولی» در زمان حضور در شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: او نسبت به نظام، ولایت وفقیه، امام راحل و مقام معظم رهبری تعهد ویژه ای دارد و همواره در خدمت انقلاب و مسایل کشور بوده و هست.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

تجربه های حجت الاسلام عاملی یاری رسان شورا در معادلات ژئوپلیتیک علم و فرهنگ است

سید عباس صالحی گفت: تجربه های علمی و مهارت های حجت الاسلام عاملی به کمک شورا می آید تا در معادلات ژئوپلیتیک علم و فرهنگ ببینیم چه طور می توانیم ایران را همچنان در قله علم و فرهنگ پیش ببریم.

وزیر آموزش و پرورش:

ویژگی حجت الاسلام عاملی تحلیل واقع بینانه از اتفاقات دنیای امروز است

بطحایی با اشاره به ابعاد شخصیتی و فعالیت های حجت الاسلام سیدسعیدرضا عاملی، دبیر جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: او از اتفاقات دنیای امروز تحلیل واقع بینانه داشته و نگاه هوشمندی دارد.

حداد عادل:

انتظار ما از دولت اجرای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به فعالیت های انجام شده در این شورا گفت: انتظار ما از دولت اجرای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

​«اصلاح یا انقلاب» معرفی و بررسی می‌شود

نشست نقد و بررسی «اصلاح یا انقلاب؛ دعوت از خودکامه برای پذیرش حقوق سیاسی مردم ایران» (۱۳۵۷-۱۳۵۳) به قلم محمدحسین خسروپناه، در سرای اهل قلم برگزار می شود.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«خوردن فیل» شما را ثروتمند می کند

«خوردن فیل» با عنوان فرعی ۱۰ اصل ضروری برای کسب و کار ، اثر «غلامحسین نخستین تقوی» است که تا کنون چندین بار تجدید چاپ شده است.

«تنديس ماروسي»اثر«میلر هنری» را بخوانید

چاپ نخست کتاب«تنديس ماروسي»اثر«میلرهنری» با ترجمه «مهبد ایرانی طلب» را انتشارات «قطره» چاپ و روانه بازار کتاب کرده است.

استقبال از آثار سوره مهر با موضوع زنان در نمایشگاه قرآن کریم

با گذشت هشت روز از نمایشگاه قرآن کریم، چند اثر سوره مهر با موضوع زنان همچون «زن‌آقا» نوشته زهرا کاردانی، «خاطرات سفیر»،« نیلوفر شادمهری»، «دختر شینا» ...

«ثبات سیاسی در جمهوری اسلامی ایران»چاپ شد

«ثبات سیاسی در جمهوری اسلامی ایران» اثر «مسعود عبدالحسین پورفرد»به همت انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.

«در طلب زرتشت» کتاب شد

چاپ نخست کتاب «در طلب زردتشت» عنوان اثری از «پل کریواچک» با ترجمه «علی اصغر بهرامی» است که نشر چشمه آن را چاپ کرده است.

بیشتر