خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶

الاثنين ١٠ جمادى الثانية ١٤٣٩

Monday, February 26, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

علوم انسانی

بررسی آراء دکتر شریعتی در همایش «آنان که می اندیشند»

خبرگزاری شبستان: همایش دو روزه آنان که می اندیشند، با محوریت بررسی آراء و اندیشه های دکتر علی شریعتی برگزار می شود.

کارگاه زمستانه مطالعات علوم انسانی در رشته اقتصاد برگزار می‌‌شود

خبرگزاری شبستان: کارگاه زمستانه مطالعات علوم انسانی در رشته اقتصاد توسط پژوهشکده علوم انسانی دانشگاه علامه طباطبایی(ره) و با همکاری شورای تحول و ارتقای علوم انسانی برگزار می شود.

در شماره یکصد و سی و چهارم؛

روایت اطلاعات حکمت و معرفت از «شانس و فلسفه»

خبرگزاری شبستان: شمارۀ ۱۳۴ ماهنامۀ اطلاعات حکمت و معرفت با موضوع «شانس و فلسفه» با مدیر مسئولی و سردبیری انشاءالله رحمتی روی گیشه قرار گرفت.

ارائه درس گفتار معارف علوم انسانی به صورت مجازی

خبرگزاری شبستان: مدرسه درس گفتار آفاق حکمت، دوره زمستانه معارف علوم انسانی را با حضور استادانی همچون آیت الله اعرافی و غلامعلی حدادعادل به صورت مجازی را برگزار می کند.

«برهان وجودی در فلسفه غرب و فلسفه اسلامی» رونمایی می شود

خبرگزاری شبستان: آیین رونمایی و نقد و بررسی کتاب «برهان وجودی در فلسفه غرب و فلسفه اسلامی» اثر دکتر علی افضلی به میزبانی موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران برگزار می شود.

برگزار می شود؛

کنفرانس ملی اندیشه های نوین و خلاق در مدیریت، حسابداری، مطالعات حقوقی و اجتماعی

خبرگزاری شبستان: کنفرانس ملی اندیشه های نوین و خلاق در مدیریت، حسابداری، مطالعات حقوقی و اجتماعی، اردیبهشت سال آینده برگزار می شود.

بررسی عوامل موثر بر رفع رکود بازار فکر و اندیشه در گفت وگو با استاد دانشگاه؛

باید عالمانه گذشته فکر را به آینده گره بزنیم/به شیوه انتقادی تاریخ را احیاء کنیم

خبرگزاری شبستان: حتی کسانی که قضاوت مثبتی نسبت به یک میراث تمدنی نداشته باشند این مساله را تایید می کنند که به هرحال برای بنا کردن آینده باید به گذشته مراجعه کرد و آینده را به گذشته گره زد. اما مراجعه به گذشته باید عالمانه و نظام مند باشد.

دوره تخصصی «آسیب شناسی اجتماعی زن و خانواده» برگزار می شود

خبرگزاری شبستان: دوره تخصصی «آسیب شناسی اجتماعی زن و خانواده» با حضور استادانی مبرزی همچون اعضای مرکز تحقیقات زن و خانواده و دانشیاران دانشگاه به میزبانی دانشگاه الزهراء(س) برگزار می شود.

در مناظره تلویزیونی زاویه مطرح شد:

پارسانیا: داشتن سند برای سیاستگذاری شرط لازم است نه کافی/اسدی: حوزویان در سنت مانده اند و دانشگاهیان در غرب!

خبرگزاری شبستان: مجله علوم انسانی زاویه دوم اسفندماه با مناظره داغ پارسانیا و اسدی در موضوع «منشور روحانیت امام خمینی(ره) و چالش های پیش روی روحانیت» روی آنتن شبکه ۴ سیما رفت.

در نشستی علمی؛

خوانش مولفه های تمدن ساز مبتنی بر مبانی نظری و عملی امام علی (ع)

خبرگزاری شبستان: نشست خوانش مولفه های تمدن ساز مبتنی بر مبانی نظری و عملی امام علی (ع) در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

برگزاری نخستین سمپوزیوم بین المللی «پژوهش های نوین در زبان و ادبیات»

خبرگزاری شبستان: نخستین سمپوزیوم بین المللی «پژوهش های نوین در زبان و ادبیات» در محورهای متنوعی همچون ادبیات انقلاب اسلامی و ادبیات پایداری و ادبیات به عنوان گفتمان اجتماعی ۱۵ اسفند برگزار می شود.

زاویه با منشور روحانیت ورق می خورد

خبرگزاری شبستان: مجله علوم انسانی زاویه این هفته با موضوع «منشور روحانیت امام خمینی(ره) و چالش های پیش روی روحانیت» روی آنتن شبکه چهار سیما می رود.

در نشستی علمی؛

درآمدی بر ظرفیت شناسی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه برای حل معضلات جامعه

خبرگزاری شبستان: پژوهشگاه حوزه و دانشگاه نشست «درآمدی بر ظرفیت شناسی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه برای حل معضلات جامعه» را در راستای ورود به حوزه مطالعات کاربردی و راهبردیِ مسائل اجتماعی برگزار می کند.

در نشست مدیر حوزه های علمیه و رییس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی مطرح شد؛

حوزه از فقدان مطالعات راهبردی رنج می برد/نگاه تحول خواهانه فرصت طلایی برای حوزه ایجاد می کند

خبرگزاری شبستان: آیت الله اعرافی: حوزه و روحانیت از فقدان مطالعات راهبردی درباره امروز و آینده رنج می برند و این از مسائل سرنوشت ساز برای حوزه است. آیت الله رشاد: امروز حضور عناصر خوشفکر و نگاه تحول خواهانه در رأس حوزه، یک فرصت طلایی محسوب می شود.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

چاپ نخست «کدام حزب برنده می شود؟» در بازار کتاب

خبرگزاری شبستان: کتاب «کدام حزب برنده می شود؟» اثر«عزیز نسین» با ترجمه «داود وفایی» را موسسه انتشارات ققنوس چاپ کرده است.

«روانشناسی سالمندان» کتابی از دکتر«عبدالله معتمدی»

خبرگزاری شبستان: کتاب روانشناسی سالمندان اثر دکتر عبدالله معتمدی را موسسه انتشارات «سمت» چاپ و روانه بازار نشر کرده است.

چاپ هفتم «تمدن وملالت‌های آن» را بخوانید

خبرگزاری شبستان:چاپ هفتم «تمدن وملالت‌های آن» اثر« زیگموند فروید» با ترجمه «محمد بشری» با موضوع جامعه شناسی را انتشارات «ماهی» چاپ کرده است.

«مبانی ژئومورفولوژی رودخانه ای» را بخوانید

خبرگزاری شبستان: کتاب «مبانی ژئومورفولوژی رودخانه ای»اثر«رو چارتون» با ترجمه «مهدی ثقفی» و«محمدحسین رضایی مقدم» را موسسه انتشارات «سمت» چاپ کرده است.

پژوهشنامه «کتیبه و زبان» در گام نخست

خبرگزاری شبستان:شماره نخست پژوهشنامه «کتیبه و زبان (سال اول، شمارۀ ۱، دی ماه ۱۳۹۶)»، نشریه تخصصی پژوهشکده زبان شناسی، کتیبه ها و متون پژوهشگاه میراث ...

بیشتر