خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶

الاثنين ٢٢ ربيع الأوّل ١٤٣٩

Monday, December 11, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

غدیر

کلام امیر(ع)؛

وصف شفاعت در کلام امیرمومنان(ع)

خبرگزاری شبستان: امیرالمومنین امام علی(ع) در حدیثی شریف به مسئله شفاعت اشاره و مقام شفیع را تشریح کرده اند.

سبک زندگی نبوی در کلام مقام معظم رهبری؛

غدیر نشان‌دهنده‌ی جامعیت اسلام و نگاه به آینده است

خبرگزاری شبستان: غدیر دستور صریح پروردگار به پیغمبر اکرم(ص) بود، پیغمبر اکرم(ص) هم این دستور را عمل کردند. مسئله‌ی غدیر این است؛ یعنی نشان‌دهنده‌ی جامعیت اسلام و نگاه به آینده و آن چیزی که در هدایت و زعامت امت اسلامی شرط است.

کلام امیر(ع)؛

سنت پیامبر(ص) چه کسانی را کفایت می کند؟!

خبرگزاری شبستان: آنان که زبان از زیاده گویی باز می دارند و آزارشان به مردم نمی رسد، سنت پیامبر(ص) برایشان کفایت می کند.

دکتر محسن اسماعیلی:

ماجرای سکوت امیر(ع) به نفع مصلحت اسلام/شان صدور خطبه شقشقیه!

خبرگزاری شبستان: این خطبه تنها «رنج نامه» آن بزرگوار نیست؛ او امیر بیان و آموزگار فصاحت و بلاغت است و علاوه بر اشاره به مظلومیت و مهجوریت خویش، فرصت را مغتنم شمرده و به تبیین موضوعات مهمی در حوزه دین و سیاست دینی نیز پرداخته است.

کلام امیر(ع)؛

سوغات عفت و شکرگزاری برای زندگی

خبرگزاری شبستان: عفت ورزیدن و شکرگزاری از مهمترین مسائلی است که در سبک زندگی اسلامی مورد تاکید قرار گرفته و امیرالمومنین(ع) در حدیثی شریف به اهمیت و محصول این دو صفت اشاره کرده اند.

معاون پژوهش مؤسسه غدیر شناسی:

شبکه پاسخگویی به شبهات تخصصی در امر ولایت و غدیر راه اندازی می شود

خبرگزاری شبستان: راه اندازی شبکه پرسش و پاسخ مسائل اعتقادی و ایجاد پایگاه علمی مستدل و قوی برای پاسخگویی به شبهات تخصصی در امر ولایت و غدیر از مهمترین برنامه های معاونت پژوهش مؤسسه غدیر شناسی در آینده نزدیک است.

کلام امیر(ع)؛

اصلی ترین عامل دور شدن انسان از خدا

خبرگزاری شبستان: امیرالمومنین امام علی(ع) در حدیثی شریف به ریشه اصلی همه شهوت ها و دلیل دور شدن انسان از خدا اشاره کرده اند.

ورود خرافات به مسئله مهدویت جلوگیری شود

پژوهشگر قرآن و حدیث در گفت وگو با شبستان:

زمینه سازی های امام عسکری(ع) برای ورود امت به عصر غیبت/نظر پدر امام زمان(ع) درباره شیعه واقعی

خبرگزاری شبستان: امام عسکری(ع) در اواخر عمر مبارک شان تفاوت های شیعه و محب را بیان کرده و فرمودند: «شیعیان ما افرادی هستند که از ما در جمیع فرمان ها، تبعیت و اطاعت می کنند و فردی که مخالفتی در این امور کند، جزء شیعیان ما نیست.»

بازخوانی سبک زندگی سیاسی و مبارزاتی امام عسکری(ع) در کلام مقام معظم رهبری

خبرگزاری شبستان: ائمه (علیهم السلام) در طول این ۲۵۰ سال امامت- از روز رحلت نبی مکرم اسلام (صلی الله علیه و آله وسلم) تا روز وفات حضرت عسکری (علیه السلام) که ۲۵۰ سال است- خیلی زجر کشیدند، کشته شدند، مظلوم واقع شدند و جا هم دارد برایشان گریه کنیم.

ترس از ولادت موسی آل محمد(ع)، کار را به شهادت امام عسکری(ع) رساند

خبرگزاری شبستان: در دوران‌ فرعونی‌ معتمد عباسی‌، فرعون‌ زمان‌ از تولد موسی‌ آل‌ محمد(ص‌) بیمناک‌ بود لذا مراقبت ها نسبت‌ به‌ بیت‌ حضرت‌ عسکری‌(ع) شدت ‌گرفت‌، لذا معتمد راه‌ چاره‌ را در به‌ شهادت‌ رساندن‌ امام‌ عسکری‌(ع) دانست‌ و ... .

به همت موسسه غدیرشناسی؛

کلاس های غدیرپژوهی با تمرکز بر استان های مرزی برگزار می شود

خبرگزاری شبستان: معاون امور استان های مؤسسه غدیر شناسی با اشاره به ضرورت های حضور در میدان جنگ نرم، از برگزاری کلاس های غدیرپژوهی با محور استان های مرزی خبر داد.

محسن اسماعیلی در جلسه شرح نهج البلاغه:

خطبه شقشقیه امیر(ع) دوره کامل آموزش اصول فلسفه سیاسی و نظام حکومتی اسلام است

خبرگزاری شبستان: خطبه شقشقیه از جهاتی جزء استثنایی‌ترین بخش‌های نهج البلاغه است، امیرمومنان(ع) در این خطبه نه چندان طولانی با شفاف‌ترین الفاظ و کوتاه‌ترین کلمات یک دوره کامل آموزش اعتقادی، اصول فلسفه سیاسی و نظام حکومتی اسلام را تبیین می کنند.

کلام امیر(ع)؛

امان نامه خدا برای بندگان

خبرگزاری شبستان: دو چیز در زمین مایه امان از عذاب خدا بود یکی از آن دو برداشته شد پس دیگری را دریابید و بدان چنگ زنید اما امانی که برداشته شد رسول خدا(ص) بود و امان باقیمانده ... .

کلام امیر(ع)؛

چرایی برتری اندیشه پیران نزد امیرمومنان(ع)

خبرگزاری شبستان: امیرالمومنین امام علی(ع) اندیشه را مخصوص پیران و دلاوری را مخصوص جوانان ذکر می کند از پیری به دلیل تجربه های زیاد و سر و کار با امور مختلف توقع اندیشه درست است.

بیشتر

اخبار برگزیده شبستان

معرفی کتاب

«کافه مک‌ادم و آخرین بازی»

خبرگزاری شبستان:«کافه مک‌ادم و آخرین بازی» اثر«محمود استادمحمد» را نشر «چشمه» چاپ کرده است.

چاپ دوم دیوان« فصیحی هروی» در بازار کتاب

خبرگزاری شبستان:چاپ دوم دیوان« فصیحی هروی» به اهتمام دكتر« ابراهيم قيصري» را انتشارات «امیرکبیر»روانه بازار کتاب کرده است.

شمارۀ جدید نشریۀ «جستارهای ادبی»

خبرگزاری شبستان:شمارۀ جدید نشریۀ جستارهای ادبی (سال ۳۹، شمارۀ ۱۹۴) به صاحب امتیازی دانشگاه فردوسی مشهد منتشر شد.

چاپ چهل ودوم «كليله و دمنه» با تصحیح و توضیح «مجتبی مینوی»

خبرگزاری شبستان:چاپ چهل ودوم «كليله و دمنه»اثرماندگار«ابوالمعالی نصر الله منشی» با تصحیح و توضیح« مجتبی مینوی» را انتشارات امیرکبیر چاپ کرده است.

کتاب « برنامه‌ریزی در ایران (۱۳۵۶-۱۳۱۶)» چاپ شد

خبرگزاری شبستان: کتاب « برنامه‌ریزی در ایران (۱۳۵۶-۱۳۱۶)»تحلیلی تاریخی، با تمرکز بر تحولات نقش و جایگاه سازمان برنامه و بودجه اثر مشترک ،«مسعود نیلی» ...

بیشتر