خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷

الأحد ١٠ صفر ١٤٤٠

Sunday, October 21, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

علوم انسانی

تفاهم دو پژوهشگاه برای آزاداندیشی

رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی به منظور گسترش همکاری های مشترک علمی از پژوهشگاه حوزه و دانشگاه بازدید کرد.

همکاری حوزه و دانشگاه در موضوع علوم انسانی اسلامی

در پی دیدار حسینعلی قبادی با حجت الاسلام لکزایی، محورهای همکاریِ پژوهشگاه های علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و علوم و فرهنگ اسلامی بررسی شد.

«اقتصاد اسلامی» به ایستگاه ۷۰ رسید

هفتادمین شماره از فصلنامه «اقتصاد اسلامی» با مقالات متنوع و به همت سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.

بررسی شیوه نهادسازی و مدیریت تشکیلاتی امام موسی صدر

نشست «بررسی شیوه نهادسازی و مدیریت تشکیلاتی امام موسی صدر» ۲۹ مهرماه به میزبانی دانشکده مدیریت دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود.

همه چیز درباره «دانشنامه قرآن شناسی»

حجت الاسلام محرمی گفت: در دانشنامه قرآن شناسی درباره معارف قرآن تحقیق می شود و مقالات تولیدی در این دانشنامه حول معارف قرآن است؛ گروه تاریخ گروهی است که درباره آیات و موارد تاریخی موجود در قرآن تحقیق می‌کند.

پیام آیت الله رشاد به رییس جدید سازمان اوقاف و امور خیریه

رییس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در پیامی به مناسبت انتصاب حجت الاسلام خاموشی به ریاست سازمان اوقاف و امور خیریه، این اتفاق را مایه‌ی مسرّت و موجب امیدواری دانست.

در مجله تلویزیونی زاویه مطرح شد:

تزاحم دیدگاه های جامعه شناختی در تحلیل وضعیت ایران

استاد دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به مسایل و مشکلاتی که در جامعه ایران وجود دارد گفت: با این وجو جامعه ایران جامعه ای زنده و زاینده است.

آینده پژوهی علوم انسانی در ایران نقد و بررسی می شود

نشست آینده پژوهی علوم انسانی در ایران در آستانه چهلمین سال انقلاب شکوهمند اسلامی و به همت پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

بزرگداشت مرحوم غلامحسین صدیقی برگزار می‌شود

مراسم بزرگداشت مرحوم «غلامحسین صدیقی» جامعه شناس و استاد دانشگاه تهران در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار ‏می‌شود.‏

بررسی آئین عاشورا به مثابه مسئله فرهنگی

نشست آئین عاشورا به مثابه مسئله فرهنگی به همت پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

زاویه با بحثی در جامعه شناسی ایران امروز ورق می خورد

مجله علوم انسانی زاویه با موضوع روایت های رقیب در تحلیل وضع کنونی؛ بحثی در جامعه شناسی ایران امروز، روی ‌آنتن شبکه چهار سیما می رود.

سیدیحیی یثربی

عرفان بی‌سلوک دروغ است/هرگز کسی را تکفیر نکرده ام

استاد فلسفه گفت: تجربه عرفانی را نمی‌شود بیان و منتقل کرد. بدون ریاضت، با سبیل گذاشتن و دو تا شعر حافظ خواندن و پای درس اسفار نشستن، آدم عارف نمی‌شود. پس من عرفان را نفی مطلق نمی‌کنم؛ عرفان را می‌گویم غیر از دین است، عرفان بی‌سلوک دروغ است.

تفاهم سمت با دو دانشگاه برای توسعه علوم انسانی

سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت) و دانشگاه خلیج فارس، برای انجام فعالیت‌های پژوهشی و تدوین کتاب، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

بسته خبری

فعالیت نهادها در حوزه علوم انسانی در نیمه دوم مهرماه

امضای تفاهم نامه سازمان سمت با دانشگاه معارف اسلامی، برگزاری سومین نشست نظریه تاریخی انقلاب اسلامی و برگزاری هم اندیشی نخبگان جوان، ازجمله فعالیت نهادهای علمی اندیشه ای به ویژه در حوزه علوم انسانی اسلامی در نیمه دوم مهر ماه است.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«فرار از اردوگاه ۱۴: فرار اودیسه‌وار مردی از کره‌ی شمالی به سوی آزادی»

«فرار از اردوگاه ۱۴: فرار اودیسه‌وار مردی از کره‌ی شمالی به سوی آزادی» اثر«بلین هاردن» با ترجمه«مسعودیوسف حصیرچین» را نشر چشمه چاپ کرده است.

«کوچه ما» مفصل ترین رمان افغانی با موضوعی تاریخی

خبرگزاری شبستان:«کوچه ما» مفصل ترین رمان افغانی اثر «اکرم عثمان» است که نشر«عرفان» آن را چاپ کرده است.

فصلنامه علمی پژوهشی اقتصاد اسلامی شماره ۷۰ منتشر شد

فصلنامه علمی پژوهشی اقتصاد اسلامی شماره ۷۰ به همت انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.

«تبلیغ در سرزمین عجایب(به روایت سید عبدالرضا هاشمی ارسجانی»)

چاپ نخست «تبلیغ در سرزمین عجایب(به روایت سید عبدالرضا هاشمی ارسجانی(» اثر«سید عبدالرضا هاشمی ارسجانی» را انتشارات «بوستان کتاب» چاپ کرده است.

قصه‌های دریا به «سی کشتی، یک فرمانده» رسید

«سی کشتی، یک فرمانده» از مجموعه قصه‌های دریا است که به خاطرات ناخدا یکم‌عرشه فرید آگه دل اختصاص یافته و به تازگی توسط سوره مهر منتشر شده است.

بیشتر