خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷

الخميس ٧ شوّال ١٤٣٩

Thursday, June 21, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

علوم انسانی

موضع پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه در حوزه عرفان

خبرگزاری شبستان: تاکنون بیش از ۲۵ عنوان کتاب از گروه عرفان به همت سازمان انتشارات پژوهشگاه به زیور چاپ آراسته شده که برخی از آنها به مناسبت سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برای اولین بار رونمایی شد.

نشست نقش گفت و گوی میان دینی در جهان امروز برگزار می شود

خبرگزاری شبستان: نشست نقش گفت و گوی میان دینی در جهان امروز، در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

روایت «میراث کویر» از دکتر علی شریعتی

خبرگزاری شبستان: شبکه چهار سیما به مناسبت چهل و یکمین سالروز درگذشت دکتر علی شریعتی ویژه برنامه دو قسمتی «میراث کویر» و مستند «فرزند کویر» را به روی آنتن می برد.

دکتر مهدی گلشنی:

تزکیه اخلاقی؛ گمشده فضای دانشگاهی/چرا در میدان علم نوآور نیستیم؟

خبرگزاری شبستان: عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تأکید بر اینکه تزکیه اخلاقی در دانشگاه های ما، صرف نظر از بعضی استثنائات، فراموش شده است، گفت: تقویت هویت دینی ـ ملی جوانان جزو اولویت‌های آموزش قرار گیرد.

۳۱ خرداد؛ آخرین مهلت ارسال اثر به دهمین جشنواره بین المللی فارابی

خبرگزاری شبستان: علاقه مندان به شرکت در دهمین دوره جشنواره فارابی، تا سی و یکم خرداد فرصت دارند تا آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند.

بررسی حکمت در آراء صدرالمتألهین

خبرگزاری شبستان: نشست مفهوم حکمت در آراء صدرالمتألهین به میزبانی مجمع عالی حکمت اسلامی برگزار می شود.

برگزاری سلسله سخنرانی‌های هم‌گرایی و واگرایی

خبرگزاری شبستان: سلسله سخنرانی‌های هم‌گرایی و واگرایی، در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

دکتر حدادعادل:

تمام وجود استاد احمدی غیرت بود

خبرگزاری شبستان: دکتر غلامعلی حداد عادل با اشاره به ویژگی های شخصیتی و خدمات علمی مرحوم دکتر احمد احمدی، اظهار کرد: استراحت و تفریح در قاموس او وجود نداشت و تمام وجودش غیرت بود.

آیت الله رشاد:

علم در وجود دکتر احمدی تبلوری خاص داشت

خبرگزاری شبستان: استاد احمد احمدی یک روحانی به تمام معنا روحانی بود. عالم دینی تعبیر مصطلحی است، اما روحانی بودن واژه گویایی است. یک روحانی حقیقی از ویژگی‌هایی برخوردار است که در شخص آن مرحوم متبلور شده بود.

آسیب شناسی آموزش و اشتغال در روان شناسی و مشاوره

خبرگزاری شبستان: نشست تخصصی آسیب شناسی آموزش و اشتغال در روان شناسی و مشاوره، در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

عرضه «جامعه‌شناسی فوتبال در بافتی جهانی» به بازار نشر

خبرگزاری شبستان: کتاب جامعه‌شناسی فوتبال در بافتی جهانی همزمان با برگزاری جام جهانی فوتبال به همت پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات منتشر شد.

اعلام شد؛

فراخوان پنجمین کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی

خبرگزاری شبستان: فراخوان مقاله پنجمین کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی در رشته هایی همچون مدیریت تحول علوم انسانی اعلام شد.

تقی آزادارمکی در گفت وگو با شبستان:

مدعیان نظریه پردازی کمترین وقت را در حوزه علم صرف کرده اند/در قیل و قال های سیاسی نمی توان اندیشه ورزی کرد

خبرگزاری شبستان: در قیل و قال های سیاسی نمی شود اندیشه ورزی کرد. می توان موضوع شکار کرد اما سر و سامان دادن به بحث فراغت می خواهد. فارابی، ابن سینا و ابن خلدون و بسیاری از متفکران مسلمان به دلیل در حاشیه قرار گرفتن توانسته اند کاری کنند کارستان.

نشست «روحانیت و جنگ جهانی اول» برگزار می شود

خبرگزاری شبستان: نشست «روحانیت و جنگ جهانی اول» با سخنرانی کارشناسان و میزبانی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی امروز برگزار می شود.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

مجموعه داستان‌های طنزآمیز در کتاب «کرمالویی»

خبرگزاری شبستان:«کرمالویی» عنوان مجموعه ای طنزآمیزاثر«عباس قدیرمحسنی» با تصویرگری« آرزو قلی‌زاده» را انتشارات« امیرکبیر»آن را چاپ کرده است.

«ایستگاه گورخوان»را بخوانید

خبرگزاری شبستان:مجموعه «ایستگاه گورخوان» اثر «سعیده شفیعی» شامل داستان های کوتاه است که انتشارات« نیستان» آن را چاپ کرده است.

«زنان، غذا و خدا» اثر «راس گنین»

خبرگزاری شبستان:«زنان، غذا و خدا» اثر «راس گنین» اثردکتر«فرنوش طاهرلو» را نشر« قطره» چاپ کرده است.

«درآمدی کوتاه بر فلسفه ، کلام و عرفان اسلامی»

خبرگزاری شبستان:«درآمدی کوتاه بر فلسفه ، کلام و عرفان اسلامی»اثرپرفسور«ماجد فخری» با ترجمه «محمد بخشی فعله»را انتشارات بوستان کتاب چاپ کرده است.

«باغبان زندگی» اثر« اکبر بلند کردار»

خبرگزاری شبستان: کتاب «باغبان زندگی » اثر اکبر بلند کردار است که انتشارات «دهکده هوسم» آن را چاپ کرده است.

بیشتر