خبرگزاری شبستان

شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷

السبت ١٠ جمادى الثانية ١٤٤٠

Saturday, February 16, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

علوم انسانی

نشست «تمدن انسانی، جمعیت و صلح» برگزار می شود

نشست «تمدن انسانی، جمعیت و صلح» با حضور چهره هایی همچون مقصود فراستخواه در انجمن جامعه شناسی ایران برگزار می شود.

برگزاری نشست «حدیث و علامه طباطبایی با تأکید بر تفسیر المیزان»

نشست علمی «حدیث و علامه طباطبایی با تأکید بر تفسیر المیزان» با سخنرانی«شادی نفیسی» در دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

همایش «مدرسه تربیتی امام موسی صدر و دلالت های آن در زمان حاضر» برگزار می شود

همایش «مدرسه تربیتی امام موسی صدر و دلالت های آن در زمان حاضر» در سالروز حضور او در کلیسای کبوشیین و القای موعظه روزه برگزار می شود.

خسرو باقری:

شکل کاریکاتوری از دانشگاه مدرن را پیاده کرده ایم/نگاه ما به علم مخدوش است

عضو هیات علمی دانشگاه تهران با بیان اینکه ما معنای واقعی دانشگاه مدرن را درک نکرده و شکل کاریکاتوری آن را پیاده کرده ایم، گفت: در غرب بازارشان هم حساب و کتابی دارد و دانشگاه هم با همان حساب و کتاب پیش می رود.

سمینار «ما و راه تأمل در غرب» برگزار می شود

سمینار «ما و راه تأمل در غرب، تأملی در کتاب «درباره غرب»» با حضور رضا داوری اردکانی در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

آیت الله محقق داماد تشریح کرد

نظر ملاصدرا درباره مرگ و قیامت کبری/دلایل چاق شدن نفس

استاد فلسفه اسلامی با اشاره به اینکه معنای قیامت کبری، لقاء الله است، گفت: ملاصدرا می گوید تمام جهان در حال تحول به دو حرکت است، یک حرکت قهری که به اراده ما نیست و دیگری اختیاری که به دست خودمان است؛ ما به دست خود نفس مان را چاق می کنیم.

بسته خبری//۲۴ بهمن

روز پرخبر حوزه اندیشه/از برگزاری نشست های علمی تا رونمایی از آثار فاخر

رونمایی از ۴۰ اثر فاخر مطالعات انقلاب اسلامی، برگزاری نشست های علمی تخصصی و برگزاری پنجمین هم اندیشی جایگاه مطالعات قرآنی در اعتلای علوم انسانی از مهمترین اخبار بیست و چهارم بهمن ۹۷ است.

برگزاری نشست «مسأله‌یابی موضوعات همايش «ابوطالب(عليه السلام)»

نشست «مسأله‌یابی موضوعات همايش «ابوطالب(عليه السلام)» با حضور آیت الله یوسفی غروی و میزبانی جامعه الزهراء(س) برگزار می شود.

پنجمین هم اندیشی جایگاه مطالعات قرآنی در اعتلای علوم انسانی برگزار می شود

پنجمین هم اندیشی «جایگاه مطالعات قرآنی در اعتلای علوم انسانی میان رشته ای و کاربردی سازی» با حضور صاحبنظرانی همچون آیت الله محقق داماد در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

رونمایی از ۴۰ اثر فاخر مطالعات انقلاب اسلامی در «چلچراغ»

آیین «چلچراغ» ویژه رونمایی از ۴۰ اثر فاخر در حوزه مطالعات انقلاب اسلامی با حضور شخصیت هایی همچون آیت‌الله علی‌اکبر رشاد و علی‌اکبر ولایتی برگزار می شود.

در نشستی علمی مطرح شد

شهید بهشتی نخستین متفکر تعاونی مکتب اسلام/سرمایه‌سالاری خصوصی دغدغه ایشان بود

حجت الاسلام یوسفی با بیان اینکه نخستین متفکری که اقتصاد تعاونی را بر اساس مکتب اسلام بیان کرد، شهید بهشتی بود، گفت: ایشان می گوید: نکند وقتی که تعاونی‌ها واگذار می‌شود ما به جای سرمایه‌سالاری دولتی، با سرمایه‌سالاری خصوصی مواجه باشیم.

بسته خبری//۲۳ بهمن

از برگزاری نشست ها تا توسعه همکاری های علمی بر مدار علوم انسانی

برگزاری نشست های علوم انسانی، تفاهم همکاری برای حمایت های علمی، برگزاری همایش بین المللی «فقه گردشگری»، انتشار شماره جدید اندیشه نامه و فراخوان «جایزه رضا داوری اردکانی» از مهمترین رویدادهای حوزه اندیشه در ۲۳ بهمن ماه است.

معاون امور پژوهشی و آموزشی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی تشریح کرد

دستاوردهای علوم انسانی اسلامی در حوزه نشر

عباس زاده با اشاره به حضور پررنگ پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در بیستمین همایش «کتاب سال حوزه»، گفت: با توجه به تمحض پژوهشگاه در علوم انسانی اسلامی، این حضور پررنگ نشان از دستاوردهای این عرصه دارد.

فراخوان پنجمین دوره‌ «جایزه‌ دکتر داوری‌ اردکانی» اعلام شد

فراخوان پنجمین دوره‌ جایزه‌ «دکتر داوری‌اردکانی» ویژه دانشجویان دکتری رشته‌ فلسفه از سوی موسسه شهر کتاب اعلام شد.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«تاریخ روسیه» را بخوانید

کتاب «تاریخ روسیه؛ ازپطرکبیر تا امروز»عنوان کتابی از«ژان پل اسکوت» با ترجمه «حامد رضئیی» است که به همت انتشارات «امیرکبیر»روانه بازار نشر شده است.

«هنر همیشه بر حق بودن» را بشنوید

کتاب صوتی«هنرهمیشه بر حق بودن» اثر«آتورشوپنهاور» با ترجمه «عرفان ثابتی» را و گویندگی «علیرضا آرا» را به مدت یک صد و ۵۵ دقیقه بشنوید.

چاپ سوم «ماجراهای فرانتس و بابابزرگ» کتابی برای کودکان شما

«ماجراهای فرانتس و بابابزرگ»اثر«کریستینه نوستلینگر» با ترجمه «کتایون سلطانی» را انتشارات «آفرینگان» روانه بازار نشر کرده است.

چاپ دهم« باشگاه مشت زنی» اثر«چاک پالانیک»/ آینه تمام نمای انسان تنهای امروز

چاپ دهم« باشگاه مشت زنی»اثر«چاک پالانیک» با ترجمه «پیمان خاکسار» را نشر چشمه روانه نشر چشمه کرده است.

«طریق ویرایش» اثر جمعی از نویسندگان

«طریق ویرایش» اثر جمعی از نویسندگان را انتشارات «بوستان کتاب» چاپ کرده است.

بیشتر